رفتن به مطلب

سوالهای تخصصی از مهندسان کشاورزی

ارسال های توصیه شده

• 2 هفته بعد...
  • پاسخ 425
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

Rosa_canina_Extract_1.jpg

خب اینو اگر بری بازار گل و گیاه (بازار گل امام رضا(ع) نزدیک سه راه افسریه ... تهران) صد در صد راهنماییت میکنن ...

و اگه خوب شکل شناسی این گل رو بدونی که مطمئنا همون گیاه رو میخری دیگه!

والا من خودمم یه نسترن تو خونمون دارم ... الان به گونش شک کردم!! :banel_smiley_52:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

اره این خارشتر علف عجیبیه,یه جایی سبز میشه که اصلا رطوبت خاک صفره.

جالبه بدونید بعضیها که بلدن هندونه رو روی این علف پیوند میکنند که ازش یه هندونه غول پیکر عمل میاد.

ببخشید ؟ هندونه رو خارشتر ؟

البته خارشتر مقاومبه خشکی و کم ابی و شوری هم هست اما پیوند یک گیاه از خانواده کورکوبیتاسه روی اون نمیتونه عملی باشه :ws52:

لابد دیده که میگه دیگه :banel_smiley_4:

ولی علیخان جان کاشکی یه عکسی سندی چیزی بهمون نشون میدادی که به یقین برسیم...

منتظر میمونیم :ws52:

سلام دوستان عیدتون مبارک:icon_gol:

اصول کار به این صورته که بعدازعیدوقتی تیغ تو مرحله رشد رویشی هستش وساقه ها متورم شدند تخم هندونه که باید خیلی ریز باشه رو می خیسونیم وبعداز اینکه جوانه زذ

ساقه تیغ رو برش میدیم وتخم هندونه رو از طرف ریشه داخل شکاف قرار میدیم وجوانه رو به سمت بیرون میزاریم واطراف اون رو باچسب میپوشونیم تا

هوا وارد نشه.

لینک به دیدگاه
اصول کار به این صورته که بعدازعیدوقتی تیغ تو مرحله رشد رویشی هستش وساقه ها متورم شدند تخم هندونه که باید خیلی ریز باشه رو می خیسونیم وبعداز اینکه جوانه زذ

ساقه تیغ رو برش میدیم وتخم هندونه رو از طرف ریشه داخل شکاف قرار میدیم وجوانه رو به سمت بیرون میزاریم واطراف اون رو باچسب میپوشونیم تا

هوا وارد نشه.

یعنی در واقع تخم هندونه رو داخل ساقه خارشتر میکاریم؟!

لینک به دیدگاه

سلام

همين ديگه اسم اين گياه چيه؟

plxoa23cms6mv92gid.jpg

مرسي

اسم علمی: اِشِوِریا echeveria

خانواده: کراسولاسه crassulaceae

سرزمین مادری: مکزیک

تا کنون متجاوز از دویست گونه اشوریا شناسایی شده. کراسولاها از قوم و خویش های سِدُم ها و کالانکوئه هستند. گیاهان این خانواده به نور زیاد احتیاج دارند و دوستدار هوای گرم و خاک های خشکند.

مشخصات ظاهری

گیاه کوچکی است با برگ های ریز و ضخیم و آبدار، برگ ها به طور متراکم در کنار یکدیگر قرار دارند.

در طول فصل بهار و تابستان روی ساقه های نازک گل دهنده، گل های قرمزرنگی ظاهر می شود که زیبایی خاصی دارد.

مراقبت های لازم

معمولاً در فلاورباکس ها و گلدان هایی که مجموعه ای از کاکتوس ها را در خود دارد، اشوریا هم نگهداری می شود. اشوریا به آسانی می تواند با کاکتوس ها کنار بیاید زیرا طریقه پرورش آنها یکسان است.

آبیاری

در زمستان آبیاری را تقریبا متوقف کنید و هر ماه به مقدار کم گیاه را آبیاری کنید. در تابستان هر هفته یک بار به آن آب بدهید و خاک را خشک نگه دارید.

خاک

خاک مناسب برای اشوریا مخلوطی است از خاک باغچه، کودبرگ، ماسه و خاک رس به نسبت مساوی.

کود تقویتی

کودهای تقویتی را از اوایل بهار تا اواخر تابستان هر دو هفته یک بار مورد استفاده قرار دهید.

ازدیاد

قلمه زدن مناسب ترین روش برای تکثیر اشوریا است. در بهار یا تابستان به ازدیاد این گیاه اقدام کنید. هر قسمتی از ساقه یا برگ که با خاک مرطوب تماس داشته باشد ریشه می زند.

لینک به دیدگاه

دست گلت درد نکنه

واقعیت این گلو دیروز برام آوردن.

فقط بهم گفتن که هر 5 روز بهش آب بدم.

یه سوال دارم، به نظرتون من اینو باید کجا بزارمش؟

من خودم توی اتاقم و خیلی کم نور آفتاب میاد اینجا.

برارمش توی حیاط جلوی آفتاب(من توی منطقه گرمسیر هستم!)؟

زمستونا، بعضی موقع ها اینجا خیلی سرد میشه، اون موقع باید چیکار کنم؟

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

نور: زياد

دما: معتدل

آبياري: به مقدار كم

خاك: خاك باغچه + كود دامي + ماسه شسته + خاك رس به نسبتهاي مساوي

كود دهي: 2 گرم در ليتر هر دو هبته يكبار از ارديبهشت تا شهريور ماه

ازدياد: جدا كردن پاجوش يا برگهاي روزت انتهاي ساقه و قلمه برگ در دماي 20 درجه سانتي گراد در بهار و تابستان – بذر در اوايل بهار

عوارض و درمان: فساد و پوسيدگي پاجوش هاي جدا شده از گياه اصلي به علت جدا نكردن برگهاي پاييني آن به وجود مي آيد.

نكته: در زمستان بايستي تقريبآ آبياري را براي اين گياه متوقف نمود.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان عزیزم وقت همگی بخیر.می خواستم از مدیران انجمن خاک شناسی بپرسم می تونن در مورد اثر فلزات سنگین بر خاک به من کمکی کنند.خیلی نیازمندشم .مرسی:icon_pf (44):

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

آقايون و خانوماي دكتر يه سوال داشتم .

ببقچيد چجوري ميشه لباي يه نفر رو كه با سيگار كبود شده دورش سياه شده لكه هاشو برداشت . هيچ گياهي هست ؟

لینک به دیدگاه
سلام . چه كار كنم كه گنجشكا نيان و رو درخت انگور حياطمون نشينن . صبحها همش بايد سقف ماشينمو از خرابكارياشون پاك كنم .

این الان سوال تخصصی بود!!:ws52:

راهکار های سنتی بعضی اوقات جواب میده: چن تا نوار (کاست ) پیدا و نواراشو به شاخه های درخت وصل کن! شبا در اثر وزش باد حرکت میکنه نمیزاره پرنده ای بشینه!

صب هام وقتی نور بهش بخور برق میزنه و پرنده هارو فراری میده!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...