رفتن به مطلب

به چند روش میتونید یه قطعه رو مدل کنید

ENG.SAHAND

ارسال های توصیه شده

• 2 هفته بعد...
  • پاسخ 86
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

motion

دستور فنر

درودمهندس. لطف کردی، اما

گلاب ب روت نمیشه :ws3:

البته از تازه های سالید می خوندم ک نسخه 2016 این کار رو انجام میده و واقعا کف کردم!

هر چند از چالش های دیگه ک دارم اینکه یک فنر 2014 دارم ک کامپرسش هم میکنم. کشش هم میارم.:ws3:

پلاس اینکه

این واسط دو اتصال، تسه اس. فنر نیست ک:ws38: ولی اگ فرصت شد. ی تست بزن. جالبه برام؛ چیز جدید یاد میگیرم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
درود.

یک مجموعه اسمبلی دارید که قراره چندین پیکره داشته باشه. مثلا ارتفاع خاصی قراره به ترتیب 30-50-90-150-180 باشه. سریع ترین راه چی هست؟

این خیلی کاربردی ها. حیف خاک بخوره :icon_razz:

لینک به دیدگاه
درودمهندس. لطف کردی، اما

گلاب ب روت نمیشه :ws3:

البته از تازه های سالید می خوندم ک نسخه 2016 این کار رو انجام میده و واقعا کف کردم!

هر چند از چالش های دیگه ک دارم اینکه یک فنر 2014 دارم ک کامپرسش هم میکنم. کشش هم میارم.:ws3:

پلاس اینکه

این واسط دو اتصال، تسه اس. فنر نیست ک:ws38: ولی اگ فرصت شد. ی تست بزن. جالبه برام؛ چیز جدید یاد میگیرم:icon_gol:

با 2016 کار نکرم یعنی با 2016 میشه تسمه زد که کش بیاد؟:w58:

با قبلیا که نمیشه همچین چیزی زد شایدم من بلد نیستم:ws52:

لینک به دیدگاه
ado \hsoa vh o,nj fi lh ft

شیخ پاسخ را به ما عطا بفرمو:ws3:

قربونت. میخام یکم بقیه شرکت کنن، فعال بشه تاپیک، وگرنه کا درس پس میدیم ناصر جان:icon_gol:

جواب ساده است: configuration

منتهی به کمک design Table می تونیم با یک فایل اکسل که لینک میشه ب راحتی و سرعت زیاد؛ پیکره های متلف رو تنظیم کنیم. در واقع مشابه همون مورد اول ه ک با دستی کانیفگ درست کنیم اما این اتومات ه و خوب، شریعت تره دیگه :icon_gol:

نه دقیقا به اون معنی کش اومدن با مکانیک الاستیک و پلاستیک؛ بیشتر بحث انیمیشن ه و رفتارهای مکانیکی با توجه به خاص ماده هنوزم جز سیستم های تحلیلی ه :ws3:

بیشتر ی تصادم فیزیکی و بعد رفتار مکانیزمی مطرح شده ک واقعا فوق العاده است. گمون نکنم تو دی ام یو کتیا هم داشته باشه. البته پرو انجنیر چند سال هست داره :icon_razz: پرو حسابس با خداست:icon_pf (34): در وادی ما نگنجد و در کف نیاید. می دونستی پرو بی هیچ واسطه ای فایل sldprt باز میکنه؟:icon_pf (34):البته اون موقع ها اسمش وایلد فایر بود. یادم نیست نمودار درختی رو می اورد یا نه، ولی باز می کنه

لینک به دیدگاه
قربونت. میخام یکم بقیه شرکت کنن، فعال بشه تاپیک، وگرنه کا درس پس میدیم ناصر جان:icon_gol:

جواب ساده است: configuration

منتهی به کمک design Table می تونیم با یک فایل اکسل که لینک میشه ب راحتی و سرعت زیاد؛ پیکره های متلف رو تنظیم کنیم. در واقع مشابه همون مورد اول ه ک با دستی کانیفگ درست کنیم اما این اتومات ه و خوب، شریعت تره دیگه :icon_gol:

نه دقیقا به اون معنی کش اومدن با مکانیک الاستیک و پلاستیک؛ بیشتر بحث انیمیشن ه و رفتارهای مکانیکی با توجه به خاص ماده هنوزم جز سیستم های تحلیلی ه :ws3:

بیشتر ی تصادم فیزیکی و بعد رفتار مکانیزمی مطرح شده ک واقعا فوق العاده است. گمون نکنم تو دی ام یو کتیا هم داشته باشه. البته پرو انجنیر چند سال هست داره :icon_razz: پرو حسابس با خداست:icon_pf (34): در وادی ما نگنجد و در کف نیاید. می دونستی پرو بی هیچ واسطه ای فایل sldprt باز میکنه؟:icon_pf (34):البته اون موقع ها اسمش وایلد فایر بود. یادم نیست نمودار درختی رو می اورد یا نه، ولی باز می کنه

lvsd

مرسی بله چون دوست دارم بقیه شرکت کنن وقتی پرسش و پاسخ ها مطرح بشه دوستان زیر آبی هم وارد بحث میشن:whistle:

در مورد پرو که واقعا خداست:|:icon_pf (34):

کاش حس و حال قبل رو داشتم و با پرو کار میکردم اصلا خود لذت هستش

در مورد تسمه که حتی با این شرایط هم یه اتفاااااااق خرسند هستش

واقعا دنبال این قابلیت بودم خیلی خوبه:ws3:

این ده فیوچر -----> ای ورکینگ ویث سالید 2016

لینک به دیدگاه
درود.

این هم سوال بعدی.

این سیستم رو چطور در سالید پیاده سازی کنم؟

تسمه کاملا توسط دستوراهای سالیدورکس ترسیم شده.

:icon_gol:

qkl1duvj473o.gif

سلام :w02:

بین 3 تا slot دو تا قید زاویه 90 درجه تعریف میکنی ...

تسمه رو Adaptive قرار میدی...

بعد تو قسمت انیمیشن adaptivity رو فعال میکنی و با توجه به قید زاویه انیمیشنشو میگیری :ws3:

لینک به دیدگاه
سلام :w02:

بین 3 تا slot دو تا قید زاویه 90 درجه تعریف میکنی ...

تسمه رو Adaptive قرار میدی...

بعد تو قسمت انیمیشن adaptivity رو فعال میکنی و با توجه به قید زاویه انیمیشنشو میگیری :ws3:

:ws38: اینکه گفتی نشیدم.

ی لطف میکنی عکس بزاری از جایی ک اداپتیو میکنی؟

بحث تطبیقی کردن تو حوزه تحلیل مطرح هست. اما تو حوزه انیمیشن سالید نیست.

البته 2016 رو نمیگم. تو سالید 2014 .

هر چند راه حل من چیز دیگه ای ه، ولی همین ک بحث میشه روش؛ ضمن اینک چیزای جدید یاد میگرم، یا شایدم هم نگیرم :ws3: حداقللللللللل ی ته انگیزه ای برا ادامه می مونه.

لینک به دیدگاه
:ws38: اینکه گفتی نشیدم.

ی لطف میکنی عکس بزاری از جایی ک اداپتیو میکنی؟

بحث تطبیقی کردن تو حوزه تحلیل مطرح هست. اما تو حوزه انیمیشن سالید نیست.

البته 2016 رو نمیگم. تو سالید 2014 .

هر چند راه حل من چیز دیگه ای ه، ولی همین ک بحث میشه روش؛ ضمن اینک چیزای جدید یاد میگرم، یا شایدم هم نگیرم :ws3: حداقللللللللل ی ته انگیزه ای برا ادامه می مونه.

ع جدی؟!:whistle:

اینونتورو باز کن اینی ک گفتم هست... از ورژن 2006 هم این قابلیتو داره:ws3:

لینک به دیدگاه
ع جدی؟!:whistle:

اینونتورو باز کن اینی ک گفتم هست... از ورژن 2006 هم این قابلیتو داره:ws3:

چند سالی هست با اینونتور کار نکردم.

اما جدا ازین کلا بحث سالیدورکس ه:banel_smiley_4: اونهم ب مهندس سهند گفتم. نسخه 2014

جواب:

دو مدل نحوه طراحی مجموعه های مونتاژی هست. مدل بالا به پایین و مدل پایین به بالا. مدل طراحی بالا پایین نوع غیر سنتی طراحی هست.

این مکانیزیم به کمک به کارگیری قابلیت مقید سازی اسکچ با محل قرار گیری هر عضو ب علاوه قدرت ب روز رسانی خودکار سالیدورکس تهیه شده.

برای انیمیشن سازی هم. تو فریم اول در موقعیت 1 میزارم و بعد در فری نهایی مونتاز رو در وقعیت نهایی قرار میدیم. حالا با انتخاب بخش انیمیشن و زدن دکمه محاسبه، کار انیمیشن سازی انجام میشه.

لینک به دیدگاه

با قبلیا زدم تو قسمت تنش ها هم تست کن نیروی کشی بزار سرشو کلاه بزار میشه:ws3:
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

درود

این بار ی مورد ساده تر هست، ک تو اکثر نرم افزارها تقریبا راه حلش یکسان ه!

حتما براتون پیش اومده که تو محیط دفرتینگ، ی سری اندازه یا متنهایی که دارید یکم خاکستری هست و ی عده دیگه مشکی تر دیده میشن.

راه حل؟

کاش شما هم سوال بزارید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
درود

این بار ی مورد ساده تر هست، ک تو اکثر نرم افزارها تقریبا راه حلش یکسان ه!

حتما براتون پیش اومده که تو محیط دفرتینگ، ی سری اندازه یا متنهایی که دارید یکم خاکستری هست و ی عده دیگه مشکی تر دیده میشن.

راه حل؟

کاش شما هم سوال بزارید:icon_gol:

درود رییس

منظورت همون فولی دیفاین شدن یا نشدن هستش؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...