رفتن به مطلب

پیشنهادهای شما دوستان برای پیشرفت انجمن

ارسال های توصیه شده

بخشای علوم اقتصادی رو داریم. تجارت الکترونیک رو داریم.

یه سری هم که مربوط به کارآفرینی و اینا هست تو تالار مدیریت. :ws52:

:w58:

اینا مربوط به اون پیشنهاد من نمیشه. اونی که من گفتم دقیقا یه تالاری است که مشخصاتش رو هم عرض کردم.

من دارم بعینه میبینم که فارغ التحصیلان دانشگاهها پس از اتمام تحصیل نمیتونن کاری رو شروع بکنند چون دانششون اکادمیکه. اون تالاری که عرض کردم برای تبدیل دانش اکادمیک به دانش کاربردی مناسب هست. بعبارت بهتر : تو اون تالار راههای عملی کسب و کار و روش بازار و شرکتهای تجاری رو اموزش میدیم تا کاربران و فارغ التحصیلان بتونند همانند تجارت کنندگان تجربی هم عملکرد داشته باشند والا نمیتونن موفق بشن.

اینهمه تالار های جست و گریخته رو میشه جمع کرد و همه رو تو این تالار تعریف کرد تا کاربرا دور هم جمع بشن و با همفکری بتونن راههای کاربرد دانش تجاری رو بیاموزند.

آنچه که الان من تو تجارت میبینم اینه که اکثر فارغ التحصیلان به روشهای خویش قرما عمل میکنند و همه شون هم شکست میخورن و میرن سراغ کار هایی که تناسبی با رشته تحصیلی شون نداره. این رفتار بخاطر اینه که دانش کاربردی ندارند. این تالار میتونه دانش آکادمیک اینا رو به دانش کاربردی و عملی تبدیل کنه و راههای این تبدیل رو میشه تو این تالار بهشون یاد داد.

در انجمن تعداد بیشماری تالار به درد نخور هست که میشه اینا رو جمشون کرد و این نوع تالار های ویژه رو بجاشون تعریف کرد. یه تالار اینجا و یکی دیگه اونجا به درد نمیخوره. یه تالار مخصوص تجارت و کسب و کار میتونه خیلی کمک کنه. مقالاتشم هست. حتی میتونیم تو اون تالار با تجار موفق گفتگو کنیم و یا متن گفتگو های اونا رو تو اون تالار برای کسب تجربه منعکس کنیم.

از آموزش رزومه نویسی تا تاسیس شرکت و روشهای مدیریت صنعتی و هزار و یک موضوع مرتبط با کسب و کار رو میشه اونجا مطرح بکنیم و همه روشهای جاری کسب و کار رو هم مورد مطالعه قرار بدیم تا هم تجربه مون بیشتر بشه و هم دانش کاربردی رو یاد بگیریم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
از بس ایده خلاقانه و مبتکرانه بود تعجب کردی، یا یک لحظه فکر صندوق بودجه خالی از تشکر انجمن را در نظر گرفتی؟

ایده خیلی خلاقانه و مبتکرانه بود :ws3:

اینا مربوط به اون پیشنهاد من نمیشه. اونی که من گفتم دقیقا یه تالاری است که مشخصاتش رو هم عرض کردم.

من دارم بعینه میبینم که فارغ التحصیلان دانشگاهها پس از اتمام تحصیل نمیتونن کاری رو شروع بکنند چون دانششون اکادمیکه. اون تالاری که عرض کردم برای تبدیل دانش اکادمیک به دانش کاربردی مناسب هست. بعبارت بهتر : تو اون تالار راههای عملی کسب و کار و روش بازار و شرکتهای تجاری رو اموزش میدیم تا کاربران و فارغ التحصیلان بتونند همانند تجارت کنندگان تجربی هم عملکرد داشته باشند والا نمیتونن موفق بشن.

اینهمه تالار های جست و گریخته رو میشه جمع کرد و همه رو تو این تالار تعریف کرد تا کاربرا دور هم جمع بشن و با همفکری بتونن راههای کاربرد دانش تجاری رو بیاموزند.

آنچه که الان من تو تجارت میبینم اینه که اکثر فارغ التحصیلان به روشهای خویش قرما عمل میکنند و همه شون هم شکست میخورن و میرن سراغ کار هایی که تناسبی با رشته تحصیلی شون نداره. این رفتار بخاطر اینه که دانش کاربردی ندارند. این تالار میتونه دانش آکادمیک اینا رو به دانش کاربردی و عملی تبدیل کنه و راههای این تبدیل رو میشه تو این تالار بهشون یاد داد.

در انجمن تعداد بیشماری تالار به درد نخور هست که میشه اینا رو جمشون کرد و این نوع تالار های ویژه رو بجاشون تعریف کرد. یه تالار اینجا و یکی دیگه اونجا به درد نمیخوره. یه تالار مخصوص تجارت و کسب و کار میتونه خیلی کمک کنه. مقالاتشم هست. حتی میتونیم تو اون تالار با تجار موفق گفتگو کنیم و یا متن گفتگو های اونا رو تو اون تالار برای کسب تجربه منعکس کنیم.

از آموزش رزومه نویسی تا تاسیس شرکت و روشهای مدیریت صنعتی و هزار و یک موضوع مرتبط با کسب و کار رو میشه اونجا مطرح بکنیم و همه روشهای جاری کسب و کار رو هم مورد مطالعه قرار بدیم تا هم تجربه مون بیشتر بشه و هم دانش کاربردی رو یاد بگیریم. :icon_gol:

در موردش صحبت می کنیم.

احتمالاً تو تالار مدیریت این بخش ایجاد بشه.

لینک به دیدگاه

چند وقت پیش میخواستم یه فایلی رو از یه سایت چینی دانلود کنم با 100 تا بد بختی که عضو شدم به چند تا در بسته برخورد کردم که بد نیست اینجا هم داشته باشیم چون باعث فعالیت کاربرا میشه و از عضو شدن الکی برا دانلود فایل جلوگیری میکنه...

اول اینکه) باید مقدار امتیازات کسب شدت به 30 تا برسه تا بتونی دانلود کنی

دوم) امتیاز فنی سایتشم با امتیاز عمومی و ایناش فرق داشت... ینی دو تا خط امتیاز داشت.

سوم) برای دانلود فایلهای دانلودی بر اساس ارزششون باید امتیاز خرج میکردی...

ینی اگه فنی بود باید مثلا 10 امتیاز فنی میدادی تا فایلو بهت میداد اگرم عمومی بود از امتیازای عمومی خرج میکردی مقدار امتیازم مدیر تعیین میکرد)

چهارم) بعضی از فایلا یا لینکایی که جاهای دیگه هم وجود داشتن برا دانلودشون نیازی به رجیستر شدن نبود. اینجوری دیگه کسی نمیاد عضو بشه و 1 فایل دانلود کنه و بره...

پنجم) هر کسی نمیتونست هر جایی عضو باشه... یعنی برای پست دادن تو بعضی قسمتها رده بالاتر باید یه حداقل امتیازی رو مربوط به اونجا کسب میکردی یا مدیراون قسمت بهت اجازه میداد که فک میکنم جلوی خیلی عضویتهای تک پستی و خراب کارانه رو میگیر...

در مجموع کاربرا رو وادار به تحرک میکرد که هم برا خود کاربرا خوب بود هم برا خود سایت

اینا ازش یادمه که به نظرم چیزای بدی نبودن

لینک به دیدگاه
چند وقت پیش میخواستم یه فایلی رو از یه سایت چینی دانلود کنم با 100 تا بد بختی که عضو شدم به چند تا در بسته برخورد کردم که بد نیست اینجا هم داشته باشیم چون باعث فعالیت کاربرا میشه و از عضو شدن الکی برا دانلود فایل جلوگیری میکنه...

دوم) امتیاز فنی سایتشم با امتیاز عمومی و ایناش فرق داشت... ینی دو تا خط امتیاز داشت.

ینی اگه فنی بود باید مثلا 10 امتیاز فنی میدادی تا فایلو بهت میداد اگرم عمومی بود از امتیازای عمومی خرج میکردی مقدار امتیازم مدیر تعیین میکرد)

چهارم) بعضی از فایلا یا لینکایی که جاهای دیگه هم وجود داشتن برا دانلودشون نیازی به رجیستر شدن نبود. اینجوری دیگه کسی نمیاد عضو بشه و 1 فایل دانلود کنه و بره...

پنجم) هر کسی نمیتونست هر جایی عضو باشه... یعنی برای پست دادن تو بعضی قسمتها رده بالاتر باید یه حداقل امتیازی رو مربوط به اونجا کسب میکردی یا مدیراون قسمت بهت اجازه میداد که فک میکنم جلوی خیلی عضویتهای تک پستی و خراب کارانه رو میگیر...

در مجموع کاربرا رو وادار به تحرک میکرد که هم برا خود کاربرا خوب بود هم برا خود سایت

موافقم

به خصوص با 1 و 4

لینک به دیدگاه

ممنون بابت پیشنهاداتت.

این چیزی که گفتی احتیاج یه هکی هست که باید نصب بشه. اما فعلاً بهتره تعداد هک ها کمتر باشه تا قبل از تغییر ورژن انجمن از 3 به 4

و اما در مورد کلیت این قضیه. متأسفانه رفتارای کاربرای ایرانی شبیه چینی نیست.

ما ایرانی ها معمولاً تنبل تر از این حرفا هستیم که بخوایم به خاطر 4تا لینک دانلود فعالیت کنیم. و باید اون مطالب با ارزش رو تا اون حد نصاب داشته باشیم.

این قضیه امتیاز فنی هم فکر کنم هک دیگه ای باشه که خیلی هم سنگین هستش.

اما سعی می کنیم به نوعی این کارهایی که گفتین رو عملی کنیم. :a030:

لینک به دیدگاه

سلام

به نظرم بهتره بخش های "اینترنت و شبکه" و "نرم افزار" در انجمن ایجاد بشن.

ممنون.

سلام. ممنون از پیشنهادتون

بخش شبکه و اینترنت و نرم افزارهای کامپیوتری تو زیر تالار مهندسی کامپیوتر هستش. اما قراره یه تغییراتی تو بخش بندی این تالار انجام بشه.

تو دفتر مدیریت تالار هم یه صحبتی تو این زمینه شده:

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=4289&page=5

ایشالا سعی می کنیم به زودی انجام بشه. البته اگر پیشنهادی نسبت به مطالب ارائه شده تو اون تاپیک رو داشتین، خوشحال میشیم همونجا مطرح کنین. :a030:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

سیلام و عرض نخسته!:w139:

من چندین ماه پیش یه پیشنهادی داده بودم مبنی بر این اوصاف:

اگر ممکنه کاری کنید تا لینک حوضه ی فعالیت مدیران و کاربران ویژه لینک بشه به عنوانشون.طراحیشم یجوری بکنید که کسی که تازه وارده ، بدونه که اگر رو عنوان طرف کلیک کنه،میره تو حوضه ی فعالیت اون مدیر.در حال حاضر صفحه ی نمایش مدیرانم که خیلی آشفتست...

اینجوری اونایی که بیشتر فعالیت میکنن،تالار پر بارتری هم خواهند داشت!:ws38:

نمیدونم الان این کار عملی هست یا نه...

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

یه پیشنهاد دیگه هم داشتم...

من چند روزیه که تو فروم pc world بخاطر خرید لب تاپ ثبت نام کردم...اونجا شاهد یه روشی از طرف مدیریتشون شدم.

اول چون تازه وارد بودم،بهم برخورد...بعد که فکر کردم،دیدم بابا بد فکریم نیست!

اونجا هم برای موندگاری کاربراش و هم برای جلوگیری از عضویت کاربران چند اکانتی،یه محدودیتی وضع کرده بود بدین صورت:

تا وقتی که کاربر تعداد پست های تایید شده توسط مدیر تالار مربوطش،به عدد 15 نمیرسید،اون کاربر ادیتور پروفایلش و صندوق ارسال پیام شخصیش قفل میشد.

و بعد از اینکه تعداد پست های تایید شدش از عدد 15 تجاوز میکرد،ابزاراش باز میشدن.

این کار 2 حسن داره.

1.جلوگیری از فعالیت کاربران با اهداف سیاسی.

2.کنترل پست های کاربر تا حد معینی برای بهینه کردن تازه کار ها.

3.افزایش فعالیت ها در تالار های درسی و کنترل فعالیت ها در تالار های گفتگوی آزاد.

من خودم از اینجور محدودیت ها بدم میاد...ولی تو محیطی که اگر با 2تا جمله قراره از مزایای دیگر اون محیط محروم بشیم،ترجیه میدم اون دوتا جمله زده نشه تا دیگران بتونن از مواهب کارهای دسته جمعی لذت ببرن.

محدودیت از طریق امتیاز کمی ناجوره...کنترل کمتری هم برای مدیرا به بار میاره...ولی این روش،حداقل برا بعد تصویب روش چاره ساز پاره ای از مشکلات انجمن خواهد بود!:w139:

لینک به دیدگاه
سیلام و عرض نخسته!:w139:

من چندین ماه پیش یه پیشنهادی داده بودم مبنی بر این اوصاف:

اگر ممکنه کاری کنید تا لینک حوضه ی فعالیت مدیران و کاربران ویژه لینک بشه به عنوانشون.طراحیشم یجوری بکنید که کسی که تازه وارده ، بدونه که اگر رو عنوان طرف کلیک کنه،میره تو حوضه ی فعالیت اون مدیر.در حال حاضر صفحه ی نمایش مدیرانم که خیلی آشفتست...

اینجوری اونایی که بیشتر فعالیت میکنن،تالار پر بارتری هم خواهند داشت!:ws38:

نمیدونم الان این کار عملی هست یا نه...

بیشتر توضیح میدی؟ :ws38: یعنی الان رو عنوان تو که 86.gif هستش کلیک کنیم بره تو بخش نرم افزارای تالار مکانیک؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
یه پیشنهاد دیگه هم داشتم...

من چند روزیه که تو فروم pc world بخاطر خرید لب تاپ ثبت نام کردم...اونجا شاهد یه روشی از طرف مدیریتشون شدم.

اول چون تازه وارد بودم،بهم برخورد...بعد که فکر کردم،دیدم بابا بد فکریم نیست!

اونجا هم برای موندگاری کاربراش و هم برای جلوگیری از عضویت کاربران چند اکانتی،یه محدودیتی وضع کرده بود بدین صورت:

تا وقتی که کاربر تعداد پست های تایید شده توسط مدیر تالار مربوطش،به عدد 15 نمیرسید،اون کاربر ادیتور پروفایلش و صندوق ارسال پیام شخصیش قفل میشد.

و بعد از اینکه تعداد پست های تایید شدش از عدد 15 تجاوز میکرد،ابزاراش باز میشدن.

این کار 2 حسن داره.

1.جلوگیری از فعالیت کاربران با اهداف سیاسی.

2.کنترل پست های کاربر تا حد معینی برای بهینه کردن تازه کار ها.

3.افزایش فعالیت ها در تالار های درسی و کنترل فعالیت ها در تالار های گفتگوی آزاد.

من خودم از اینجور محدودیت ها بدم میاد...ولی تو محیطی که اگر با 2تا جمله قراره از مزایای دیگر اون محیط محروم بشیم،ترجیه میدم اون دوتا جمله زده نشه تا دیگران بتونن از مواهب کارهای دسته جمعی لذت ببرن.

محدودیت از طریق امتیاز کمی ناجوره...کنترل کمتری هم برای مدیرا به بار میاره...ولی این روش،حداقل برا بعد تصویب روش چاره ساز پاره ای از مشکلات انجمن خواهد بود!:w139:

می بینم که مثل روال قبل با دست پر از پیشنهادا اومدی :ws3:

این پیشنهاد با مدیران ارشد درمیون گذاشته میشه. :a030:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
بیشتر توضیح میدی؟ :ws38: یعنی الان رو عنوان تو که 86.gif هستش کلیک کنیم بره تو بخش نرم افزارای تالار مکانیک؟ :ws38:

آره....همون!:ws38:

می بینم که مثل روال قبل با دست پر از پیشنهادا اومدی :ws3:

این پیشنهاد با مدیران ارشد درمیون گذاشته میشه. :a030:

مخلصیم...:smiley (18):

لینک به دیدگاه

خوب هر مدیر لینک تالارشو تو امضاش بزاره :ws37:

دیگه نیاز به مشورت کردن و پرس و جو برای اینکه میشه این کار که امینو گفت رو کرد یا نه و یاد گرفتن چجوری انجام دادن اون کار و زحمت انجام دادنش و .... نیست.

لینک به دیدگاه

دیگه نیاز به مشورت کردن و پرس و جو برای اینکه میشه این کار که امینو گفت رو کرد یا نه و یاد گرفتن چجوری انجام دادن اون کار و زحمت انجام دادنش و .... نیست.

میشه

یادمه آرامش همینجوری بود عنوانش

یا یه مدیر دیگه که عنوانش دو قسمتی بود

نصفش آبی نصفش صورتی

اونم همینجوری بود

لینک به دیدگاه

سلام ...

یه چند وقتیه یه ایده ای به ذهنم رسده ...

اگه یه بخشی برای غیر دانشجو ها ( یعنی دبیرستانی ها و ... ) درست میشد خیلی خوب بود ...

که توش اولادانشجو ها ( ی موفق سایت ) راهنمایی کنند که چطور اون دبیرستانیا توی کنکور و امتحان نهاییای سوم موفق باشند و کلا از تجارب بگند و اینا

و دیگه اینکه نمونه سوال گذاشته شه ...

و از این قبیل ...

به نظرم کار نویی هستش و خوب ...:icon_redface:

ادمین نظرتون چی؟:icon_gol:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

میشه

نصفش آبی نصفش صورتی

اونم همینجوری بود

خوب من میگم چرا الکی یه عنوان قده یه بولتن رو یدک میکشیم؟

باهاس یه استفاده ای ازش کرد یا نه؟

خوب شاید یکی دوس داره امضاش خالی باشه...اون چیکار کنه...یا مثلاً دوس نداشته باشه امضاشو تغییر بده!:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
میشه

نصفش آبی نصفش صورتی

اونم همینجوری بود

شدنش میشه. اما گذاشتن لینک تو امضا بهتره فکر کنم :ws38:

کی حال داره به 30تا مدیر لینک بده :ws3:

لینک به دیدگاه
سلام ...

یه چند وقتیه یه ایده ای به ذهنم رسده ...

اگه یه بخشی برای غیر دانشجو ها ( یعنی دبیرستانی ها و ... ) درست میشد خیلی خوب بود ...

که توش اولادانشجو ها ( ی موفق سایت ) راهنمایی کنند که چطور اون دبیرستانیا توی کنکور و امتحان نهاییای سوم موفق باشند و کلا از تجارب بگند و اینا

و دیگه اینکه نمونه سوال گذاشته شه ...

و از این قبیل ...

به نظرم کار نویی هستش و خوب ...:icon_redface:

ادمین نظرتون چی؟:icon_gol:

سلام. ممنون از پیشنهادتون.

بررسی می کنیم. :a030:

لینک به دیدگاه

این یوزر منو عوض کنین و قانون 50 تا پست برداشته بشه کمک بزرگی ب ارتقا انجمن میکنه

من با کلی ذوق و شوق اومدم میگم یوزرم عوض بشه شما میگین 50 تا پست بده

خب من ک بیشتر بیننده م یا نویسنده نمیتونم 50 تا پست بدم خب :ws44: چون دوس ندارم با این یوزر پست بزنم :ws44: در نتیجه از انجمن زده میشم و کابری مثه منو از دست میدین :ws3:

ی لطفی ب امثال من بکنین :w16:

این پست اصن جنبه ی شوخی نداره و کاملا جدی گفتم :ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...