رفتن به مطلب

پیشنهادهای شما دوستان برای پیشرفت انجمن

ارسال های توصیه شده

محمد جان باید یاد بگیری که چطور میشه کاربر جدید جذب کرد

درود بر دوستان

ببخشید نظر میدم ولی الان حدود 93 هزار تا عضو داره این انجمن ولی حجمه ی فعالیتی که طی یک روز انجام میشه

متناسب انجمنی با کمتر از 10000 هزار عضوه . چرا ؟

خوب یکی میاد عضو میشه کارش رو انجام میده و میره بعد از چند وقت دوباره میاد یه دانلودی چیزی انجام میده میگه دستشون درد نکنه...

ولی چرا نمیاد مشارکت کنه ! :w58:

اگر رسمی جا بیفته که کاربرهای قدیمی تر - مدیران و ... خیلی صممیمی پیغام بدن - دعوت کنن به تالارهاشون و درخواست دوستی بدن و ...

و اون کاربر تازه وارد این احساس رو داشته باشه که همه میتونن دوستای خوبی برای اون باشن حتما استقبال میکنه:a030:

الان شما نگاه کنین تو لیست کاربرا ببینید چند درصدشون به محض ورود خوشامد گویی شده (خوب بیش از نیمی)

بعد نگاه کنین ببینین چند درصد بعد از عضویت پیگیری برا فعالیتشون شده (به ندرت):w58:

حالا باشه که پیغام باید متناسب سنش باشه تا جذب بشه

ببخشید دخالت کردم:a030:

لینک به دیدگاه
درود بر دوستان

ببخشید نظر میدم ولی الان حدود 93 هزار تا عضو داره این انجمن ولی حجمه ی فعالیتی که طی یک روز انجام میشه

متناسب انجمنی با کمتر از 10000 هزار عضوه . چرا ؟

خوب یکی میاد عضو میشه کارش رو انجام میده و میره بعد از چند وقت دوباره میاد یه دانلودی چیزی انجام میده میگه دستشون درد نکنه...

ولی چرا نمیاد مشارکت کنه ! :w58:

اگر رسمی جا بیفته که کاربرهای قدیمی تر - مدیران و ... خیلی صممیمی پیغام بدن - دعوت کنن به تالارهاشون و درخواست دوستی بدن و ...

و اون کاربر تازه وارد این احساس رو داشته باشه که همه میتونن دوستای خوبی برای اون باشن حتما استقبال میکنه:a030:

الان شما نگاه کنین تو لیست کاربرا ببینید چند درصدشون به محض ورود خوشامد گویی شده (خوب بیش از نیمی)

بعد نگاه کنین ببینین چند درصد بعد از عضویت پیگیری برا فعالیتشون شده (به ندرت):w58:

حالا باشه که پیغام باید متناسب سنش باشه تا جذب بشه

ببخشید دخالت کردم:a030:

ممنون از پیشنهادتون

پیغام خوش آمدگویی مد نظر شما برای تمامی کاربران تازه وارد به صورت خصوصی فرستاده می شه

در مورد فعالیت کاربران هم، تا زمانی که علاقه ای نباشه، قطعا نمی شه کاربری رو مجبور به فعالیت کرد.

در مجموع ایجاد رابطه صمیمانه بین کاربران تازه وارد و مدیران و کاربران تالارها به طور قطع موثر هست.

لینک به دیدگاه
ممنون از پیشنهادتون

پیغام خوش آمدگویی مد نظر شما برای تمامی کاربران تازه وارد به صورت خصوصی فرستاده می شه

در مورد فعالیت کاربران هم، تا زمانی که علاقه ای نباشه، قطعا نمی شه کاربری رو مجبور به فعالیت کرد.

در مجموع ایجاد رابطه صمیمانه بین کاربران تازه وارد و مدیران و کاربران تالارها به طور قطع موثر هست.

ببخشید من یه دفعه اومدم وسط :hanghead:

اما می تونیم با برداشتن محدودیت دانلود برای مهمان ها از عضو شدن های بی مورد کاربر ها جلو گیری کنیم

که خیلی ها میان فقط عضو میشن و میرن

اگر یه سری به لیست اعضای سایت بزنید میبینید چه خبره

مگر این که سایت دنبال این باشه که تعداد کار بر ها رو بالا ببره و بیاد ادعا کنه که سایت ما انقدر کاربره داره :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

اما می تونیم با برداشتن محدودیت دانلود برای مهمان ها از عضو شدن های بی مورد کاربر ها جلو گیری کنیم

مگر این که سایت دنبال این باشه که تعداد کار بر ها رو بالا ببره و بیاد ادعا کنه که سایت ما انقدر کاربره داره :5c6ipag2mnshmsf5ju3

دیگه اون وخت وضع بدتر میشه به نظر من

من خودم سر پروژه لیسانسم عضو باشگاه شدم بعد هم اینجا

خیلی از مدیرای فعلی سر یه سرچ ساده و یه دانلود برای یکی از درساشون اومدن اینجا

لینک به دیدگاه

کسی که بیاد مطالب سایت رو ببینه و دنبال مطلبی باشه خودش دستش میاد

سایت چند مرده حلاجه

من این مدت دنبال چند تا مطلب بودم بالای 200 تا فروم سر زدم

توی قسمت برقشون یه دوری میزدم

می تونم بگم بین اینا یه فروم هایی گیر اوردم با چه سطح علمی و سوادی

که SAVE کردم

الانم دارم اونجا ها میگردم

به نظرم سطح علمیه سایته که کاربر جذب میکنه

نه عدم نمایش لینک :w02:

لینک به دیدگاه

خیر هدف به هیچ وجه افزایش تعداد کاربران نیست

کاربری که وارد انجمن می شه، لازمه تا زمانی رو تو انجمن صرف کنه، تو تالارها یه چرخ بزنه و بعد در صورت علاقه تو انجمن می مونه

این محدودیت حداقل می تونه یک مزیت داشته باشه و اونهم افزایش احتمال باقی ماندن کاربر برای انجمن پس از دانلود فایل مورد نظرش هست

به انضمام اینکه کاربری که ثبت نام می کنه، از طریق پیغام خصوصی (خوش آمدگویی) از تالارها و تاپیک های مهم مطلع می شه، خبرنامه انجمن براش ارسال می شه و امثالهم

ارسال این خبرنامه و دعوت مجدد کاربر به انجمن یکی از روش های موثر برای فراخوانی کاربرهاست.

پس لازمه که اطلاعات کاربران در دیتابیس انجمن ذخیره بشه.

لینک به دیدگاه

به نظرم سطح علمیه سایته که کاربر جذب میکنه

سطح علمی رو کاربرا بالا میبرن

اگه کاربری نباشه کی میخواد سطح علمی رو بالا ببره؟

میخواین فردا شروع کنیم به کپی پیست کردن مقالات اینور و اونور تو انجمن

روزی 1000 تا تاپیک باز کنیم

اما تاپیکی داخلش بحث نشه و بررسی نشه به چه درد میخوره؟

اگه بنا به کپی کردن باشه که همه جا دارن کپی میکنن

تویه فروم باید بحث بشه

و بحث رو کاربرا انجام میدن

....

اگه نظر من رو بخواین سطح علمی انجمن داره پایین میاد

رشد ناچیزی داره!

لینک به دیدگاه

درسته... خود من یادم نیست کی عضو انجمن شدم ولی چون پیغام انجمن رو تو ایمیلم داشتم دوباره برا مطلب مورد نظرم اومدم

ولی 6-7 ماه بعدش که بعد موندگار شدم...

من منظورم اینه که مدیران هر تالار یه تعداد کاربرای قدیمی و فعال رو هماهنگ کنه که پیگیری کنن و ببینن کاربر تازه وارد کی عضو شده

و اخرین بازدیدش کی بوده که خوب اگه اخرین بازدیدش همون تاریخ عضویت باشه که دیگه فایده نداره تا فرجی بشه عین خودم

اما اگه اخرین بازدیدش غیر از تاریخ عضویت باشه معنیش اینه که باید از این دوست عزیز دعوت بشه... پیغام داده بشه... نمیدونم ولی حداقل کاربرای

هر رشته از دوستان تازه وارد خودشون استقبال کنن

لینک به دیدگاه
سطح علمی رو کاربرا بالا میبرن

اگه کاربری نباشه کی میخواد سطح علمی رو بالا ببره؟

میخواین فردا شروع کنیم به کپی پیست کردن مقالات اینور و اونور تو انجمن

روزی 1000 تا تاپیک باز کنیم

اما تاپیکی داخلش بحث نشه و بررسی نشه به چه درد میخوره؟

اگه بنا به کپی کردن باشه که همه جا دارن کپی میکنن

تویه فروم باید بحث بشه

و بحث رو کاربرا انجام میدن

....

اگه نظر من رو بخواین سطح علمی انجمن داره پایین میاد

رشد ناچیزی داره!

صحبت شما در مورد سطح علمی کامل مورد قبوله

ببینید این بحث هر از گاهی می شه، یا نتیجه ای نداره و یا یه تصمیماتی گرفته می شه و یه بخشی جدید تاسیس می شه و بعد هم استقبال از صد به صفر می رسه، زمانی که به عمل می رسیم

اون بخشی از دوستان که علاقه ای به فعالیت علمی ندارند و فقط برای گذراندن وقت میان، به کنار

اما کاملا قابل درک هست که دوستانی که اینجا فعالیت علمی دارن، فرصت محدودی دارن و قطعا هیچ اجباری برای فعالیت بیشتر نه وجود داره و نه می تونه وجود داشته باشه.

اما خواهشا یک بار تالارهای انجمن رو از بالا به پایین ورق بزنید

چقدر فرصت های جدید بر اساس همین پیشنهادها ایجاد شده، به عنوان مثال بخش ترجمه

احتیاجی نیست که بحث ترجمه حتما بر سر یک مقاله کامل باشه، بلکه می تونه فقط خلاصه یک مقاله باشه

از طرفی لزومی نداره که بحث در تالارها حتما بر سر یک پدیده یا موضوع پیچیده باشه

بلکه حتی یک خبر جدید، یه نوآوری و امثالهم که کل خبرش شاید یک پارگراف باشه و ترجمه اش به 5 دقیقه هم نکشه، زمینه ساز یه بحث خوب باشه.

در مجموع زمینه اش وجود داره، اما اینکه هر چند وقت یک بار بیام روی این بحث، صرفا یک یادآوری خواهد بود بر روی حرکت کند انجمن از نظر علمی و نه بیشتر.

لینک به دیدگاه
صحبت شما در مورد سطح علمی کامل مورد قبوله

ببینید این بحث هر از گاهی می شه، یا نتیجه ای نداره و یا یه تصمیماتی گرفته می شه و یه بخشی جدید تاسیس می شه و بعد هم استقبال از صد به صفر می رسه، زمانی که به عمل می رسیم

اون بخشی از دوستان که علاقه ای به فعالیت علمی ندارند و فقط برای گذراندن وقت میان، به کنار

اما کاملا قابل درک هست که دوستانی که اینجا فعالیت علمی دارن، فرصت محدودی دارن و قطعا هیچ اجباری برای فعالیت بیشتر نه وجود داره و نه می تونه وجود داشته باشه.

اما خواهشا یک بار تالارهای انجمن رو از بالا به پایین ورق بزنید

چقدر فرصت های جدید بر اساس همین پیشنهادها ایجاد شده، به عنوان مثال بخش ترجمه

احتیاجی نیست که بحث ترجمه حتما بر سر یک مقاله کامل باشه، بلکه می تونه فقط خلاصه یک مقاله باشه

از طرفی لزومی نداره که بحث در تالارها حتما بر سر یک پدیده یا موضوع پیچیده باشه

بلکه حتی یک خبر جدید، یه نوآوری و امثالهم که کل خبرش شاید یک پارگراف باشه و ترجمه اش به 5 دقیقه هم نکشه، زمینه ساز یه بحث خوب باشه.

در مجموع زمینه اش وجود داره، اما اینکه هر چند وقت یک بار بیام روی این بحث، صرفا یک یادآوری خواهد بود بر روی حرکت کند انجمن از نظر علمی و نه بیشتر.

خب حرف از اینجا شروع شد که باید راهی برایه جذب کاربر بیشتر پیدا کنیم

به نظر من میشه تویه بخش طلایی انجمن یه تاپیک باز بشه و همه رو دعوت کنیم ببینیم که چی نظری داره!!!

مثلا جاهایه دیگه تا دو روز نری

100 پیغام میفرستن که کجایی؟

آدم دلگرم میشه

حالا ائیده زیاد هست برا این کار

به نظرم یه تاپیک بزنیم بد نباشه!

لینک به دیدگاه
خب حرف از اینجا شروع شد که باید راهی برایه جذب کاربر بیشتر پیدا کنیم

به نظر من میشه تویه بخش طلایی انجمن یه تاپیک باز بشه و همه رو دعوت کنیم ببینیم که چی نظری داره!!!

مثلا جاهایه دیگه تا دو روز نری

100 پیغام میفرستن که کجایی؟

آدم دلگرم میشه

حالا ائیده زیاد هست برا این کار

به نظرم یه تاپیک بزنیم بد نباشه!

خب این کار انجام شده چند بار

اما بازم انجام می دیم، موضوع این نیست

تاپیک رو خودتون زحمتش رو بکشید، برای دعوت دوستان هم، لیست کاربران در بخش طلایی در دسترسه، ما انجام می دیم و یه بار دیگه بحث می کنیم

ولی این عقیده شخصیه منه که بحث سر وضع قوانین برای فعالیت علمی یه بحث فرسایشیه.

بهترین راهی که من الان این وقته شبی به ذهنم می رسه اینه که از کارای کوچیک و جالب توجه شروع کنیم.

به نظر من این موضوع ترجمه کاملا محدود روی خبرها یا خلاصه مقالات کار جالبیه

اگر هدف رو بزاریم روی تاپیک های آموزشی، هم کار برای استارتر سخته و هم بعد از مدتی اگر استقبال نشه، استارتر هم بی انگیزه خواهد شد.

اما فعال کردن تالارها با خبرهای جدید، کوتاه، جالب و به درد بخور، هم کاربران رو از همه رشته ها جذب خواهد کرد برای خواندن یک خبر کوتاه و خلاصه و هم برای استارتر کار مشکلی چندان نیست که اگر استقبالی نشد، باعث دلسردی باشه.

این یکی از راه حل هاست

اما در مورد تاپیک، اگر مایلید، ممنون می شم زحمت رو بکشید، امیدوارم نتایج خوبی گرفته بشه

لینک به دیدگاه
خب این کار انجام شده چند بار

اما بازم انجام می دیم، موضوع این نیست

تاپیک رو خودتون زحمتش رو بکشید، برای دعوت دوستان هم، لیست کاربران در بخش طلایی در دسترسه، ما انجام می دیم و یه بار دیگه بحث می کنیم

ولی این عقیده شخصیه منه که بحث سر وضع قوانین برای فعالیت علمی یه بحث فرسایشیه.

بهترین راهی که من الان این وقته شبی به ذهنم می رسه اینه که از کارای کوچیک و جالب توجه شروع کنیم.

به نظر من این موضوع ترجمه کاملا محدود روی خبرها یا خلاصه مقالات کار جالبیه

اگر هدف رو بزاریم روی تاپیک های آموزشی، هم کار برای استارتر سخته و هم بعد از مدتی اگر استقبال نشه، استارتر هم بی انگیزه خواهد شد.

اما فعال کردن تالارها با خبرهای جدید، کوتاه، جالب و به درد بخور، هم کاربران رو از همه رشته ها جذب خواهد کرد برای خواندن یک خبر کوتاه و خلاصه و هم برای استارتر کار مشکلی چندان نیست که اگر استقبالی نشد، باعث دلسردی باشه.

این یکی از راه حل هاست

اما در مورد تاپیک، اگر مایلید، ممنون می شم زحمت رو بکشید، امیدوارم نتایج خوبی گرفته بشه

خب یه تاپیک زدم تو بخش طلایی

من لیست کاربران طلایی رو ندارم

اگه خودتون زحمت دعوت کاربران رو بکشید ممنون میشم :a030:

لینک به دیدگاه
آیا هکی وجود داره که استارتر تاپیک این حق رو داشته باشه که امکان تشکر رو از پست اول تاپیکش یعنی پست خودش برداره؟؟

نه فکر نکنم چنین هکی باشه. شایدم باشه. ولی هک ضروری نیست.

معمولاً همون پست اول تشکر بیشتر میشه که :ws52:

لینک به دیدگاه
نه فکر نکنم چنین هکی باشه. شایدم باشه. ولی هک ضروری نیست.

معمولاً همون پست اول تشکر بیشتر میشه که :ws52:

دلیل این پیشنهاد به ظاهر مسخره رو بگم:ws3:

یه موقع هست که مثلا شما یه تاپیک میزنن جنبه خبری نداره.بیشتر جنبه پرسشی داره و یا نظرخواهی

بعد با توجه به این امکان جدید دعوت کاربر ها یه لیست 100 نفری 200 نفری رو دعوت میکنی برای بازدید......همه میان و یکی یه تشکر می زنن و میرن........اما تعداد خیلی خیلی کمی نظر میدن

اینه که رابطه بین تعداد تشکرها و تعداد نظرها یکمی گنگه

شاید از روی احترام یا دوستی بیان یه تشکر بزنن..یا این که چون دعوت شدن نشکر بزنن...نه به خاطر محتوای تاپیک

اینطوری آدم فکر میکنه تشکره فقط یک ادای دینه:whistle:

اما اگه استارتر بتونه امکان تشکر رو از پست خودش برداره خیالش راحت تره..........حالا یا واقعا موضوع تاپیکی چرته که خب کسی کاری نداره...........یا در جای خودش اهمیت داره که هر کسی که این اهمیت متقابلا برا اون هم وجود داره نظرش رو میگه

راستش احساس میکنم این سیستم تشکرات تو خیلی قسمت ها یکمی لوس شده......ارزش خودش رو نداره:5c6ipag2mnshmsf5ju3

این بود خلاصه داستان:hanghead:

ا

لینک به دیدگاه
دلیل این پیشنهاد به ظاهر مسخره رو بگم:ws3:

یه موقع هست که مثلا شما یه تاپیک میزنن جنبه خبری نداره.بیشتر جنبه پرسشی داره و یا نظرخواهی

بعد با توجه به این امکان جدید دعوت کاربر ها یه لیست 100 نفری 200 نفری رو دعوت میکنی برای بازدید......همه میان و یکی یه تشکر می زنن و میرن........اما تعداد خیلی خیلی کمی نظر میدن

اینه که رابطه بین تعداد تشکرها و تعداد نظرها یکمی گنگه

شاید از روی احترام یا دوستی بیان یه تشکر بزنن..یا این که چون دعوت شدن نشکر بزنن...نه به خاطر محتوای تاپیک

اینطوری آدم فکر میکنه تشکره فقط یک ادای دینه:whistle:

اما اگه استارتر بتونه امکان تشکر رو از پست خودش برداره خیالش راحت تره..........حالا یا واقعا موضوع تاپیکی چرته که خب کسی کاری نداره...........یا در جای خودش اهمیت داره که هر کسی که این اهمیت متقابلا برا اون هم وجود داره نظرش رو میگه

راستش احساس میکنم این سیستم تشکرات تو خیلی قسمت ها یکمی لوس شده......ارزش خودش رو نداره:5c6ipag2mnshmsf5ju3

این بود خلاصه داستان:hanghead:

ا

:icon_gol:

در مورد دوقسمتی که فرمودین و من رنگی نوشتم

قسمت اول >>> گاهی هم از روی بی احترامی و دشمنی میان و تشکر هم نمیکنن یکی از اقایان مدیران بازدید کننده ی پرو پا قرص تاپیک های منه که تقریبا همه هم در قسمت های علمی هستند ایشان تا کنون از 200/ 300 تاپیک من که بازدید کرده فقط یه تنکس داده و اونم بخاطر دعا برای مریض بوده فکر کنم اون یه دونه هم یا از دستش در رفته یا اینکه بخاطر شخص ثالث بوده از انسو همین اقای مدیر هر جا من با کار بر خانم .......... ( اسم نمیبرم ) وارد بحث میشم برای داغ کردن دعوا زود در هر کجای ایران یا جهان باشه خودشو رو به پست های خانم میرسونه و تنکسش رو میده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

قسمت دوم >>>> یه کمی نه و خیلی

لینک به دیدگاه

آیا امکانی هست که بشه پست های خودمون رو در زمانی مشخص ارسال یا حذف کنیم؟؟!

من تو یک سایت تبلیغی دیدم که اونا به زودی این امکان رو پیدا میکنند! :ws52:

لینک به دیدگاه
آیا امکانی هست که بشه پست های خودمون رو در زمانی مشخص ارسال یا حذف کنیم؟؟!

من تو یک سایت تبلیغی دیدم که اونا به زودی این امکان رو پیدا میکنند! :ws52:

این خیلی به درد میخوره. منم دیدم تا یه ساعت بعد از ارسال پست و تا وقتی که پستی بعدش گذاشته نشده، میشه حذف کرد پست رو.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...