رفتن به مطلب

تفاوت هاي شهرسازي و معماريو عمران ( كل كل معماران و شهرسازان و عمرانی هآ)

ارسال های توصیه شده

خوب ابوذر جان من احترام قائلم برای همه شهرسازهای گلمون اون چیزی هم که بالا گفتم فقط جنبه شوخی داشت (و کل کل)

با صحبتهای محمد هم موافقم (به من میگن یه معمار گل که متعصب نیست) اما باید بگم وقتی کاری تا به حال انجام ندادین و هیچ کاره این آخه کر کری خوندنتون واسه چیه؟ عزیزان اول برین یه کار مفید انجام بدین بعد بیاین با معمار کل بندازین :ws2:

به عبارتی برین بزرگ شین بعدا در خدمتیم :ws13:

لینک به دیدگاه

کامیار جان اگر قرار باشه صبر کنیم که شهرسازا کاملاً محیط کار رو دستشون بگیرن که این تاپیک از شور و حال میفته :ws2:

احمد درست میگه اینکه بخوایم رشته ها رو با هم مقایسه کنیم کار درستی نیست ولی کرکرهای الکی که باعث شناخت بیشتر ما از رشته همدیگه میشه خوبه. کلاً کرکری همین طوریش جالبه مثل بازی فوتبال و ... که بدود کرکری مزه نمیده :ws2:

لینک به دیدگاه
کامیار جان اگر قرار باشه صبر کنیم که شهرسازا کاملاً محیط کار رو دستشون بگیرن که این تاپیک از شور و حال میفته :ws2:

احمد درست میگه اینکه بخوایم رشته ها رو با هم مقایسه کنیم کار درستی نیست ولی کرکرهای الکی که باعث شناخت بیشتر ما از رشته همدیگه میشه خوبه. کلاً کرکری همین طوریش جالبه مثل بازی فوتبال و ... که بدود کرکری مزه نمیده :ws2:

باز هم موافقم ولی اگه قرار باشه که من هر ایرادی بگیرم شما بگین شهرسازها هیچ کاره ان که نمیشه پس باید یکی از اون ایرادات رو قبول کنی " بیسواد بودن یا عرضه مدیریت نداشتن" کدومش :ws3:

لینک به دیدگاه

بي سواد وچود نداره. سواد نسبي هست مطلق نيست. همه سواد دارن . از ناچيز تا عالي.

عرضه مديريت داريم. قدرت نفوذ در راس كار رو نداريم. يعني سيستم و نظام مديريتي كشور جوري هست كه هيچ چي جاي خودش نيست. متخصصين تو خونه هستن و مديران لايق كه مداركشون رو افتخاري گرفتن هم همه كاره. در نهايت هميني هست كه مي بينيد.

لینک به دیدگاه

زیاد روی شایسته سالاری و اینکه کی سر جاشه بحث نکنیم، چون تو این مملکت هیچکس سر جای واقعی خودش نایستاده، مخصوصا در مورد مدیریت شهرها. با حرف محمد جون موافقم که از نبود شهرسازها در راس مدیریت شهرها گله داشت. اما به یه چیزی هم اعتقاد دارم و اون اینه که مسائلی مثل مدیریت شهر برای شهرسازها خیلی کوچیکه و شهرسازای عزیز و محترم و باسواد و با کلاس بایستی به مناصب بسیار بالاتری چشم داشته باشند. شهرسازها خیلی حال کردید نه، پس همه باید یه وقت اگه منو دیدید یه نوشابه برام بخرید :ws3:

لینک به دیدگاه
زیاد روی شایسته سالاری و اینکه کی سر جاشه بحث نکنیم، چون تو این مملکت هیچکس سر جای واقعی خودش نایستاده، مخصوصا در مورد مدیریت شهرها. با حرف محمد جون موافقم که از نبود شهرسازها در راس مدیریت شهرها گله داشت. اما به یه چیزی هم اعتقاد دارم و اون اینه که مسائلی مثل مدیریت شهر برای شهرسازها خیلی کوچیکه و شهرسازای عزیز و محترم و باسواد و با کلاس بایستی به مناصب بسیار بالاتری چشم داشته باشند. شهرسازها خیلی حال کردید نه، پس همه باید یه وقت اگه منو دیدید یه نوشابه برام بخرید :ws3:

يارو رو به آمريكا راه نميدادن سراغ خونه اوبامارو ميگرفت:ws28:

لینک به دیدگاه

سلام .به نظر من انچه كه مهمه اينه

اين دورشته به هم وابسته هستد. اگه يك معمار در حيطه ي خودش كار نميكنه اشكال از مديريته

شهرسازا بايد اطلاعاتشون در زمينه ي شهر زياد باشه

يك معمارم هم در زمينه خانه ها. امكانو...........

فضاي شهر به هر دو اين رشته بستگي داره

اگه يك معمار در يك جا نماي ساختمون رو رنگه ديگه در نظر بگيره

شكل فضا به هم ميخوره .در واقع بايد محيط با اون ساختمون در ارتباط وهماهنگي باشه

در ضمن تا زمانيكه كه يك شهرساز يا يك معماردر زمينه ي رشته هاي همديگه اطلاع كامل نداشته باشن نميتونن نظر دقيق بدن

اما انتقاد جايزه

رشته ي شهرسازي يك رشته ي جديده وجذابه.من يكي از دوستانم رشتشون شهرسازي بود وتا حدودي كاراشونو ديدم

اما باز ميگم اين دو جدا از هم نيست:ws13:

من در اين زمينه ميگم ابتدا بايد دروسه اين رشته هارو شناخت.كاراشون رو ديد وبعد نظر داد:ws2:

لینک به دیدگاه
" فضا در مفهوم موجود خويش به تنهايي هيچ ويژگي خاصي را مطرح نمي كند. ولي به محض انكه يك گروه انساني فعاليتي را در مكاني مطرح كند ، معناي نمادين فضا پديدار مي شود، از اين پس فضا بستري براي فعاليت و رفتارهاي انساني مي گردد، محلي براي تخيل و واقعيت. " ( شار تا شهر ، سيد محسن حبيبي )

انوشه جان فقط اين رو گفتم كه بدونيد اين انسان هاست كه به مبلمانها و فضا هويت ميدن.

چند تجربه شهرسازانه.

1- همين محمد رفته بود براي تحليل فضاي شهري بهارستان عكس بگيره . مي خواست از مبلمان و رفتارهاي مرتبط با اون عكس بگيره. مي خوان از يه صندلي عكس بگيرن .كسي رو صندلي نمي نشسته كه از رفتار موجود عكس برداري كنه. محمد مجبور شده خودش بشينه و از پشت يكي از بچه ها ازش عكس بگيره.

2- ترم 2 دو تا از دختراي كلاس براي اين كه وضعيت بد پياده رو و وضعيت ابگرفتگيشو نشون بدن يكيشون از وسط آب رد شده و يكي ديگه ازش عكس گرفته تا كاملا مشهود باشه كه چقدر وضعيت اونجا خرابه.

اينا تجربيات شهرسازانه هست:ws28:

تمام چیزایی که گفتی درسته ابوذر جان ولی به این معنا نیست که معمارا(البته بازم میگم من معمار نیستم اما خب درسای مرتبط با شهرسازی و معماری رو تو دروسمون داریم) اینارو در نظر نمیگیرن البته بهتره بگم دانشجوهای معماری. این درسته که افراد هستن که به فضا هویت میدن اما بازم به نظر من باید تمام جنبه هارو در نظر گرفت تو ساعت های مختلف چون نوع کاربری از فضاها و افراد استفاده کننده متفاوت میشه

اگه به تجربه باشه من و دوستام تو رشتمون کم تجربه نداریم:ws2:

واسه درس فضای شهری اگه بدونی چند بار چند نفر دنبالمون افتادن و ما در میرفتیم(آخه یکم مجبور بودیم از دستفروشایی که بخاطر نبود فضای مناسب دسترسی ها و پیادروهارو مختل میکنن عکس برمی داشتیم):ws28:یه بار یکیشون دیدمون دوتا پاداشتیم دوتام قرض کردیم الفراررررر

در مورد بحثایی که در مورد کار شد

راستش الآن هرکی تو هر زمینه ای دستش برسه وارد میشه دوتا کتاب میخونه یکم سوال از افراد باتجربه میپرسه یکمم قیافه آدمای دانا و کار کردرو میگیره بعدم بالاخره خدا بزرگه دیگه...

در صورتی که عملا اگه یه پروژه بخواد درست انجام بشه دقیقا هرکس میتونه جای خودش رو داشته باشه

چون واقعا کار یه شهرساز، معمار یا کسی که عمران خونده از هم جداست

:ws49:تازشم اگر به کل کل باشه رشته خودم از همتون کامل تره کار همه معماراو شهرسازارم ما میتونیم انجام بدیم(با یکم اغراق:icon_pf (44):) چون از درسای هرکدومتون یکم تو رشته ما هست(چی ازآب در بیاد:ws2:)

لینک به دیدگاه

واقعا خوشحالم که هیچ رشته ایی جرات نمی کنه با مکانیک کل کل کنه :ws13: البته کامیار یه زمان میخواست این کارو بکنه اون هم تو تالار مکانیک تلاشه خوبی بود اما نتیجه نداد .در کل برای هر دو رشته ارزویه موفقیت می کنم :ws3:

لینک به دیدگاه

بعد ميگي ستاره چراي رفته تو تالار برق جواب تاپيك گذاشته. حالا تو اين وسط چه كاره هستي. بدو برو بوكس 19 رو بردار بيار پيچ دسته موتور پايين رو سفت كن كار دارم:ws28:

لینک به دیدگاه
واقعا خوشحالم که هیچ رشته ایی جرات نمی کنه با مکانیک کل کل کنه :ws13: البته کامیار یه زمان میخواست این کارو بکنه اون هم تو تالار مکانیک تلاشه خوبی بود اما نتیجه نداد .در کل برای هر دو رشته ارزویه موفقیت می کنم :ws3:

اه!!!!!!! دست و روتو نشستی اومدی توی تاپیک هنرمندها همه جا رو گریسی کردی:ws28:

نمی خوام شروع کنم به کل کل با میکانیکی ها:ws3: اما میدونم خوب جواب میده روی دختر عموم امتحان کردم اشکشو در آوردم :icon_pf (4):

لینک به دیدگاه

اتفاقا زندگی شما مکانیکیه خودتون خبر ندارید :ws13: و البته نذارید بگم برید بیلو کلنکتونو بردارید و ... شما جریانه خونتون بر اساس مسائل مکانیکی به وجود اومده .شما کل انجمنو جمع کنید نمی تونید با یک نفر مکانیکی کل کل کنید اما حیف که نمی خوام اسپم کنم برای همین شما رو به خدای بزرگ میسپارم امیدوارم ملات هایی که می سازید شل نباشن :ws28:

لینک به دیدگاه
اتفاقا زندگی شما مکانیکیه خودتون خبر ندارید :ws13: و البته نذارید بگم برید بیلو کلنکتونو بردارید و ... شما جریانه خونتون بر اساس مسائل مکانیکی به وجود اومده .شما کل انجمنو جمع کنید نمی تونید با یک نفر مکانیکی کل کل کنید اما حیف که نمی خوام اسپم کنم برای همین شما رو به خدای بزرگ میسپارم امیدوارم ملات هایی که می سازید شل نباشن :ws28:

امین جان ما طراحی می کنیم با بیل و کلنگ که کار نمی کنم :ws2: مشکلی هم بابت اسپم نداریم این تاپیک برای کل کله بچه های معمار چون هنرمندند زیاد قانونمند نیستند و الان شما پا تو گذاشتی توی محله ما نیازی نیست بابت اسپم خودتو ناراحت کنی :ws3: ملات و بیل در تخصص بچه های عمرانه (جالبه ها هر چی فکر می کنم نمی تونم چیزی رو پیدا کنم که در تخصص بچه شهر سازها باشه---------کلا انسانهایی هستند بی تخصص:ws3:)

لینک به دیدگاه

طراح متخصص تا شهرساز دستور نده و يا برنامه نده تو ميتوني براي جايي طراحي كني؟

اگه ما بگيم اين زمين فضاي سبز بشه 100 سال جون بكني ميتوني توش خونه بسازي؟

تخصص ما مديريت هستش نه نقاشي

برو شيت هاتو نگاه كن دقت كن بهش ببين چه نقاشي هاي قشنگي كشيدي

لینک به دیدگاه

در مورد هنر با من صحبت نکنید چون خودت دیگه باید بدونی رشته ما هم طراحی هستش و من در کل دوره تحصیلم فقط 1 واحد عملی اتومکانیک پاس کردم .اگر شما با مقیاسهای بزرگ کار می کنید ما با مقیاسهای ظریف و کوچک هم کار می کنیم (علاوه بر بزرگ) .اگر فکر می کنی مکانیک هنر نیست لطفا به انجمن نرم افزارهای مکانیک مراجعه کنید و هنر مندیهاشونو ببینید :ws6:

اگر شما میگید با طراحی کار می کنید ما خود طراح هستیم (مکانیک در طراحی جامدات ) .در مورد شهرسازی هم که کاملا باهات موافقم :ws28: راستی به سر کارگرهای ساختمون گاهی اوقات معمار هم می گن :ws6:

لینک به دیدگاه
طراح متخصص تا شهرساز دستور نده و يا برنامه نده تو ميتوني براي جايي طراحي كني؟

اگه ما بگيم اين زمين فضاي سبز بشه 100 سال جون بكني ميتوني توش خونه بسازي؟

تخصص ما مديريت هستش نه نقاشي

برو شيت هاتو نگاه كن دقت كن بهش ببين چه نقاشي هاي قشنگي كشيدي

خاک و چوک !!! اخه شما کجا مدیریت کردی که الان متخصصش شدی :w58: :w58::w58::w58::w58::w58::w58::ws3:

احتیاجی به نگاه کردن نبود خودم می دونم چقدر قشنگه :ws2:

در مورد هنر با من صحبت نکنید چون خودت دیگه باید بدونی رشته ما هم طراحی هستش و من در کل دوره تحصیلم فقط 1 واحد عملی اتومکانیک پاس کردم .اگر شما با مقیاسهای بزرگ کار می کنید ما با مقیاسهای ظریف و کوچک هم کار می کنیم (علاوه بر بزرگ) .اگر فکر می کنی مکانیک هنر نیست لطفا به انجمن نرم افزارهای مکانیک مراجعه کنید و هنر مندیهاشونو ببینید :ws6:

اگر شما میگید با طراحی کار می کنید ما خود طراح هستیم (مکانیک در طراحی جامدات ) .در مورد شهرسازی هم که کاملا باهات موافقم :ws28: راستی به سر کارگرهای ساختمون گاهی اوقات معمار هم می گن :ws6:

عزیزم من به هنر کامپیوتر نمی گم هنر خودم :ws28:(شما خودت خلاقیتی به خرج نمیدی که هر کسی که نرم افزار رو بهتر بلد باشه دلیلی نداره اسم خودشو بزاره هنرمند)

در مورد شهرساز ها هم گل گفتی

اِ چه جالب به مکانیک سر کوچمون هم میگن مهندس

لینک به دیدگاه

شاید مهندسی معماری گرفته کار گیرش نیومده و حالا بهش می گن مهندس :ws3:

کامیار از اون حرفا زدی برادر زشته .اگر جات بودم پستمو پاک میکردم :ws28: احتمالا طراحی ماشین و هواپیما و موتور و ......... رو مهندسای معمار با خلاقیتشون مدل می کنن اره ؟ با طراحی مفهومی اشنایی داری ؟ نداری دیگه :ws6: مکانیک بهشت ریاضیاته .راستی می دونستی نیوتن هم مکانیک بوده ؟ می دونی مکانیک علم حرکت هستش ؟ می دونی نیروگا های برق سیکل مکانیکی دارن می دونی انرژی هسته ایی که حق مسلم ماست بر اساس قوانین مکانیک بنیاد گذاری شده ؟ می دونی انرژی چیه ؟ از کجا میاد ؟چه طور انتقال پیدا می کنه ؟ با دنیای ستاره ها ارتباط داری ؟ با حرکت ابها ؟ به دنیای اطرافت نگاه کردی ببینی اگر مکانیکو حذف کنی چی میشه ؟ می دونستی بیشتر قوانین بقای جهان مکانیکی هستن .

لینک به دیدگاه
شاید مهندسی معماری گرفته کار گیرش نیومده و حالا بهش می گن مهندس :ws3:

کامیار از اون حرفا زدی برادر زشته .اگر جات بودم پستمو پاک میکردم :ws28: احتمالا طراحی ماشین و هواپیما و موتور و ......... رو مهندسای معمار با خلاقیتشون مدل می کنن اره ؟ با طراحی مفهومی اشنایی داری ؟ نداری دیگه :ws6: مکانیک بهشت ریاضیاته .راستی می دونستی نیوتن هم مکانیک بوده ؟ می دونی مکانیک علم حرکت هستش ؟ می دونی نیروگا های برق سیکل مکانیکی دارن می دونی انرژی هسته ایی که حق مسلم ماست بر اساس قوانین مکانیک بنیاد گذاری شده ؟ می دونی انرژی چیه ؟ از کجا میاد ؟چه طور انتقال پیدا می کنه ؟ با دنیای ستاره ها ارتباط داری ؟ با حرکت ابها ؟ به دنیای اطرافت نگاه کردی ببینی اگر مکانیکو حذف کنی چی میشه ؟ می دونستی بیشتر قوانین بقای جهان مکانیکی هستن .

من مکانیک رو یه علم میدونم نه هنر یه علم خشن و زمخت روحیه بچه های مکانیکی هم کلا با روحیه بقیه بچه ها فرق داره (همشون خشمناکن:ws3:)

شاید هنر معماری اونطور که از ظواهرش بر میاد از بایدها نیست (قرار نیست انرژی رو باهاش تولید کنی یا ماشینها رو به حرکت در بیاری و ....) شاید شما بتونی توی هر خونه ای زندگی کنی . اما به نظر من برای شادابی روح لازمه مثل موسیقی :ws3:

بزار اولین خونه خودم رو می خوام با هنر خودم بسازم بعد دعوتتون می کنم یه نگاه کوچولو ببینینش (اولش بزار مهندس بشم:ws2:)

لینک به دیدگاه
يارو رو به آمريكا راه نميدادن سراغ خونه اوبامارو ميگرفت:ws28:

عزیزم من همین الان کنار باراک جون نشستم. باور نداری بیا وایت هاوس طبقه آخر خودت می بینی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...