رفتن به مطلب

تشکیل کارگروه تخصصی نگهداری وتعمیرات

ارسال های توصیه شده

مرسی. من که دانشی ندارم . ولی در همه موارد علاقه دارم که سوال بپرسم و البته اگه بحثها از زیر سطح مبتدی شروع بشن . بخونم .

اما این موارد رو بیشتر ترجیح می دم .

یاتاقان ها

عایق و عایق کاری

تعمیر ماشین آلات صنعتی

استانداردهای صنعتی

ابزار شناسی

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 49
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مرسی. من که دانشی ندارم . ولی در همه موارد علاقه دارم که سوال بپرسم و البته اگه بحثها از زیر سطح مبتدی شروع بشن . بخونم .

اما این موارد رو بیشتر ترجیح می دم .

یاتاقان ها

عایق و عایق کاری

تعمیر ماشین آلات صنعتی

استانداردهای صنعتی

ابزار شناسی

مرسی سجادجان

ایشالا به زودی شروع میکنیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

مرسی سجاد جان تاپیک و مطلب خیلی مفیدی هست و توضیحاتتون کامل

منم تا جایی که بتونم فعالیت میکنم حالا چه در تهیه و ارائه مطلب و چه طرح سوالات و...

ممنون :icon_gol:

لینک به دیدگاه

راستش من دقیقا نمیدونم که از کسانی که قراره شرکت کنن چه انتظاری میره...

:ws52:

اصلا هم به کپی پیست علاقه ای ندارم و دوست دارم همون دو خط چیزی رو که بلدم بیام بگم

من که به صنعت دسترسی ندارم متاسفانه ولی مشاهدات کار آموزیم هست

در مورد pm , cm ,الینمنت و این صحبتا میتونم یه چیزای کلی بگم. در این حد فایده ای داره کارم؟ یا میخواین یه تحقیق توی منابع دیگه هم انجام بدم در این مورد؟ برای این کار باید وقتشو بیشتر کنید ها:ws3:

لینک به دیدگاه
مرسی سجاد جان تاپیک و مطلب خیلی مفیدی هست و توضیحاتتون کامل

منم تا جایی که بتونم فعالیت میکنم حالا چه در تهیه و ارائه مطلب و چه طرح سوالات و...

ممنون :icon_gol:

راستش من دقیقا نمیدونم که از کسانی که قراره شرکت کنن چه انتظاری میره...

:ws52:

اصلا هم به کپی پیست علاقه ای ندارم و دوست دارم همون دو خط چیزی رو که بلدم بیام بگم

من که به صنعت دسترسی ندارم متاسفانه ولی مشاهدات کار آموزیم هست

در مورد pm , cm ,الینمنت و این صحبتا میتونم یه چیزای کلی بگم. در این حد فایده ای داره کارم؟ یا میخواین یه تحقیق توی منابع دیگه هم انجام بدم در این مورد؟ برای این کار باید وقتشو بیشتر کنید ها:ws3:

خب اگه فردا فرصتشو پیدا کردم طرح کلی کاررو میزارم دوستان نظرشونو بنویسن وشروع کنیم

حتی یک کلمه کمک یا یک سوال هم میتونه ایده های بسیاری رو به ذهن ماها برسونه

شاید اون چیزایی که برای ما ساده به نظر میرسن برای خیلی از دوستان مسایلی حل نشدنی باشن

موفق باشیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت همه دوستان

من با صحبتی که با جناب اسپاو عزیز داشتم میخواستم پیشنهادی مطرح کنم

از اونجا که برای انجام هرکاری انگیزه مهمترین و ابتدایی ترین عامل هست در همین راستا

میخواستم پیشنهاد بدم که اطلاعاتی که در نهایت جمع آوری میشه به صورت یک کتاب و با اسم دوستانی که فعالیت میکنند چاپ بشه.

منظور کتاب جامد در دنیای واقعی هست!

میخواستم در این مورد نظر دوستان رو بپرسم. توجه داشته باشید که کتابی با این عنوان هم اکنون در ایران وجود نداره

در عوض چیزی که داریم کلی منابع و اطلاعات ارزشمند ولی پراکندس که هوش و تلاش دوستان رو میطلبه که اینارو جمع آوری کنیم و در اختیار صنعت کشور قرار بدیم

هدف اصلی تهیه یک کتاب مرجع در زمینه تعمیر و نگهداری و به صورت دایره المعارف هست. پس ممکنه اگر همین الان استارت بزنیم دو سال بعد تازه تموم بشه

حاضرم بهتون قول بدم اگر همچین کاری انجام بشه اونو تو نشر طراح چاپ میکنیم و کار بسیار مفیدی هم هست. فصلهای کتاب هم همونها هستن که مهندس فرمودن

توی این کتاب قراره از مطالب تکنسینی گرفته تا فرمولهای ارتعاشاتی رو همرو یک جا جمع کنیم پس همه میتونن کمک کنن. از رشته های دیگه یعنی برق و صنایع و متالوژی هم دوستان میتونن شرکت کنن

لینک به دیدگاه

با سپاس از وحید عزیز

اگر دوستان مشتاق وفعال نگران مطالب باشند میتونیم یه تاپیک ویژه برای این منظور درتالارویژه تالارمکانیک ایجاد کنیم

ولی شرط اساسی برای این کار مداومت همه دوستان دراین زمینه هست

ایده ای که دیروز ازدوست عزیزم اقا رضا(با ایدی کنترل درتالاربرق)هم شنیدم وکاملا هم عملی هست

حتی یک صفحه مطلب که به نظر شما شاید مفید نباشه میتونه کلی گره از کارخیلیا باز کنه

با امید به کامیابی تمام دوستان عزیز:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام

کار خیلی خوبیه . امیدوارم به خوبی پیش بره .

توی گرایش جامدات فکر کنم یه درس به همین نام ( نگه داری و تعمیرات ) باشه .

برای کسایی که مثل من تجربه صنعتی ندارن هم یه بخش در نظر بگیرید ( مثل تحقیق در مورد یه موضوع )

لینک به دیدگاه
سلام

برای کسایی که مثل من تجربه صنعتی ندارن هم یه بخش در نظر بگیرید ( مثل تحقیق در مورد یه موضوع )

سلام و ممنون که خوشتون اومده

البته تجربه خیلی مهمه و میتونه کمک بزرگی باشه ولی ما قراره یک کتاب علمی چاپ کنیم نه دستورالعمل یک کارگاه...

منظورم اینه که صد البته کار تحقیقی هست و علمی

خیالتون راحت اینقدر منابع به روز و تاپ وجود داره. فقط مهندسانی مثل شما میخواد تا جمع آوری و مرتبش کنن

البته تجربه هم از این بابت مهمه که باید دقیقا بدونیم قراره روی چه موضوعاتی متمرکز بشیم که بیشتر با صنعت کشور همخوانی داشته باشه

لینک به دیدگاه
سلام

سلام و ممنون که خوشتون اومده

البته تجربه خیلی مهمه و میتونه کمک بزرگی باشه ولی ما قراره یک کتاب علمی چاپ کنیم نه دستورالعمل یک کارگاه...

منظورم اینه که صد البته کار تحقیقی هست و علمی

خیالتون راحت اینقدر منابع به روز و تاپ وجود داره. فقط مهندسانی مثل شما میخواد تا جمع آوری و مرتبش کنن

البته تجربه هم از این بابت مهمه که باید دقیقا بدونیم قراره روی چه موضوعاتی متمرکز بشیم که بیشتر با صنعت کشور همخوانی داشته باشه

ممنون از توجه دوستان

من اول تاپیک هم عرض کردم که نیازی نیست تا همه به تمامی مطالب احاطه داشته باشند

الان شخص بنده دربرابر استادی مثل اقا مهدی یه بیسواد مطلق هستم چه ایشون سالها دراین زمینه کارکردن وزحمت کشیدن ولی با این همه گفتم حتی یک پرسش ساده حتی یه مطلب که زیاد جالب به نظرتون نمیاد میتونه راهگشای خیلی از مسایل ومشکلات باشه

با طرح اقا وحید هم ایشالا اخرش مطالب رو به صورت یه کتاب(کتابهای خوبی دراین زمینه هستند ولی هرکدام دریک زمینه بخصوص!)چه نتی وچه جامد ارائه بشه

دوستان فقط لطف کنند زمینه های مورد علاقشون رو مشخص کنند وبدون عجله وبا حوصله سرتیترمطالبشونو بزارن تا بقیه هم ادامه دهنده وهمکارباشند

این مسئله درواقع بسیار گسترده هست ولی با همت جمعی وکمک شماها میبینید که میشه کارهای بزرگ رو هم انجام داد وباور کنید هیچ گرایش فنی وجود نداره که از این مباحث دور باشه

موفق باشیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام دوستان

من یک مجموعه آموزشی در زمینه تعمیر ونصب ماشین ابزار تراش تو دوره دانشجویی خودم جمع کردم هر کس علاقه منده تهیه کنه و ازش استفاده کنه می تونه به ادرس زیر مراجعه کنه

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

من یک مجموعه آموزشی در زمینه تعمیر ونصب ماشین ابزار تراش تو دوره دانشجویی خودم جمع کردم هر کس علاقه منده تهیه کنه و ازش استفاده کنه می تونه به ادرس زیر مراجعه کنه

دوست عزیز اینجا محل تبلیغ شما نیست!

اگر کمکی میتونید به بقیه ارائه بدید مشتاق دیدن پست های شما هستیم وگرنه سعی کنید تبلیغاتتون رو از طریق سایر مبادی موجود انجام دهید

تکرار این کارتون موجب برخورد خواهد بود

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
خوب حالا چیکار کنیم........

اینجا فقط مبحث زده میشه اما ادامه نمیدین چرا؟

حمید عزیز تو تالاری که ایجاد شد برای این مباحث به یک سری از موضوعات به صورت اولیه پرداخته شده است ومابقی هم به دانش وپشتکار وهمت دوستان نیاز دارد تا صفایی داشته باشد ومجالی برای ادامه کار

منتظر فعالیت شماها هستیم!

لینک به دیدگاه
حمید عزیز تو تالاری که ایجاد شد برای این مباحث به یک سری از موضوعات به صورت اولیه پرداخته شده است ومابقی هم به دانش وپشتکار وهمت دوستان نیاز دارد تا صفایی داشته باشد ومجالی برای ادامه کار

منتظر فعالیت شماها هستیم!

چشوم!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...