رفتن به مطلب

تشکیل کارگروه تخصصی نگهداری وتعمیرات

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 49
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

نمیدونم چرا من تا حالا این تاپیکو ندیده بودم

از سجاد عزیز خیلی خیلی ممنونم

من حاضرت پیرامون مباحث " نت پیشبینانه و بخصوص مباحث cm و cbm " همکاری کنم

سجاد عزیز اگر لطف کنی و 4 مبحث اصلی cm و روشهای ازمایش و مقایسه و نتیجه گیری و ارائه بدی خیلی ممنون میشم .

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

دوستان ظاهراً قصد شروع ندارن اگه دوستان بزرگتر از بنده اجازه بدن من شروع میکنم چون میخوام بقیه هم شروع کنن و استفاده کنیم

من چون هیدرولیک را دوست دارم از هیذرولیک شروع می کنیم و نت این تجهیزات را میگم البته در حد اطلاعات خودم

تجهیزات فشار قوی هیدرولیک به صورت خاص به نگهداری نیاز ندارن مگر در یه سری موارد.تجهیزات هیدرولیک اگر درست استفاده بشن و دارای مدار درستی باشن بچه های بی آزاری هستن.

یکی از مهمترین موارد آنها توجه به روغن این تجهیزاته که مثل خون برای اوناست.

روغن نباید از حدود 80 درجه گرمتر بشه چون خواص خودش مثل ویسکوزیته را از دست میده و به چیزی مثل آب میشه که باعث افت شار میشه ضمن اینکه حرارت بالای روغن باعث خرابی آب بندها مثل پکینگها و اورینگها و کاسه نمدها و در قطعات هیدرولیک مانند شیرها این حرارت بالا باعث خرابی در برخی موارد می گردد.

بنده در یک سیستم تولیدی برای خنک کردن پرسها اقدام به احداث یک استخر کوچک و تاسیسات لازم نمودم.سپس با نصب یک سیستم سیرکوله آب در مدار پرس درجه حرارت ن را در حد قابل توجهی کاهش پیدا کرد. ضمن اینکه با قرار دادن یک آبشار در مسیر آب باعث زیبایی محیط کارخانه نیز گردیده است

لینک به دیدگاه
سلام

دوستان ظاهراً قصد شروع ندارن اگه دوستان بزرگتر از بنده اجازه بدن من شروع میکنم چون میخوام بقیه هم شروع کنن و استفاده کنیم

من چون هیدرولیک را دوست دارم از هیذرولیک شروع می کنیم و نت این تجهیزات را میگم البته در حد اطلاعات خودم

تجهیزات فشار قوی هیدرولیک به صورت خاص به نگهداری نیاز ندارن مگر در یه سری موارد.تجهیزات هیدرولیک اگر درست استفاده بشن و دارای مدار درستی باشن بچه های بی آزاری هستن.

یکی از مهمترین موارد آنها توجه به روغن این تجهیزاته که مثل خون برای اوناست.

روغن نباید از حدود 80 درجه گرمتر بشه چون خواص خودش مثل ویسکوزیته را از دست میده و به چیزی مثل آب میشه که باعث افت شار میشه ضمن اینکه حرارت بالای روغن باعث خرابی آب بندها مثل پکینگها و اورینگها و کاسه نمدها و در قطعات هیدرولیک مانند شیرها این حرارت بالا باعث خرابی در برخی موارد می گردد.

بنده در یک سیستم تولیدی برای خنک کردن پرسها اقدام به احداث یک استخر کوچک و تاسیسات لازم نمودم.سپس با نصب یک سیستم سیرکوله آب در مدار پرس درجه حرارت ن را در حد قابل توجهی کاهش پیدا کرد. ضمن اینکه با قرار دادن یک آبشار در مسیر آب باعث زیبایی محیط کارخانه نیز گردیده است

خیلی خیلی ممنونم از لطف شما ...

در واقع شما چیزی شبیه رادیاتور رو در این سیستم بوجود اوردین ...

درسته ؟

خوب میشه بفرمایید دمای روغن رو تا چه دمایی پایین اوردین ؟

ایا از سیستم فیدبک برای کنترل دما استفاده کردین ؟

ایا سیستمی که اجرا کردید بطور مداوم کار میکنه ؟

به نظر شما بهتر نیست بوسیله ی یک سنسور mat دما ی روغن رو چک کنیم و درصورتیکه دما به مرز مثلا 79 درجه رسید بوسیله ی یک میکرئسوئیچ سیستم خنک کاری به کار بیفته

اینجور هم در مصرف انرژی صرفه جویی شده و هم در مورد دما با خیال راحت کار ادامه پیدا میکنه ...

نکته دیگه ای که قبلا هم خصوصی ازتون درخواست داشتم اینه که روشهای اجرای cm , cbm رو برای هر قطعه و سیستم ارائه بفرمایید .

پ.ن : اون قسمت قرمز رنگ رو متوجه نشدم ....

با تشکر

لینک به دیدگاه

اولاً من معذرت میخام اگه یه بحث را نیمه کاره رها میکنم باور کنین من توی خونه هم فکرم توی کارامه و همش به مسائل توی شرکت فکر می کنم. باید از این به بعد مسائل مرد بحث اینجا را هم یادداشت کنم تا بتونم دقیق جواب بدم و فراموش هم نکنم تا شرمنده دوستان نشم. cm را یه چیزای کوچیکی گفتم که ادامه میدم.

اما در مورد بحث خنک کننده

1- دمای روغی را شما میتونین تا حدود دمای آب پاین بیارین و این دما رابطه مستقیم با حجم منبعی داره که آب و لوله های آب و روغن داخلش قرار گرفتن یعنی روغن گرم تو همون زمان خنک میشه و به نظر خودم ما حجم یکی از این مخازن را برا یه پرس کوچک انتخاب کردیم که باعث شده دما یه مقدار بالا بمونه.

2- این مدار آب شامل یک مسیر رفت و یک مسیر برگشت میباشد و مخازن ساخته شده برا این منور که متاسفانه اسم اونها یادم نیست هم دارای انشعاب ورودی و خروجی میباشند.

3- در فصل گرما ما از این سیستم به طور مئاوم استفاده می کنیم جون پرسها مداوم کار میکنند.

4- 80 درجه حداکثر دماس و بهتره دمای روغن از حدود 60 تجاوز نکنه. ما این سیستم را با یک الکترو موتور 1.1 kw و یک پمپ حلزونی 2 اینچ راه اندازی کردیم و با توجه به مصرف کم انرژی برق روسا و اینکه ما برا قشنگی آبشار هم از اون استفاده میکنیم ترجیح دادیم دائم کار کنه یعنی از صبح تا عصر.

اینا سلیقه اییه و هرجایی هر کس هرجور دوست داره میتونه بهش آپشن بده همونطور که گفتم ما از نظر هزینه تو مذیقه هستیم باور کنین اینقدر رفت و آمد تو ساختمان اداری کردیم و دلیل و برهان آوردیم تا همین را هم قانع شدن باور کنین مشکل اصلی که من دارم اینه که بیشتر کسایی که سرمایه دارن دانش ندارن و کسایی که دانش دارن سرمایه ندارن

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 5 ماه بعد...

دوستان عزیز و کم همت نت بیاین همت کنید ودر مورد پرسهای ضربه ای که کاربرد زیادی تو صنعت دارن صحبت کنید هر کسی تجربه ای تحقیقی شنیده ای داره بگه.

من هم سعی میکنم در حد خودم یه چیزایی بگم

فقط یکی از دوستان شروع کنه

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

انتقاد دارم دوستان خودمونو گول نزنیم وقتی میخوایم ی موضوع شروع کنیم خیلی خوشحالیم فکر میکنیم همه میاند و نظراشونو میدند همین که شروع کردی و دیدی دوستان نمیاند یکم سرد میشی

تاین چند وقتی که تو انجمن میگشتم ی چیزی رو خوب فهمیدم دوستان مطلبارو از خودتون بزارید کپی پیست نکنید یا لااقل میکنیم نریم هرچی دمه دستمونه بزارید تو انجمن

بنده خودم مطالبی رو که فکر کنم کپی یسته و در حجم زیادیه هیچ وقت نمیخونم میدونید چرا چون میگم خود طرفم بخدا اینو نفهمیدهو فقط گذاشته اینجا خاک بخوره

ی انتقاد دیگه ای دوستانی ای مدیرانی که فقط دوست دارید امتیاز بدیدو تشکر کنید از دوستان خدایش مطلب ارسالی رو تا تهش میخونید

یا فقط دوس دارید طرف جلب بشه با دوتا تشکر

اول دوستانی که میخوایم ی مطلبی رو بزاریم تو انجمن تا بقیه استفاده کنند اول خوب خودمون بخونیم بعد خلاصه اونو بزارید تو سایت نه اینکه همه اونو بزاریم که خسته کننده میشه خوندنش و بازدهی به هیچ وجه نداره و دوستانی که فقط تشکر میکنید توروخدا مطلبو بخونید ببیند فهمیدید تشکر کنید نخونده فقط تشکر میکنید

لینک به دیدگاه
انتقاد دارم دوستان خودمونو گول نزنیم وقتی میخوایم ی موضوع شروع کنیم خیلی خوشحالیم فکر میکنیم همه میاند و نظراشونو میدند همین که شروع کردی و دیدی دوستان نمیاند یکم سرد میشی

تاین چند وقتی که تو انجمن میگشتم ی چیزی رو خوب فهمیدم دوستان مطلبارو از خودتون بزارید کپی پیست نکنید یا لااقل میکنیم نریم هرچی دمه دستمونه بزارید تو انجمن

بنده خودم مطالبی رو که فکر کنم کپی یسته و در حجم زیادیه هیچ وقت نمیخونم میدونید چرا چون میگم خود طرفم بخدا اینو نفهمیدهو فقط گذاشته اینجا خاک بخوره

ی انتقاد دیگه ای دوستانی ای مدیرانی که فقط دوست دارید امتیاز بدیدو تشکر کنید از دوستان خدایش مطلب ارسالی رو تا تهش میخونید

یا فقط دوس دارید طرف جلب بشه با دوتا تشکر

اول دوستانی که میخوایم ی مطلبی رو بزاریم تو انجمن تا بقیه استفاده کنند اول خوب خودمون بخونیم بعد خلاصه اونو بزارید تو سایت نه اینکه همه اونو بزاریم که خسته کننده میشه خوندنش و بازدهی به هیچ وجه نداره و دوستانی که فقط تشکر میکنید توروخدا مطلبو بخونید ببیند فهمیدید تشکر کنید نخونده فقط تشکر میکنید

سلام

انتقادتون هم وارده هم ناوارد

وارده از این لحاظ که پیگیری وبه پایان رسوندن یک بحث از استارتش مهمتره

خیلی ازتاپیکارو به شخصه زدم وبه دلیل اینکه فرصت کافی نداشتم یا گرفتاری پیش اومده یا استقبالی نشده نیمه کاره موندن

خیلی از تاپیکا هم هست که هرچی میدونم یا پیدا میکنم یا یاد میگرم رو به ارشیو تاپیک اضافه میکنم

تاپیکایی که مورد علاقه خودم هست ویا در زمینه شغلیم هستن یا بالاخره با درسی که خوندیم مرتبطن

مثل تاپیک نیروگاههای گازی که مطمئن باش بجز تاپیک دوست خوبم درتالار مکانیک مهندسان که حتی قبل از عضویت من اونجا پاگرفته بود وبعدا تا حدی هم مشارکت داشتیم تاپیکی با گستردگی و تنوع مطلبی مثل اون پیدا نمیکنید یا تاپیک تست غیرمخرب یا پمپ ها یا والوهای صنعتی

این تاپیک رو هم به همین منظور زده بودم که هرکسی بسته به علاقه وتخصص خودش بیاد ومشارکت کنه یعنی یه گوشه کاررو بگیره واز تجربیات ودانسته هاش بگه وبقیه هم بیان سوالاشون رو بپرسن تا هم یاد بگیریم هم یاد بدیم

من کاردانیم تاسیسات حرارتی بوده کارشناسیم هم مهندسی نگهداری وتعمیرات مکانیکی

درمورد مطالبی که میزارم اگه مطالعه کافی نداشته باشم مطمئنا درادامه بحث میگم که صرفا برای تکمیل منابع بوده ولی اگه چیزی رو بدونم سعی میکنم تا انتها اونو به مخاطبم منتقل کنم

درمورد پست های کپی پیست

فرضا من میخوام معرفی انواع شیرها رو بزارم

خب وقتی دوستی زحمت این کاررو به نحو بایسته ای کشیده ومن باید ساعت ها وقت بزارم تا تایپ کنم ترجمه کنم مرتب کنم ودرنهایت همون مطلب رو کمتر یا بیشتر اماده کنم نیازی به دوباره کاری نیست

مهم اینه بتونم دربرابر سوال پاسخگو باشم یا نیازهای مخاطب رو بتونم براورده کنم

که اونم به دلیل انواع واقسام گرفتاری ها به این راحتی میسر نمیشه

باورکنی یا نه الان دوهفتست میخوام مشخصات وتوضیحات ونقشه بویلر کمکی نیروگاه رو که از نوع فایرتیوب هست برای استفاده دوستان اپلود کنم ولی هربار به دلیلی نمیتونم

از این بابت حرجی به دوستانی که میان ویهو غیبشون میزنه نیست ولی باید سعی کنیم اهسته وپیوسته دامنه مشارکت رو حفظ کنیم

بازم بابت توجهتون سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...