رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

مهدی داری راه رو به مینا کج نشون می دی. به نظر من باید اونی که طراح مشاور هستش خودش و گروهش کار برداشت رو انجام بدن چون بسیلری از ایده ها همون موقع برداشت توی ذهن طراح میاد. اگه میخوایم شهرسازی رو واقعاً پیش ببریم و از این وضعی که می بینیم نجاتش بدیم باید از خودمون شروع کنیم.

من که می گم حتماً برداشت برید و زیاد هم برید هر چند که خسته کننده و کم درآمده.

خسته کننده هست....اما خوب پولش بد نیست

ماه گذشته برداشت اتوبان تهران-کرج رو یکی از دوستانم که انجام میداد میگفت خیلی سخت هست....چون یه قسمتهایی خیلی خلوت ه ،چند باری هم کلی سگ اومدن خدمتش...

یه جاهایی هست که حتی واسه پسر ها هم برداشت کردن سخته....منظورم سختیه گرما یا سرما نیست....اکثر محلات قدیمی هم که نیاز به برداشت داره جو مناسبی نداره که یه خانم بتونه برداشت کنه

اميد جان من صدها هكتار برداشت انجام دادم توي شهرهاي مختلف. زير بارون و برف و توي گرماي دزفول در شهريور. براي ايده گرفتن بازديد محلي و قدم زن توي محله يا شهر كافي هست و فقط به قدرت ديد ، تشخيص و تحليل فرد بستگي داره نه برداشت كامل. ضمنا توي اغلب مشاورها تيم برداشت با ساير كارشناسها متفاوت هست و تجربه من ميگه خيلي هم مهم نيست. اما همانطور كه گفتم بازديد ميداني و خوب ديدن و تشخيص دادن مهم هست. برداشت رفتن در شروع كار خيلي خوبه چون خوب ديدن رو كه معمولا بلد نيستيم رو ياد ميگيريم اما روشهاي زيادي وجود داره به جز برداشت كه خوب ديدن و خوب شناختن رو ياد بگيريم. البته اين نظر من بود شايد شما تجربه بهتري داشته باشيد.

به نظرم به اندازه کافی تو دوره لیسانس برداشت زدن رو همه یاد گرفتیم:ws3:

یعنی خوب چیز دیگه ای جز برداشت یاد ندادن بهمون.....کافی نیست اون همه برداشت یعنی!؟

لینک به دیدگاه

یعنی خوب چیز دیگه ای جز برداشت یاد ندادن بهمون.....کافی نیست اون همه برداشت یعنی!؟

هدا جان منم براي كاراي دانشگاهي رفتم برداشت اما همشيه پيچوندم اگه خيلي خوب كار كردم از سر كوچه برداشت كردم. اما توي دوران دانشجويي كه وقتي كار برداشت ميگرفتم دقيق انجام ميدادم البته پولش هم خيلي خوبه اين اواخر هم پولش بهتر شده. اما حرف من سر خوب ديدن بودن و خوب شناختن كه يكي از تمريناتش ميتونه برداشت باشه. اما ممكنه كسي خيلي هم برداشت كرده باشه اما هنوز نتونه خوب ببينه و تشخيص بده و توي ذهنش در جا تجزيه و تحليل كنه.

براي ايده گرفتن بازديد محلي و قدم زن توي محله يا شهر كافي هست و فقط به قدرت ديد ، تشخيص و تحليل فرد بستگي داره نه برداشت كامل

لینک به دیدگاه

درسته.....منم منظورم این بود که کار برداشت گرفتن تاثیری چندانی رو دید فرد نداره

اگه تاثیری هم داشته این قضیه تو همون دوره دانشجویی مشخص شده.....و من بعید میدونم که تکرارش خیلی مفید باشه.....نمیگم برداشت مفید نمیتونه باشه اما به همون تعدادی که یه دانشجو انجام داده کفایت میکنه

لینک به دیدگاه

سلام.

چند مسئله مطرحه.

یکی اینکه اگه میخوای تو دوران دانشجویی نون در بیاری، بیشتر از برداشت کردن و پشتیبان قلم چی شدن انتظار نداشته باش! به قول سعدی:

برو کار میکن مگو چیست کار...

اما وقتی فارق شدی از تحصیل، یا باید پاشی بیای تهرون. یا با رفیقات یه شرکت بزنی پاشی بری مخ شهرداری یا سازمان مسکن و شهرسازی و ... شهرتونو بزنی واسشون پروپوزال تعریف کنی و اونام کف کنن کارو بهت بدن بعد پولشو بهت ندن!!!! (البته این تا حدودی شوخی بود)

دوستان عزیز واسه کار کردن هم در صورت نداشتن هیچ گونه پارتی باید تلاش کنید. باید 100 جا برین فرم استخدام پر کنید، حتی یه مدت مفتکی برین کارآموزی، بیخیال پول بشین. عوضش دو تا سود میکنین:

یکی اینکه کار رو یاد میگیرین

دو اینکه سابقه دار میشین!

تنها چیزی که شما میتونین بدون پارتی باهاش کار گیر بیارین سابقه کاره!

پس انتظار نداشته باشید که تا فارق التحصیل شدین بشین مدیرپروژه!

پاید یه مدتی تو سری بخورین، سوتی بدین، آبروریزی کنین و مسخره تون کنن تا کار یاد بگیرین...

اصلا هم از اینکه اینجوری باشه نترسین. مثل مرد برین جلو... نتیجه اش رو خواهید دید...

نگران کار نباشید. کشورما در حال توسعه اس. به ما شهرسازا به شدت نیاز داره. تو همه کشور...

اینو یادتون باشه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه
اين و خيلي خوب اومدي. بچه ها جدا همينطوريه.

درسته.....اما وقتی سابقه نداری چطور؟:ws37:

کسی که تازه فارغ التحصیل شده.....تو یه شهر کوچیک یا متوسط هم هست که شرکت خصوصی مربوط به کار ما خیلی کم و شاید اصلا نباشه.....و اکثرا نهادهای دولتی هستن چطور؟اون باید چیکار کنه؟ سابقه از کجا جمع کنه؟!yapyapyapf.gif

لینک به دیدگاه

درست اما چند درصد از دخترهای فارغ التحصیل شهرستانی این موقعیت رو دارن که برن تهران واسه کار؟!!

پسر ها خیلی راحترن.....:ws37:

لینک به دیدگاه
درست اما چند درصد از دخترهای فارغ التحصیل شهرستانی این موقعیت رو دارن که برن تهران واسه کار؟!!

پسر ها خیلی راحترن.....:ws37:

نه بابا پسراشم خیلی راحت نیس

هرجامیری سابقه کار میخوان ازن

به قول یاس بالاخره باید از یه جای شروع کرد دیگه ولی کو گوش شنوا

همه یه جورای انتظار دارن میری 6 7 سال سابقه کار داشته باشی اونم حتما حتما مرتبط

تو شهرای کوچیک ما هم شهرداری اونم با پارتی بری شانس آوردی

که البته خودشم حروم کردن خودتو رشته ته

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان

دوستان می دونی مشکل چیه؟ مشکل اینه دیر به فکر می یوفتیم یعنی همه منتظرن لیسانسو بگیرن بعد باهاش برن دونبال کار.

من تجربه خودمو میگم- من ترم سه لیسان رفتم دونبالش، حتی 1سال مجانی کار کردم یعنی با پول خودم کرایه می دادم می رفتم واسه کار اونم مجانی مجانی که همه بهم می خندیدن و لی نتیجه اش رو بعد 1 سال دیدم.حالا هم راضی راضیم-البته من تهران نیمدم و همون اصفهان کارمو شروع کردم والان هم همون جا دام کارمو می کنم.

من دلیلی واسه تهران امدن نمی بینم

لینک به دیدگاه
سلام به دوستان

دوستان می دونی مشکل چیه؟ مشکل اینه دیر به فکر می یوفتیم یعنی همه منتظرن لیسانسو بگیرن بعد باهاش برن دونبال کار.

من تجربه خودمو میگم- من ترم سه لیسان رفتم دونبالش، حتی 1سال مجانی کار کردم یعنی با پول خودم کرایه می دادم می رفتم واسه کار اونم مجانی مجانی که همه بهم می خندیدن و لی نتیجه اش رو بعد 1 سال دیدم.حالا هم راضی راضیم-البته من تهران نیمدم و همون اصفهان کارمو شروع کردم والان هم همون جا دام کارمو می کنم.

امير جان حرفت درسته منم از همون دوران دانشجويي شرع كردم. مجاني كار نكردم اما با حقوق خيلي پايين كار كردم. اما بايد قبول كرد كه فقط توي چنتا از شهرهاي ايران مشاور شهرساز داريم. مثلا همون اصفهان يكي از مشاورهاي پايه يك شهرسازي هست "پلشير". اما فقط چنتا شهرن توي ايران:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
سلام به دوستان

من با امیر خیلی موافقم. این تجربه برای من هم بود. ترم چهار که تموم شد من کل تابستونم رو با ساعتی 600 تومان نمی گم حروم کردم چون تجربههای مفیدی هم داشتم ولی سخت گذروندم(با یکی دیگه از دوستان). مثل امیر ما هم خیلی مسخره میشدیم که امید و مهرداد دارن بیگاری میکشن ولی بعدش اوضاع فرق کرد و الان چندتا شرکتی که توی سنندج هستن ما رو خیلی خوب میشناسن.

منم مثل امیر سفارش می کنم که حتماً زود شروع کنید حتی اگه بیگاری بکشید.

لینک به دیدگاه
:w16::w16: خوب من كه از اول گفتم حق با تو هست، بقيه هي گير دادن :banel_smiley_4:

اما اين gis رو جدي بگير براي شروع خوبه. احتمالا شهرداريها بايد يه gis كار بخوان:ws52:

آره....اما خیلی بده که میزان سنجش سواد واسه استخدام شده به این که چه نرم افزارهایی و تا چه حد بلدی....دیگه نه سواد اهمیت داره نه قدرت تحلیل

آخه زور نیست این همه وقت بذاری درس بخونی بعد بری تو یه شرکت با کد یا جی آی اس فقط سر و کار داشته باشی؟!:ws37:

خوب بجای این همه درس خوندن بگن برین دوره های نرم افزاری....بعد بیاین بدرد ما میخورین

لینک به دیدگاه

آخه زور نیست این همه وقت بذاری درس بخونی بعد بری تو یه شرکت با کد یا جی آی اس فقط سر و کار داشته باشی؟!:ws37:

هدي جان ميتونه براي شروع باشه. منم وقتي رفتم توي اين شركتي كه الان هستم با اينكه سابقه كار هم داشتم چند ماه اول فقط اپروتوري gis ميكردم. بعد از يك سال و نيم سازمان فضايي هم طراحي ميكنم.

لینک به دیدگاه
اگه پارتي ندارين به نظر من دنبال يه فردي باشيد كه فقط معرفيتون كنه به يه مشاور. البته اگه شهرتون مشاور نداره ديگه نميدونم. راستي يه سري شركتهاي خصوصي توي روزنامه آگهي ميدن كه gis كار ميخوان اينم براي ورود بد نيست.

الان نزدیک به سه هفته هستش تو روزنامه های همشهری و بازارکار و اینترنت، نه یه GIS کار میخوان نه یه شهرساز. :ws44:

من تو سربازی که بودم، روزنامه ها رو نگاه میکردم، هفته ای یه آگهی کار واسه شهرساز بود. نمیدونم انقدر خوش قدمم که الان که تموم شده سربازیم، اینطوری شده :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
من با امیر خیلی موافقم. این تجربه برای من هم بود. ترم چهار که تموم شد من کل تابستونم رو با ساعتی 600 تومان نمی گم حروم کردم چون تجربههای مفیدی هم داشتم ولی سخت گذروندم(با یکی دیگه از دوستان). مثل امیر ما هم خیلی مسخره میشدیم که امید و مهرداد دارن بیگاری میکشن ولی بعدش اوضاع فرق کرد و الان چندتا شرکتی که توی سنندج هستن ما رو خیلی خوب میشناسن.

منم مثل امیر سفارش می کنم که حتماً زود شروع کنید حتی اگه بیگاری بکشید.

یکی از استادای ما میگفت که تا قبل از ترم 6 و 7 فکر کار رو از سرتون بیرون کنید،میگفت که شما(یعنی ما)الان باید به فکر کسب علم افزایش سطح آگاهی از رشتمون باشیم،چون ورود به بازار کار ما رو از این مسیر منحرف میکنه و حتی از درس خوندن زده میشیم!

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
امير جان حرفت درسته منم از همون دوران دانشجويي شرع كردم. مجاني كار نكردم اما با حقوق خيلي پايين كار كردم. اما بايد قبول كرد كه فقط توي چنتا از شهرهاي ايران مشاور شهرساز داريم. مثلا همون اصفهان يكي از مشاورهاي پايه يك شهرسازي هست "پلشير". اما فقط چنتا شهرن توي ايران

من تو این چند وقته از طریق آشناهام تو مهندسین مشاور دنبال کار بودم اما مهندسین مشاوری که دفتر اصلیشون اصفهانه مثل همین پلشیری که تو میگی و شهر و خانه نیاز به نیروی کار جدید و بدون سابقه کار ندارند!حتی بدون حقوق!!مشاورهای دیگه مثل آتک ، باوند ، نقش جهان پارس هم که دفتر محلیشون اصفهانه میگن چون پروژه زیاد تو دسستمون نیست کارورز هم نیاز نداریم!!!یه سریشون هم مثل شارمن دفتر محلیشون تو اصفهان به دلیل نبود پروژه تعطیل شده!شرکت های مشاور هم بیشترشون کار معماری و معماری داخلی انجام میدند و نیازی به شهرساز ندارند!!

در واقع تلاش من تا اینجا برای ورود به بازار کار بی نتیجه بوده!دنبالش هستم هنوز!

لینک به دیدگاه

سلام

تو همین اصفهان تا دلتون بخواد مشاور شهرساز و معمار هست.

چطوری ما گشتیم بود شما گشتین نبود:62izy85:

قرار نیس حتمی تو یک شرکت بزرگ کار کنی

تا دلت بخواد تو این شهر مشاور هست از همه کار ، از طرح هادی روستا تا طرح تفضیلی روستا تا طرح جامع و تفضیلی و....................

فقط 1 مشکل داره اونم اینکه کاراشون تو خود اصفهان نیست همه خوزستان-کرمانشاه-قزوین- کرمان تا...

فقط باید بتونی تو اینجور جاها کار کنی:mood (23):

لینک به دیدگاه
سلام

چطوری ما گشتیم بود شما گشتین نبود:62izy85:

تا دلت بخواد تو این شهر مشاور هست از همه کار ، از طرح هادی روستا تا طرح تفضیلی روستا تا طرح جامع و تفضیلی و....................

فقط 1 مشکل داره اونم اینکه کاراشون تو خود اصفهان نیست همه خوزستان-کرمانشاه-قزوین- کرمان تا...

فقط باید بتونی تو اینجور جاها کار کنی:mood (23):

خب امیرجان تا پارسال وضعیت کار بهتر بود، به نظرم امسال وضعیت کلاً خراب شده که واسه شهرسازی هم به خاطر پروژه ای بودن کارها و کمبود بودجه این خرابی وضعیت بازار کار بیشتر بوده. :icon_pf (34):

اگهی که اصلاً نبوده تو این یه ماهه، ولی من همینطوری هم هرجایی زنگ زدم، اصلاً بدون اینکه کوچکترین سوالی بپرسن یا حتی وعده سر خرمن بدن که حالا رزومه رو بفرست ببینیم چی میشه، همه بلا استثنا همون اولش گفتن نیرویی نمیخوان. :hanghead:

لینک به دیدگاه
سلام

چطوری ما گشتیم بود شما گشتین نبود

فقط باید بتونی تو اینجور جاها کار کنی

بله!!منم که نگفتم نیست!!چنتا از شرکت ها رو میشناسم!این شرکت ها عموما پروژه معماری داخل ااستان اصفهان کار میکنند!پروژه خارج از استان من اگه تو زمان دانشگاهم نباشه حتما انجام میدم!!!

لینک به دیدگاه

آقا یه خبر دست اول!!!امروز داشتم تو سایت نظام مهندسی میچرخیدم یه موردی رو زده بود که حال کردم!!

از این به بعد فقط کسایی میتونن در آزمون ورود به حرفه نظام در رشته شهرسازی شرکت کنند که مدرک لیسانسشون مرتبط با شهرسازی باشه!!دیگه جغرافیایی ها عمرانی ها و دیگر رشته ها که فوقشون شهرسازیه نمیتونن تو این آزمون شرکت کنند!

این موضوع رو به استادمون گفتم اونم گفت آره!منی هم که فوق معماری دارم و فوق طراحی شهری قبول نکرد واسه ثبتنامش!رفتم پیگیری کردم و نامه گرفتم تا قبول کنه!

لینک به دیدگاه
آقا یه خبر دست اول!!!امروز داشتم تو سایت نظام مهندسی میچرخیدم یه موردی رو زده بود که حال کردم!!

از این به بعد فقط کسایی میتونن در آزمون ورود به حرفه نظام در رشته شهرسازی شرکت کنند که مدرک لیسانسشون مرتبط با شهرسازی باشه!!دیگه جغرافیایی ها عمرانی ها و دیگر رشته ها که فوقشون شهرسازیه نمیتونن تو این آزمون شرکت کنند!

این موضوع رو به استادمون گفتم اونم گفت آره!منی هم که فوق معماری دارم و فوق طراحی شهری قبول نکرد واسه ثبتنامش!رفتم پیگیری کردم و نامه گرفتم تا قبول کنه!

مهدی جون اگه توی این مملکت هرچیزی سرجاش بود دیگه نیازی به این چیزها نبود من حسابدار میشناسم داره طرح هادی می گیره واگه ابنجوری نبود من جغرافیا و برنامه ریزی شهری توی شرکت مهندسی مشاور برق کار نمی کردم توی شهری که شهردارش لیسانس ادبیات می خونه

......... .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...