رفتن به مطلب

.FatiMa

ارسال های توصیه شده

سلام دوستای عزیزم :icon_gol:

خوب این اولین تاپیک طرح با محوریت کرکسیون هستش من کار این ترممو برای کرکسیون می ذارم

البته کامل نیست هدف اینه که فقط کرکسیون بشه

هر گونه انتقاد قابل قبوله هر چی به نظرتون می رسه بگین هدف یادگیریه :ws37:

خوب من پلان اقامتی کارو رو می ذارم

یک هتل با 200 اتاق

این لینک کدشه:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اینم عکسیه که از همون فایل گرفتم:

hotel.jpg

این هتل قراره در یزد طراحی بشه طرح 4 هستش :ws37:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 84
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دوست گلم..فضا ها رو بنویس تا بفهمیم چی به چیه!!!

راستی در نگاه اول نتونستی سازه رو حل کنیا!! اصلا جالب نیست تویه فضای لابی فرم یا تقسیم وسط یه ستون باشه!!!

اما قدم اول رو برداشتی...............................................ممنونم

لینک به دیدگاه
دوست گلم..فضا ها رو بنویس تا بفهمیم چی به چیه!!!

راستی در نگاه اول نتونستی سازه رو حل کنیا!! اصلا جالب نیست تویه فضای لابی فرم یا تقسیم وسط یه ستون باشه!!!

اما قدم اول رو برداشتی...............................................ممنونم

خوب همشون اتاقن دیگه!

مشکل عمده همون سازه ست من نمی دونم چطوری باید حل بشه می شه بگی چطوری حلش کنم؟؟؟؟؟؟

خوب فضا بزرگه حتما وسطا ستون میفته :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
خوب همشون اتاقن دیگه!

مشکل عمده همون سازه ست من نمی دونم چطوری باید حل بشه می شه بگی چطوری حلش کنم؟؟؟؟؟؟

خوب فضا بزرگه حتما وسطا ستون میفته :icon_pf (34):

مگه میشه همش اتاق؟؟؟ مگه مسافر خونست؟؟؟

چند ستارست هتلت؟؟؟

سازه رو سوا سوا بگیر.............

بعد اصلا لازم نیست تو هر دو ردیف یک راستا باشه....یه ردیف یک راستا باشه کافیه!!!

آخه رفتی ستون زدیی وسط اتاق؟؟؟ خوب جابجاش کن ..ببر بالاتر /..پایین تر...تو سرویس..تو دیوار

لینک به دیدگاه

راستی ورودی همه پله هات که بستست.اشکالی نداره .کار عجله ای شد

ببین تو باید واسه پله باکس داشته باشی دورش یتون باشه...پس کو؟؟؟؟

بعد مگه میشه تو فاصله 2 متری جلو پله ستون داشته باشیم؟؟؟

(این که فقط شد سازه!!!!!بعدا راجع به طرحت نظر میدم!!)

لینک به دیدگاه
مگه میشه همش اتاق؟؟؟ مگه مسافر خونست؟؟؟

چند ستارست هتلت؟؟؟

سازه رو سوا سوا بگیر.............

بعد اصلا لازم نیست تو هر دو ردیف یک راستا باشه....یه ردیف یک راستا باشه کافیه!!!

آخه رفتی ستون زدیی وسط اتاق؟؟؟ خوب جابجاش کن ..ببر بالاتر /..پایین تر...تو سرویس..تو دیوار

جون خودم همه ش اتاقه خوب بخش اقامتیشه دیگه لابی نیس که دو تا هم خانه داری داره با پله و آسانسور!

خوب آکسش باید درس باشه دیگه!

تو می تونی واسه این کار ستون بذاری؟ :ws3:

لینک به دیدگاه
راستی ورودی همه پله هات که بستست.اشکالی نداره .کار عجله ای شد

ببین تو باید واسه پله باکس داشته باشی دورش یتون باشه...پس کو؟؟؟؟

بعد مگه میشه تو فاصله 2 متری جلو پله ستون داشته باشیم؟؟؟

(این که فقط شد سازه!!!!!بعدا راجع به طرحت نظر میدم!!)

یکی از کارفرماها که براش کار می کردیم می گفت لازم نیست دور پله ستون باشه روشهای دیگه ای برای اجرا کردنش هست

بابا این کار یه روزه خو کار تکمیل شده شو هم می ذارم :icon_pf (34):

خوب شده دیگه!

چون کار بزرگه باید درز گذاشته بشه ولی جای درزارو نمی دونم کجا بذارم کلا من خیلی ستون گذاری حالیم نیست!

لینک به دیدگاه

ببین این اولین بار دارم طرح هتل با دقت نگاه میکنم

اما چرا خودتو محدود کردی؟؟؟ کارای خارجی رو دیدی؟؟؟ اتاق...اتاق ...اتاق.....چرا بین هر چند تا اتاق یه فضا نمیزاری؟؟؟

چرا یه فضای سبز مثلا با محیط بیرون با مصالح شفاف در ارتباط باشه نذاشتی؟؟/

چون اوایل کارته اینارو میگم که فکرت در گیر شه.......

بعد چند تا ااتاق یهو چند تا رو حذف کن......فضای مکس و آرامش بزار و....

لینک به دیدگاه
یکی از کارفرماها که براش کار می کردیم می گفت لازم نیست دور پله ستون باشه روشهای دیگه ای برای اجرا کردنش هست

بابا این کار یه روزه خو کار تکمیل شده شو هم می ذارم :icon_pf (34):

خوب شده دیگه!

چون کار بزرگه باید درز گذاشته بشه ولی جای درزارو نمی دونم کجا بذارم کلا من خیلی ستون گذاری حالیم نیست!

اگه با تیر و ستون کار میکنی!! دوتا الزامیه که قاب کنی....البته اینکه 2 طبقه هست یا بیشتر مهمه ها و......................

چون میدونم یه روز تکمیل کردی اینارو میگم که به نکات دیگه هم توجه کنی.....و.............:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

اگه قرار سر کار اول به جواب برسی دیگه چرا ما میریم دانشگاه؟؟؟ استادامون بیان درس پس بدن پیش ما

لینک به دیدگاه

راستی تو آکس بندی و گذاشت وید به این نکته توجه کن که اونقد ابعا ویدو بزگ نگیری که تیر از وسطش رد شه!!! چون اصلا جالب نیست

من میرم بعدا میام کلی با هم می حرفیم..............من اصلا از نقاط مثبت کارت مثله تریب حجم خوبه مارت و متقارن نبودن و...نگفتم و اینکه همه فضا هات از نو طبیعی استفاده میکنن و..............

لینک به دیدگاه
ببین این اولین بار دارم طرح هتل با دقت نگاه میکنم

اما چرا خودتو محدود کردی؟؟؟ کارای خارجی رو دیدی؟؟؟ اتاق...اتاق ...اتاق.....چرا بین هر چند تا اتاق یه فضا نمیزاری؟؟؟

چرا یه فضای سبز مثلا با محیط بیرون با مصالح شفاف در ارتباط باشه نذاشتی؟؟/

چون اوایل کارته اینارو میگم که فکرت در گیر شه.......

بعد چند تا ااتاق یهو چند تا رو حذف کن......فضای مکس و آرامش بزار و....

منم اولین بار کار هتل می کنم :ws3:

چه فکر خوبی ایول راس می گی :icon_gol:

لینک به دیدگاه
اگه با تیر و ستون کار میکنی!! دوتا الزامیه که قاب کنی....البته اینکه 2 طبقه هست یا بیشتر مهمه ها و......................

چون میدونم یه روز تکمیل کردی اینارو میگم که به نکات دیگه هم توجه کنی.....و.............:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

اگه قرار سر کار اول به جواب برسی دیگه چرا ما میریم دانشگاه؟؟؟ استادامون بیان درس پس بدن پیش ما

آره تیر و ستونه بیشتر از 4 طبقه ست تا 7 طبقه...........

مرسی عزیزم گفتم که هر چی که به نظرتون میاد بگین دارم استفاده می کنم :icon_gol:

این دومین پلانه که درآوردیم اولیش نشد :icon_pf (34):

دقیقا درس می گی :icon_gol:

راستی تو آکس بندی و گذاشت وید به این نکته توجه کن که اونقد ابعا ویدو بزگ نگیری که تیر از وسطش رد شه!!! چون اصلا جالب نیست

من میرم بعدا میام کلی با هم می حرفیم..............من اصلا از نقاط مثبت کارت مثله تریب حجم خوبه مارت و متقارن نبودن و...نگفتم و اینکه همه فضا هات از نو طبیعی استفاده میکنن و..............

نمی خوام از وسط وید بگذره دور تا دوره وسط کلا خالی

قربونت عزیزم حتما منتظرم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
آره تیر و ستونه بیشتر از 4 طبقه ست تا 7 طبقه...........

مرسی عزیزم گفتم که هر چی که به نظرتون میاد بگین دارم استفاده می کنم :icon_gol:

این دومین پلانه که درآوردیم اولیش نشد :icon_pf (34):

دقیقا درس می گی :icon_gol:

نمی خوام از وسط وید بگذره دور تا دوره وسط کلا خالی

قربونت عزیزم حتما منتظرم :icon_gol:

ستون نذاشتی اما در حال حاضر تیر رد میشه ها...............:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

یه نظرم مادر عروس بده

یه چیزی که اصلا تو کارت دوسش نداشتم اتاقای رو بروی هم بود

چرا تا میگن هتل یه راهرو میاد تو ذهنمون که دو طرفش اتاقه؟؟؟؟

درهای کنار همدیگه در یه امتدادم کارو ضعیف کرده

شاید بشه فضا های بیشتری ایجاد کنی بین فضاها فاصله بندازی وحتی خیلی شجاعانه بعضی قسمتا رو با دیوار جدا کنی

البته این فقط نظر شخصی منه

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
سلام دوستای عزیزم :icon_gol:

خوب این اولین تاپیک طرح با محوریت کرکسیون هستش من کار این ترممو برای کرکسیون می ذارم

البته کامل نیست هدف اینه که فقط کرکسیون بشه

هر گونه انتقاد قابل قبوله هر چی به نظرتون می رسه بگین هدف یادگیریه :ws37:

خوب من پلان اقامتی کارو رو می ذارم

یک هتل با 200 اتاق

این لینک کدشه:دانلود

اینم عکسیه که از همون فایل گرفتم:

hotel.jpg

این هتل قراره در یزد طراحی بشه طرح 4 هستش :ws37:

سلام و دورد بر یگانه دوست گل خودم فاطمه عزیز ...

همین که جسارت داشتی و کارت را قرار دادی قابل تحسینه ...

من هم نقاط قوت را می گم و هم تحسین...

1. چرا فضاتو بستی

چرا سایت و پلان را همزمان طراحی نکردی؟( منظورم از فضاتو بستی این هست که چرا هتل را با سایت ندیدی ...چرا چیز هایی که در سایت هستند را وارد فضای هتل نکردی مانند طبیعت درخت حتی آب ...... یه کار دیدم خیلی برام جالب بود اومد بود سقف و دیوار و کف و سایت را با هم دیده بود ..این را با هم دیدن مهمه ... الان پلان خالی را قرار دادی هیچ ارزش معماری ندارد .. چون بنای معماری با سایت خود معنا ... باید خط و خطوط سایت در بنا هم دیده شوند ... پس طراحی هتل بدون دیدن و طراحی سایت آن همزمان هیچ ارزشی ندارد... این جور نباشد که اول پلان را طراحی کنی و بعد از طراحی آن را در درون سایت قرار داده و سایتو طراحی کنی ... این جور طراحی کردن باعث می شه نتونی فضای معمارانه طراحی کنی ... چون در طراحی ما 3 فضا داریم باز نیمه باز و بسته.. به نظر من فضای نیمه باز بسیار اهمیت دارد که این فضاها با طراحی هم زمان سایت و پلان محقق می شود)

2. در مورد لابی ... لابی این کار زیاد ارتباط خاصی با خود کار ندارد و به نظر من بیش از حد بزرگ شده ...

3. در مورد راهرو های این کار به نظر من راهرو ها زیاد تعریف شده و فعال نیستند .. در فضاهایی مانند هتل راهرو نقش مهمی دارد باید این راهرو ها حس کنجکاوی آدمو زیاد کنه ...

بعضی از راهرو ها به فضای بن بست می رسند ... رسیدن به فضای بن بست در راهرو خیلی بده ... در مورد این کار به عقیه من کار خاصی در فضاهای ارتباطی مانند راهرو ها صورت نگرفته

4. به عقیده من تو حجمو زیاد خوب ندیدی چون به عقیده من از این طرح نمی توان انتظار داشت حجم خاص و فوق العاده ای بدست بیاد ... البته روابطش خوبه ولی چیزی نیست که من بگویم wow عجب هتل باحالی است ... یعنی از فرم های و خط و خطوطی که همه جا می بنییم استفاده شده ... البته برای کار اول خیلی خوبه ... چون می دونم هتل خیلی سخته ... خیلی بیش از حد سخته ولی باید دنبال خلاقیت باشی .... خلاقیت در هتل خیلی مهمه چون با خالقیتت می تونی مشتریان زیادی جمع کنی ... به طور مثال جمیرا پیچ و برج العرب را دیدی ... با حجم های خالص و ناب آدمو به سمت خودش می کشونه ... من نمی گم در اون حد باید طراحی کنی .. ولی خودتو کمی نزدیک کنی ... واقعا طراحان این دو هتل خیلی بزرگند و به دو برابر عمر من طراحی انجام دادند.. ولی هیچ چیز محال نیست...

5. خوبیا :icon_gol:همین که شروع کردی عالیه.. همین که به روابطی نسبتا خوب رسید عالیه ولی به نظر من همین روابطو در قالب یک حجم خوب بببین این جوری کارت فوق العده می شه ..

یعنی ببین چطور می تونی از یک پلان خام به پلانی پخته و معمارانه برسی .. این کار تو خوبه ولی می تونه فوق العاده بشه ...

فعلا همینا ... شرمنده که این قدر رک گفتم.:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...