رفتن به مطلب

.FatiMa

ارسال های توصیه شده

خوب اینم سایتمون که دوستم کشیده من خودم راضی نیستم از سایت ولی چیزیه که استادمون ترجیح می ده!

حجم زیادی فضای سبز بودن ایجاد دسترسی برای پیاده چون لزومی نداره فقط یک قسمت به عنوان لابی فضای باز برای پیاده کافیه........

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اینم عکسش

site.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 84
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

Bahram Sh مهمان
خوب اینم سایتمون که دوستم کشیده من خودم راضی نیستم از سایت ولی چیزیه که استادمون ترجیح می ده!

حجم زیادی فضای سبز بودن ایجاد دسترسی برای پیاده چون لزومی نداره فقط یک قسمت به عنوان لابی فضای باز برای پیاده کافیه........

دانلود

اینم عکسش

site.jpg

سلام بر فاطمه عزیز ... در مورد سایت پلان الان نمی شه زیاد قضاوت کرد چون فضاها مشخص نشده...

اگه میشه فضاهارو مشخص کن.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام بر فاطمه عزیز ... در مورد سایت پلان الان نمی شه زیاد قضاوت کرد چون فضاها مشخص نشده...

اگه میشه فضاهارو مشخص کن.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

سایت پلان تکمیل شده رو می ذارم اونجا توضیح می دم :ws37:

لینک به دیدگاه
سلام و دورد بر یگانه دوست گل خودم فاطمه عزیز ...

همین که جسارت داشتی و کارت را قرار دادی قابل تحسینه ...

من هم نقاط قوت را می گم و هم تحسین...

1. چرا فضاتو بستی

چرا سایت و پلان را همزمان طراحی نکردی؟( منظورم از فضاتو بستی این هست که چرا هتل را با سایت ندیدی ...چرا چیز هایی که در سایت هستند را وارد فضای هتل نکردی مانند طبیعت درخت حتی آب ...... یه کار دیدم خیلی برام جالب بود اومد بود سقف و دیوار و کف و سایت را با هم دیده بود ..این را با هم دیدن مهمه ... الان پلان خالی را قرار دادی هیچ ارزش معماری ندارد .. چون بنای معماری با سایت خود معنا ... باید خط و خطوط سایت در بنا هم دیده شوند ... پس طراحی هتل بدون دیدن و طراحی سایت آن همزمان هیچ ارزشی ندارد... این جور نباشد که اول پلان را طراحی کنی و بعد از طراحی آن را در درون سایت قرار داده و سایتو طراحی کنی ... این جور طراحی کردن باعث می شه نتونی فضای معمارانه طراحی کنی ... چون در طراحی ما 3 فضا داریم باز نیمه باز و بسته.. به نظر من فضای نیمه باز بسیار اهمیت دارد که این فضاها با طراحی هم زمان سایت و پلان محقق می شود)

2. در مورد لابی ... لابی این کار زیاد ارتباط خاصی با خود کار ندارد و به نظر من بیش از حد بزرگ شده ...

3. در مورد راهرو های این کار به نظر من راهرو ها زیاد تعریف شده و فعال نیستند .. در فضاهایی مانند هتل راهرو نقش مهمی دارد باید این راهرو ها حس کنجکاوی آدمو زیاد کنه ...

بعضی از راهرو ها به فضای بن بست می رسند ... رسیدن به فضای بن بست در راهرو خیلی بده ... در مورد این کار به عقیه من کار خاصی در فضاهای ارتباطی مانند راهرو ها صورت نگرفته

4. به عقیده من تو حجمو زیاد خوب ندیدی چون به عقیده من از این طرح نمی توان انتظار داشت حجم خاص و فوق العاده ای بدست بیاد ... البته روابطش خوبه ولی چیزی نیست که من بگویم wow عجب هتل باحالی است ... یعنی از فرم های و خط و خطوطی که همه جا می بنییم استفاده شده ... البته برای کار اول خیلی خوبه ... چون می دونم هتل خیلی سخته ... خیلی بیش از حد سخته ولی باید دنبال خلاقیت باشی .... خلاقیت در هتل خیلی مهمه چون با خالقیتت می تونی مشتریان زیادی جمع کنی ... به طور مثال جمیرا پیچ و برج العرب را دیدی ... با حجم های خالص و ناب آدمو به سمت خودش می کشونه ... من نمی گم در اون حد باید طراحی کنی .. ولی خودتو کمی نزدیک کنی ... واقعا طراحان این دو هتل خیلی بزرگند و به دو برابر عمر من طراحی انجام دادند.. ولی هیچ چیز محال نیست...

5. خوبیا :icon_gol:همین که شروع کردی عالیه.. همین که به روابطی نسبتا خوب رسید عالیه ولی به نظر من همین روابطو در قالب یک حجم خوب بببین این جوری کارت فوق العده می شه ..

یعنی ببین چطور می تونی از یک پلان خام به پلانی پخته و معمارانه برسی .. این کار تو خوبه ولی می تونه فوق العاده بشه ...

فعلا همینا ... شرمنده که این قدر رک گفتم.:icon_pf (34):

فاطمه جان منم با ابراهیم موافقم....ستونهات اکثرا بیرون دیوار هستش در صورتی که با دیوار فاصله ای نداره...

نکته دیگه اینکه اون مثلثی که گذاشتی وسط...voide هستش دیگه درسته؟......خیلی بیش از حد بزرگه...به نظرم یکمکی هم فرمش نا فرمه...البته نطر منه...

ولی روش بیشتر کار بشه چیزه قشنگی میشه:icon_gol::ws37:

لینک به دیدگاه
سلام دوستای عزیزم :icon_gol:

خوب این اولین تاپیک طرح با محوریت کرکسیون هستش من کار این ترممو برای کرکسیون می ذارم

البته کامل نیست هدف اینه که فقط کرکسیون بشه

هر گونه انتقاد قابل قبوله هر چی به نظرتون می رسه بگین هدف یادگیریه :ws37:

خوب من پلان اقامتی کارو رو می ذارم

یک هتل با 200 اتاق

این لینک کدشه:

اینم عکسیه که از همون فایل گرفتم:

hotel.jpg

این هتل قراره در یزد طراحی بشه طرح 4 هستش :ws37:

دستت ردد نکنه دوستی

تا حجمو نبینم نمیتونم نظر بدم

میشه حجمتو ببینم؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشی فاطمه جون:icon_gol:

کارت خوبه ولی به نظرم همش پر از اتاقه و هیچ فضای مکثی نداره ولی از ترکیب پلانت خوشم اومد

فقط همین به ذهنم رسید :icon_redface:

موفق باشی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میشه؟

حجم و پلان باید با هم در بیان

والا ما حجمو داریم تو کد و تری دی می زنیم هنوز درنیومده :icon_pf (34):

سلام خسته نباشی فاطمه جون:icon_gol:

کارت خوبه ولی به نظرم همش پر از اتاقه و هیچ فضای مکثی نداره ولی از ترکیب پلانت خوشم اومد

فقط همین به ذهنم رسید :icon_redface:

موفق باشی:icon_gol:

ممنونم عزیزم

آره این مشکلو بچه ها هم بهش اشاره کرده بودن!

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان

سلام مجدد....

چند تا سوال دیگه :

کانسپت

به چه خط و سبکی در این کار تمایل داری

خط کشیدنتو چطور شروع کردی

روند مطالعاتیت ...

چه فضاهای خاصی را در نظر گرفتی ....

ایده جدیدی در مورد خلق هتلی خاص داری :icon_gol:

لینک به دیدگاه

همکف هتل....:ws37:

تو این قسمت لابی، قسمت اداری، فضای کارمندان، رستوران و کافی شاپ، بارانداز و آماده سازی غذا قرار گرفتن

لینک به دیدگاه

سلوممم .....

فاطمه آماده ی تغییرات تو طرحت هستی یا نه؟:ws3:

خیلی کار داره کارت :ws31:

پلانتو نگاه میکنم اون کارایی رو که لازمه انجام بدی رو با حداقل تغییرات رو بهت میگم که انجام بدی که بدوبیراه بهم نگی:putertired:

:vahidrk:

لینک به دیدگاه
سلوممم .....

فاطمه آماده ی تغییرات تو طرحت هستی یا نه؟:ws3:

خیلی کار داره کارت :ws31:

پلانتو نگاه میکنم اون کارایی رو که لازمه انجام بدی رو با حداقل تغییرات رو بهت میگم که انجام بدی که بدوبیراه بهم نگی:putertired:

:vahidrk:

آماده هر گونه تنبه هستم :ws3:

من کی بد و بیراه گفتم؟ :banel_smiley_4:

اینجام باو :ws3:

لینک به دیدگاه
سلام مجدد....

چند تا سوال دیگه :

کانسپت

به چه خط و سبکی در این کار تمایل داری

خط کشیدنتو چطور شروع کردی

روند مطالعاتیت ...

چه فضاهای خاصی را در نظر گرفتی ....

ایده جدیدی در مورد خلق هتلی خاص داری :icon_gol:

خوب به طور کلی بایدئ بگم ما دو پروسه تو طراحیمون داشتیم یکی جزء به کل یکی هم کل به جزء یعنی اول مثلا ابعاد اتاقها نوع مبلمان و ریز فضاشو درآوردیم تا ابعاد کلی اتاقا در بیاد بعد اون رو توی حجم کلی و در کنار هم دیدیم که چطور می تونن کنار هم قرار بگیرن..........انواع و اقسام شکل پلان هتل وجود داره مثل خطی آتریومی l شکل و ...........

انواع اتودهارو زدیم تا رسیدیم به این که ترکیبی از آتریومی و خطیه و یه خورده بالا پایین کردیم تا به قول استادمون از ملال آوری دربیاد!

حالا نمی دونم تا چه حد موفق بودیم ولی ماحصل تلاشمون بود دیگه!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

چرا باید همه چیز کانسپت داشته باشه؟ :ws52:

بعضی وقتا آدم چند تا حجم رو کنار هم می ذاره و کار قشنگ می شه!

به نظر من تو همه ی کارا نباید کانسپت داشت.

لینک به دیدگاه
چرا باید همه چیز کانسپت داشته باشه؟ :ws52:

بعضی وقتا آدم چند تا حجم رو کنار هم می ذاره و کار قشنگ می شه!

به نظر من تو همه ی کارا نباید کانسپت داشت.

استادمون می گه کانسپت یعنی روند طراحی یعنی می گی چطور به این مرحله رسیدی همون طراحی از کل به جزء یا جزء به کل لازم نیست شکلت شبیه یه چیزی باشه همینا می شن کانسپت کارت :ws37:

لینک به دیدگاه

خوب فاطمه اولین مشکلی که کارت داره ..... (اگه فقط مشکلارو میگم واسه اینه که ضعفای کارتو بدونیا)

آهان داشتم میگفتم ....

فاطی کارت درز انقطاع نداره ..... همونطوری هم که گفتی استادتم همینو گفته .....

تو اینجور بنا های بزرگ درز انقطاع یه امر خیلی مهمه ..... واسه جلوگیری از تخریب هنگام زلزله و منبسط و منقبض شدن بنا و .....

من برات تو این عکس درز هارو مشخص کردم ..... اینا به نظرم خوب باشه چون بنا رو کاملا به تیکه های مناسب تقسیم میکنه ....

ngur8rdd6zpda2x0plm.png

به نظر من دوتا درز کافی باشه اما چون به گفته ی خودت استادت گفته سه تا پس سه تا بزار ....

دوتا خط آبی همون دوتا درز هست که من پیشنهاد میکنم (اگه خواستی دوتا بزاری همون دوتارو بزار)

اون زرده هم زاپاسه که استادت گفته سه تا باشه :ws3:

فاطمه این تغییراتیو که میگم نری رو همین پلانتو فاز 2 کنیا ....

فاز 1 بزن ببر استادتم کرکسیون کنه باهات .... چون میدونی که بعضی وقتا این استادا به شک میفتن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...