رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

تمام موارد پایین مورد اول مربوط به catia است و مورد دوم مربوط به solidworks

catia :امکان نمایش قطعه با سایه وجود دارد اما سریعا در دسترس نیست.

solidworks :امکان نمایش قطعه با سایه سریع است

catia : قابلیت تغییر نام اعضای نمودار درختی دشوار

solidworks : قابلیت تغییر نام اعضای نمودار درختی بسیار سریع و آسان

catia : انالیز اسکچ قوی

solidworks : آنالیز اسکچ ساده

catia : لینک شدن با gear trax ندارد

solidworks : با gear trax لینک می شود

catia : شیت متال بسیارقوی

solidworks : شیت متال متوسط

catia : پترن دایره خارجی دارد (3 بعدی)

solidworks : ندارد

catia :کلا پترن وجود ندارد و باید توسط چرخش و یا انتقال پترن را به وجود آورد (2 بعدی)

solidworks : پترن دارد با امکانت ویژه

catia :امکان نوشتن و برجسته یا خالی کردن متن به سختی

solidworks : امکان نوشتن و برجسته یا خالی کردن متن به راحتی حتی با اپشن های خاص وجود دارد

catia :قابلیت انفجاری کردن نما به صورت سریع

solidworks : قابلیت انفجاری کردن نما با سرعتی نسبتا پایین

catia :سرعت دسترسی به نمایش نما های مختلف قطعه پایین

solidworks : سرعت دسترسی به نمایش نما های مختلف قطعه بسیاربالا

catia :محیط کاری نا خوش ایند ( تقریبا متفاوت با سایر نرم افزار ها )

solidworks : محیط کاری آسان و شبیه به کار کردن با محیط های geomagic و transmagic و nx

catia : امکان نمایش فیلت به صورا زنده در اسکچ دارد

catia : داشتن اشکال خاص از پیش اماده شده در اسکچ

catia : داشتن انواع نقطه گذاری در 2 و 3 بعدی

solidworks : به صورت متوسط دارد . و بسیار مشکل (در جاهای خاص)

3d print :catia ندارد

solidworks : دارد

catia : نمای برش خورده وجود دارد ولی سریع در دسترس نیست

solidworks : نمای برش خورده سریع و در دسترس است

لینک به دیدگاه

تقسیم بندی جالبی کردی و بابت این زحمتی که کشیدی ازت ممنونم اما بیشتر این تفاوتها در مدلسازی هستش و اگر بخواهیم محیطهای دیگه کتیا را با سالید مقایسه کنیم اغلب برتری با کتیا خواهد بود .

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

10.gif

چجوری می شه رفلکتی که روی قطعه کار هستو توی رندر ایجاد کرد؟

من الان 2تا چراغشم روشن کردم.میزان نورشم گزاشتم آخر.ولی وقتی تو رندر عکس ازش می گیرم،انعکاسارو روی سطوح صاف نشون نمی ده.شکلم برق نمی زنه!! progress.gif

چرا کتیا این امکان نداره؟

می خواستم از تو خود کتیا اینکارو انجام بدم.چون خودش تو حالت عادی اینکارو انجام میده.ولی تو رندر رفلکتارو حذف می کنه.

من با پینته ویندوزم می تونم رفلکت بندازم.ولی طبیعی در نمیاد.هارمونیش به هم می خوره.

نقص بزرگیه برای کتیا.باید یه جاییش این امکانو داشته باشه.تا حالا به این مشکل بر نخوردید؟:ws11:

لینک به دیدگاه

چه طور نشون نمیده ؟ به شکلهای زیر نگاه کن .البته شاید منظور تو یک نوع نورپردازی دیگه باشه .

131.jpg

132_1.jpg

خوب من انعکاس نور رو تغیر دادم :ws11:

فتو استادیو هم بالاخره جزء کتیا حساب میشه اونجا امکانات نور پردازی جالبی داره .

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

نه بابا.من از نور پردازی 3بعدی و لامپهای نورشو مهتابی انتخاب کردم تا شاید رد های سفید لامپا بیُفته روی قطعه کار...

به زودی حالت مقایسه ایشو میزارم براتون!!:ws11:

لینک به دیدگاه

اگر بذاری خیلی خوب میشه .این طور حداقل متوجه میشم منظورت چیه و اگر تفاوتی باشه این تفاوت بهتر مشخص میشه .

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
amin 202 مهمان

هر سه شون نرم افزاریای خوبین!

من فعلاً فقط با کتیا و سالید کار کردم.پرو رو نتونستم نصب کنم!!:icon_pf (34):

بهتره که هرسه شونو یاد بگیری.ترتیبشم،(البته به نظر خودم)اول سالید بعد کتیا و بعد پرو!

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

هر سه شون نرم افزاریای خوبین!

من فعلاً فقط با کتیا و سالید کار کردم.پرو رو نتونستم نصب کنم!!:icon_pf (34):

بهتره که هرسه شونو یاد بگیری.ترتیبشم،(البته به نظر خودم)اول سالید بعد کتیا و بعد پرو!

لینک به دیدگاه
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان عزيز.

منو در انتخاب ,بين نرم افزار هاي catia . solidwork .pro engineer. راهنمايي مي كنيد؟:ws52:

سلام :icon_gol:

سیستم مدلسازی این نرم افزارها تقریبا شبیه هم هستش حالا شاید اسم دستورات عوض بشه مثلا در یکی از اسم اکسترود استفاده میشه در دیگری پد .

نرم افزارهای کتیا و پرو جامع تر هستند و دارای بخشهای بیشتری هستند نسبت به سالید .فکر می کنم برای انتخاب بهتر تاپیکهای مربوط به این نرم افزارها را مطالعه کن .مخصوصا تاپیکهای که به معرفی و کاربرد این نرم افزار اشاره دارند .نمونه کارهای دوستان با نرم افزار کتیا و سالید نیز موجود هست.تو ایران کمتر به پرو میپردازند اما باید توجه داشته باشیم که پرو نرم افزار بسیار قدرتمندی در زمینه طراحی و انالیز و تولید میباشد :w16:

لینک به دیدگاه
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان عزيز.

منو در انتخاب ,بين نرم افزار هاي catia . solidwork .pro engineer. راهنمايي مي كنيد؟:ws52:

سلام :icon_gol:

سیستم مدلسازی این نرم افزارها تقریبا شبیه هم هستش حالا شاید اسم دستورات عوض بشه مثلا در یکی از اسم اکسترود استفاده میشه در دیگری پد .

نرم افزارهای کتیا و پرو جامع تر هستند و دارای بخشهای بیشتری هستند نسبت به سالید .فکر می کنم برای انتخاب بهتر تاپیکهای مربوط به این نرم افزارها را مطالعه کن .مخصوصا تاپیکهای که به معرفی و کاربرد این نرم افزار اشاره دارند .نمونه کارهای دوستان با نرم افزار کتیا و سالید نیز موجود هست.تو ایران کمتر به پرو میپردازند اما باید توجه داشته باشیم که پرو نرم افزار بسیار قدرتمندی در زمینه طراحی و انالیز و تولید میباشد :w16:

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...
  • 3 ماه بعد...
احتمالا دوستان با سه دستور عادی کتیا برای draft کار کرده اند (Draft Angle, Draft reflect line, and variable angle draft) اما شاید از وجود حداقل دو دستور draft دیگر بی خبر باشند:

یکی Advanced draft است که در بخش Part Design قرار دارد و از طریق Insert-> Advanced dress-up features->advanced draft قابل دستیابی است.

و دومی در بخش Generative Shape Design قرار دارد و برای Draft سطوح استفاده می شود و البته امکان تلفیق با Body را نیز دارد. در حالتهای پیچیده مهندسی مثلا طراحی قطعاتی که با قالب های فرم و به روش Stamping تولید می شوند (مثلا قطعات بدنه خودرو)، گاهی پیچیدگی سطوح به قدری است که هیچ یک از دستورات عادی drafting نتیجه مناسب را بدست نمی دهد و تنها راه حل بکاریگیری سطوح و روشهای draft سطوح و در نهایت تلفیق آن با قطعات solid برای رسیدن به طرح نهایی است.

اگر خدا خواست و فرصتی پیش آمد و البته کسی علاقه و نیاز داشت شاید با همدیگر مروری بر تک تک این دستورات و برخی دستورات سودمند دیگر کتیا داشته باشیم.

دوست من میشه از کاربردها این دستور بگی و هرکدوم از زیر منوهاشو توزیع بدی؟

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...