رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ممنونم از پاسخ های زیبای همه ی دوستان ولی خوب به سوال نگاه کنید باز کردن درب رو قلم بگیرید و دقت رو افزایش بدید. این سوا در ادامه ی سوال اول نوشته شده و فقط محدودیت آسیب نزدن به درب بهش اضافه شده.

خوب به نظر شما قابل انجام نیست؟

یعنی برش شیشه و جوش دوباره اون

مثلا با لیزر

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 135
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درش چوب پنبه ای هست دیگه ؟

خب شیشه رو یه مقدار گرم میکنیم با منبسط شدن هوای داخل شیشه و در نتیجه وارد شدن فشار به در چوب پنبه ای ، در شیشه خودش میپره بالا (با صدای پَق ) :ws3: و بعد توپها رو میاریم بیرون !

شیشه و درش آسیب نمیبینه و درش رو هم باز نکردیم ، خودش باز شد ! :hanghead:

لینک به دیدگاه

خب شیشه رو یه مقدار گرم میکنیم با منبسط شدن هوای داخل شیشه و در نتیجه وارد شدن فشار به در چوب پنبه ای ، در شیشه خودش میپره بالا (با صدای پَق ) :ws3: و بعد توپها رو میاریم بیرون !

خودش باز شد!!

خیلی باحال بووووود:ws28:

لینک به دیدگاه
خودش باز شد!!

خیلی باحال بووووود:ws28:

:4chsmu1:

یعنی درش کلا نباید باز بشه ؟

خب اینجوری که خیلی سخت میشه ...شیشه و در آسیب نبینن و درش هم اصلا باز نشه...:JC_thinking:

کار بچه های شیمی و مواد و... هست دیگه از توان من خارجه :ws27:

البته دیوید کاپرفیلد هم میتونه ! :ws3:

لینک به دیدگاه

من یه جواب راحت دارم چرا اینقدر خودتونو اذیت میکنید؟

اصلا از اول توپا رو نمیذاریم داخل شیشه:ws3:

ولی خوب فکر کنم راهی جز این نداره که شیشه رو حرارت بدیم و منبسطش کنیم اون موقع چوب پنبه میفته داخل شیشه بعد که توپا رو درآوردیم میذاریم سرجاش:ws2:

لینک به دیدگاه

آفرین از اینکه به شرایط مسئله از جنبه ی صوری خوب دقت کردی و همچنین هزینه ی اجرایی ایده ای که در ذهنت اومده کمه پس می تونه به سمت یه ایده ی خوب پیش بره.

من یه جواب راحت دارم چرا اینقدر خودتونو اذیت میکنید؟

اصلا از اول توپا رو نمیذاریم داخل شیشه:ws3:

ولی خوب فکر کنم راهی جز این نداره که شیشه رو حرارت بدیم و منبسطش کنیم اون موقع چوب پنبه میفته داخل شیشه بعد که توپا رو درآوردیم میذاریم سرجاش:ws2:

همونطور که به افسانه جان پاسخ دادم شما هم با توجه به دقتی که فرمودید ایده ی جالبی دادید ولی باز هم دقت کنید و به کامنت های پیشین در این تاپیک توجه کنید در صفحه ی 6 یکی از دوستان یه ایده ی خیلی جالب دادن که من هم ایشون رو بسیار تحسین می کنم.

دقت کنیم که هزینه ها و انرژی های مورد نیاز یک ایده در اجرایی شدن اون ایده موثرند.

لینک به دیدگاه
چقدر وقت داریم تا به سوال جواب بدیم؟

اونقد که مطمئن بشیم از تاریخ انقضای یه سوال نگذشته.

برخی سوالات هستند که در جهان هنوز پاسخی ندارند و یا پاسخ های اونها هنوز کامل و شفاف نیست.

مثل خواص ابعادی بعد های بالاتر فیزیکی؟

لینک به دیدگاه

اگر در رو باز کنیم که صدمه نمیبینه؟

خوب چرا در رو باز نکنیم؟

والا ما هم همینو گفتیم ولی گمراهمون کردن!:banel_smiley_4:

در ضمن دوست عزیز سوال بعدیتون که اون آخرین مطلب نیست که گفتید؟:ws52:

لینک به دیدگاه

سلام عزیزم

من دیشب داشتم فکر میکردمم .. حالا نمی دونمم درسته یا نه... همین جوری به ذهنم رسید

این که تو صورت مسئله حرفی از جنس توپ نزده

اگه جنس توپهای ما فلزی باشه و ما بتونیم از طریق اعمال میدان الکترو مغناطیسی این عملو انجام بدیم

بدون به کار بردن دست و اسیب زدن میشه این کارو انجام داد درسته؟

لینک به دیدگاه

مدتی پیش در تاپیک یکی از دوستان عزیز (هادی ناصح) خوندم که:

"ناسا در نظر دارد كارمنداني استخدام كند كه با سفر به كره مريخ به بشريت خدمت كنند. البته تنها شرط استخدام اين است كه كارمندان جديد هرگز به زمين برنمي گردند، چرا كه بازگرداندن آنها به زمين هزينه بر است. اين كار درتاريخ مشاغل دنيا بزرگترين بن بست زندگي است. براي ساكنان مريخ غذا و مواد مورد نياز بقا از زمين فرستاده مي شود. اين اسكان به عنوان اولين گام به سوي مرزگشايي فضا و سكونت در جهان هاي ديگر تلقي مي شود. سفر به سرزمين هاي مستعمره اي جديد طي مدت چهار ماه آينده با موشكي كه سوخت هسته اي دارد، انجام مي شود. به اين ترتيب مريخ تا سال 2030 آباد خواهد شد. به گفته پيت وردن، مدير مركز، برنامه فضايي انسان در حال حاضر با هدف سكونت در دنياهاي ديگر در حال پيشروي است."

merikh.jpg

با اجازه ی هادی خان راجع به این خبر می خوایم ایده پردازی کنیم.

سوال:

با توجه به شرایط کنونی کره ی مریخ به نظر شما بهترین راه برای زندگی بر روی مریخ چیست؟

لینک به دیدگاه

خواهش می کنم دوست من شما خودتون مختارید

در رابطه با این بحث باید از اول بیایم شرایط سیاره مریخ رو بررسی کنیم و در موردش آگاهی به دست بیاریم تا بر اساس شرایط مریخ ما ایده بدیم چه برای روش زندگی و چه برای ساخت ابزار و وسایل مورد نیاز. من در مورد مریخ جستجو کردم و اطلاعاتی رو بدست آوردم که اینجا مطرحش می کنم تا شاید کمکی بشه به دوستان عزیز

اما خصوصیات مریخ:

رسوبات قطبی:

جالب ترین پدیده در مناطق قطبی مریخ، توده های ضخیمی از لایه های رسوبی مواد می باشد. دانشمندان بر این باورند که این لایه ها با ترکیبی از یخ آب و ذرات خاک تشکیل شده اند. این رسوبات تا ارتفاع ۸۰ درجه از هر دوقطب گسترش یافته اند.

احتمالا اتمسفر در طی مدتهای طولانی منجر به رسوب لایه هایی گردیده است. این لایه ها ممکن است مدارکی برای فعالیتها و تغییرات فصلی آب و هوا در طی گذشت زمانهای بسیار طولانی باشد. یکی از احتمالات تغییر آب و هوا در مریخ تغییر زاویه محور طولی این سیاره می باشد. این تغییرات منجر به تغییر مقدار تابش نور خورشید به قسمتهای مختلف سیاره و در نتیجه تغییرات کلی آب و هوا در مریخ می گردد. مقدار رسوباتی که اتمسفر ایجاد می کند با تغییرات گذشته در آب و هوا ارتباط مستقیم دارد.

در بالای لایه های رسوبی موجود در هر دو نیمکره کلاهک یخ آب وجود دارد که در تمام سال به شکل یخ باقی می مانند. این لایه ها و کلاهک روی آنها چندین کیلومتر ضخامت دارد.

در فصل زمستان کلاهک های فصلی که از لایه های یخ زده تشکیل می شوند نیز ظاهر می گردند. این کلاهک ها به خوبی توسط تلسکوپ های مستقر بر روی زمین قابل رویت می باشند. کلاهک های فصلی شامل دی اکسید کربن منجمد یا یخ خشک که از دی اکسید کربن موجود در اتمسفر به وجود می آید، می باشد. در سردترین روزهای زمستان این لایه ها تا ارتفاع ۴۵ درجه به سمت استوا گسترش می یابند.

اتمسفر

اکسیژن موجود در اتمسفر مریخ در قیاس با زمین بسیار اندک است. این گاز تنها ۱۳/۰ درصد از کل اتمسفر مریخ را تشکیل می دهد در حالیکه ۲۱ درصد از جو زمین ما از اکسیژن تشکیل شده است. دی اکسید کربن ۳/۹۵ درصد از اتمسفر این سیاره را شامل می شود. بقیه گازها عبارتند از نیتروژن، ۷/۲ درصد، آرگون، ۶/۱ درصد، مونوکسید کربن، ۰۷/۰ درصد و بخار آب، ۰۳/۰ درصد.

فشار

در سطح مریخ، فشار جو عمدتا حدود تنها ۷/۰ کیلوپاسکال یعنی تقریبا ۷/۰ درصد فشار جوی سطح زمین می باشد. با تغییر فصل در مریخ این مقدار بین ۲۰ تا ۳۰ درصد دستخوش تغییر می گردد.

در هر زمستان تغلیظ گاز دی اکسید کربن در قطبها منجر به کاخش میزان این گاز در اتمسفر می گردد. در نتیجه فشار هوا به شکل قابل ملاحظه ای کم می شود. متضاد این فرایند در فصل تابستان صورت می گیرد. علاوه بر تغییرات فصلی، در طی روز نیز بنا به تغییر شرایط آب و هوا فشار اتمسفر نیز تغییر می کند. این پدیده در سیاره زمین نیز رخ می دهد.

دما

سردترین قسمتهای مریخ در ارتفاعات ۶۵ تا ۱۲۵ کیلومتری آن می باشد. در این ارتفاعات دمای هوا ۱۳۰- درجه سانتیگراد است. با کم شدن ارتفاع نسبت به سطح، دما افزایش یافته و در طی روز به ۳۰- تا ۴۰- درجه سانتیگراد می رسد.

دمای اتمسفر مریخ در زمانهایی که با مقدار زیادی گرد و خاک آمیخته شده است، می تواند گرمتر از مواقع عادی باشد. گرد و خاک نور خورشید را جذب کرده و بیشتر آنرا به گازهای موجود در اتمسفر منتقل می نماید.

ابرها

در جو مریخ، ابرهایی ساخته شده از ذرات یخ زده دی اکسید کربن در ارتفاعات بالا شکل می گیرند. به علاوه تشکیل ابر و مه با ذرات یخ آب بسیار رایج است. بیشترین زمانی که مه در هوا وجود دارد اوایل صبح می باشد. در آن زمان هوا در سردترین حالت خود است درنتیجه بخار آب غلیظ می گردد.

باد

اتمسفر مریخ، مانند زمین، یک چرخه عمومی و الگوی بادی که همه سیاره را در می نوردد، دارد. دانشمندان با مشاهده حرکات باد و تغییرات آن به مطالعه الگوی وزش آن پرداخته اند.

چرخه عمومی وزش باد در مریخ با دلیلی مشابه فرایند تشکیل باد در سیاره زمین شکل می گیرد. خورشید ارتفاعات پائین تر اتمسفر را بیش از ارتفاعات بالای آن گرم می کند. هوای گرم به بالا می رود، و هوای سرد به پایین آمده و جای هوای گرم را می گیرد. این روند ادامه پیدا کرده و منجر به تشکیل باد می شود.

در مریخ، تغلیظ و تبخیر گاز دی اکسید کربن در قطبها تاثیر بسزایی در چرخه کلی دارد. با شروع زمستان، دی اکسید کربن موجود در جو در دو قطب متمرکز و غلیظ می شود. در نتیجه دی اکسید کربن بیشتری به سمت قطبها برای پر شدن جای خالی این گاز جریان می یابد. وقتی بهار از راه می رسد، دی اکسید کربن یخ زده بخار می شود و در نتیجه این گاز به سمتی دور از قطبها جریان پیدا می کند.

بادهایی که در سطح مریخ می وزند عمدتا آرامند و سرعتی در حدود ۱۰ کیلومتر در ساعت دارند. دانشمندان تندبادهایی با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت را نیز مشاهده کرده اند. با اینحال نیروی این تندبادها بسیار کمتر از تندبادهای مشابه از لحاظ سرعت در زمین می باشد. چرا که چگالی و تراکم اتمسفر مریخ از اتمسفر زمین بسیار کمتر است.

طوفان خاک

یکی از بارزترین جلوه های آب و هوایی در مریخ وزش بادهای همراه با گرد و خاک است. گردبادهای کوچک می توانند برای مدت کوتاهی خاک را از سطح سیاره بالا ببرند. این بادهای کوچک شبیه به گردبادهای زمینی هستند.

طوفانهای شدید خاک زمانی آغاز می شوند که باد گرد و خاک را با خود تا اتمسفر بالا ببرد. در این هنگام هوای پیرامون ذرات خاک به دلیل جذب نور خورشید گرم می شود. هنگامیکه هوای گرم به بالا می رود، باد شدیدتر می شود و گرد و خاک بیشتری را نیز با خود به بالا می برد. در نتیجه طوفان شدید و شدیدتر می شود.

در مقیاسهای شدیدتر، طوفان خاک می تواند منطقه ای بیش از ۳۲۰ کیلومتر و یا حتی تا چندین هزار کیلومتر را در بر گیرد. طوفانهای بزرگتر می توانند همه سطح سیاره را در فرا بگیرند. چنین طوفانهایی غیر معمول هستند اما می توانند تا ماهها ادامه داشته باشند.

شدیدترین طوفانها قادرند همه سطح سیاره را غیر قابل رویت نمایند. چنین طوفانهایی یکبار در سال ۱۹۷۱ و بار دیگر در سال ۲۰۰۱ وزیدند.

طوفانهای شن بیشتر در زمانهایی که فاصله مریخ از خورشید کم است رخ می دهند. دلیل این امر نیز این است که در آن زمانها خورشید بیشتر اتمسفر را گرم می نماید.

لینک به دیدگاه

ممنون از پردازش سوال به دست هادی عزیز.

من راهنمایی ها رو برای مشخص شدن فیلد جواب های این مسئله بیان می کنم تا دوستان برای پرداخت اونها بیشتر حضور پیدا کنن.

اگر انسان برای زندگی در مریخ بخواد تمام شرایط رو مثل زمین کنه و در واقع بره روی خود خاک مریخ شاید میلیون ها سال باید صبر کنه اما اگر

1- با لوازم و ابزار کره ی زمین به اونجا بره

2- نو آوری های مخصوص زیست در مریخ رو داشته باشه

می تونه با شرایط مریخ کنار بیاد.

روسیه آزمایشاتی رو برای زندگی در شرایط خارج جو در سیبری طراحی کرده، با توجه به اون.

فرض کنیم قرار هست در یه آکواریوم با همه ی امکانات زندگی کنیم.

هرچیزی که به اون آکواریوم مربوط می شه رو با هم بررسی کنیم.

لینک به دیدگاه
خب .. طبق برداشت من ... در مریخ ... اکسیژن کمه... فشار و دما هم پایینه ...

ابر و باد و طوفان خاک هم طبیعیه ... درسته؟

آره دیگه. اما اون جو خود مریخه ما چه کار می تونیم انجام بدیم؟

لینک به دیدگاه

فرض کنیم قرار هست در یه آکواریوم با همه ی امکانات زندگی کنیم.

هرچیزی که به اون آکواریوم مربوط می شه رو با هم بررسی کنیم.

آکواریوم؟ دستگاه تصویه آب ....... کاشتن گیاه ......

درست دارم می گم ... ؟ :ws52:

لینک به دیدگاه
آکواریوم؟ دستگاه تصویه آب ....... کاشتن گیاه ......

درست دارم می گم ... ؟ :ws52:

پرتو جان هرچه که در ذهنت برای زندگی در مریخ میاد بگو. من فکر می کنم باید گونه ای از گلخانه ی قول پیکر از نوعی شیشه و یا محیط های ایزوله نسبت به بیرون طراحی بشه و اکسیژن در اون به حد تنفس باشه بعد گیاهانی درش باشن که تو همون محیط نیاز هستن. و ...

لینک به دیدگاه

به نظر من چون مریخ تمسفر نداره خیلی در معرض تشعشعات کیهانی و خورشیدی هست همینطور اجرام آسمانی به نظر من اگر قرار باشه گلخانه یا آکواریوم هم بزنیم باید یه جوری از این امراض در امان باشیم حالا من نمی دونم که وضعیت جاذبه در مریخ به چه صورت هست آیا این اجسام رو میشه در سطح مریخ مستقر کرد یا تجهیزات خاصی مورد نیاز هست.....کسی در مورد جاذبه مریخ اطلاعاتی داره از دوستان؟

لینک به دیدگاه
سلام.خوب شما که روحیه عملی کردن ایده تون رو ندارید اگه خواستید بنویسید،بذارید تو دید همه شاید کسی تونس عملیش کنه!!!!!!

سلام دوست عزیز. خوش آمدید. امیدوارم شما در این مسیر ما رو یاری بدید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...