رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

خوب حالا بیاین با هم یه سوال خیلی جالب از محیط رو به ابتکارهای خودمون جواب بدیم. این سوال یه مثال برای رفتن به جلو خوبه:

یه شیشه در بسته داریم و سه توپ داخلش چطور می تونیم بدون آسیب زدن به شیشه و باز کردن درب اون سه تا توپ رو دربیاریم.

picture.php?albumid=699&pictureid=2476

-----

پاسخ برگزیده برای سوال 1

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 135
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

یه شیشه در بسته داریم و سه توپ داخلش چطور می تونیم بدون آسیب زدن به شیشه و باز کردن درب ، اون سه تا توپ رو دربیاریم.

شیشه دربسته دیگه چیه!!!

منظورتون بطری شیشه ای یا مکعب شیشه ای یا یک صفحه شیشه ای که سه تا توپ روی آن هستند؟

اگه ظرف شیشه ای به وسعت اتاق باشه،که خودمون هم توشیم و توپ هم کنار ماست !!!

لینک به دیدگاه
چرا بهونه میارین؟:w00:

بیاید...فکر کنین اینجوریه

جواب بدین حالا...اگه جور دیگه ای بود دوباره جواب میدین

آخه نگفته سایز توپ چه قدره و به چی میگه توپ!!!

اتم هم یک توپه،پس میتونه از درزهای شیشه اگه شیشه متخلخل باشه رد بشه !!!!!

لینک به دیدگاه

این هم جالبه ولی....:jawdrop:

لینک به دیدگاه

توپ رو کشیدم دیگه:w00:

یه اندازه هم گذاشتم اونور نسبت دستت بیاد

قطر توپ 5 سانت هست فکر کن

دیگه چی؟:ws44:

لینک به دیدگاه
خوب بعدش چی میشه؟:icon_gol:

خب اون يه ايده ي اوليه بود. حالا ميگم ... ممكنه خنده دار باشه.

اگه اجازه داشته باشيم با روش ديگه اي غير از دست زدن در رو باز كنيم و وابسته به جنس در و چگالي توپ ها ميشه يه كارايي كرد.

اگه توپا سنگين باشن كه ميشه يه گازو به صورت پر فشار تزريق كرد و به اين ترتيب اگه در مث تصوير چوب پنبه باشه با فشار نسبتا كمي از گاز باز ميشه بدون اينكه شيشه بشكنه.

جنس در توي ميزان فشار مهمه.

اونوقت اگه اجازه داشته باشيم كه بطري رو تكون بديم كه وارونه ش ميكنيم كه توبا در بيان. اگه هم اجازه نداشته باشيم كه دست بزنيم توش آب مي ريزيم تا اينكه توپا در بيان. البته اينجا چگالي توپا محدوديت ايجاد ميكنه.

ايده ي يه جوري بود. نبايد به اين سادگي بشه اين كارو كرد ...نه؟ :w127:

لینک به دیدگاه

خب اون يه ايده ي اوليه بود. حالا ميگم ... ممكنه خنده دار باشه.

اگه اجازه داشته باشيم با روش ديگه اي غير از دست زدن در رو باز كنيم و وابسته به جنس در و چگالي توپ ها ميشه يه كارايي كرد.

اگه توپا سنگين باشن كه ميشه يه گازو به صورت پر فشار تزريق كرد و به اين ترتيب اگه در مث تصوير چوب پنبه باشه با فشار نسبتا كني از گاز باز ميشه بدون اينكه شيشه بشكنه.

جنس در توي ميزان فشار مهمه.

اونوقت اگه اجازه داشته باشيم كه بطري رو تكون بديم كه وارونه ش ميكنيم كه توبا در بيان. اگه هم اجازه نداشته باشيم كه دست بزنيم توش آب مي ريزيم تا اينكه توپا در بيان. البته اينجا چگالي توپا محدوديت ايجاد ميكنه.

ايده ي يه جوري بود. نبايد به اين سادگي بشه اين كارو كرد ...نه؟ :w127:

آفرین ایده های جالبی دادی اما فرض باز نکردن در چی؟

لینک به دیدگاه
آفرین ایده های جالبی دادی اما فرض باز نکردن در چی؟

منم با فرض اينكه اجازه داريم با روش ديگه اي درو باز كنيم گفتم.

ميشه بلايي سر توپا آورد؟

لینک به دیدگاه
منم با فرض اينكه اجازه داريم با روش ديگه اي درو باز كنيم گفتم.

ميشه بلايي سر توپا آورد؟

تنها گفته شده که در باز نشه و شیشه آسیب نبینه همین هر ایده ای داری بگو.

لینک به دیدگاه
تنها گفته شده که در باز نشه و شیشه آسیب نبینه همین هر ایده ای داری بگو.

خب پس ميشه توپ رو به هر ترتيبي در آورد يعني در نهايت توپي نباشه ولي اون بطري از توپ خالي شده باشه؟

من نمي دونم شيشه ميتونه مثل يه غشاي نيمه تراوا عمل كنه يا نه...با اين ميشه يه كاري كرد...

ولي حالا با اين فرض كه نشه ميشه با توجه به جنس توپ ماده اي تزريق كرد كه بدون آسيب به شيشه توپ رو به جوري حل كنه ... يا اينكه يه جوري ذوبش كنه... يا بخارش كنه :ws3: توي اين حالت با سوراخ كردن در ميشه اون باقيمونده رو خارج كرد. كه حالت بخار شده ش بهتره.:w127:

چرا بقيه هيچي نميگن؟ خب منم ايده اي كه دارم ميدم در بعضي موارد به نظرم خنده دار مياد ولي خب ميگم... تا حرفي نزنيم كه به نتيجه اي نميرسيم. :w16:

يكي بياد كمك :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
خب پس ميشه توپ رو به هر ترتيبي در آورد يعني در نهايت توپي نباشه ولي اون بطري از توپ خالي شده باشه؟

من نمي دونم شيشه ميتونه مثل يه غشاي نيمه تراوا عمل كنه يا نه...با اين ميشه يه كاري كرد...

ولي حالا با اين فرض كه نشه ميشه با توجه به جنس توپ ماده اي تزريق كرد كه بدون آسيب به شيشه توپ رو به جوري حل كنه ... يا اينكه يه جوري ذوبش كنه... يا بخارش كنه :ws3: توي اين حالت با سوراخ كردن در ميشه اون باقيمونده رو خارج كرد. كه حالت بخار شده ش بهتره.:w127:

چرا بقيه هيچي نميگن؟ خب منم ايده اي كه دارم ميدم در بعضي موارد به نظرم خنده دار مياد ولي خب ميگم... تا حرفي نزنيم كه به نتيجه اي نميرسيم. :w16:

يكي بياد كمك :banel_smiley_4:

آفرین به ایده ی علمی و حرفه ایت

من خودم هیچی نمی گم چون شاید راهنمایی بشه.

می زارم قبل از اعلام سوال ایده پردازی دوم اده های خودم رو برا بیرون آوردنش می گم.

ضمن اینکه اگر به پست 2 (اینجا کلیک کن) یه نیگا بندازی برا بدست آوردن ابتکاری بودن فکرت راهکارهایی وجود داره. که حتمن می دونی. مثلن سرچ کن شاید این سوال ابتکاری نباشه؟

لینک به دیدگاه

راجع به خواص همین غشا برامون بگو و اینکه اگر باشه چه طور می شه؟

لینک به دیدگاه
راجع به خواص همین غشا برامون بگو و اینکه اگر باشه چه طور می شه؟

خب من خيلي از علم مواد چيزي نمي دونم به همين خاطر نمي تونستم دقيق بگم كه چيكار ميشه كرد. ولي اين غشاي نيمه تراوا چيزيه كه توي بدن زياد داريم.:ws3:

غشاي سلول ها... گلبول هاي قرمز خون... كليه ها و...

براي ساخت دستگاه دياليزم از اين ايده استفاده شده.

يه غشايي كه به صورت انتخابي عمل ميكنه. بعضي مواد رو عبور ميده و بعضي ديگه رو نه. يا حتي از يه جهت بعضيا رو عبور ميده و از جهت ديگه اون يكي ها رو. اين به عامل انتقال بستگي داره كه ميتونه فشار اسمزي يا هيدرواستاتيك و... باشه.

اگه جنس بطري از ماده اي باشه كه اين خاصيت رو داشته باشه. ميشه بعد از ذوب كردن يا تبخير توپا ماده اي رو اين سمت شيشه قرار داد كه با استفاده از فشار اسمزي ماده ي باقي مونده از توپ از غشاء رد شه.

يا هم اينكه توي خود ظرف رو پر از ماده اي كنيم كه از جهت دورن بطري به بيرون نتونه از غشا عبور كنه ... اون وقت ماده ي حاصل از توپ تحت فشار هيدروستاتيك ميتونه از بطري خارج شه.

:w127:

-------------------------------------------------

آها راستي به خاطر تاپيك خوبتون ممنون.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

اميدوارم بقيه ي دوستانم بيان نظراتشونو بگن

(براي اينكه يه پست غير مفيد اضافه نشه همينو ويرايش كردم.)

لینک به دیدگاه
خب من خيلي از علم مواد چيزي نمي دونم به همين خاطر نمي تونستم دقيق بگم كه چيكار ميشه كرد. ولي اين غشاي نيمه تراوا چيزيه كه توي بدن زياد داريم.:ws3:

غشاي سلول ها... گلبول هاي قرمز خون... كليه ها و...

براي ساخت دستگاه دياليزم از اين ايده استفاده شده.

يه غشايي كه به صورت انتخابي عمل ميكنه. بعضي مواد رو عبور ميده و بعضي ديگه رو نه. يا حتي از يه جهت بعضيا رو عبور ميده و از جهت ديگه اون يكي ها رو. اين به عامل انتقال بستگي داره كه ميتونه فشار اسمزي يا هيدرواستاتيك و... باشه.

اگه جنس بطري از ماده اي باشه كه اين خاصيت رو داشته باشه. ميشه بعد از ذوب كردن يا تبخير توپا ماده اي رو اين سمت شيشه قرار داد كه با استفاده از فشار اسمزي ماده ي باقي مونده از توپ از غشاء رد شه.

يا هم اينكه توي خود ظرف رو پر از ماده اي كنيم كه از جهت دورن بطري به بيرون نتونه از غشا عبور كنه ... اون وقت ماده ي حاصل از توپ تحت فشار هيدروستاتيك ميتونه از بطري خارج شه.

:w127:

-------------------------------------------------

آها راستي به خاطر تاپيك خوبتون ممنون.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

اميدوارم بقيه ي دوستانم بيان نظراتشونو بگن

دوستان همونطور که می بینید یه سوال می تونه چقدر جواب جالب و ایده های نو ایجاد کنه.

توی این سوال ما هیچ اشاره ای به جنس و نوع شیشه، عدم اسیب یا سوراخ کردن درب و ... نکردیم

پس لطفا هر ایده ای که به ذهنتون می رسه بگید حتی اگر فکر کنید خنده داره که حتمن نیست چون هر ایده ای همونطور که قبلن گفتم در بدو ایجادش پر از ابتکاره برای خود شخص ایده پرداز.

پس Let's Go.

لینک به دیدگاه

این توپ ها میتونه از جنس نفتالین باشه!!!

یه جورهایی تصعید میکنیم،از شیشه که خارج شد تحت عملیات چگالش دوباره جامدش میکنیم !!!

ایرانی میتواند !!!!!!

لینک به دیدگاه
این توپ ها میتونه از جنس نفتالین باشه!!!

یه جورهایی تصعید میکنیم،از شیشه که خارج شد تحت عملیات چگالش دوباره جامدش میکنیم !!!

ایرانی میتواند !!!!!!

می تونه مشکلی نیست، ولی لطف می کنی عمل چگالش روبرای برگرداندن این گاز تصعید شده از نظر صرفه ی اقتصادی هم بررسی کنی؟

برامون توضیح بده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...