رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اتفاقا" ما ترم پیش باید یه ریسرچ پیپر می نوشتیم در مورد کارهای ناسا.

شرایط در حال حاضر برای زندگی طولانی مدت در مریخ سخت هستش. اما اینو نباید نادیده بگیریم که تحقیقات علمی ای که در حال حاضر در مورد مریخ انجام می شه تا حدودی می تونه به کره ی زمین وابسته باشه. شباهت ها و تفاوت هایی که در هر دو کره وجود داره می تونه باعث پیشرفت انسانها بشه.

در حال حاضر به نظر من ریسرچ اولین قدم هست.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 135
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

کاش منم جز اون کارمندایی بودم که قراره برن میریخ زندگی کنن

خیلی دوس داشتم میدونم نمیشه ولی ارزو کردن که اشکالی نداره:ws44:

خوش به حال اونایی که قراره انتخاب بشن

لینک به دیدگاه
اتفاقا" ما ترم پیش باید یه ریسرچ پیپر می نوشتیم در مورد کارهای ناسا.

شرایط در حال حاضر برای زندگی طولانی مدت در مریخ سخت هستش. اما اینو نباید نادیده بگیریم که تحقیقات علمی ای که در حال حاضر در مورد مریخ انجام می شه تا حدودی می تونه به کره ی زمین وابسته باشه. شباهت ها و تفاوت هایی که در هر دو کره وجود داره می تونه باعث پیشرفت انسانها بشه.

در حال حاضر به نظر من ریسرچ اولین قدم هست.

ممنون از دوست عزیمون.

آنچه که منجر به تحقیق راجع به یه موضوع می شه سوالاتی است که برای اون محقق یا سفارش دهنده ی تحقیق پیش آمده و باید در پاسخ به اونها کوشید.

حالا سوالات و ایده های زندگی بر مریخ هرچند تخیلی رو بیان کنیم و بعد برای پاسخ به هر ایده با هم بحث کنیم و نتایج رو برداشت کنیم.

لینک به دیدگاه
کاش منم جز اون کارمندایی بودم که قراره برن میریخ زندگی کنن

خیلی دوس داشتم میدونم نمیشه ولی ارزو کردن که اشکالی نداره:ws44:

خوش به حال اونایی که قراره انتخاب بشن

اونجا بری چه کار می کنی خوب اون رو بگو

لینک به دیدگاه

ساختن یه محوطه سر بسته بزرگ...که توش شرایط برای زندگی آدم باشه.

مشکل فقط ساختن همین هست...چجوری اون همه وسیله و مصالح و آدم ببرند که بسازند

نمی ارزه

پس نمیریم:4chsmu1:

لینک به دیدگاه

خب با توجه به توضيحات داده شده به نظر مي رسه چند نكته مي تونه مشكل ساز باشه.

اكسيژن

فشار

دما

جاذبه

...

خب بايد سعي كنيم اين مشكلات رو حداقل كنيم

يه مدت پيش يه خبري خوندم كه براتون ميذارم اينجا:

thumb_4947370.jpg

منطقه نيلي پاترا آخرين مكان در سياره مريخ است كه احتمالا پس از تغييرات جهاني آب و هوا در آن حيات وجود داشته است.

محققان دانشگاه هاي براون و نوتردام و آزمايشگاه فيزيك دانشگاه جان هاپكينز با بررسي تصاوير به دست آمده از ماهواره مارس ركانيسنس اوربيتر متوجه شده اند روي دامنه آتشفشان سه ميليارد و 500 هزار ساله تخريب شده و مناطق اطراف آن نشانه هايي دال بر وجود آب و گرما ديده مي شود و درصورتي كه زماني در اين سياره حيات وجود داشته اين بخش مناسب ترين منطقه براي زندگي به شمار مي رفته است.

به گفته دانشمندان نمونه هايي از خاك مشابه اين منطقه پيش از اين هم توسط سفينه هاي كاوشگر مريخ به دست آمده بود ولي محققان دلايل كافي براي رسيدن به چنين نتيجه اي نداشته اند.

خب اگه چنين مناطقي رو ميشه پيدا كرد كه چنين شرايط استثنايي دارن بايد روي اون نواحي سرمايه گذاري كرد.

از طرفي توي خبر اومده:

تنها شرط استخدام اين است كه كارمندان جديد هرگز به زمين برنمي گردند، چرا كه بازگرداندن آنها به زمين هزينه بر است

با اين حساب ميشه گفت كه اون محفظه رو ميشه روش حساب باز كرد. ولي اينكه محدود باشه يا نه به شرايط محيطي بستگي داره.

اگه قرار نباشه كسي از اونجا خارج شه محفظه ميشه بسته باشه. ولي براي تبادل غذا يا ساير مواد مورد نياز، بايد يه سيستمي مث زير دريايي يا سفينه هاي فضايي وجود داشته ياشه.

به اين شكل كه ناحيه اي كه تبادلات توش انجام ميشه بايد چند تا درگاه داشته باشه. كه با فاصله ي زماني باز و بسته بشن.

براي اكسيژن ميشه از گياهان استفاده كرد چون دي اكسيد كربنم زياده ولي بايد به شرايط رشد اونا و ميزان دي اكسيدي كه توي سيكل رشدشون پس ميدن هم فكر كرد.

چون فرض كنيد كه 95 درصد جو مريخ دي اكسيد كربنه و 2 درصد اكسيژن در صورتي كه توي زمين 77 درصد نيتروژن داريم و 21 درصد اكسيژن. (اعداد تقريبي هستن)

اگه محفظه بسته باشه ميشه فشار رو هم تنظيم كرد.

ماسك و لباس خيلي اونجا جواب نميده چون جوش خيلي رقيقه و فشار خيلي پاييني داره.

نكته ي مثبتش اينه كه شبانه روزش حدودا 30-40 دقيقه از زمين طولاني تره.

سيكل فصل ها هم همينه ولي طول فصلا دو برابره.

بارش هاي كيهاني رو هم بايد در نظر بگيريم.

چه جنس ماده اي مي تونه در مقابل اجرام آسماني مقاومت كنه؟

اين آسون تره يا منحرف كردنشون با يه نيروي ديگه؟

يه چيزي مثل يه ميدان مغناطيسي كه خودش خطرناك ميشه.

يا استفاده از سلاح براي منفجر كردنشون قبل از رسيدن به جو مريخ

حالا اگه همه ي اينا رم هم بشه انجام داد يه مشكل بزرگ سطح مريخ و جنس پوسته شه.

براي اون چيكار ميشه كرد؟

ميشه از تركيباتش استفاده اي كرد؟

w127.gifw127.gifw127.gifw127.gifw127.gif

لینک به دیدگاه

به نظر من اینکه از گیاهان برای تولید اکسیژن مورد نیاز استفاده کنیم فکر خوبیه ولی توی گوگا که سرچ می کردم فهمیدم که گیاهانش هم باید مخصوص باشه گفتم لینکش رو بزار تا شاید دوستان هم اگر دوست داشتن استفاده کنن

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
خب با توجه به توضيحات داده شده به نظر مي رسه چند نكته مي تونه مشكل ساز باشه.

اكسيژن

فشار

دما

جاذبه

...

خب بايد سعي كنيم اين مشكلات رو حداقل كنيم

يه مدت پيش يه خبري خوندم كه براتون ميذارم اينجا:

thumb_4947370.jpg

منطقه نيلي پاترا آخرين مكان در سياره مريخ است كه احتمالا پس از تغييرات جهاني آب و هوا در آن حيات وجود داشته است.

محققان دانشگاه هاي براون و نوتردام و آزمايشگاه فيزيك دانشگاه جان هاپكينز با بررسي تصاوير به دست آمده از ماهواره مارس ركانيسنس اوربيتر متوجه شده اند روي دامنه آتشفشان سه ميليارد و 500 هزار ساله تخريب شده و مناطق اطراف آن نشانه هايي دال بر وجود آب و گرما ديده مي شود و درصورتي كه زماني در اين سياره حيات وجود داشته اين بخش مناسب ترين منطقه براي زندگي به شمار مي رفته است.

به گفته دانشمندان نمونه هايي از خاك مشابه اين منطقه پيش از اين هم توسط سفينه هاي كاوشگر مريخ به دست آمده بود ولي محققان دلايل كافي براي رسيدن به چنين نتيجه اي نداشته اند.

به نظر من اینکه از گیاهان برای تولید اکسیژن مورد نیاز استفاده کنیم فکر خوبیه ولی توی گوگا که سرچ می کردم فهمیدم که گیاهانش هم باید مخصوص باشه گفتم لینکش رو بزار تا شاید دوستان هم اگر دوست داشتن استفاده کنن

آفرین بر تمرکزی که دوستان بر سنجیده بودن ایده ها کرده و می کنند. این دقیقن همون مسیریست که باید.

با فرض هایی که در بالا توسط دوستان بیان شد بیایم چنتا شرط دیگه رو هم بیان کنیم.

اینکه ما می تونیم خاک رو با خودمون از زمین ببریم، و یا در اون محفظه ی بزرگ که مکان تنفس بدون ماسک محسوب می شه شرایطی رو برا جذب مواد موجود در جو مریخ و تزریق اون مناسب با ترکیب های زمینی به اون محفظه ایجاد کنیم. در این صورت مثلن از میزان دودرصدی اکسیژن موجود در جو و یا

آزاد کردن اکسیژن موجود در ترکیب های خاک می شه به اکسیژن مورد نیاز در محفظه دست پیدا کرد بعد از اون با کاشتن گیاهان خاص که سیکل دی اکسیدی اونها کمتر و بازده اکسیژن سازی اونها بالاتره استفاده نمود

در این محفظه که سرایط اون گلخانه ای است دما با تولید ابر های باران زا تغییر کرده و می تونه مناسب با زندگی برای انسان بشه.

و...

لینک به دیدگاه
ناسا برای کسانی که بتونن دستگاهی اختراع کنن که بتونه از خاک اکسیژن بگیره جایزه تعیین کرده......

آفرین این دقیقا می تونه همونی باشه که نیاز رو برآورده می کنه.

لینک به دیدگاه
میشه یه مقدار توضیح بدین :ws37:

ناسا برای زندگی در مریخ احتیاج به اکسیژن داره ناسا گفته بهترین راهش استفاده از خاک هست چون توی مریخ خاک زیاده بنابراین درصدد براومدن که دستگاهی اختراج کنن که از خاک بتونن اکسیژن بگیرن حالا به کسانی که بتونن این دستگاه رو بسازند جایزه میده.........

لینک به دیدگاه
آ

اینکه ما می تونیم خاک رو با خودمون از زمین ببریم، و یا در اون محفظه ی بزرگ که مکان تنفس بدون ماسک محسوب می شه شرایطی رو برا جذب مواد موجود در جو مریخ و تزریق اون مناسب با ترکیب های زمینی به اون محفظه ایجاد کنیم. در این صورت مثلن از میزان دودرصدی اکسیژن موجود در جو و یا

آزاد کردن اکسیژن موجود در ترکیب های خاک می شه به اکسیژن مورد نیاز در محفظه دست پیدا کرد بعد از اون با کاشتن گیاهان خاص که سیکل دی اکسیدی اونها کمتر و بازده اکسیژن سازی اونها بالاتره استفاده نمود

در این محفظه که سرایط اون گلخانه ای است دما با تولید ابر های باران زا تغییر کرده و می تونه مناسب با زندگی برای انسان بشه.

و...

خاک بردن از زمین پر هزینه هست با توجه به تعداد بالایی گیاه که احتیاج داریم برای تولید اکسیژن می تونیم با دستکاری در ژنتیک گیاهان اونا رو با شراایط مریخ وفق بدیم که بشه از خاک خود سیاره استفاده کرد

لینک به دیدگاه

جنس خاک مریخ:

در ژوئن ۲۰۰۸، اطلاعات به دست آمده توسط کاوشگر فینیکس

لینک به دیدگاه
جنس خاک مریخ:

در ژوئن ۲۰۰۸، اطلاعات به دست آمده توسط کاوشگر فینیکس ثابت کرد که خاک مریخ دارای اندکی خاصیت بازی (قلیایی) و همچنین حاوی موادی مانند منیزیم،سدیم، پتاسیم و کلر که وجود همه آنها برای حیات و رشد موجودات زنده ضروری است، می‌باشد. محققان خاک به دست آمده از منطقه‌ای نزدیک قطب شمال مریخ را با مقداری خاک باغچه زمینی مقایسه کردند و به این نتیجه رسیدند که خاک مریخ برای رشد گیاهانی چون ماچوبه (آسپاراگوس) مناسب است.

در آگوست ۲۰۰۸، کاوشگر فینیکس با انجام آزمایش‌ها ساده شیمیایی، مثل مخلوط کردن آب زمین با خاک مریخ، با هدف تعیین ph خاک مریخ، نشانه‌هایی از نمک پر کلرات پیدا کرد، که این موضوع نئوری دانشمندان بسیاری را که ادعا کرده بودند خاک مریخ به طور قابل ملاحظه‌ای دارای خاصیت بازی است، تایید می‌کرد. pH خاک مریخ ۸٫۳ اندازه گیری شد.

وجود پرکلرات بر سطح مریخ، البته در صورتی که قطعی شود، خاک مریخ را بیش از آن چیزی که تاکنون از آن شناخته شده‌است عجیب و متفاوت می‌کند. البته آزمایشها و بررسی‌های بیشتری در این مورد لازم است، چرا که این احتمال وجود دارد که پرکلرات یافت شده بر سطح مریخ ناشی از منبعی زمینی، مثلا خود کاوشگر(چه در نمونه‌ها و چه در تجهیزاتش)، بوده باشد.

ميشه از اين خاصيت بازي خاك مريخ براي توليد آب استفاده كرد؟:w127:

البته به يه ماده ي اسيدي متناسب نياز داريم. تا با تركيبش با خاك مريخ بتونيم آب و نمك توليد كنيم. از اون آبم ميشه اكسيژن گرفت ولي خيلي هزينه بر به نظر مياد

لینک به دیدگاه

ميشه از اين خاصيت بازي خاك مريخ براي توليد آب استفاده كرد؟:w127:

البته به يه ماده ي اسيدي متناسب نياز داريم. تا با تركيبش با خاك مريخ بتونيم آب و نمك توليد كنيم. از اون آبم ميشه اكسيژن گرفت ولي خيلي هزينه بر به نظر مياد

نمی دونم میشه یا نه باید بررسی بشه و ببینیم که اون ترکیبات آب میده یا نه

باز ها همیشه آب داشتن یا اسید ها در ترکیبشون؟

لینک به دیدگاه
نمی دونم میشه یا نه باید بررسی بشه و ببینیم که اون ترکیبات آب میده یا نه

باز ها همیشه آب داشتن یا اسید ها در ترکیبشون؟

نتيجه ي تركيب باز و اسيد، آب و نمكه. كه نمكش به نوع اون باز و اسيد بستگي داره.

لینک به دیدگاه

تاپيك خوبي زده شده و اصلا تالار خوبي ايجاد شده شرمنده كه دير به جمع دوستان اضافه شدم

خیلی تاپیک خوبیه..

من هم بسته به شرایط بعضی وقتا یه چیزایی به ذهنم میخوره!!

مثلا":

وقتی در شب رانندگی میکنم و نوربالاهای ماشین های روبرو و پشت سرم اذیتم میکنن به این فکر میکنم که یه شیشه برای ماشین طراحی بشه که فقط نورهایی با طول موج لامپ های ماشین رو از خودش عبور نده و یا حداقل کاهش بده...

اینطوری چشم راننده اصلا اذیت نمیشه و لازم هم نیست نورپایین بره!!

اینو من توی ذهنم همیشه دارم...

ولی تحقیقی نکردم ببینم هست یا نیست!!

وخیلی موارد دیگه...

چون دير رسيدم فقط ميتونم بهمين موضوع جواب بدم ... بدوست خوبم بگم كه اين مشكل در كشور خودمون هم حل شده چون در دانشگاه آزاد اسلامي قائمشهر كه يه آينه مجهز به سنسور ساخته شده كه زماني كه نور بالا بهش ميخوره زاويه خودش تغيير ميده ...

البته تا اونجا كه من از دوستانم شنيدم ثبت اختراع شده ولي نتونسته به خوارزمي راه پيدا كنه

لینک به دیدگاه

در مارس 2004، دانشمندان ایالات متحده به این نتیجه دست یافتند که زمانی در منطقه " مریدیانی پلانوم " مقادیر زیادی آب مایع وجود داشته است. آنالیزهای " آپرچونیتی " نیز نشان می دهند که مواد معدنی و ترکیب بندی سنگ های مریخ شبیه به سنگ های زمینی تشکیل شده در آب می باشند.

fhf1.jpg

سطح کره مریخ از فضا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...