رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

دوستان از این به بعد بیایم هدفمون بر ساختن وسایل متمرکز کنیم و روی یک چیز فکر کنیم.

ببینید ما می تونیم بگردیم توی سایت ناسا و ببینیم که چی به درد بشریت می خوره و ارزش فکر کردن رو داره مثلا همین دستگاه تولید اکسیژن یا دیگر دستگاه هایی که ناسا احتیاج داره و تیممون رو تشکیل بدیم و شروع به جمع آوری اطلاعات بکنیم به طور منسجم.

الان هم داریم همین کار رو می کنیم و دوستان نظرات و اطلاعاتشون رو در اختیار ما میگذارند ولی بهتره که هدفمون رو روشن کنیم و برای هدفمون چارت داشته باشیم و به هر کسی یه قسمتی از کار رو واگذار کنیم و با برنامه بریم جلو

البته این نظر بنده هست به عنوان یه کوچیکتر تا نظر دوستان چی باشه

موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 135
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دوستان از این به بعد بیایم هدفمون بر ساختن وسایل متمرکز کنیم و روی یک چیز فکر کنیم.

ببینید ما می تونیم بگردیم توی سایت ناسا و ببینیم که چی به درد بشریت می خوره و ارزش فکر کردن رو داره مثلا همین دستگاه تولید اکسیژن یا دیگر دستگاه هایی که ناسا احتیاج داره و تیممون رو تشکیل بدیم و شروع به جمع آوری اطلاعات بکنیم به طور منسجم.

الان هم داریم همین کار رو می کنیم و دوستان نظرات و اطلاعاتشون رو در اختیار ما میگذارند ولی بهتره که هدفمون رو روشن کنیم و برای هدفمون چارت داشته باشیم و به هر کسی یه قسمتی از کار رو واگذار کنیم و با برنامه بریم جلو

البته این نظر بنده هست به عنوان یه کوچیکتر تا نظر دوستان چی باشه

موفق باشید

با تشکر فراوان از نظرات زیبای دوستان. پژوهانه بودن نظرات در این تالار جنبه ها جدیدی از ایده پردازی در ذهن من ایجاد کرده که بسیار خوشحال کننده است (البته برای خودم)

هادی جان اینکه ما در این مرحله بیایم با این موضوع یه کم دور از دسترس تیم تشکیل بدیم و با توجه به به روز نبودنمون و نیز عدم در اختیار داشتن تخصص لازم برای مبحث مورد بررسی بهتر اینه که برای تشکیل یه تیم مناسب مضوع های جدیدی مطرح بشه که با شرایط تشکیل تیم تحقیقاتی همخوانی داشته باشه.

لینک به دیدگاه

هادی جان اینکه ما در این مرحله بیایم با این موضوع یه کم دور از دسترس تیم تشکیل بدیم و با توجه به به روز نبودنمون و نیز عدم در اختیار داشتن تخصص لازم برای مبحث مورد بررسی بهتر اینه که برای تشکیل یه تیم مناسب مضوع های جدیدی مطرح بشه که با شرایط تشکیل تیم تحقیقاتی همخوانی داشته باشه.

کاملا درسته بهنام جان من هم گفتم که موضوعات مختلفی هست که میشه روش کار کرد و حداقل در موردش فکر کرد مثلا ناسا یه مساله داره که باید تعدادی آهنربا رو با زاویه خاصی روی محیط کره بچینیم که من روش کار کردم و موفق نشدم و یا مسئله های دیگه.........

ما می تونیم اول یه موضوع پیدا کنیم که زیاد هم دور از ذهن نباشه.......

من در آینده فهرستی از کارهایی که می تونیم انجام بدیم رو اینجا میزارم تا رای گیری بشه

موفق و شاد باشید

لینک به دیدگاه

با سلام. به همه ی دوستان. و اما با حفظ موقعیت سوال های قبلی سوال ایده پردازی چهارم رو مطرح می کنم:

چگونه می تونیم روی یک تکه اسفنج مکعب مستطیل دو سوراخ با عمق یکسان ایجاد کنیم.

لینک به دیدگاه

دورد

خوب راه زیاده .

عوامل زیادی هست که باید معرفی بشن . مثلا

اینکه خارج از دایره ای بودنشون چقدر باشه ؟

شکل کار که بعد از پروسه ناحیه ناشی از عملیت چطوری باشه . تمیز یا خشن.

خوب مثلا میشه با لیزر چوب رو هم سوراخ کرد بدون اینکه بسوزه . و می شه اسفنج روهم سوراخ کرد . اما.....

فاکتورهای زیادی هست .

هزینه .

میزان دقیق دقت کاری .

اما اگه هدف (صرفا ) خلاقیت و پیدا کردن راه جدید باشه .

به نظرم راه وحید خوبه .

یا می شه با یه کاتر ( البتنه اره ای .نه تیغه ای ) این حفره های رو ایجاد کرد . یا به روشی مشابه به همون که از داخل پنیر ها نمونه برداری می کنن .

لینک به دیدگاه

از یک میله دارای المنت استفاده میکنیم و تا عمقی که لازم است آن را ذوب میکنیم

ممنون راه جالبیه. باز هم به راه های دیگه فکر کن.

دورد

خوب راه زیاده .

عوامل زیادی هست که باید معرفی بشن . مثلا

اینکه خارج از دایره ای بودنشون چقدر باشه ؟

شکل کار که بعد از پروسه ناحیه ناشی از عملیت چطوری باشه . تمیز یا خشن.

خوب مثلا میشه با لیزر چوب رو هم سوراخ کرد بدون اینکه بسوزه . و می شه اسفنج روهم سوراخ کرد . اما.....

فاکتورهای زیادی هست .

هزینه .

میزان دقیق دقت کاری .

اما اگه هدف (صرفا ) خلاقیت و پیدا کردن راه جدید باشه .

به نظرم راه وحید خوبه .

یا می شه با یه کاتر ( البتنه اره ای .نه تیغه ای ) این حفره های رو ایجاد کرد . یا به روشی مشابه به همون که از داخل پنیر ها نمونه برداری می کنن .

ممنون راه های خوبیست ضمنن از این مباحثی که مطرح فکردی هم سپاس. به طور حتم مهمه که خلاقیت چه میزان سود رو در چه مقدار صرف هزینه ایجاد می کنه.

ابتکار (خلاقیت)، رسیدن به هدف در مکان و زمان مشخص با بهینه ترین راه ممکن است.

لینک به دیدگاه

میتونیم از پاشش دوقطره مذاب (تحت کنترل شرایط دمایی) با فاصله مورد نیاز استفاده کنیم

البته این تلرانسهای قابل قبولی ارائه نمیکنه ولی تو یه سطح یکنواخت نتیجه مناسبی برای ایجاد سوراخ میده

لینک به دیدگاه
با سلام. به همه ی دوستان. و اما با حفظ موقعیت سوال های قبلی سوال ایده پردازی چهارم رو مطرح می کنم:

"حفظ موقعیت سوال های قبلی" یعنی کدوم موقعیت ها؟

لینک به دیدگاه

کافیه دو سوراخ کن یکسان،دارای درجه بندی و مقیاس باشه،که آنرا به یک اندازه داخل اسفنج فرو میکنیم!!

لیزر و المنت و ...... نمیخواد !!!!! :ws52:

لینک به دیدگاه
"حفظ موقعیت سوال های قبلی" یعنی کدوم موقعیت ها؟

پرتو جان شما می تونید برای تمام سوال های مطرح شده در این تاپیک ایده های خودتون رو مطرح کنید. از سوال اول تا الان.

اینجا جواب صحیح ایده ی شماست. البته ایده هایی که بهینه تر باشند خلاق ترند.

لینک به دیدگاه

خب از 2 تا میله استفاده می کنیم ...

به طوری که میله رو تا انتهای اسفنج میبریم تا از طرف مقابل اسفنج خارج بشه ... عمقشون هم یکیه ... :ws3:

چطوره؟

لینک به دیدگاه

خب اگر جسم صلب فلزی بود دقیقترین راه اسپارک آسانترین راه استفاده از عملیات مته زنی اگر پلاستیک بود روش المنت گذاری (و یا به صورت نادر وایر کات) شاید بهینه بود ولی درکل باید مدول الاستیسیتش معلوم باشه ...شاید با پرس هم بشه این کار رو انجام داد.....برای اسفنج با صلبیت بالا همون مته زنی بهترین راهه

حال کردید؟:ws3:

لینک به دیدگاه
خب اگر جسم صلب فلزی بود دقیقترین راه اسپارک آسانترین راه استفاده از عملیات مته زنی اگر پلاستیک بود روش المنت گذاری (و یا به صورت نادر وایر کات) شاید بهینه بود ولی درکل باید مدول الاستیسیتش معلوم باشه ...شاید با پرس هم بشه این کار رو انجام داد.....برای اسفنج با صلبیت بالا همون مته زنی بهترین راهه

حال کردید؟:ws3:

منم همین مته رو میخواستم بگم

هم دقیق هست هم آسون هم کم هزینه :ws51:

لینک به دیدگاه
میشه اسفنج رو منجمد کرد که اندازه سطحش ثابت بمونه و بعد سوراخ ایجاد کرد:ws52:

آفرین برای از بین بردن اثر الاستیسیته ی اسفنج باید اول به روشی اون رو صلب کرد بعد از صلب نمودن با روشی که دوستان هم اشاره داشتن سوراخ کاری مجاز خواهد بود.

لینک به دیدگاه
آفرین برای از بین بردن اثر الاستیسیته ی اسفنج باید اول به روشی اون رو صلب کرد بعد از صلب نمودن با روشی که دوستان هم اشاره داشتن سوراخ کاری مجاز خواهد بود.

:icon_redface::a030:

لینک به دیدگاه

خب اگه من باشم طول مکعب مستطیل رو اندازه می گیرم. بعد وسطش رو مشخص می کنم...بعدبع اندازهی مثلا" 1 میلی متر از وسط به راست و چپ میرم. اندازه ای که ایجاد شده از سر مکعب تا اون جایی که مشخص کردم رو می گیرم...یه میله ی استوانه ای شکل رو فرو می برم داخلش. رو اون میله هم اندازه رو مشخص می کنم که بیشتر نره!

همین....:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

بعد از مدت ها با یه سوال جدید ایده پردازی در خدمتتون هستم:

برای افزایش خلاقیت در مغز راه هایی وجود داره از جمله :

پیدا کردن کاربردهایی جدید برای یه وسیله ی آشنا

برای یه نمک پاش 30 تا کاربرد بگید

لینک به دیدگاه
بعد از مدت ها با یه سوال جدید ایده پردازی در خدمتتون هستم:

برای افزایش خلاقیت در مغز راه هایی وجود داره از جمله :

پیدا کردن کاربردهایی جدید برای یه وسیله ی آشنا

برای یه نمک پاش 30 تا کاربرد بگید

سلام

خوشحالم كه دوباره با سوالاي جالبتون اومدين.

اول يه سوال: ميشه بهش چيزي اضافه كرد يا نه؟ :w127:

بدون اضافه كردن چيزاي ديگه:

خب اولين كاربردش كه پاشيدن نمك و ساير ادويه جات و اينا هست. :دي

ميتونه آب پاش واسه گلدوناي كوچيك و تزئيني باشه.

ميتونه براي خمير بازي هم استفاده بشه ازش. يا هر جايي كه يه چيز خمير مانند رو بخوايم شكل ماكاروني درست كنيم :persiana__hahaha:

واسه نقاشي هم ميشه استفاده شه. يه رنگ ميريزيم اون تو و هي روي بوم مي چرخونيم. كليم هنرمندانه س. فقط سبكش نميدونم چي ميشه :دي

به عنوان الكم ميشه استفاده بشه. :ws17:

اگه اندازه ش مناسب باشه هم ميشه به عنوان جعبه واسه نوك اتود ازش استفاده كرد :ws3:

در صورتي كه بتونيم چيزي بهش اضافه كنيم:

اگه بتونيم ازين موتوراي ساده كه قبلا واسه درست كردن مداراي كوچيك استفاده ميكرديم و يه عامل چرخنده داشتن (اسمش يادم نيست :w127: ) با يه پره بذاريم توش. تهشم (اكثرا يه جايي واسه درپوش دارن) يه دكمه آن و آف بذاريم كه به عنوان پنكه دستي كوچيك مورد استفاده قرار بگيره. بيسيار هم كاربرديه :دي

واسه نور پردازيم ميشه استفاده بشه :دي سوراخ سوراخه يه چراغ كوچيك بذاريم توش حله :ws17:

اگه بشه يه چيزي مس پيستون از تهش واردش كنيم، ميتونه واسه خورد كردن يه سري چيزا استفاده شه. كه در نهايت يه ذراتي اندازه بلور نمك ازش بمونه :ws3:

خب فك كنم ديگه به اندازه كافي ديدتونو نسبت به خودم تغيير داده باشم. من برم تا نبردين تحويل دارالمجانين بدينم :ws17:

بقيه دوستانم يه چيزي بگن ديگه من بازم بر ميگردم :4chsmu1:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...