رفتن به مطلب

"لیدی گاگا و جامعه شناسی شهرت "عنوان يك درس دانشگاهي

ارسال های توصیه شده

"لیدی گاگا و جامعه شناسی شهرت " یکی از درسهای جدیدی است که از ترم بهار سال ۲۰۱۱ به برنامه درسی دانشگاه کارولینای جنوبی اضافه خواهد شد.

پروفسور ماتیو دفلم که تدریس این واحد درسی را بعهده دارد ، گفت: موضوع شهرت لیدی گاگا به مبحثی با عنوان فرهنگ عامه و شهرت در جامعه امروزی که یکی از مباحث اصلی علم جامعه شناسی است ، مربوط می شود.

دفلام که یکی از طرفداران این خواننده مشهور آمریکا با ابروهایش بالا برده ، لباسهای بیش از حد کوتاه و پاشنه های بسیاربلند و حجیم و موزیک ویدئو های عجیب و غریب است ، مدتهاست از فرهنگ پاپ پیروی می کند.

استاد دانشگاهی که ۱۵سال مباحثی همچون توریسم و سیاست بین الملل را تدریس کرده است گفت:"شهرت لیدی گاگا پدیده ای است که روی علایق دانش آموزان و دانشجویان هم تاثیر گذار خواهد بود.

این پروفسور ۴۸ ساله ۵ بار با لیدی گاگا ملاقات کرده و ۲۹ بار اجرای او را بطور زنده دیده است .او معتقد است ستاره شدن ناگهانی و سریع او در دنیای امروز منحصر به فرد است .

Lady-gaga-corset.jpg

دفلام گفت : لیدی گاگا در طول دو سال گذشته مشهور شد و این اتفاق در نسلی رخ داد که با نسلهای قبلیش تفاوتهای عمده ای دارد.البته اینترنت و تکنولوژی هم تاثیر بسزایی در این امر داشتند.

در سال ۲۰۰۸ اولین آلبوم لیدی گاگا با نام " شهرت" ،که شامل آهنگهایی همچون " صورت پوکر " بود ، بیش از ۱۵ میلیون نسخه در سراسر دنیا فروش رفت . این آلبوم چند جایزه کسب کرد ، در جدول مجله بیلبورد رتبه دوم را به دست آورد و نامزد شش جایزه گرمی شد.

لیدی گاگا در و ب سایت شخصی خود مراحل رشد خود را به تصویر کشیده است، از زمانی که یک کودک زود رس بوده است تا همین حال که تبدیل به یک خواننده و ترانه سرای مشهور شده است.

این خواننده در سن ۱۷ سالگی از یک آهنگ بریتانیای اسمی برای خودش انتخاب کرد و خود را رادیو گاگا نامید ، او خیلی زود از دانشکده هنر دانشگاه نیویورک پذیرش گرفت و در سن ۲۰ سالگی اولین آلبوم خود را به ثبت رساند.

او در وب سایت شخصی خود می نویسد : هدف من به عنوان یک هنرمن این است که موسیقی پاپ را به شکلی جالب و متفاوت به دنیا عرضه کنم.

فرهنگ پاپ یک هنر است ، نفرت از پاپ شما را خشنود نمی کند پس من با تمام وجود آن را در آغوش گرفتم و مشهور شدم . اما این شهرت را می توانم با همه تقسیم کنم . من می خواهم همه شما را به یک جشن دعوت کنم و دلم می خواهد همه مردم این سبک زندگی را احساس کنند.

لیدی گاگا امسال هم در صدر اخبار بود. در مراسم جوایز ام تی وی در ماه سپتامبر د ر حالی به روی صحنه آمد که یک" لباس گوشتی" بر تن داشت ، تمام لباس او از گوشت خام درست شده بود.

بعضی از دانشجویان دانشگاه کارولینای جنوبی معتقدند کلاسهای مبحث فرهنگ پاپ برای دانشگاه مفید خواهد بود .این دانشگاه بخاطر پیروزی در مسابقات بیسبال و مربی سرشناس تیم فوتبالش ، مشهور است.

مدیر بازرگانی کیرک بروم گفت : "من فکر می کنم واحد درسی لیدی گاگا تاثیر مثبتی در ارتقاء سطح دانشگاه داشته باشد زیرا افزودن این درس به عناوین دروس این دانشگاه ،نشان دهنده انعطاف بسیار بالای آن است که الزاما" واحد های درسی استاندارد درآن تدریس نمی شود.

یک ضرب المثل قدیمی هست که می گوید هرنوع تبلیغی تبلیغ خوبی است و من فکر می کنم افزودن این درس باعث می شود همه مردم درباره این موضوع صحبت کنند وهمین امر باعث م میشود که اسم دانشگاه کالیفرنیای جنوبی سر زبانها بیافتد.

اما یکی دیگر از اساتید دانشگاه می پرسد: آیا این موضوع درسی در میان دروس جدی دیگر جایی خواهد داشت؟

پروفسور ارنست می گوید: من مطمئنم که درسهایی از این قبیل در همه دانشگاههای دنیا وجود دارد.مطالعه شهرت موضوع جدیدی نیست .از همان زمانی که آدمهای مشهور وجود داشته اند این موضوع هم مورد بحث بوده است.

من شنیدم که تعدادی از دانشجویان مخالف درس لید ی گاگا بودند و عده ای دیگر از آن دفاع می کردند .به نظر من بهتر است اجازه بدهید کلاسهای این واحد درسی برگزار شود، آن وقت نتیجه معلوم خواهد شد.

لیدی گاگا می گوید با تلاش و کار سخت در کارش موفق شده است .او در هر شرایطی در کلوپهای نیویورک به روی صحنه آمده است ،بعضی اوقات تماشاگران به طرف او آشغال پرتاب کرده اند و بعضی وقتها اورا مسخره و هووو کرده اند .

او در وب سایت شخصی اش می نویسد :من به عنوان یک هنرمند آموخته ام که چگونه خود را نجات دهم و واقع بین باشم و چطور بعد از هر شکست نا امید نشوم ، دوباره بلند شوم و اعتماد به نفس خودم را بدست بیاورم.

" و حالا تلاش می کنم دنیا را در یک لحظه تغییر دهم "

LadyGaGaGaga.png

لینک به دیدگاه

چرا هر تاپیکی درباره این زده میشه چند نفر میان میگن بدشون میاد؟:ws52:

باحاله که

آهنگاش

من تا پارسال نمیشناختمش...ولی الان خوشم میاد ازش

چه بدی ای توش دیدین؟:ws52:

لینک به دیدگاه
چرا هر تاپیکی درباره این زده میشه چند نفر میان میگن بدشون میاد؟:ws52:

باحاله که

آهنگاش

من تا پارسال نمیشناختمش...ولی الان خوشم میاد ازش

چه بدی ای توش دیدین؟:ws52:

معمولا" دخترا بدشون مياد :ws3: چون:

1.حسودن

2.از دنيا عقبن

3.از روي ظاهر قضاوت ميكنن (چون گاگا قيافه شو عجيب غريب درست ميكنه فك ميكنن آدم به درد نخوريه!!)

4.موسيقي حاليشون نميشه

لینک به دیدگاه

1.حسودن

2.از دنيا عقبن

3.از روي ظاهر قضاوت ميكنن (چون گاگا قيافه شو عجيب غريب درست ميكنه فك ميكنن آدم به درد نخوريه!!)

4.موسيقي حاليشون نميشه

تکلیف من که ازش بدم میاد چیه!!؟ :-"!؟:ws52:

لینک به دیدگاه
تکلیف من که ازش بدم میاد چیه!!؟ :-"!؟:ws52:

تو جز ساير مواردي !! :ws38:

آخه تو هم مثه وافن سبكاي اعصاب خرد كن متالو گوش ميدي معلومه با گاگا حال نميكني ! (دچار كژتابي توي موسيقي هستي!!! :ws3:)

لینک به دیدگاه

تو جز ساير مواردي !! :ws38:

آخه تو هم مثه وافن سبكاي اعصاب خرد كن متالو گوش ميدي معلومه با گاگا حال نميكني ! (دچار كژتابي توي موسيقي هستي!!! :ws3:)

ااااااا

گفتی وافن و کردی کبابم!:ws37:

برم یه سر بش بزنم دلم تنگ شده براش! :ws37:

لینک به دیدگاه
لباساش خیلی باحاله

ولی راستشو بخواین من تا حالا اهنگاشو نشنیدم فقط عکساشو دیدم پس نمیتونم نظر بدم

لازم نيس آهنگاشو گوش بدي حتما"

كسي كه هم سنو سال خودته (شايدم كوچيكتر! :w58:) در عرض چند سال به بالاترين شهرت توي دنيا رسيده ! امروزم ميگفتن دومين زن ثروتمنده آمريكاست!

بايد ديد رمز موفقيتش چي بوده كه به اينجا رسيده بعد الگو قرارش داد ! :ws51:

لینک به دیدگاه

1.حسودن

2.از دنيا عقبن

4.موسيقي حاليشون نميشه

من قبلنا بدم میومد ازش:ws51:

الان هیچ حسی ندارم بهش:ws3:

حسودم خودتی ایششششش

لینک به دیدگاه
چند ثانیه صبر کن تو همین تاپیک میشنوی:banel_smiley_4:

میدونم.ولی اسپیکرم خاموشه :girl_in_dreams:

لازم نيس آهنگاشو گوش بدي حتما"

كسي كه هم سنو سال خودته (شايدم كوچيكتر! :w58:) در عرض چند سال به بالاترين شهرت توي دنيا رسيده ! امروزم ميگفتن دومين زن ثروتمنده آمريكاست!

بايد ديد رمز موفقيتش چي بوده كه به اينجا رسيده بعد الگو قرارش داد ! :ws51:

:w58:فک نکنم!!!

فک کنم متفاوت بودنش رمز موفقیتشه :smiley (18):

لینک به دیدگاه
میدونم.ولی اسپیکرم خاموشه :girl_in_dreams:

:w58:فک نکنم!!!

فک کنم متفاوت بودنش رمز موفقیتشه :smiley (18):

گاگا 24سالشه ، تورو نميدونم :ws38:

متفاوت بودن هم يكيشه ! :ws43:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...