رفتن به مطلب

گفتگوی هفته پنجم : موبایل و gsm

ارسال های توصیه شده

درود

میزبان هفته : اوای علم

موضوع بحث : "موبایل و gsm"

w75.png لطفا فقط در حوزه بحث گفتگو نمایید!!! w75.png

w210.gif

لطفا قبل از پست استارت میزبان پستی نزنید چون پاک میشه!!!

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 50
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خوب ممنون از دوستان واوای علم عزیز....:icon_gol:

اولین سوالو خودم میپرسم میشه یه توضیح مختصر در مورد نحوه انتقال وارسال داده ها بوسیله موبایل توضیح بدی....

لینک به دیدگاه
خوب ممنون از دوستان واوای علم عزیز....:icon_gol:

اولین سوالو خودم میپرسم میشه یه توضیح مختصر در مورد نحوه انتقال وارسال داده ها بوسیله موبایل توضیح بدی....

سلام

ممنون

خوب از لحاظ تجهیزات سخت افزاری میخواین یا از لحاظ مباحث مالتی پلکسر وبسته های داده یعنی سیگنال موج

لینک به دیدگاه

ممنون از میزبان واستارتر

لطفا درمورد سیستم ارسال ودریافت فایلهای غیرمتنی توسط سیستمهای مخابراتی توضیح بدید

بعدا دوباره میام:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام

به به چه عالی بالاخره یه بار موضوع گفتگوی هفته یه بحث مخابراتی شد . بنده هم همه جوره در خدمتتون هستم . با اجازه آوای علم عزیز بنده شروع کنم جواب اندکی از سوالات رو بدم.

لینک به دیدگاه

به به تبریک میگمممم از تاپیکای خوبتون:icon_gol:

منم به سوالا یه نگاه انداختممم چه جوری به نت وصل میشیممم هی شماره میگیره

شماره رو کجا میگیره؟ فضا؟:ws3:

لینک به دیدگاه
سلام

تو سیم کارت های همراه اول، فرق mci با tci چیه؟

از لحاظ نحوه عملکرد هیچ تفاوتی بین این دو نیست

قبلا بخش ارتباطات سیار زیر نظر شرکت مخابرات ایران بود به همین دلیل سیمکارت ها مخفف نام شرکت مخابرات ایرن بودند tci :telecommunication company of iran

اما پس از مدتی شرکت ارتباطات سیار به عنوان یک شرکت مستقل شروع به فعالیت کرد و از آن پس نام سیمکارت ها مخفف نام شرکت ارتباطات سیار شد.mci:mobile company of iran

لینک به دیدگاه
یکم در مورد شبکه موبایل توضیح میدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من تو کفم

چطور صوت رو منتقل میکنه

اونم با همون صدا:imoksmiley:

شبکه موبایل ما یا همون سیستم gsmمثل سیستم تلفن ثابت تقریبا عمل میکند

در مخابرات یک سالن مخصوص موبایل هست در ان قسم سیستم های pcmکار میکنند صحبت های ما که به صورت صفر ویک های بیتی درامده یا به صورت موج انالوگ از طریق سیستم ارسال می شود در نتیجه در صورتی که تلفات یا عوامل نویز نباشد اصولا سیگنال سالم میرسه مثل همین سیستم های مخابراتپس یاهمون فرکانس با کمی تفاوت دریافت می شود

لینک به دیدگاه

منظورتون چه سرویسی هست ngn ,adslیا dial up

لینک به دیدگاه
سلام .خوب با عرض پوزش باید بگم من کلا اطلاعات کمی دارم .اگه میشه خیلی مختصر و مفید در مورد این موضوع توضیح بدی.مقسی
خوب بحث گسترده ای هست شما یکی انتخاب کن من توضیح بدم

مثل سیستم بین شهری ودرون شهری موبایل نحوه بازیابی ترافیک خطوط ......

لینک به دیدگاه
یکم در مورد شبکه موبایل توضیح میدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من تو کفم

چطور صوت رو منتقل میکنه

اونم با همون صدا:imoksmiley:

انتقال صوت که در شبکه gsm کاملا دیجیتال است.یعنی بهتره سوالت رو عوض کنم چطور دیتا رو منتقل میکند چون پرونده صوت در گوشی موبایل بسته میشه به این صورت که در گوشی موبایل فرستنده صدای شخص مدوله میشه و در شبکه به صورت دیتا با آن برخورد میشه و این دیتا پس از رسیدن به مقصد در گوشی موبایل گیرنده دمدوله شده و دوباره به صوت تبدیل میشود.

یک نکته دیگه اینکه با همون صدا نیست چون برای مدوله کردن ابتدا صدا را فیل تر میکنند و فرکانس های بالای 4khz را حذف مینمایند تا پهنای باند کمتری تلف شود برای همین معمولا صدای خانمها و بچه ها که دارای فرکانس های بالاست از پشت گوشی کمی متفاوت شنیده میشود.

لینک به دیدگاه
ممنون از میزبان واستارتر

لطفا درمورد سیستم ارسال ودریافت فایلهای غیرمتنی توسط سیستمهای مخابراتی توضیح بدید

بعدا دوباره میام:icon_gol:

خوب اگر ازلحاظ تداخل با دیگر انواع ارتباط ها میخواین که همه این سرویس ها تاانجایی که من میدونم از یک فرکانس خاص استفاده میکنند وهمشون هم به صورت سیگنال در سیستم های انالوگ ویا صفرویک داده بسته ای در سیستم دیجیتال عمل میکنند

لینک به دیدگاه
انتقال صوت که در شبکه gsm کاملا دیجیتال است.یعنی بهتره سوالت رو عوض کنم چطور دیتا رو منتقل میکند چون پرونده صوت در گوشی موبایل بسته میشه به این صورت که در گوشی موبایل فرستنده صدای شخص مدوله میشه و در شبکه به صورت دیتا با آن برخورد میشه و این دیتا پس از رسیدن به مقصد در گوشی موبایل گیرنده دمدوله شده و دوباره به صوت تبدیل میشود.

یک نکته دیگه اینکه با همون صدا نیست چون برای مدوله کردن ابتدا صدا را فیل تر میکنند و فرکانس های بالای 4khz را حذف مینمایند تا پهنای باند کمتری تلف شود برای همین معمولا صدای خانمها و بچه ها که دارای فرکانس های بالاست از پشت گوشی کمی متفاوت شنیده میشود.

البته میتوان گفت به فرکانس حامل یعنی سیگنال مدوله شده فرکانس ارسال تغییر میکند تا سیگنال اصلی کمتر تضعیف شود

لینک به دیدگاه

فکر کنم منظور شما dial upباشه وقتی شماره روی کارت وارد میکنی این شماره اتصال هست در نت جستوجومیشه وبه سایت سرور از طریق تلفن سایت متصل میشه وقتی اتصال انجام شد دستور وصل نت داده میشه البته رمز وغیره هم چک میشه

لینک به دیدگاه
البته میتوان گفت به فرکانس حامل یعنی سیگنال مدوله شده فرکانس ارسال تغییر میکند تا سیگنال اصلی کمتر تضعیف شود

بله البته حرف شما در مورد تضعیف درست است

اما منظور من تضعیف و فرکانس ارسال نبود منظور من فیل تر شدن صوت قبل از مدولاسیون بود که باعث از دست رفتن مولفه های بالای 4khz میشود و در نتیجه صوتی که بعد از دمدولاسیون ساخته میشود اندکی با صوت اصلی متفاوت خواهد شد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...