رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

مهم این نیست که یک طرح تک باشه . مهم اینه که ساده ، مفید ، و عملی باشه :

اینو بخونید جالبه :ws37:

همیشه راهکار ساده تری نیز هست!

در یک شرکت بزرگ ژاپنی که تولید وسایل آرایشی را برعهده داشت ، یک مورد تحقیقاتی به یاد ماندنی اتفاق افتاد :

شکایتی از سوی یکی مشتریان به کمپانی رسید . او اظهار داشته بود که هنگام خرید یک بسته صابون متوجه شده بود که آن قوطی خالی است.

بلافاصله با تاکید و پیگیریهای مدیریت ارشد کارخانه این مشکل بررسی و ...

دستور صادر شد که خط بسته بندی اصلاح گردد و قسمت فنی و مهندسی نیز تدابیر لازمه را جهت پیشگیری از تکرار چنین مسئله ای اتخاذ نماید . مهندسین نیز دست به کار شده و راه حل پیشنهادی خود را چنین ارائه دادند :

پایش ( مونیتورینگ ) خط بسته بندی با اشعه ایکس

بزودی سیستم مذکور خریداری شده و با تلاش شبانه روزی گروه مهندسین ،‌ دستگاه تولید اشعه ایکس و مانیتورهائی با رزولیشن بالا نصب شده و خط مذبور تجهیز گردید . سپس دو نفر اپراتور نیز جهت کنترل دائمی پشت آن دستگاهها به کار گمارده شدند تا از عبور احتمالی قوطیهای خالی جلوگیری نمایند .

نکته جالب توجه در این بود که درست همزمان با این ماجرا ، مشکلی مشابه نیز در یکی از کارگاههای کوچک تولیدی پیش آمده بود اما آنجا یک کارمند معمولی و غیر متخصص آنرا به شیوه ای بسیار ساده تر و کم خرجتر حل کرد :

تعبیه یک دستگاه پنکه در مسیر خط بسته بندی

تا قوطی خالی را باد ببرد!!!!

آفرییییییییییییییییین خیلی جالب بود.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • پاسخ 44
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اوایل که دوربین فیلم برداری خریده بودیم ، مثل دوربین های جدید صفحه نمایشش باز نمیشد و باید چشممون رو مقابل دوربین قرار میدادیم، وقتی مامانم فیلم برداری می کرد گاهی اوقات یادش می رفت دوربین رو خاموش یا فیلم رو متوقف کنه ...

واسه همین تو فیلم هامون مواردی مانند قدم زدن و نشستن و حرف زدن و اینا دیده میشه ...:ws3:

اون موقع ها دوست داشتم یه دوربینی اختراع میشد که وقتی چشممون رو از مقابل دوربین میبریم کنار، فیلم متوقف بشه ...

ولی خب الآن دیگه از دوربین های جدید استفاده میشه ... حداقل، وقتی صفحه نمایش رو میبندیم فیلم متوقف میشه ... :w16:

:hanghead:

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

من وقتی سوم راهنمایی بودم ایده ی دستگاه تجزیه آب برای استفاده غواصها در زیر آّب به فکرم رسید ولی وقتی این ایده را با هر شخصی در میان گذاشتم به من گفتن که دیوانه شدم توهم زدم،4 سال بعد شبکه خبر اعلام کرد که دانشمندان و پژوهشگران آمریکایی این دستگاه را ساختند

لینک به دیدگاه
من وقتی سوم راهنمایی بودم ایده ی دستگاه تجزیه آب برای استفاده غواصها در زیر آّب به فکرم رسید ولی وقتی این ایده را با هر شخصی در میان گذاشتم به من گفتن که دیوانه شدم توهم زدم،4 سال بعد شبکه خبر اعلام کرد که دانشمندان و پژوهشگران آمریکایی این دستگاه را ساختند

باز تو بچه بودی گفتن رو طرحت فکر نکردی

من طرحمو طراحی مهندسی کردم با محاسبه و شبیه سازی و کلی چیزای دیگه بردم مرکز حمایت از نمونه سازی وزارت صنایع و معادن به من خندیدن گفتن این اصلا عملی نیست ...

بعد هزینه کردم پایلوت کردم وام خواستم اجرا کنم باز گفتن این طرح تجاری نیست ... :icon_pf (34):

بعدش سرمایه گذار بخش خصوصی پیدا کردم روش سرمایه گذاری کرد تجاری شد حالا بعنوان دست آوردهای صنایع و معادن استان تو نمایشگاه علم تا عمل 13هم شهریور (فردا) بهم غرفه و هتل و بلیت هواپیما و کمک هزینه سفر دادن...

منم نرفتم :icon_razz:

لینک به دیدگاه
سلام

مهم این نیست که یک طرح تک باشه . مهم اینه که ساده ، مفید ، و عملی باشه :

اینو بخونید جالبه :ws37:

همیشه راهکار ساده تری نیز هست!

در یک شرکت بزرگ ژاپنی که تولید وسایل آرایشی را برعهده داشت ، یک مورد تحقیقاتی به یاد ماندنی اتفاق افتاد :

شکایتی از سوی یکی مشتریان به کمپانی رسید . او اظهار داشته بود که هنگام خرید یک بسته صابون متوجه شده بود که آن قوطی خالی است.

بلافاصله با تاکید و پیگیریهای مدیریت ارشد کارخانه این مشکل بررسی و ...

دستور صادر شد که خط بسته بندی اصلاح گردد و قسمت فنی و مهندسی نیز تدابیر لازمه را جهت پیشگیری از تکرار چنین مسئله ای اتخاذ نماید . مهندسین نیز دست به کار شده و راه حل پیشنهادی خود را چنین ارائه دادند :

پایش ( مونیتورینگ ) خط بسته بندی با اشعه ایکس

بزودی سیستم مذکور خریداری شده و با تلاش شبانه روزی گروه مهندسین ،‌ دستگاه تولید اشعه ایکس و مانیتورهائی با رزولیشن بالا نصب شده و خط مذبور تجهیز گردید . سپس دو نفر اپراتور نیز جهت کنترل دائمی پشت آن دستگاهها به کار گمارده شدند تا از عبور احتمالی قوطیهای خالی جلوگیری نمایند .

نکته جالب توجه در این بود که درست همزمان با این ماجرا ، مشکلی مشابه نیز در یکی از کارگاههای کوچک تولیدی پیش آمده بود اما آنجا یک کارمند معمولی و غیر متخصص آنرا به شیوه ای بسیار ساده تر و کم خرجتر حل کرد :

تعبیه یک دستگاه پنکه در مسیر خط بسته بندی

تا قوطی خالی را باد ببرد!!!!

جالب بود

ولی خانومه که خریده چطوری نفهمیده وزن قوطی کمه؟ :JC_thinking:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...