رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

گذشته

اصغر فرهادی

خب خیلی واسه این فیلم شوق داشتم

اما برای من جدایی نادر از سمین یه چیز دیگه بود.

فیلم مثل جدایی نادر از سیمین مرحله به مرحله با گفتن یک حقیقت یا یک دروغ وارد یک چالش میشه.

نمی دونم بازخورد یک فرانسوی در مورد این فیلم و روابط بین شخصیتها چیه !

لینک به دیدگاه

دوتا فیلم دیدم. "زندگی دوگانه ورونیکا" از کریستف کیشلوفسکی و بازی ایرنه جاکوب که من عاشقشم. فیلم خوب بود، هرچند با محتواش چندان موافق نیستم. سه گانه "آبی، قرمز، سفید" خیلی بهتر بودن.

h1lr97w3aoqaefdl90.jpg

و فیلم "جکی براون" از تارانتینو که بازم بی رحمیِ تارانتینو نسبت به شخصیتاش قابل توجه بود.

7nhhvlbpruo16ojnh8ja.jpg

لینک به دیدگاه

فیلم Passion ساخته دی پالما

توی فیلمسازهای جنبش دهه 70 هالیوود من از دی پالما بیشتر از بقیه خوشم میاد.

این فیلم هم خیلی دوست داشتم.

عاشق کلیشه زن اغواگر هستم.

لینک به دیدگاه

فیلم "eraserhead" رو از دیوید لینچ دیدم. خب مثل بقیه فیلمایی که از لینچ دیدم اینم به نظرم یه جورایی کابوس کارگردان فیلم رسید. شبیه خوابایی بود که آدم میبینه. چندش آور بود گاهی تصاویر. ولی قابل تحمل بود. بازیگر اولش جالب بود :دی

dpij2kakji44ax4kyary.jpg

لینک به دیدگاه
فیلم "eraserhead" رو از دیوید لینچ دیدم. خب مثل بقیه فیلمایی که از لینچ دیدم اینم به نظرم یه جورایی کابوس کارگردان فیلم رسید. شبیه خوابایی بود که آدم میبینه. چندش آور بود گاهی تصاویر. ولی قابل تحمل بود. بازیگر اولش جالب بود :دی

dpij2kakji44ax4kyary.jpg

کله پاک کن کلا از فیلم های عجیب تاریخ سینماست.

ابتدا فیلم با موفقیت تجاری همراه نشد اما بعد از مدتی وقتی فیلم به صورت تک سانس در نیمه شب اکران شد فیلم به شدت در بین جوونا محبوبیت پیدا کرد. حتی شوخی دختری در رادیاتور از این فیلم گرفتند.

کوبریک از فیلم خیلی تعریف کرد.

یه نکته جالب که موقع اکران فیلم از یک حاشیه صوتی مثل وز وز برای تاثیرگذاری بیشتر استفاده میکردند که خود لینچ این ایده رو میذاره.

همین فیلم باعث شد مل بروکس متقاعد بشه فیلم مرد فیل نما رو با لینچ کار کنه.

از این فیلما میبینید آدم رو به هوس میندازید که دوباره بشینم ببینمش. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
فیلم Passion ساخته دی پالما

توی فیلمسازهای جنبش دهه 70 هالیوود من از دی پالما بیشتر از بقیه خوشم میاد.

این فیلم هم خیلی دوست داشتم.

عاشق کلیشه زن اغواگر هستم.

:w58::w58:

واقعا از این فیلم خوشتون اومد؟!!

لینک به دیدگاه
:w58::w58:

واقعا از این فیلم خوشتون اومد؟!!

آره خیلی جذاب بود

زن بلوند و دربرابر زن سیاه ! یکی اغواگر و یکی درون گرا و سرد

این تم رو تو خیلی از فیلمها دیدیم. معروفترینشون سرگیجه و بزرگراه گمشده

و جالبی برای من مثلث عشقی زنانه فیلم بود. اونم به این شکل و استفاده از دوربین گوشی به جای سینما که خیلی جالب بود.

فکر کنم شما فیلم های Femme fatale و dressed to kill رو ندیدید.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان عزیز:icon_gol: اخرین فیلمی که دیدی چی بود هنرپیشه هاش کیا بودن کارگردانش کی بود؟ موضوع فیلم چی بود؟به نظرتون ارزش وقت گذاشتن برا دیدنش رو داره اگه میتونید یه خلاصه ای از فیلم رو بنویسید :icon_gol:
فیلم sunjoro ساخته کوروساوا فیلم خوبی بود مثل اغلب کارهای کوروساوا نقد جامعه سنتی و ارتباطات انسانی فیلم Mouchette (1967 ساخته روبرت برسون سینمای برسون سینمای کاملا متفاوتی هست . کارگردانی که هنرپیشه نداشت وتقریبا همه 13 فیلمش رو با بازیگران اماتور ساخت از اقتباس ادبیات وتئاتر شدیدا پرهیز میکرد وبزرگترین تاثیرگذار برکارهای کسانی چون تروفو و گدار وکوکتو بوده. سینمای نوار اروپا و در ادامه هالیوود اغلب مایه کارهاشون رو از تم فیلمسازی برسون گرفتن ومثل تمام بزرگان ادبیات وسینما کارهاش وامدار پرسش اصلی نوشته های داستایوسکی بوده مرز بین خیر و شر کجاست؟
لینک به دیدگاه
آره خیلی جذاب بود

زن بلوند و دربرابر زن سیاه ! یکی اغواگر و یکی درون گرا و سرد

این تم رو تو خیلی از فیلمها دیدیم. معروفترینشون سرگیجه و بزرگراه گمشده

و جالبی برای من مثلث عشقی زنانه فیلم بود. اونم به این شکل و استفاده از دوربین گوشی به جای سینما که خیلی جالب بود.

فکر کنم شما فیلم های Femme fatale و dressed to kill رو ندیدید.

تم فیلم آره مشکلی نداشت، هم راشل مک آدامز هم نومی رپیس رو دلی ارادت دارم بشون بیشترم به خاطر این 2 تا دیدم فیلم رو اصلا.:ws3:

ولی فیلمنامه و خاصه شخصیت پردازیا واقعا ضعیف بود خداییش ...

من واقعا تعجب کردم اونم ازین کارگردان

لینک به دیدگاه
تم فیلم آره مشکلی نداشت، هم راشل مک آدامز هم نومی رپیس رو دلی ارادت دارم بشون بیشترم به خاطر این 2 تا دیدم فیلم رو اصلا.:ws3:

ولی فیلمنامه و خاصه شخصیت پردازیا واقعا ضعیف بود خداییش ...

من واقعا تعجب کردم اونم ازین کارگردان

فیلم سه شخصیت داشت که همه چیز رو درباره اونا گفته شد. اتفاقا شخصیت زن بلوند خیلی کامل بود و خباثتش فوق العاده بیان شده بود. شخصیت پردازی داستانی با شخصیت پردازی واقعی از اون آدم متفاوته !!

شما بسته به نیاز فیلم از شخصیت باید بگی. نه بیشتر!!!!! شاید شخصیت سوم دختر موقرمزه کمتر درگیر داستان بود.

حالا شما ضعف شخصیت پردازی برای یکی از پرسوناژ برام بگو.

لینک به دیدگاه

دیشب 2 تا فیلم دیدم.

eyy88fspofhemijrhbf.jpg

"پرتقال کوکی" از استنلی کوبریک و با بازی مالکوم مک دووال. اگه کسی میخواد بدونه چطور میشه یه متجاوز جنسی بی رحم و بی احساس و دزد و خبیث و ... رو دوست داشت این فیلم رو نگاه کنه. البته شاید این ویژگیش به خاطر نریشن گویی اون جانی باشه.

و فیلم "frantic" به کارگردانی رومن پولانسکی و بازی هریسون فورد، نمیدونم چرا احساس میکنم رومن پولانسکی رو الکی بزرگش کردن. آخه هیچ کدوم از فیلماش که دیدم؛ در حد تعریفایی که ازش خووندم و شنیدم نبودن. فقط موضوعات رو خیلی سطحشون رو پایین میاره. ولی این فیلم در مقیاس فیلمای دیگر ژانر جنایی کشش داشت و تا آخر آدم رو میکشاند.

t3kdmlzzsx75ktf5lhs.jpg

غیر از این دوتا از یکی از کانالای پارسیِ ماهواره هم دوتا فیلم "گرن تورینو" و "هری پاتر" رو دوباره دیدم.

لینک به دیدگاه

usual suspects یا همون مظنون همیشگی

خیلی فیلم قشنگی بود مخصوصا جمله معروف کوین اسپیسی که گفتش بزرگترین حیله شیطان این بود که همه رو متقاعد کرد که وجود نداره

images?q=tbn:ANd9GcR3SvP849HQxsoMxM_3f0_w4a2ALcZunHA7UM2JFmwLmtyG_Vo9

لینک به دیدگاه
فیلم سه شخصیت داشت که همه چیز رو درباره اونا گفته شد. اتفاقا شخصیت زن بلوند خیلی کامل بود و خباثتش فوق العاده بیان شده بود. شخصیت پردازی داستانی با شخصیت پردازی واقعی از اون آدم متفاوته !!

شما بسته به نیاز فیلم از شخصیت باید بگی. نه بیشتر!!!!! شاید شخصیت سوم دختر موقرمزه کمتر درگیر داستان بود.

حالا شما ضعف شخصیت پردازی برای یکی از پرسوناژ برام بگو.

مشکل اصلی من با فیلم، فیلمنامش بود.در مورد شخصیت پردازیا با شما موافق نیستم.راشل مک آدامز که کلا رو هوا بود معلوم نبود چند چنده با خودش، نومی رپیس هم که اصلا صفر بود. ما هیچی ازش نمیدونیم! سومی که دربارش اصلا صحبت نمی کنم...

ببینید وقتی ما داریم فیلمی درباره رابطه های این چنینی می سازیم باید حداقل یه جوری دربیاریم فیلم رو که برای بیننده باورپذیر بشه لز بودن طرف.نا اینکه انقد سطحی طرف یه I love u بگه تمام، البته درباره راشل تا حدودی در اومده بود، اما اون سومیه اصلا و ابدا.....

آخر فیلم اونجایی که سومیه فقط به اون شرط از لو دادن دختره دست میکشه بنظرم واقعا در نیومده بود که همه اینا برمیگرده به عدم شخصیت پردازیه این نفر سوم. پایان فیلم هم واقعا آماتوری بود.

من که اصلا نپسندیدم فیلم رو و یکی از ضعیفترین فیلمایی بود که اخیرا دیدم...

البته این نظر شخصی منه و نظر شما بسی محترمه

:a030:

لینک به دیدگاه

من که نفهمیدم شیوا جان چی گفت. :ws38:

من برای چندم فیلم Shine رو دیدم.

هنوز برام جز بهترین فیلمهاست. بی نظیره

جفری راش فوق العاده بازی می کنه.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...