رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 159
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

روش های مقایسه رشته

str6.jpg

تبدیل حروف بزرگ به کوچک و برعکس

str7.jpg

تبدیل عدد به رشته عددی و برعکس

نکته : به کد اسکی رشته های عددی توجه کنید

str8.jpg

لینک به دیدگاه

برای نمایش رشته و گرفتن عدد از طریق برنامه می توان به صورت زیر عمل کرد. همچنین در انتها روش اتصال یک رشته عددی به رشته غرعددی بررسی شده است.

str9.jpg

لینک به دیدگاه

حلقه ها

در کلی ترین حالت حلقه به دو دسته تقسیم می شوند.

1- حلقه ها با دفعات تکرار مشخص و معلوم (یعنی شرط اجرای حلقه تعداد اجرای آن می باشد)

2- حلقه هائی با دفعات تکرار نا مشخص ( یعنی این حلقه ها تا زمانیکه شرط اجرای ان True باشد ، اجرایش ادامه خواهد یافت )

حلقه for ( از نوع اول می باشد)

فرض بخواهیم ضرب در 2 اعداد 1 تا 10 را در یک آرایه ایجاد کنیم.

برای اینکار 10 بار عمل ضرب در 2 نیاز داریم پس براحتی می توانیم از حلقه for به شکل زیر استفاده کنیم

loop1.jpg

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام

تو سیمولینک مطلب برای کنترلر ها وقتی داریم تابع تبدیلو وارد میکنیم (من تو tranfer Fcn ضرایبو وارد میکنم درسته؟) اما تو شکل فرمول نمیاد:ws52: و وقتی run می گیرم تو نمودار شکل خوب نمی شه چه جوری میشه قسمت بندی نمودارو تنظیم کرد؟

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...

سلام ممکنه شکل نمودار رو که خوب نمی بینید از محدوده دید باشه این دو پیشنهاد من رو اجرا کنید احتمال داره مشکلتون رفع شه

1- از همون پنجره scope که دارین نمودار رو از اونجا می بینین بالاش یه ابزار هست شکل دوربین به اسم اون رو بزنین فضای دید رو بهتر میکنه

2- از گزینه configuration parameters از منوی simulation از پنجره model با گزینه های start time و end time زمان نمایش نمودار را تنظیم کنین

ایشالا دزست میشه نشد اطلاع بده یه فکری دیگه براش کنیم

لینک به دیدگاه
سلام

تو سیمولینک مطلب برای کنترلر ها وقتی داریم تابع تبدیلو وارد میکنیم (من تو tranfer Fcn ضرایبو وارد میکنم درسته؟) اما تو شکل فرمول نمیاد:ws52: و وقتی run می گیرم تو نمودار شکل خوب نمی شه چه جوری میشه قسمت بندی نمودارو تنظیم کرد؟

سلام ممکنه شکل نمودار رو که خوب نمی بینید از محدوده دید باشه این دو پیشنهاد من رو اجرا کنید احتمال داره مشکلتون رفع شه

1- از همون پنجره scope که دارین نمودار رو از اونجا می بینین بالاش یه ابزار هست شکل دوربین به اسم اون رو بزنین فضای دید رو بهتر میکنه

2- از گزینه configuration parameters از منوی simulation از پنجره model با گزینه های start time و end time زمان نمایش نمودار را تنظیم کنین

ایشالا دزست میشه نشد اطلاع بده یه فکری دیگه براش کنیم

لینک به دیدگاه
  • 10 ماه بعد...

سلام

من یه سوال درباره نرمال کردن ماتریس دارم

من یه ماتریس دارم و می خوام به شکلی نرمال بشه که

جمع هر ستون ماتریس "1" شود، البته به شکلی که مقادیر بین همه تقسیم بشه و بزرگی و کوچکی نسبت

به هم باقی بمونه ولی، مجموع هر ستون 1 شود

لطف کنید کمــــــــــــــــــــــــــک کنید

نمیدونم چطور درستش کنم، توش گیر کردم :ws52: :ws27: :w821:

لینک به دیدگاه
سلام

من یه سوال درباره نرمال کردن ماتریس دارم

من یه ماتریس دارم و می خوام به شکلی نرمال بشه که

جمع هر ستون ماتریس "1" شود، البته به شکلی که مقادیر بین همه تقسیم بشه و بزرگی و کوچکی نسبت

به هم باقی بمونه ولی، مجموع هر ستون 1 شود

لطف کنید کمــــــــــــــــــــــــــک کنید

نمیدونم چطور درستش کنم، توش گیر کردم :ws52: :ws27: :w821:

سلام دوست عزیز

خب هر ستون رو تقسیم بر مجموع مقادیر همون ستون بکنین، من با bsxfun نوشتمش، با یه for هم میشه، ولی بدون حلقه باید اینشکلی نوشته بشه:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اینم جوابی که میده:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
با سلام

چطور میتونیم در یک بازه مشخص مثلا در بازه -1.1 و20.9 اعداد تصادفی با توزیع نرمال ایجاد کنیم؟؟

با تشکر

سلام دوست عزیز

برای تولید اعداد تصادفی با توزیع نرمال می تونین از دستور rand استفاده کنین، برای تغییر بازه ش هم می تونین این شکلی بنویسینش:

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز

برای تولید اعداد تصادفی با توزیع نرمال می تونین از دستور rand استفاده کنین، برای تغییر بازه ش هم می تونین این شکلی بنویسینش:

سلام دوست عزیز

این دستورو میدونم ولی برای توزیع نرمال هم میتونم استفاده کنم؟یا بجای rand از normrnd استفاده کنیم؟

با تشکر

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز

این دستورو میدونم ولی برای توزیع نرمال هم میتونم استفاده کنم؟یا بجای rand از normrnd استفاده کنیم؟

با تشکر

ببخشید حواسم نبود، rand که برای توزیع یکنواخت هست.

ببینین توزیع نرمال مثل یکنواخت نیست که بین دو مقدار قرار بگیره، از دو طرف نامحدود هست. درسته بیشتر مقادیر توی یه بازه ی محدود قرار می گیره اما به این معنی نیست که خارج اون بازه شما مقدار نداشته باشین.

برای توزیع نرمال نیاز به میانگین و انحراف معیار دارین، میانگین رو می تونین همون مقدار وسط این بازه در نظر بگیرین، در مورد انحراف معیار هم بیش از 99 درصد مقادیر در یک توزیع نرمال در فاصله ی سه برابر انحراف معیار از میانگین قرار می گیره.

Empirical_Rule.PNG

عکس هم واسه

هست. طول بازه رو هم می تونین همین فاصله ی سه برابر انحراف معیار (three sigma) در نظر بگیرین، به عبارتی طول بازه رو تقسیم بر 6 کنین. اما همونطور که اول هم گفتم با این توزیع شما مقادیر خارج از این بازه هم ممکنه داشته باشین. برای تولید توزیع نرمال هم از همین دستور normrnd که خودتون گفتین یا randn هم می تونین استفاده کنین، با هر دو دستور من نوشتم:

لینک به دیدگاه
ببخشید حواسم نبود، rand که برای توزیع یکنواخت هست.

ببینین توزیع نرمال مثل یکنواخت نیست که بین دو مقدار قرار بگیره، از دو طرف نامحدود هست. درسته بیشتر مقادیر توی یه بازه ی محدود قرار می گیره اما به این معنی نیست که خارج اون بازه شما مقدار نداشته باشین.

برای توزیع نرمال نیاز به میانگین و انحراف معیار دارین، میانگین رو می تونین همون مقدار وسط این بازه در نظر بگیرین، در مورد انحراف معیار هم بیش از 99 درصد مقادیر در یک توزیع نرمال در فاصله ی سه برابر انحراف معیار از میانگین قرار می گیره.

Empirical_Rule.PNG

عکس هم واسه

هست. طول بازه رو هم می تونین همین فاصله ی سه برابر انحراف معیار (three sigma) در نظر بگیرین، به عبارتی طول بازه رو تقسیم بر 6 کنین. اما همونطور که اول هم گفتم با این توزیع شما مقادیر خارج از این بازه هم ممکنه داشته باشین. برای تولید توزیع نرمال هم از همین دستور normrnd که خودتون گفتین یا randn هم می تونین استفاده کنین، با هر دو دستور من نوشتم:

ممنون بابت توضیحات خوبتون...

ولی اگه میانگین و انحراف معیارو داشته باشیم و بخوایم 1000تا عدد تصادفی بین -1 و20 ایجاد کنیم باید چطور از دستور randnاستفاده کنیم؟؟

لینک به دیدگاه
ممنون بابت توضیحات خوبتون...

ولی اگه میانگین و انحراف معیارو داشته باشیم و بخوایم 1000تا عدد تصادفی بین -1 و20 ایجاد کنیم باید چطور از دستور randnاستفاده کنیم؟؟

خواهش می کنم.

خب اگه میانگین و انحراف معیار رو داشته باشین، به همون شکلی که من بالا نوشتم می تونین از دستور randn استفاده کنین، یعنی در سیگما ضرب میشه و با میانگین جمع می کنین، اما ممکنه که اعداد خروجی توی بازه ی مورد نظرتون نباشن.

با مقادیر خارج بازه می خواین چیکار کنین، البته تغییرشون ممکنه توزیع رو هم از حالت نرمال خارج کنه؟

میانگین و انحراف معیار مثلا چه مقداری داشته باشن؟

لینک به دیدگاه

کلا مسیله اینه:ی تابع گوسی داریم با توزیع نرمال که می خوایم 1000تا عدد بین -1.1(-5*sigma) و 20.9(5*sigma) بصورت تصادفی تولید کنیم و این تابع رو بصورت پله ای یا ستونی نمایش بدیم.بعد ببینیم تو هر بازه (مانند: mu-sigma) چندتا عدد قرار میگیره...

mu=9.97

sigma=2.2

لینک به دیدگاه
کلا مسیله اینه:ی تابع گوسی داریم با توزیع نرمال که می خوایم 1000تا عدد بین -1.1(-5*sigma) و 20.9(5*sigma) بصورت تصادفی تولید کنیم و این تابع رو بصورت پله ای یا ستونی نمایش بدیم.بعد ببینیم تو هر بازه (مانند: mu-sigma) چندتا عدد قرار میگیره...

mu=9.97

sigma=2.2

همون کاری که من کردم رو باید انجام بدین، یعنی اول با این میانگین و انحراف معیار که دارین اعداد تصادفی رو می سازین، حالا با normrnd یا randn، بعد توی هر بازه رو چک می کنین چند تا عدد قرار می گیره. اون بازه ی کلی تون هم همونجور که خودتون نوشتین داره فاصله ی 5 سیگما رو مشخص می کنه، میانگین باید 9.9 نباشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...