رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

والا من فکر میکنم باید اینجوری بنویسی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

البته بازم من نفهمیدم نقشq چیه؟ شما میگی از q=0 به بعد ولی تو کد شما qهمیشه صفره بعدی نداره

اون سیگما رو به جای حلقه for با دستور symsum هم میشه بنویسی

مرسی دوست عزیز،ولی هیچکدومش جواب نداد...preg(t) هست نه توان.که اصلاحش کردم و جواب هم نداد! و sysms t هم خودم اضافه کردم نمیدونم درسته یا نه!

clear all

close all

syms t

reg=4928;

kd1=eye(1,100);

k=[-1,0,1];

kd=k(randi([1,3],1,100 ));

Prate=0.85+(0.9-0.85)*rand(1,100);

Id=zeros(1,100);

Id(kd==0)=1;

pr=Id.*Prate;

PReg=sum(pr);

q=0;

syms t

f=(PReg(t))*reg;

Earnreg=pretty(symsum(f,t,0,24));

disp(Earnreg)

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 159
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام

ببخشید ی سوال داشتم:ی ماتریس میخوام ایجاد کنم که درایه هاش بصورت تصادفی 0 و 1 باشه...کد زیرو نوشتم ولی اررور میده ممنون میشم راهنماییم کنید...

clc

f=zeros(24,100);

k=[0,1]

for i=1:24

for j=1:100

i=k(randi([1 2],1,24));

j=k(randi([1,2],1,100));

disp(f(i,j))

end

end

% disp(f(i,j))

لینک به دیدگاه

ببینید شما اون سیگما رو که دادید به من هم reg و هم preg اعداد ثابت هستند اینکه بنویسیم preg(t) دنبال چیزی میگرده که تابعی از t باشه ولی اینا نیستن ارور میده

لینک به دیدگاه
با سلام

ببخشید ی سوال داشتم:ی ماتریس میخوام ایجاد کنم که درایه هاش بصورت تصادفی 0 و 1 باشه...کد زیرو نوشتم ولی اررور میده ممنون میشم راهنماییم کنید...

clc

f=zeros(24,100);

k=[0,1]

for i=1:24

for j=1:100

i=k(randi([1 2],1,24));

j=k(randi([1,2],1,100));

disp(f(i,j))

end

end

% disp(f(i,j))

کدت رو تست کردم فقط درست بود فقط دستور disp رو اینجوری بنویس

لینک به دیدگاه

مرسی ولی این که همه درایه هاش صفره!! درایه ها میخوام هم 0 باشه و هم 1..

لینک به دیدگاه
ببینید شما اون سیگما رو که دادید به من هم reg و هم preg اعداد ثابت هستند اینکه بنویسیم preg(t) دنبال چیزی میگرده که تابعی از t باشه ولی اینا نیستن ارور میده

درسته خودمم متوجه شدم هر ئوش عئئ ثابتن ولی چطور preg رو تابعی از t کنم با توجه به این که چند خط بالاتر ی عدد ثابت بدستش اوردم؟

لینک به دیدگاه

تو دستور

k(randi([1 2],1,24));

[2 1] چی رو مشخص میکنه؟

لینک به دیدگاه
درسته خودمم متوجه شدم هر ئوش عئئ ثابتن ولی چطور preg رو تابعی از t کنم با توجه به این که چند خط بالاتر ی عدد ثابت بدستش اوردم؟

والا عدد ثابت رو نمیدونم چطور باید بر حسب t کرد تو اون فرمولی که prate رو ازش نوشتین وابستگی به t وجود نداشته؟

لینک به دیدگاه
تو دستور

k(randi([1 2],1,24));

[2 1] چی رو مشخص میکنه؟

0 و 1 رو مشخص میکنه...مرسی درست شد ی کد دیگه نوشتم میذارم شما هم ببینید:(خیلی کم شد ولی درسته!:a030:)

clc

a=[-1,0,1];

h=a(randi([1,3],24,100))

لینک به دیدگاه
0 و 1 رو مشخص میکنه...مرسی درست شد ی کد دیگه نوشتم میذارم شما هم ببینید:(خیلی کم شد ولی درسته!:a030:)

clc

a=[-1,0,1];

h=a(randi([1,3],24,100))

اینو برا اطلاعات خودم میپرسم یعنی الان که زدین [3 1] برا همین از -1و0و1 استفاده کرده؟ این طبق قانون خاصی هست؟

لینک به دیدگاه
اینو برا اطلاعات خودم میپرسم یعنی الان که زدین [3 1] برا همین از -1و0و1 استفاده کرده؟ این طبق قانون خاصی هست؟

بله،مثلا اگه 5 تا عدد(4و2و3و1و0) داشتیم بازه ی [5 1] رو مینوشتیم.

لینک به دیدگاه

clc

a=[-1,0,1];

h=a(randi([1,3],24,100))

هلن خانوم ایده جالبی هست، ولی نیاز نیست شما به خود randi هم می تونین به جای 1 تا 3، اعداد -1 تا 1 رو بدین:

بازه مقادیر اعداد رندوم تولیدی، اینجا میشه 1 و 2 و 3، اون ماتریس هم سه تا دریاه داره دیگه، آدرس ها رو به صورت رندوم تکرار می کنن.

لینک به دیدگاه
اگه درست متوجه شده باشم از عکس اینا در نهایت از طریق kd با t ارتباط دارند ولی من فرمولی برای رابطه kd تو تصویر نمیبینم

مثلا میگیم kd=1 در ساعت 4(t=4)

da4d8m96aslk05ndds6.png

لینک به دیدگاه
هلن خانوم ایده جالبی هست، ولی نیاز نیست شما به خود randi هم می تونین به جای 1 تا 3، تعداد -1 تا 1 رو بدین:

بازه مقادیر خروجی اعداد رندوم تولیدی، اینجا میشه 1 و 2 و 3، اون ماتریس هم سه تا دریاه داره دیگه، آدرس ها رو به صورت رندوم تکرار می کنن.

مرسی مهندس،خیلی مختصر و ساده بود!:a030:

لینک به دیدگاه
مثلا میگیم kd=1 در ساعت 4(t=4)

da4d8m96aslk05ndds6.png

آفرین خب پس ببین شما در ابتدای کار از طریق kd با t ارتباط داری اینو لحاظ کن فقط ننویس kd=1

kd باید یه ماتریس باشه با 24 درایه که هر درایه مربوط به مقدار kd تو یه ساعت مشخصه درسته؟ اینجوری اگه پیش بری دست آخرم به یه ماتریس میرسی نه یه عدد ثابت

لینک به دیدگاه
آفرین خب پس ببین شما در ابتدای کار از طریق kd با t ارتباط داری اینو لحاظ کن فقط ننویس kd=1

kd باید یه ماتریس باشه با 24 درایه که هر درایه مربوط به مقدار kd تو یه ساعت مشخصه درسته؟ اینجوری اگه پیش بری دست آخرم به یه ماتریس میرسی نه یه عدد ثابت

خب تو برنامه هم kd یک بردار 100*1 iهست....ولی بعد از اعمال جمع preg یک عدد بدست اومد..

لینک به دیدگاه

ببین kd برا شما ماتریس هست ولی چیزی که هست شما بر حسب t ننوشتی رابطه شماره 22 یه سیگما نشون میده که عبارت های توش بر حسب i و t هستن و سیگما روی i گرفته شده اینجوری بعد از حمع هم عبارت ها بر حسب t هستن ولی شما این کارو نکرذی

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

دوستان و علما عزيز، ضمن عذرخواهى بابت اينكه سوال ساده اى ميپرسم، بنده ميخواهم براى برادرم كه رشته اش برق هست يك كتاب هديه بگيرم، داشتم سرچ ميزدم كه اين لينك را ديدم

راجع به متلب هم هست، ميخواستم بدونم به نظرتون انتخاب مناسبى هست واسه خريد؟ يا اگر كتاب مناسب ترى را ميشناسيد معرفى كنيد.

با تشكر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...