رفتن به مطلب

حدس ميزنيد اين چي باشه؟ :دي

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 152
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من نبدودم

خب چی میتونه باشه ؟

من حدسم اینه که رادیلوژیه ریل تایمه یعنی به صورت هم زمان با پرتو دهی یا عمل میتونه تصویر قسمت خاص رو نمایش بده .

اگه نبود راهنمایی تا بازم بحدسم

• Like 2
لینک به دیدگاه
سوال سخت بود دیگه ... :ws3:

اشکال نداره ... خودت جواب بده ... :w16:

نه خب... من حساب نيستم. :4chsmu1:

راهنمايي مي كنيم كه بقيه جواب بدن.

من نبدودم

خب چی میتونه باشه ؟

من حدسم اینه که رادیلوژیه ریل تایمه یعنی به صورت هم زمان با پرتو دهی یا عمل میتونه تصویر قسمت خاص رو نمایش بده .

اگه نبود راهنمایی تا بازم بحدسم

خيلي خوبه. دقيقا همين كارو ميكنه.

ولي اسم رَوش يه چيز ديگه س.

روشاي مانيتورينگ همزمانو در نظر بگير ببين كدوم بيشتر استفاده ميشه.

اسم اين دستگاه به خاطر حالت هندسيشم هست. :w16:

• Like 3
لینک به دیدگاه

خيلي خوبه. دقيقا همين كارو ميكنه.

ولي اسم رَوش يه چيز ديگه س.

روشاي مانيتورينگ همزمانو در نظر بگير ببين كدوم بيشتر استفاده ميشه.

اسم اين دستگاه به خاطر حالت هندسيشم هست. :w16:

مانیتورینگ ریل تایم کروی !!!

رادیولوژی پرتابل کروی !!!

یا مخلوطی از اینا !!!

دیگه بیشتر از این راه نداره اوری جون

• Like 2
لینک به دیدگاه

اسمش IORT نیست؟ اینارو هم پیدا کردم:

راديوتراپي حين جراحي : Intraoperative Radiotherapy

اين روش نوعي پرتو درماني خارجي همراه با جراحي است . IIORT براي درمان تومورهاي متمركز كه نمي توان آنها را به طور كامل خارج كرد و يا ريسك عود مجدد وجود دارد استفاده مي­شود. بعد از خارج كردن تمام يا بيشتر بافت تومورال يك دوز زياد با انرژي بالا مستقيماً به محل تومور در حين جراحي داده ميشود ( بافت هاي سالم اطراف بوسيله شيلدهاي مخصوصي حفاظت ميشوند ) . بيمار بعد از عمل جراحي در بيمارستان بستري ميشود اين روش ممكن است در درمان تومور هاي تيروئيد ، gynecological , colorectal روده باريك و لوزالمعده ( پانكراس ) استفاده شود . اين روش براي درمان برخي از انواع تومور هاي مغز و ساركوماي لگن در بزرگسالان تحت بررسي است .

• Like 1
لینک به دیدگاه
مانیتورینگ ریل تایم کروی !!!

رادیولوژی پرتابل کروی !!!

یا مخلوطی از اینا !!!

دیگه بیشتر از این راه نداره اوری جون

:ws28:

اي بابا خب يه ذره از اون كلمه ي راديولوژي دست بكش.

كروي؟ :ws3:

خيلي جالب بود

نه بازم بيابيم مادر خانوم پرتقال فروش را :w58:

ببين اين دستگاه توي دستگاه سنگ شكن كليه هم استفاده ميشه (ESWL)

• Like 2
لینک به دیدگاه

اینا هم هست که مثل همون چیزیه که شما گفتید.

Intraoperative Radio Therapy (IORT) at the University of Heidelberg Clinic for Surgery

What is IORT ?

Intraoperative radio therapy is a single radiation treatment of a tumor or a tumor location site in an opened surgical field (abdomen, extremities, chest cavity) during an operation. This method is available at the University of Heidelberg Clinic for Surgery since 1991. With that the clinic is one of the international pioneer centers of this field.

The radiation treatment and dosage is planned in collaboration with colleagues from the University Clinic for Radiation Therapy (Director: Prof. Dr. Dr. Wannenmacher). During this phase a radiation therapist and a radiation physicist are added to the surgery team. The radiation treatment is done under sterile conditions in an especially equipped operating room (radiation protection, surveillance camera systems, radiation treatment machine, patient transportation device).

Radiation Treatment Machine

iort.jpg

• Like 2
لینک به دیدگاه

اين روش نوعي پرتو درماني خارجي همراه با جراحي است . IIORT براي درمان تومورهاي متمركز كه نمي توان آنها را به طور كامل خارج كرد و يا ريسك عود مجدد وجود دارد استفاده مي­شود. بعد از خارج كردن تمام يا بيشتر بافت تومورال يك دوز زياد با انرژي بالا مستقيماً به محل تومور در حين جراحي داده ميشود ( بافت هاي سالم اطراف بوسيله شيلدهاي مخصوصي حفاظت ميشوند ) . بيمار بعد از عمل جراحي در بيمارستان بستري ميشود اين روش ممكن است در درمان تومور هاي تيروئيد ، gynecological , colorectal روده باريك و لوزالمعده ( پانكراس ) استفاده شود . اين روش براي درمان برخي از انواع تومور هاي مغز و ساركوماي لگن در بزرگسالان تحت بررسي است .

اخه وحید جون گفتن واسه درمان استفاده نمیشه و یه دستگاه مانیتورینگ

با توجه به حرفی که شما میگی فکر کنم اگه بگیم iofl بهتر باشه Intraoperative Radiology

• Like 1
لینک به دیدگاه

نه IROT روش درمانيه. يعني پرتو درماني.

ولي اين وسيله صرفا براي تصوير برداري حين يه درمان ديگه استفاده ميشه. يعني بايد دنبال يه روش تصوير برداري باشيم.

يه راهنمايي ديگه خيلييييييي واضح....

شكل هندسي اين دستگاه شبيه كدوم حرف انگليسيه؟ :banel_smiley_4:

• Like 2
لینک به دیدگاه

نه IROT روش درمانيه. يعني پرتو درماني.

ولي اين وسيله صرفا براي تصوير برداري حين يه درمان ديگه استفاده ميشه. يعني بايد دنبال يه روش تصوير برداري باشيم.

يه راهنمايي ديگه خيلييييييي واضح....

شكل هندسي اين دستگاه شبيه كدوم حرف انگليسيه؟ :banel_smiley_4:

G. - Radiology

• Like 2
لینک به دیدگاه
شاید ct-scan پرتابل باشه ( real time ) :imoksmiley:

نه ديگه در اون حد :w58:

مي گم مي خواي حالا يه خورده به خودت استراحت بده :w58:

ببينيد اين يكي از شاخه هاي راديولوژي تشخيصي هست. كه توي اون به نسبت راديوگرافي بيمار تشعشع بيشتري دريافت مي كنه.

البته تا جايي كه من يادمه...:w127:

• Like 1
لینک به دیدگاه
نه ديگه در اون حد :w58:

مي گم مي خواي حالا يه خورده به خودت استراحت بده :w58:

ببينيد اين يكي از شاخه هاي راديولوژي تشخيصي هست. كه توي اون به نسبت راديوگرافي بيمار تشعشع بيشتري دريافت مي كنه.

البته تا جايي كه من يادمه...:w127:

:ws17:

اخه میدونی من در حال شبیه سازیه متلبم هستم واسه همین انتظاری بیشتر از این نمیره دیگه :ws3:

نخند :brodkavelarg:

گفتی اسمش رادیولوژی نیست که !!!

اما ct-scan خوب اومدم ها

همین G که وحید میگه هم خوبه دیگه !!!

یه چیزایی داره یادم میاد اما حال گشتن تو اسلایدها رو ندارم :imoksmiley:

• Like 1
لینک به دیدگاه

دیگه اشکم در اومد!

:4564::cryingf:

عجب غلطی کردم تو این تاپیک شرکت کردم!:putertired:

آخه چرا؟

نه ببينيد حرف ديگه منظورم c بود. به اين دستگاه ها به خاطر شكل هندسيشون C-Arm ميگن. حالا شما بگيد اين C-Arm چي هست؟

اولشم ف داره

:ws17:

اخه میدونی من در حال شبیه سازیه متلبم هستم واسه همین انتظاری بیشتر از این نمیره دیگه :ws3:

نخند :brodkavelarg:

گفتی اسمش رادیولوژی نیست که !!!

اما ct-scan خوب اومدم ها

همین G که وحید میگه هم خوبه دیگه !!!

یه چیزایی داره یادم میاد اما حال گشتن تو اسلایدها رو ندارم :imoksmiley:

:ws3:

اسمش راديولوژي نيست چون. يكي از انواعشه. :banel_smiley_4:

• Like 3
لینک به دیدگاه

آخه چرا؟

نه ببينيد حرف ديگه منظورم c بود. به اين دستگاه ها به خاطر شكل هندسيشون C-Arm ميگن. حالا شما بگيد اين C-Arm چي هست؟

اولشم ف داره

:ws3:

اسمش راديولوژي نيست چون. يكي از انواعشه. :banel_smiley_4:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

• Like 3
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...