رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلاملکم

دوستان معلم آبجی من یه سوال بهش داده که من متن سوال رو خیلی قبل شنیده بودم ولی خو جوابش رو نمیدونم!:ws3: قدیمیه هااااااا

کسی میتونه جوابش رو بده؟:ws37:

سوال از این قراره :

یه زندون با دو تا در هست یکی آزادی یکی سیاهچال

هر کدوم هم یکی یدونه زندانبان داره که یکیش خیلی راستگو یکیش خیلی دروغگو که همه چیرو چپه جواب میده!

حالا ما نه میدونیم کدوم در در آزادی هست نه میدونیم کدوم شخص راستگو

چطوری میشه با پرسیدن یه سوال فهمید در آزادی کدومه؟lollipopsmiley.gif

mornincoffee.gif

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 458
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

توی گوگل هم سرچ می کردی می تونستی پیدا کنی دوست عزیز ولی من جوابشو واست میزارم تا زیاد سختی نکشی:ws2:

به یكی از دربانها نزدیك شده، از او می پرسد: « آقا، اگر من از دربان دیگر بپرسم كه در آزادی كدام است، كدام در را نشان خواهد داد؟» هر دری را كه دربان نشان دهد، می فهمد آن در، دَرِ اعدام است لذا برعكس عمل كرده، از در دیگر خارج خواهد شد. چرا؟ علتش آن است كه اگر جمله فوق را از دروغگو بپرسد، او چون دروغگوست، بجای دَرِ آزادی، دَرِ اعدام را نشان خواهد داد لذا او برعكسش كرده، از در دیگر خارج می شود.

و اگر از دربان راستگو بپرسد، چون او راستگوست، عین عبارت دروغِ دروغگو را بیان خواهد كرد و خواهد گفت: اگر از آن شخص (دروغگو) بپرسی فلان در را نشان خواهدداد و چون دروغگو، دَرِ اعدام را بجای دَرِ آزادی معرفی خواهد كرد و عین گفته او رانیز راستگو تكرار كرده، مرد محبوس آنرا برعكس نموده از در آزادی خارج خواهد شد

لینک به دیدگاه
توی گوگل هم سرچ می کردی می تونستی پیدا کنی دوست عزیز ولی من جوابشو واست میزارم تا زیاد سختی نکشی:ws2:

به یكی از دربانها نزدیك شده، از او می پرسد: « آقا، اگر من از دربان دیگر بپرسم كه در آزادی كدام است، كدام در را نشان خواهد داد؟» هر دری را كه دربان نشان دهد، می فهمد آن در، دَرِ اعدام است لذا برعكس عمل كرده، از در دیگر خارج خواهد شد. چرا؟ علتش آن است كه اگر جمله فوق را از دروغگو بپرسد، او چون دروغگوست، بجای دَرِ آزادی، دَرِ اعدام را نشان خواهد داد لذا او برعكسش كرده، از در دیگر خارج می شود.

و اگر از دربان راستگو بپرسد، چون او راستگوست، عین عبارت دروغِ دروغگو را بیان خواهد كرد و خواهد گفت: اگر از آن شخص (دروغگو) بپرسی فلان در را نشان خواهدداد و چون دروغگو، دَرِ اعدام را بجای دَرِ آزادی معرفی خواهد كرد و عین گفته او رانیز راستگو تكرار كرده، مرد محبوس آنرا برعكس نموده از در آزادی خارج خواهد شد

مرسی هادی جان:icon_gol:

من میخواستم پُز انجمن رو به آبجیم بدم بگم که بچه هامون جواب میدن سوالارو برا همین سرچ گوگل نزدم:ws37:

بازم مرسی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
مرسی هادی جان:icon_gol:

من میخواستم پُز انجمن رو به آبجیم بدم بگم که بچه هامون جواب میدن سوالارو برا همین سرچ گوگل نزدم:ws37:

بازم مرسی:icon_gol:

خواهش می کنم قابلتو نداشت دوست عزیز

میگم بازم خواستی پز بدی بگو ماشاله اینجا همه بچه ها هوششون خوبه:w16:

لینک به دیدگاه

There are 3 cups and 3 objects - a coin, a bean and a shell.

1) To the left of the red cup is the green cup.

2) To the left of the bean is the coin.

3) To the right of the shell is the blue cup.

4) To the right of the blue cup is the bean.

In which cup is the coin?

20r4t6yjzhw46qu5cmq0.png

There%20are%203%20cups%20and%203%20objects%20-%20a%20coin,%20a%20bean%20and%20a%20shell.%201%29%20To%20the%20left%20of%20the%20red%20cup%20is%20the%20green%20cup.%202%29%20To%20the%20left%20of%20the%20bean%20is%20the%20coin.%203%29%20To%20the%20right%20of%20the%20shell%20is%20the%20blue%20cup.%204%29%20To%20the%20right%20of%20the%20blue%20cup%20is%20the%20bean.%20In%20which%20cup%20is%20the%20coin?

لینک به دیدگاه

There are four small equilateral triangles in the shape shown in the illustration.

Puzzle 1. Move four matchsticks and make three non-overlapping parallelograms that are exactly the same.

Puzzle 2. Move three matchsticks and make two non-overlapping quadrilaterals that are exactly the same.

044az972o55y8t2hq8j.png

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 1 سال بعد...

There are four small equilateral triangles in the shape shown in the illustration.

Puzzle 1. Move four matchsticks and make three non-overlapping parallelograms that are exactly the same.

Puzzle 2. Move three matchsticks and make two non-overlapping quadrilaterals that are exactly the same.

044az972o55y8t2hq8j.png

جواب دومیش که داده شده بود، اولیشم این شکلی میشه:

jp8m78l3itirxrtr3oad.jpg

اونایی که قرمزن ثابت موندن و چهارهای دیگه جابجا شدن

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...