رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

جدی میگین؟ مگه وزارت علوم فقط سرفصلها رو نمیگه؟واقعا اسم مولف رو هم میگه؟؟اگه درسها دیگه رو هم میگه میشه اسم مولفهاشو بگی که وزارت علوم گفته؟چون به قول خودتون سوالات از همون کتاب گفته شده طرح میشه:ws2:

اسم مولف نه،اما بعضی کتاب ها به عنوان کتب مرجع به دانشگاه ها معرفی میشوند و یک سری اساتید خاصی از همون کتاب ها سوالات را طراحی میکنند.

اگر از اساتید دانشگاه های تهران،شریف،علم و صنعت و پلی تکنیک،پرس و جو کنید،متوجه میشین.

در بین اینها مثلا استاتیک خیلی به کتاب مریام وابسته است یا مثلا سیالات به کتاب فاکس وابسته است تا کتاب هایی مثل شیمز و......

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 314
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

هشدار مهم به داوطلبان:

به هیچ وجه بسته های آموزشی موسساتی مثل سنجش و دانش یا پارسه یا ماهان را به طور کامل نخرید.

در واقع از هیچ موسسه ای پک کامل کتاب ها را تهیه نکنید،چون هر کدام از موسسات تنها چند کتابشان قابل اعتبار است و حرفی برای گفتن دارد.

ولی هیچ موسسه ای نه جزوه رو بدون آزمون میفروشه و نه جزوه درس خاصی رو جدا!

یا جزوه+آزمون و یا جزوه ها کامل---->البته اونطور که من از موسسه جویا شدم به اینصورت بود

حتی انقلاب هم نمیتونی جزوه درس خاصی از موسسه خاصی رو تکی بخری و باید پک رو بخری البته با یک سوم قیمت موسسه

دوستانی که پارسال شرکت کردند آیا با کتاب ارتعاشات جباری موفق بودند و هنوز این کتاب رو توصیه میکنند؟

من از سراغ رائو رفتن وحشت دارم:icon_pf (34):

کتاب کیبیریان هم گویا برای امسال قرار نیست بیاد:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
ولی هیچ موسسه ای نه جزوه رو بدون آزمون میفروشه و نه جزوه درس خاصی رو جدا!

یا جزوه+آزمون و یا جزوه ها کامل---->البته اونطور که من از موسسه جویا شدم به اینصورت بود

حتی انقلاب هم نمیتونی جزوه درس خاصی از موسسه خاصی رو تکی بخری و باید پک رو بخری البته با یک سوم قیمت موسسه

چرا سنجش و دانش و ماهان و علوی و....چندتا دیگه بدون آزمون هم میفروشند.

فقط پارسه نمیفروشه.

لینک به دیدگاه
سنجش که مفت نمی ارزه!

جزوه هاش رو دارم

پر از غلط هست و اول باید تصحیحش کنی بعد بخونی!

ماهان و علوی رو اصلاع ندارم

به نظر شما خوب هستند؟

ماهان کدوم درسش خوب هست؟

ماهان و سنجش و علوی و.....،فوق العاده بد هستند.

فقط پارسه تعداد معدودی از جزواتش مثل دینامیک ماشین و کنترل و ریاضیاتش مفیدند.

لینک به دیدگاه
دینامیک ماشن مارتین خیلی مفصل هست.من امروز فصل سرعت رو نشستم که بخونم به شدت خسته کننده و وقتگیر بود.بعد یه تست گذاشتم جلوم نتونستم حل کنم!خیلی ضدحال بود:banel_smiley_4:

با خواندن کتاب مارتین،معلومه نمیشه تست زد !!!!!

مارتین را فقط باید بخونید برای فهمیدن.

سپس تست های کتاب راستگو (بنفش رنگ) را حل کنید و اگر گیر کردید،جوابش را نگاه کنید.

آنگاه به سراغ کتاب بانک تست دینامیک ماشین راستگو (قرمز رنگ) رفته و خودتان سوالات را حل کنید.

لینک به دیدگاه
شرمنده مهندس جان میشه راه درست سرمایه گذاری کردن رو یه خورده توضیح بدی؟این کتابهایی رو که میگی روش اعتماد داری؟ چون من می خوام بخونم و دیگه نمی خوام چندین کتاب رو برای یک درس بخونم بعد ببینم کدوم خوبه بازم شرمنده اگه وقتون رو گرفتم:icon_redface::icon_gol:

این مسیری که امسال شما میخوای طی کنید من سال گذشته پیمودم.و تقریبا حستون رو درک میکنم.نمیشه یه قانون کلی داد ولی الان به این نتایج رسیدم گرچه خودم برای کنکور بعضی از منابعم با این لیستی که دادم فرق میکرد.

ولی یادتون باشه یه مرجع مناسب رو انتخاب کنید و همون رو چندین بار بخونید.نه اینکه از روی چندین منبع بخونید.و همچنین یادداشت برداری رو فراموش نکنید.

خوشحال میشم اگر تونسته باشم کمکی کرده باشم.

دینامیک ماشن مارتین خیلی مفصل هست.من امروز فصل سرعت رو نشستم که بخونم به شدت خسته کننده و وقتگیر بود.بعد یه تست گذاشتم جلوم نتونستم حل کنم!خیلی ضدحال بود:banel_smiley_4:

اول بستگی به جزوه استادتون داره،من خودم با جزومون حال نمیکردم.جزوه آقای غفوری برای من قابل فهم بود.بعد رفتم سراغ تست.دور اول هیچی نمیفهمیدم.دور دوم بهتر شد.و هر دفعه تسلطم بیشتر میشد.به نحوی که در مبحث درجه آزادی و سرعت دیگه ترسی نداشتم.اما چون دیر شروع کرده بودم مجبور شدم شتاب رو بی خیال بشم.دینامیک ماشین از اون درسات که میشه روش سرمایه گذاری کرد ولی نیاز به سخت کوشی داره.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه
ممنونم دستتون درد نکنه معلومه که کمک کردین ولی من چند سوال دیگه هم دارم ...

تو کتابیهایی که معرفی کردین از دینامیک و طراحی حرفی نزدید؟یعنی نیازی به خوندن نیست؟...منظورتون از ریاضی, 1و 2 و مهندسیه که آقای آقاسی و مهندس کریمی رو معرفی کردین؟:icon_gol:

برای دینامیک نیاز بود که مریام رو دوباره بخونم و تمارینش رو حل کنم که یکم تنبلیم شد.طراحی هم سه فصلش رو خوندم ولی در کل منبع مناسبی نداشتم.

شما اگر فکر میکنید فرصتش رو دارید حتما سه فصل اول دینامیک رو بخونید.

طراحی اجزا برای کسانی که هدفشون طراحی کاربردی هست اهمیت بیشتری داره.ولی من ترجیح دادم عمده تمرکزم رو روی استاتیک و مقاومت بزارم.شاید اگر یه مرجع خیلی خوب داشتم طراحی هم میخوندم.

قبل از اینکه مطالعه واسه کنکور رو شروع کنید.سعی کنید خودتون رو بسنجید.هدفتون چه گرایشی هست؟بر کدام درس ها تسلط بیشتری دارید؟همچنین اکثر داوطلبان بر روی کدام درس ها سرمایه گذاری میکنند؟

نه مهندسی مهندس کریمی منظورم بود.

لینک به دیدگاه
برای دینامیک نیاز بود که مریام رو دوباره بخونم و تمارینش رو حل کنم که یکم تنبلیم شد.طراحی هم سه فصلش رو خوندم ولی در کل منبع مناسبی نداشتم.

شما اگر فکر میکنید فرصتش رو دارید حتما سه فصل اول دینامیک رو بخونید.

طراحی اجزا برای کسانی که هدفشون طراحی کاربردی هست اهمیت بیشتری داره.ولی من ترجیح دادم عمده تمرکزم رو روی استاتیک و مقاومت بزارم.شاید اگر یه مرجع خیلی خوب داشتم طراحی هم میخوندم.

قبل از اینکه مطالعه واسه کنکور رو شروع کنید.سعی کنید خودتون رو بسنجید.هدفتون چه گرایشی هست؟بر کدام درس ها تسلط بیشتری دارید؟همچنین اکثر داوطلبان بر روی کدام درس ها سرمایه گذاری میکنند؟

نه مهندسی مهندس کریمی منظورم بود.

مرسی ممنونم دوست خوبم...ولی من با تعدادی از بچه ها صحبت می کردم بهم گفتن که خیلی به گرایش فکر نکن و امکان داره یه سال جامدات سخت باشه یه سال سیالات ...من خودم سیالاتم بهتره و دوست دارم تبدیل بخونم اما بخوام تمرکزم بزارم روی سیالات شاید ریسک باشه....شما از کی شروع کردین؟
لینک به دیدگاه
مرسی ممنونم دوست خوبم...ولی من با تعدادی از بچه ها صحبت می کردم بهم گفتن که خیلی به گرایش فکر نکن و امکان داره یه سال جامدات سخت باشه یه سال سیالات ...من خودم سیالاتم بهتره و دوست دارم تبدیل بخونم اما بخوام تمرکزم بزارم روی سیالات شاید ریسک باشه....شما از کی شروع کردین؟

دوستان درست گفتن.ولی برای کسی که هدفش طراحی کاربردی هست،طراحی اجزا مهمه.شاخه دینامیک واسه رتبه سیستم تعلیق موثره و....

من از اواسط تیر با ریاضی شروع کردم و همچنین 2 تا کاراموزیم هم میگذروندم.تا آخر شهریور ریاضیات و معادلات و مهندسی و ترمو و استاتیک رو تموم کردم.

من سر دو مسئله خیلی ضرر کردم.یکی اینکه بعد از تمام کردن یک درس دو روز در هفته های بعدی برای دوره آن قرار ندادم که بیشتر این مساله به شاخه ریاضی مربوط میشد و دومیش مقاومت که خیلی وقت صرفش کردم.دو فصل از روی جانسون و تست های تسلطی و عمران نائی.که هیچ فایده ای برایم نداشت.

بنابراین شیوه صحیح مطالعه یک کتاب و یک درس هم بسیار مهمه.اینکه از چه درسهایی و چه موقع شروع کنیم را بارها آقا اسی توضیح دادن ولی فکر کنم اگر یکبار دیگه هم زحمت بکشن برای دوستان بیان کنند بسیار مفیده.

لینک به دیدگاه

در تابستان شروع کنید از روی کتاب مریام ، استاتیک را ابتدا درس هایش را بخوانید و سپس مثال های حل شده را نگاه کنید.

همینطور 8 فصل را کامل بخوانید،سپس دوباره از ابتدا شروع کرده و پس از مرور درس و مثال های حل شده،تمرین ها را حل کنید و نکات مهمش را حتما یادداشت کنید.

دروس سیالاتی بهتره از پاییز شروع بشه.

همینطور معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی.

اما ریاضیات پایه در تابستان تموم شه و در پاییز مرور خیلی بهتره.

دینامیک ماشین و ارتعاشات و کنترل هم مطالب درسیش را فقط در تابستان بخوانید و نکاتش را در پاییز.

اما درس دینامیک چون سنگینه،فقط خواندنش به دوستان علاقمند به خودرو و سیستم تعلیق و....توصیه میشه.

برای سایر رشته ها نه فرصت خواندنش هست نه سر جلسه فرصت میشه جواب داد.

مقاومت هم از کتاب نایی در پاییز شروع کنید و قبلش حتما استاتیک تموم شده باشد.

طراحی اجزا هم تا وقتی کتاب خوبی نیامده،مجبورید با جزوات به طور آهسته برید جلو.....

لینک به دیدگاه

کسی ریاضی مهندسی رو از روی کریمی شروع کرده به خوندن؟!

چرا اینطوریه؟

به نظر من اونقدر هم که تعریفش رو میکردند شاخ نبود!یه مسئله رو درست حسابی حل نکرده!کتاب ریاضی عمومی 1و2 آقاسی خوب و در حدعالی بود این اصلاعجیب غریب ه!

از دید من اینطوره یا بقیه هم همین نظر رو دارند؟

شاید ولش کنم و معتقدی بخونم،معادلات معتقدی هم عالی بود...

لینک به دیدگاه
جدا؟؟؟!!! من تازه می خواستم برم بگیرم بازم به شک افتادم ..یکی بیاد توضیح بده این اقا حمید چی میگه....ا:ws52:

غیر از معتقدی و کریمی،دیگه کتاب خاص و بدرد بخوری برای ریاضیات مهندسی نیست...

بقیه کتاب ها مثل مدرسان شریف و پوران پژوهش و......خیلی خلاصه تر هستند.

با حل تست ها،خودتان مطلب گیرتان میاد.

لینک به دیدگاه
غیر از معتقدی و کریمی،دیگه کتاب خاص و بدرد بخوری برای ریاضیات مهندسی نیست...

بقیه کتاب ها مثل مدرسان شریف و پوران پژوهش و......خیلی خلاصه تر هستند.

با حل تست ها،خودتان مطلب گیرتان میاد.

ممنونم...مثل همیشه پاسخگو:a030:...پس هر 2 تاشو بخونم هم معتقدی هم کریمی...البته شما خودتون همین رو نوشتین اما چون fluid2008 گفته کریمی و من فقط می خواستم با منبعم یه کتاب باشه بین معتقدی و کریمی شک داشتم که حالا هر 2 تاش رو می خونم....
لینک به دیدگاه
که اینطور پس سبکش اینجوری..ممنون اما یه سوال دارم شما معادلات گاج هم خوندین می خواستم بدونم که گاج بهتره یا معتقدی؟....:a030:

معادلات چون پایه ام قوی بود معتقدی رو بهتر دیدم...

کلا ریاضیات فکر میکنم معتقدی خوب باشه:ws52:

دوتا منبع نخر

یکی رو انتخاب کن ولی درست انتخاب کن...طبق گفته ی دوستان...

به حرف من هم گوش نکن

برو کتاب فروشی کتاب رو بگیر دستت نگاه کن ورق بزن اگر خوشت اومد انتخاب کن...

این کاری بود که من نکردم و دارم به شما میگم که انجام بده که ضرر نکنی مثل من

یک مقدار به دید خودت بستگی داره و همیشه نمیشه از انتخاب دیگران انتخاب کرد...

موفق باشید

لینک به دیدگاه

من هم واسه ریاضی مهندسی در تاپیک 90 خیلی غر زدم. معتقدی خوندم.هم کتاب درسش و هم تست های کنکور.دور اول هیچی نمیفهمیدم.ریاضی مهندسی چیزی نیست که دفعه اول بتونی باهاش کنار بیایید.ولی به مرور زمان تسلطم بیشتر شد.ولی کتاب معتقدی واسه من راضی کننده نبود.

لینک به دیدگاه

منبع دیگری به جز مریام برا استاتیک نیست؟

یه کتابی که یه جور دیگه مطالبو تفهیم کنه

مریام سوالاتش خیلی وقت گیره مخصوا تو خرپا

بعدشم کار مجازی و اینا رو هم بهمون درس ندادن قبلا

میشه راهنمایی کنید؟

لینک به دیدگاه
منبع دیگری به جز مریام برا استاتیک نیست؟

یه کتابی که یه جور دیگه مطالبو تفهیم کنه

مریام سوالاتش خیلی وقت گیره مخصوا تو خرپا

بعدشم کار مجازی و اینا رو هم بهمون درس ندادن قبلا

میشه راهنمایی کنید؟

استاتیک یک درس نکته ای نیست،در حالیکه مقاومت ممکنه اینطوری باشه !!!!!

استاتیک بیشتر تسلط بر مطالب میخواد،نیاز نیست شما عددی همه مسائل مریام را حل کنین،بلکه کافیه سوالات را پارامتری حل کنین تا فقط بدانین چکار باید کرد.....

لینک به دیدگاه
قرار بود که بیاد...منم خبر ندارم

یعنی به جای مریام میشه روش حساب کرد اگر کتابش به بازار بیاد؟:ws37:

استاتیک و دینامیک با سایر درس ها خیلی داستانشان فرق میکنه،چون تنوع سوالیشان به خاطر تمرین های متنوع انتهای فصل زیاده.....

اما چون نایی تو درس دادن این کار خبره است،فکر کنم کتابش بیاد،دیگه نیاز به چیزی نباشه.....

البته الان جدیدا یک کم حالش خوب نیست،داره بازنشست میشه،مریام را شما در تابستان حتما بخوانید و تمام کنید به انتظار کتاب نایی نباشید.

لینک به دیدگاه

پشنهاد از essi

1- ترمودینامیک و مکانیک سیالات:

بدون شک کتابهای دو جلدی راهیان ارشد برای این دو درس بهترین منبع است.

حتما ابتدا یکبار درس و تست های داخل کتاب را حل کنید و یک دور کتاب ها را تمام کنید.

سپس تست های مکانیک+ تست های مهم مهندسی شیمی+ عمران را حتما حل کنید.

پشنهاد از fluid2008

سیالات نادر نوبهانی, ترمو پوران

خواهشا لطف کنید بگید من باید کدوم پیشنهاد رو قبول کنم؟:icon_redface:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...