رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ساخت حدود 13 تا درس داره با ضریب 4, منبع مشخصی نداره, مثلا یه سوال کنکور طبق یه جزوه یه جواب داره و طبق یه جزوه دیگه یه جواب دیگه

و کلا بعضی وقتا چند تا جواب درسته یا اصلا جواب درستی وجود نداره

مثل ریاضی قطعی نیست

سلیقه و طرز فکر طراح جواب رو مشخص میکنه

بعضیا بدون اینکه زیاد بخونن ساخت رو بالا میزنن و بر عکس

این که کدوم درسا مهمتره نمیشه قطعی گفت

چون ممکنه یه بار از یه درس 3 تا سوال بدن و یه بار اصلا ندن, فکر کن چند تا جزوه و کتاب مربوط به یه درس رو بخونی بعد ازش سوال نیاد

اما درسایی مثل ماشین های کنترل عددی، ماشین کاری و انیورسال, قالب پرس, تولید مخصوص, هیدرولیک و نیوماتیک و متالورژی معمولا پایه ثابت هستن

و تقریبا میشه امید داشت از هر کدوم حداقل 2 تا سوال باشه

منابع مناسب رو ایشالا دوستان میان معرفی کنن

با سلام

با نظر شما تقریبا موافقم

ببینید کارشناسی ارشد ساخت تولید به غیر از درسهای مشترک مانند زبان و ریاضی و مجموعه ی جامدات و سیالات و دینامیک سوالات تخصصی ساخت تولید با ضریب 4 را دربر دارد .

مجموعه ی دروس ساخت تولید که در کنکور میاد کاملا مشخصه ...

وهمچنین باید بگم از هر درس حداقل یه سوال همیشه میاد

اما فکر کنم درس جوشکاری 2 ساله که از سرفصل حذف شده و این اصلا خوب نیست

چون جوشکاری درسی ساده بود که راحت میشد ازش امتیاز گرفت

میتوان گفت سختترین قسمت سوالات ارشد ساخت تولید مربوط به مدارات هیدرولیک پنوماتیکه

ضمنا اصلا درسی و یا سوالی به اسم متالورژی در کنکور ارشد ساخت تولید وجود نداره

سوالت سی ان سی فوق العاده ساده هست و همیشه دستوری با حداکثر 10 سطر میاد که به سادگی قابل پاسخ دادنه

همچنین سوالات توانایی ماشینکاری یکم نکته داره ک با تسلط کافی میشه جواب داد

دو ساله درس مدیریت ساخت هم اضافه شده ک دوران ما منبع نداشت الان رو نمیدونم .

به هرحال خود کنکور ساخت تولید اصلا سخت نیست بلکه مقدار ظرفیت قبولی اون خیلی کمه و مشکل اصلی اینه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • پاسخ 314
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام

با نظر شما تقریبا موافقم

ببینید کارشناسی ارشد ساخت تولید به غیر از درسهای مشترک مانند زبان و ریاضی و مجموعه ی جامدات و سیالات و دینامیک سوالات تخصصی ساخت تولید با ضریب 4 را دربر دارد .

مجموعه ی دروس ساخت تولید که در کنکور میاد کاملا مشخصه ...

وهمچنین باید بگم از هر درس حداقل یه سوال همیشه میاد

اما فکر کنم درس جوشکاری 2 ساله که از سرفصل حذف شده و این اصلا خوب نیست

چون جوشکاری درسی ساده بود که راحت میشد ازش امتیاز گرفت

میتوان گفت سختترین قسمت سوالات ارشد ساخت تولید مربوط به مدارات هیدرولیک پنوماتیکه

ضمنا اصلا درسی و یا سوالی به اسم متالورژی در کنکور ارشد ساخت تولید وجود نداره

سوالت سی ان سی فوق العاده ساده هست و همیشه دستوری با حداکثر 10 سطر میاد که به سادگی قابل پاسخ دادنه

همچنین سوالات توانایی ماشینکاری یکم نکته داره ک با تسلط کافی میشه جواب داد

دو ساله درس مدیریت ساخت هم اضافه شده ک دوران ما منبع نداشت الان رو نمیدونم .

به هرحال خود کنکور ساخت تولید اصلا سخت نیست بلکه مقدار ظرفیت قبولی اون خیلی کمه و مشکل اصلی اینه

والله من چون جامداتیم می خام برم ساخت تولید

حالا یه کتابهایی یا منابع مکفی برای دروس تخصصی ساخت تولید می خام نام ببرید.

ممنونم

لینک به دیدگاه
والله من چون جامداتیم می خام برم ساخت تولید

حالا یه کتابهایی یا منابع مکفی برای دروس تخصصی ساخت تولید می خام نام ببرید.

ممنونم

من سیالاتی هستم :ws6:

لینک به دیدگاه
من سیالاتی هستم :ws6:

والله نمی دونم اینجاا به لقب و منصبها نگاه کنی همه متخصص مکانیک هستند ولی این تالار در شان این متخصص ها نیست ....:icon_redface:

این همه متخصص اینجا هستش دریغ از یه مبحث درست و حسابی.....

لینک به دیدگاه
تابستان را کامل بگذارید برای ریاضیات پایه + استاتیک و تا میتوانید نکات مهم را یادداشت برداری کنید که فقط در پاییز مرور کنید.

پاییز فقط برای مجموعه سیالات+مقاومت+معادلات و ریاضی مهندسی زیاده اگر تنظیم وقت صورت بگیره......

طراحی اجزا و مجموعه دینامیک رو کی بخونیم؟...
لینک به دیدگاه
طراحی اجزا و مجموعه دینامیک رو کی بخونیم؟...

فقط درس طراحی اجزا بدون حل هیچ تستی را تابستان بخوان.

دینامیک ماشین و ارتعاشات و کنترل هم درس و هم تستش را بنداز واسه پاییر.

دینامیک را هم به نظر من نخون،چون خیلی وقت میگیره و سنگینه،اگر تبحر داری فقط بخونش.

لینک به دیدگاه
فقط درس طراحی اجزا بدون حل هیچ تستی را تابستان بخوان.

دینامیک ماشین و ارتعاشات و کنترل هم درس و هم تستش را بنداز واسه پاییر.

دینامیک را هم به نظر من نخون،چون خیلی وقت میگیره و سنگینه،اگر تبحر داری فقط بخونش.

باشه..راستی کتاب طراحی دنبال همون پوران پژوهش نوشته دکتر کبیریان باشم.. پاییز میشه از پس این درسها بر اومد؟..:banel_smiley_52:
لینک به دیدگاه

باشه..راستی کتاب طراحی دنبال همون پوران پژوهش نوشته دکتر کبیریان باشم.. پاییز میشه از پس این درس بر اومد؟..:banel_smiley_52:

اگه الان درس را از روی یک جزوه تمام کنی،پاییز برای مرور و تست زنی کاملا کافیه.

همچنین زیاد روی طراحی حساب ویژه باز نکن،3 تا سوال هم جواب بدی کاملا کافیه.

بیشتر تمرکزت روی مقاومت و استاتیک باشه که از 13 تا سوال این مجموعه قشنگ میشه 9 تا 10 را جواب داد.

لینک به دیدگاه
اگه الان درس را از روی یک جزوه تمام کنی،پاییز برای مرور و تست زنی کاملا کافیه.

همچنین زیاد روی طراحی حساب ویژه باز نکن،3 تا سوال هم جواب بدی کاملا کافیه.

بیشتر تمرکزت روی مقاومت و استاتیک باشه که از 13 تا سوال این مجموعه قشنگ میشه 9 تا 10 را جواب داد.

این 8 9 تا درسی که واسه پاییزه رو میشه کامل خوند به ظاهر خیلی زیاد به نظر میرسه؟..
لینک به دیدگاه
این 8 9 تا درسی که واسه پاییزه رو میشه کامل خوند به ظاهر خیلی زیاد به نظر میرسه؟..

نه اگر به روزهای زوج و فرد تقسیم کنی و صبح و عصر،زیاد نیست.

میرسی نگران نباش.

لینک به دیدگاه
نه اگر به روزهای زوج و فرد تقسیم کنی و صبح و عصر،زیاد نیست.

میرسی نگران نباش.

فقط آخرین سوال فعلا طراحی رو از جزوه ی شریعت پناهی بخونم؟...سپاس فراوان از استاد نمونه..عبادت چو خدمت خلق نیست..:icon_gol::icon_gol::icon_gol:
لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان بنده در مورده منابع دروس ساخت تولید کلی تحقیق کردم که نتایج رو بهتون می گم:

برای قبولی در ارشد ساخت و تولید باید به غیر از ساخت به دروس جامدات و ریاضی هم نگاه ویژه ای کرد . در دروس ترمو دینامیک و سیلات زیاد و انتقال حرارت زیاد وقت نزارین. در ساخت تولیدیها ریاضی خیلی مهمه چون کسانی که این شته رو میزنند اکثرا ریاضی درصدشون پایینه !!! بس با درصد بالای ریاضی قبولی رتبه بالا رو تضمین کنید. دروس جامدات رو که اسی بهتون گفته خیلی هم زیبا و منطقی بیان کرده .اما دروس اصلی ساخت وتولید:

این مجموعه درس مهم ترین و موثر ترین مجموعه درس در گرایش ساخت و تولید محسوب می شود.چراکه ضریب بالایی دارد.نکته مهمی که در رابطه با این مجموعه درس وجود دارد این است که باید برای آن انرژی کافی گذاشته شود ولی در صورت حتی تسلط بالا به آن هرگز قبل از ورود به جلسه روی آن حساب نقطه قوت باز نشود چرا که طراحی سوال در این درس از چهارچوب چندان مشخصی پیروی نمی نماید و منابع طراحی سوال چندان مشخص نیست و این در بسیار گسترده است و تنوع مطالب در آن بالاست و هیچ تضمینی نیست که اگر شما به مطالب تسط کامل داشته باشید بتوانید این درس را ۱۰۰ پاسخ دهید.این که در این درس چه درصدی را بدست می آورید علاوه بر تسلط شما بر مطالب کمی هم به شانس شما بستگی دارد که سوال ها از منابع مطالعاتی شما طرح شده باشند یا نه.البته این شما را نترساند چراکه رقابای شما هم در شرایط مابه شما هستند و در صورت غیر استاندارد بودن سوالات این تنها شما نیستید که لطمه می بینید بلکه همه مثل هم هستند اما این از جنبه روانی به شما آسیب می زند و روحیه خود را سر جلسه از دست می دهید.پس نهایت انرژی را برای آن صرف نمایید اما حداقل انتظار را از آن داشته باشید تا اگر سر جلسه آزمون دیدید مطالب برایتان نا آشنا هستند روحیه تان را از دست ندهید.

دقت نمایید که اکثر طراحان سوالات کنکور اساتید دانشگاه های امیر کبیر-تبریز یا اصفهان هستند که معمولا هر سال یکی از سه دانشگاه نامبرده طراح سوال می شوند.پس منابع مطالعاتی نیز طبیعتا بیشتر گرایش به طرف جزوات درسی اساتید این سه دانشگاه دارند.

نام کتاب مورد نظر برای دروس ساخت وتولید :کتاب ساخت و تولید -انتشارات ارکان دانش -نوشته مھدي راستي-علي رفیعي-محمد سجاد مھدیه

((خیلی کتاب کاملیه و برای هیدرولیک و پنوماتیک بهتره از کتاب ((كاربرد سيستم هاي هيذروليك و پنوماتيك))

نويسنده:مهدي رضايي(طراح سوال کنکور)-حميد باصري انتشارات جهاد دانشگاهي واحذ صنعتي اميركبير

استفاده کنید.

برای مدیریت تولید هم پوران پژوهش برای ارشد های صنایع و مدیریت یه کتابی نوشته که چند تا از فصلهاش به درد ماها می خوره.

باز اگر اطلاعاتی بدستم رسید بهتون می گم .من اون کتاب رو گرفتم ساخت تولید ارکان رو خوبه و کامله یه کسی اونو خوب بلد باشه تمومه...

من این تابستون می خام فقط ریاضی و دیفرانسیل نگاه کنم یه کمی هم مقاومت مصالح.

قربانتون

لینک به دیدگاه
فقط آخرین سوال فعلا طراحی رو از جزوه ی شریعت پناهی بخونم؟...سپاس فراوان از استاد نمونه..عبادت چو خدمت خلق نیست..:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

بله.

فقط همین جزوه را سعی کنید در تابستان تمام کنید،کاملا کافی است.

اینقدر هم نگین استاد،اگر کسی بگه استاد،دیگه جوابش را نمیدم. :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

آقا دست گلتون درد نکنه اول از همه

دوم اینکه تو این تاپیک http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?p=515457 یکی از بچه ها گفته این کتاب نشر ارکان دانش غلط زیاد داره، می خواستم ببینم که این غلط ها غلط تایپ هستن یا غلط در مفاهیم کتاب و حل سوالات؟؟

سوال بعدی اینکه، الان تو همین تاپیک به عنوان منابع گرایش ساخت و تولید یه سری جزوه هم معرفی کردن، که خیلی جاهای دیگه هم دیدم. این جزوات رو چطور می شه تهیه کرد؟ تو کتاب فروشی ها هست یا جای خاصی باید رفت؟ اگر جایی پیدا می شه لطفا بگید که من یکی دو هفته دیگه می رم تهران تهیه کنم.

بعد، الان چطور می شه فهمید امسال مثلا جوش جزو درس های ساخت هست یا نه؟ این که دو ساله حذفش کردن فکر نکنم دلیل بشه که امسال هم حتما نباشه! کسی چیزی می دونه؟

یه مشورت بی ربط هم می کنم با اجازه، با توجه به این بی پایه و اساس بودن سوالات ساخت، به نظرتون من که جامداتی ام، صرف علاقه برم کنکور ساخت بدم یا بچسبم به همون جامدات؟ می خوام تهران قبول شم حتما. اگر ساخت قبول بشم درس های دوره کارشناسی شون برام پیش نیاز می خوره؟

کتاب طراحی هم در ضمن هنوز بیرون نیومده. تو خود سایتشون زده در دست چاپ، تازه مال سال 88! من که پیداش نکردم

بازم ممنون

لینک به دیدگاه
زبان 33- ریاضی 28 - جامدات 52-ساخت 45 رتبه 50

به جهت پاسخ به سوال دوستان در رابطه با منابع ساختی که خوندم به عرض می رسانم برای ساخت هر منبعی که بحثی در رابطه با ساخت داشت رو سعی کردم در نظر داشته باشم و به ترتیب اهمیت زیر بودن

1- جزوات ساخت و تولید امیر کبیر

2-در رابطه با هر درس تخصصی ساخت معمولاً یک کتاب منبع دانشگاهی هستش که حتماً تهیه کنید،

روش های نوین تولید دکتر مهدی نژاد-سیستم های اندازه گیری انتشارات آذریون-روش های ماشینکاری مدرن نشر طراح-ماشین های کنترل عددی کامپیوتری مهندس لطفی-جیگ و فیکسچر جواد شهبازی-طراحی و ساخت قالب های برش ولی نژاد نشر طراح-ماشین های ابزار نشر طراح ،علم مواد تویسرکانی-عملیات حرارتی گلعذار- مدیریت تولید حمید داوودپور و ...

3-کتاب های مرتبط با بحث تست کارشناسی ارشد

کنکور ارشد مکانیک مجموعه درس های ساخت انتشارات راهیان ارشد و کتاب مکانیک انتشارات نشر ارکان (هفده درس تخصصی مکانیک به همراه حل تشریحی ده سال آزمون ارشد)

4-جزوات ساخت پارسه و کتاب مرجع کامل ساخت جواد شهبازی رو هم داشتم ولی از منابع بالا استفاده کرده بودن و مطلب جدیدی نداشت .

5-مهم تر از همه جمع بندی مطالب فوق هست که منابع فوق مکمل هم هستند سعی کنید برای هر درس کلیه مطالب رو از منابع بالا استخراج و در یک جزوه دیگر برای خودتان خلاصه نویسی و جمع بندی کنید،شاید زمانبر باشه ولی بدلیل حجم بالای مطالب و پراکندگی در منابع مختلف و مدون نبودن برای دوره نهایی قبل از کنکور بسیار مفید هست. با آرزوی موفقیت

سلام. آقا اینو از فروم مهندسین ایران کپی کردم. گفتم شاید به درد بخوره. چه اعصاب خورد کنه واسه ساخت خوندن :ws3:

یه سوال احتمالا تکراری از استاااااد :w410: اسی :ws3:

آقا من قبل این که این جا رو ببینم یه سری کتابامو گرفتم. بعد ریاضی 1 و 2 رو الان دارم مال فرزین حاجی جمشیدی رو می خونم. راهیان هم در دسترسه. بعد الان خیلی فرق می کنن این کتاب های آقاسی که من همین الان منبع رو عوض کنم؟ ریاضیه دیگه. همه مث هم نیستن؟ وسواس اینا ندارما. چون خیلی توصیه کردیشون دل به شک شدم. پیشاپیش قربون دست و پنجت جوون :ws37:

لینک به دیدگاه

آقا من قبل این که این جا رو ببینم یه سری کتابامو گرفتم.

بعد ریاضی 1 و 2 رو الان دارم مال فرزین حاجی جمشیدی رو می خونم. راهیان هم در دسترسه. بعد الان خیلی فرق می کنن این کتاب های آقاسی که من همین الان منبع رو عوض کنم؟ ریاضیه دیگه. همه مث هم نیستن؟ وسواس اینا ندارما. چون خیلی توصیه کردیشون دل به شک شدم. پیشاپیش قربون دست و پنجت جوون :ws37:

کتاب های پوران پژوهش ریاضی خوبند،اما خلاصه هستند،بیشتر برای کسانی خوب است که وقت کم دارند.

اما کتاب های آقاسی حجیم اند ولی حاوی همه نکات لازم برای ارشد هستند.

اگر زمانش را دارید،حتما آقاسی بخوانید،اگر زمان زیادی ندارید،کتاب های حاجی جمشیدی هم بد نیستند.

اما راهیان ارشد تو ریاضی را اصلا نخوانید.

لینک به دیدگاه
کتاب های پوران پژوهش ریاضی خوبند،اما خلاصه هستند،بیشتر برای کسانی خوب است که وقت کم دارند.

اما کتاب های آقاسی حجیم اند ولی حاوی همه نکات لازم برای ارشد هستند.

اگر زمانش را دارید،حتما آقاسی بخوانید،اگر زمان زیادی ندارید،کتاب های حاجی جمشیدی هم بد نیستند.

اما راهیان ارشد تو ریاضی را اصلا نخوانید.

پوران پژوهش یه ریاضی عمومی داره جواب هاش کلا خلاصه نوشته!!:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

منابع پیشنهادی برای کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

ریاضی ۱: مسعود آقاسی، نیکوکار

ریاضی ۲: آقاسی، فرزین حاجی جمشیدی

ریاضی مهندسی: معتقدی، نیکوکار

معادلات دیفرانسيل: معتقدی، فرزین حاجی جمشیدی، نیکوکار

ترمودینامیک: راهیان ارشد (بهزاد خداکرمی) و پوران پژوهش

مکانیک سیالات: راهیان ارشد (خداکرمی) و جزوه پارسه

انتقال حرارت: راهیان ارشد (خداکرمی)

مقاومت مصالح: پوران پژوهش(نائی)

استاتیک: راهیان ارشد(صالحی پور و حسینی)

طراحی اجزاء: راهیان ارشد( روح اله حسینی)

دینامیک : راهیان ارشد(روح اله حسینی و حمزه صالحی پور)

ارتعاشات : راهیان ارشد( صالحی پور و حسینی)

دینامیک ماشین : راهیان ارشد( روح اله حسینی و صالحی پور)

کنترل : انتشارات آزاده(آریاز برادرانی)

:lol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...