رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

پشنهاد از essi

1- ترمودینامیک و مکانیک سیالات:

بدون شک کتابهای دو جلدی راهیان ارشد برای این دو درس بهترین منبع است.

حتما ابتدا یکبار درس و تست های داخل کتاب را حل کنید و یک دور کتاب ها را تمام کنید.

سپس تست های مکانیک+ تست های مهم مهندسی شیمی+ عمران را حتما حل کنید.

پشنهاد از fluid2008

سیالات نادر نوبهانی, ترمو پوران

خواهشا لطف کنید بگید من باید کدوم پیشنهاد رو قبول کنم؟:icon_redface:

به نظر من که راهیان کامل است و من هم نتیجه گرفتم و میشد باهاش تمام تست های سیالات و ترمو را زد،من خودم همه سوالات ترمو را با راهیان درست زدم.

سیالات نادر نوبهانی را تا حالا نشنیدم،از خود خانم fluid2008 بپرسین بهتر راهنمایی میکنند.

ترمو پوران هم خوبه،اما خلاصه تره.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 314
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پشنهاد از essi

1- ترمودینامیک و مکانیک سیالات:

بدون شک کتابهای دو جلدی راهیان ارشد برای این دو درس بهترین منبع است.

حتما ابتدا یکبار درس و تست های داخل کتاب را حل کنید و یک دور کتاب ها را تمام کنید.

سپس تست های مکانیک+ تست های مهم مهندسی شیمی+ عمران را حتما حل کنید.

پشنهاد از fluid2008

سیالات نادر نوبهانی, ترمو پوران

خواهشا لطف کنید بگید من باید کدوم پیشنهاد رو قبول کنم؟:icon_redface:

ترموی تدریسی در دانشگاه ما:ون وایلن

شهریور من سنجل رو خوندم و خلاصه برداری کردم.تعریف راهیان رو زیاد شنیده بودم.دو جلدش رو تهیه کردم.اما دیگه مطلب جدیدی واسه من نداشت.انگار مولف کتاب سنجل رو گذاشته روبروی خودش و کپی کرده.این موضوع در جلد دوم بسیار مشخص تره.

هر کسی یه سلیقه ای داره.شما الان فرصت خوبی دارید.تشریف ببرید کتابفروشی با صبر و حوصله کتاب ها رو بررسی کنید،ببینید کدام با سلیقه شما سازگارتره؟

اما سیالات:استریتر+راهیان ارشد.

راهیان این دفعه متنش خلاصه شده کتاب استریتر بود اما من ترجیح میدادم از روی استریتر بخونم،چون روان تر از خلاصه برداری خداکرمی بود.کلا من با سبک خداکرمی مشکل داشتم،در صورتیکه بقیه مشکلی ندارن.نوبهانی خودم نتونستم کتابش رو بموقع تهیه کنم ولی کسانی که مطالعه کرده بودن،رضایت داشتن.از این رو معرفی کردم.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
ممنونم...مثل همیشه پاسخگو:a030:...پس هر 2 تاشو بخونم هم معتقدی هم کریمی...البته شما خودتون همین رو نوشتین اما چون fluid2008 گفته کریمی و من فقط می خواستم با منبعم یه کتاب باشه بین معتقدی و کریمی شک داشتم که حالا هر 2 تاش رو می خونم....

حسین جان فقط کریمی رو بچسب . اگه هم برات مقدور هست کلاسهای معادلات و مهندسیشو شرکت کن .. موسسه نصیر

من کلاساشو رفتم واقعانتیجه گرفتم .... حضور در کلاس خیلی بهتر از کتابشه . و کتابش بهتر از بقیه منابعه ....

چون حل هاش کنکوری و خلاصه ست

البته با عرض معذرت از خدمت آقا اسی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
حسین جان فقط کریمی رو بچسب . اگه هم برات مقدور هست کلاسهای معادلات و مهندسیشو شرکت کن .. موسسه نصیر

من کلاساشو رفتم واقعانتیجه گرفتم .... حضور در کلاس خیلی بهتر از کتابشه . و کتابش بهتر از بقیه منابعه ....

چون حل هاش کنکوری و خلاصه ست

البته با عرض معذرت از خدمت آقا اسی:icon_gol:

ممنونم دوست خوبم:icon_gol:...من تهران نیستم که بتونم شرکت کنم:ws2::icon_redface:
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام بر دوستان و مهندسان گل مکانیک...

می خواستم بگم که من اگه بجای گروه دینامیک زبان رو بخونم بهتر نیست؟...20% دینامیک با 40% زبان برابره؟....من تو ریاضی سیالات و زبان خوب هستم بهتر نیست روی این درسا سرمایه گذاری کنم؟...من کل ریاضی.. زبان.. کل سیالات...مقاوت و استاتیک رو بخونم کفایت می کنه و اصلا دینامیک رو نخونم ....با این درصدا چه رتبه ای میشه آورد؟..زبان 80 ریاضی 75 سیالات 60 جامدات 40....:ws52:

لینک به دیدگاه

می خواستم بگم که من اگه بجای گروه دینامیک زبان رو بخونم بهتر نیست؟...20% دینامیک با 40% زبان برابره؟....من تو ریاضی سیالات و زبان خوب هستم بهتر نیست روی این درسا سرمایه گذاری کنم؟...من کل ریاضی.. زبان.. کل سیالات...مقاوت و استاتیک رو بخونم کفایت می کنه و اصلا دینامیک رو نخونم ....با این درصدا چه رتبه ای میشه آورد؟..زبان 80 ریاضی 75 سیالات 60 جامدات 40....:ws52:

از الان رتبه و درصد گرفتن کار اشتباهیه،ممکنه سیالات رو سخت بدند و هیچی نزنی شما!معلوم نمیکنه که!

قبلا گفته شده کسی سه تا گروه ریاضی،جامدات،سیالات رو متوسط 50هم بزنه نیاز چندانی به گروه دینامیک نخواهد داشت.

لینک به دیدگاه

می خواستم بگم که من اگه بجای گروه دینامیک زبان رو بخونم بهتر نیست؟...20% دینامیک با 40% زبان برابره؟....من تو ریاضی سیالات و زبان خوب هستم بهتر نیست روی این درسا سرمایه گذاری کنم؟...من کل ریاضی.. زبان.. کل سیالات...مقاوت و استاتیک رو بخونم کفایت می کنه و اصلا دینامیک رو نخونم ....

با این درصدا چه رتبه ای میشه آورد؟..زبان 80 ریاضی 75 سیالات 60 جامدات 40....:ws52:

زبان اگه در حد تافل بلدی جواب بده،اگه با خوندن کتاب هایی مثل 504 و... میخواهی زبان بزنی،فایده ای برات نداره.

به نظرم فقط درس دینامیک را کنار بذار،اگه تو اون مجموعه یک کم ضعیفتری،اما درس هایی مثل دینامیک ماشین و ارتعاشات و حتی کنترل را میشه چند تایی جواب داد.

اگر هدفت قبولی در تبدیل یا طراحی کاربردی هست،میتونی فقط درس دینامیک را بیخیال شی.

این درصد ها هم که نوشتی،برای رتبه زیر 100 است که مهندس..........

لینک به دیدگاه
زبان اگه در حد تافل بلدی جواب بده،اگه با خوندن کتاب هایی مثل 504 و... میخواهی زبان بزنی،فایده ای برات نداره.

به نظرم فقط درس دینامیک را کنار بذار،اگه تو اون مجموعه یک کم ضعیفتری،اما درس هایی مثل دینامیک ماشین و ارتعاشات و حتی کنترل را میشه چند تایی جواب داد.

اگر هدفت قبولی در تبدیل یا طراحی کاربردی هست،میتونی فقط درس دینامیک را بیخیال شی.

این درصد ها هم که نوشتی،برای رتبه زیر 100 است که مهندس..........

می تونم در حل تافل برسونم اما ارزش داره که من کل دینامیک رو بیخیال بشم؟...

مهندس دست درد نکنه دیگه ما داریم واسه رتبه ی دو رقمی می جنگیم دیگه...معلومه که باید درصدایی که من میدم رتبه زیر 100 باشه....:ws3:

لینک به دیدگاه
می تونم در حل تافل برسونم اما ارزش داره که من کل دینامیک رو بیخیال بشم؟...

مهندس دست درد نکنه دیگه ما داریم واسه رتبه ی دو رقمی می جنگیم دیگه...معلومه که باید درصدایی که من میدم رتبه زیر 100 باشه....:ws3:

اصلا بهت توصیه نمیکنم کل مجموعه دینامیک را بیخیال بشی.

این دو سال اخیر این مجموعه بالای متوسط و رو به سخت بود،برای همین ممکنه درصدهای پایین زیادی تاثیری نداشته باشه.

اما اگه سوالات این بخش آسون بیاد ممکنه ضرر کنی...

من خودم درس دینامیک را کامل کنار گذاشتم،اما دینامیک ماشین و ارتعاشات چیزی نیست که زیاد وقتت را بگیره،درس های سختی هم نیستند،20 درصد هم جواب بدی کافیه....

اگه برنامه واسه زبان داری،دینامیک و کنترل را کنار بذار،اما دینامیک ماشین و ارتعاشات را خوب بخون.

رتبه زیر 100 که هیچی،امیدوارم رتبه زیر 50 بیاری. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
ما (ساخت تولیدی ها)باید سیالات بزنیم؟

اگه درصدمون کم (مثلا 5 درصد)باشه تاثیر منفی میذاره رو رتبه؟

نه بابا،تاثیر منفیش کجا بوده،اما خوب ضریب مجموعه سیالات و مجموعه دینامیک ارتعاشات،برای ساخت و تولید 1 هست،مثل تاثیر زبان برای طراحی کاربردی و تبدیل انرژی.

اتفاقا دروس سیالاتی را خیلی راحت تر از مجموعه دینامیک و ارتعاشات میشه جواب داد.

اگر ریاضی و جامدات که برای ساخت و تولید ضریب 2 دارند و سوالات تخصصی خودتان با ضریب 4 را جواب دادید،میتوانید در صورت داشتن وقت بیشتر،مجموعه سیالات را جواب بدین.

که تو این بین به نظر من ترمو دینامیک از همه آسان تر است و میتوانید راحت 4 تاشو جواب بدید و 20 درصد کسب کنید.

لینک به دیدگاه
اصلا بهت توصیه نمیکنم کل مجموعه دینامیک را بیخیال بشی.

این دو سال اخیر این مجموعه بالای متوسط و رو به سخت بود،برای همین ممکنه درصدهای پایین زیادی تاثیری نداشته باشه.

اما اگه سوالات این بخش آسون بیاد ممکنه ضرر کنی...

من خودم درس دینامیک را کامل کنار گذاشتم،اما دینامیک ماشین و ارتعاشات چیزی نیست که زیاد وقتت را بگیره،درس های سختی هم نیستند،20 درصد هم جواب بدی کافیه....

اگه برنامه واسه زبان داری،دینامیک و کنترل را کنار بذار،اما دینامیک ماشین و ارتعاشات را خوب بخون.

رتبه زیر 100 که هیچی،امیدوارم رتبه زیر 50 بیاری. :icon_gol:

خیلی ممنون از کمکتون...طراحی رو هم حذف کنم ؟....:ws52:...
لینک به دیدگاه
خیلی ممنون از کمکتون...طراحی رو هم حذف کنم ؟....:ws52:...راستی اسی جان قلعه حیوانات کجاست؟...:icon_redface:

کلا میخواهی همه را حذف کن...... :banel_smiley_4:

ببین طراحی اجزا 7 تا سوال میدن که معمولا 3 تاش خیلی راحته ولی اون 4 تای دیگه خیلی پیچیده است.....

15 درصد تو جامدات چیز کمی نیست.

جامدات برای همه رشته ها خیلی سرنوشت سازه،چون سنگین ترین و وقت گیر ترین درس ها تو این قسمت هستند.

برای همین اکثر بچه ها اینو بیخیال میشن و فقط مقاومت نایی میخونند و از استاتیک مریام و طراحی اجزا غافل میشن.

طراحی را بخون،2 تا هم بزنی خیلی موثره.

.

.

اگر کتاب قلعه حیوانات را بخونی،میفهمی کجاست....شاید خیلی نزدیک. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
کلا میخواهی همه را حذف کن...... :banel_smiley_4:

ببین طراحی اجزا 7 تا سوال میدن که معمولا 3 تاش خیلی راحته ولی اون 4 تای دیگه خیلی پیچیده است.....

15 درصد تو جامدات چیز کمی نیست.

جامدات برای همه رشته ها خیلی سرنوشت سازه،چون سنگین ترین و وقت گیر ترین درس ها تو این قسمت هستند.

برای همین اکثر بچه ها اینو بیخیال میشن و فقط مقاومت نایی میخونند و از استاتیک مریام و طراحی اجزا غافل میشن.

طراحی را بخون،2 تا هم بزنی خیلی موثره.

.

.

اگر کتاب قلعه حیوانات را بخونی،میفهمی کجاست....شاید خیلی نزدیک. :icon_gol:

سپاس از استاد نمونه انجمن...شرمنده که مزاحم میشم...البته باز مزاحم میشم و از تجربیاتون استفاده می کنم...
لینک به دیدگاه

سلام بر استادان مکانیک نواندیشان...

در مورد ریاضی میخواستم سوال بپرسم.

پیشنهاد اسی کتابای آقاسی بود.حجمشون رو که دیدم وحشت کردم یه خورده!

به نظر شما میشه همش رو خوند؟

یا کتابای معتقدی که حجمش کمتره رو تهیه کنم؟

لینک به دیدگاه

وقتی رقبای اصلی دارن آقاسی میخونن،شما چرا تعلل میکنید؟

لینک به دیدگاه

تابستان را کامل بگذارید برای ریاضیات پایه + استاتیک و تا میتوانید نکات مهم را یادداشت برداری کنید که فقط در پاییز مرور کنید.

پاییز فقط برای مجموعه سیالات+مقاومت+معادلات و ریاضی مهندسی زیاده اگر تنظیم وقت صورت بگیره......

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با تشکر از essi

فقط اگر امکان داره در مورده دروس ساخت و وتولید هم یه کم شفاف سازی کنید . و منابع مهم و برتر و باصرفه رو بیان کنید.

با تشکر.

لینک به دیدگاه
با تشکر از essi

فقط اگر امکان داره در مورده دروس ساخت و وتولید هم یه کم شفاف سازی کنید . و منابع مهم و برتر و باصرفه رو بیان کنید.

با تشکر.

ساخت حدود 13 تا درس داره با ضریب 4, منبع مشخصی نداره, مثلا یه سوال کنکور طبق یه جزوه یه جواب داره و طبق یه جزوه دیگه یه جواب دیگه

و کلا بعضی وقتا چند تا جواب درسته یا اصلا جواب درستی وجود نداره

مثل ریاضی قطعی نیست

سلیقه و طرز فکر طراح جواب رو مشخص میکنه

بعضیا بدون اینکه زیاد بخونن ساخت رو بالا میزنن و بر عکس

این که کدوم درسا مهمتره نمیشه قطعی گفت

چون ممکنه یه بار از یه درس 3 تا سوال بدن و یه بار اصلا ندن, فکر کن چند تا جزوه و کتاب مربوط به یه درس رو بخونی بعد ازش سوال نیاد

اما درسایی مثل ماشین های کنترل عددی، ماشین کاری و انیورسال, قالب پرس, تولید مخصوص, هیدرولیک و نیوماتیک و متالورژی معمولا پایه ثابت هستن

و تقریبا میشه امید داشت از هر کدوم حداقل 2 تا سوال باشه

منابع مناسب رو ایشالا دوستان میان معرفی کنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...