رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اما ایده من در مورد ساخت آب گرمکنیه که از انرژی خود آب برای گرم کردن آب استفاده کنه

تو سایت عصر ایران خوندم ساعتی اختراع شده که با آب کار میکنه و انرژیش رو از واکنشهای بین آب و فلز تعبیه شده در ساعت بدست میاره...شاید بشه این آبگرمکن هم با این روش یا روش های مشابه انرژی لازم برای گرم کردن آب رو تامین کنه.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این چند تا رو هم ببینید جالبن :

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • پاسخ 64
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

ایده من:

من که خیلی نتونستم روش کار کنم ولی............ هرکی تونست بره دنبالش.

کسی تا حالا یخچال نفتی دیده ؟؟

فکر کنید از گرما سرما تولید میکنه ..

حالا فکر کنید از گرمای خورشید سرما درست کنید .

وسط بیابون کولر خورشیدی و یخچال خورشیدی داشته باشیم

اطلاعات بیشتری خواستید بفرمایید .

سلام

فکر کنم یکم دیر دارم در مورد این طرح نظر می دم ولی این ایده شما دوست عزیز به واقعیت پیوسته

مکانیزم این طرح به صورتیه که به جای گاز فرئون از ماده شیمیایی که با توجه به گرمای محیط دچار واکنش میشه و واکنش هم گرما گیر هست در نتیجه محیط داخلی یخچال سرد میشه.

لینک به دیدگاه
-2 ایده

ادما به جای اینکه ظرف بشورن قبل ازینکه از ظرف استفاده کنن یه اسپری مخصوی به روی ظرفه بزنن و این اسپری به حالت پلاستیکی عمل میکنه البته طوری ست که اصن مشخص نیس و وقتی غذاشون که خوردن و تموم شد اون پلاستیکی که چسبیده رو بکنن و دیگه احتیاجی نیس ظرف بشوریم

2-2 ارزش ایده(به واحد پولی مشخصی ارزش گذاریش کن)

فک کنم خیلی بارزش باشه :w58::ws43:

3-2 جا یا جاهایی که این ایده بدردشون می خوره

جاهایی مثِ رستوران و هتل و جاهایی که با کمبود آب مواجه ان 4-2 تعداد همکاران (چند نفر نیازه تا ایدتون به نتیجه برسه)

چن تا مهندس شیمی

ببخشید این چون مهندس شیمی داشت من پریدم وسط......

اول اینکه طرح جالبیه ولی مشکلات خیلی زیادی داره که بهتره خودتون پیگیری کنین ولی با چند تا مهندس پلیمر یا مهندس شیمی صنایع پلیمر.......از لحاظ محیط زیستی خیلی ضرره و همچنین بهداشتی ولی خب تو رستوران ها که کلا ظرف نمیشورن این بهتره......

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام

فکر کنم یکم دیر دارم در مورد این طرح نظر می دم ولی این ایده شما دوست عزیز به واقعیت پیوسته

مکانیزم این طرح به صورتیه که به جای گاز فرئون از ماده شیمیایی که با توجه به گرمای محیط دچار واکنش میشه و واکنش هم گرما گیر هست در نتیجه محیط داخلی یخچال سرد میشه.

نه هیچ واکنش شیمیایی صورت نمی گیره چون بعد از یک مدت واکنش تموم میشه و دیگه این خاصیت از بین میره . اگه یه دونه یخچال نفتی ببینی . منظور منو میفهمی .

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
نه هیچ واکنش شیمیایی صورت نمی گیره چون بعد از یک مدت واکنش تموم میشه و دیگه این خاصیت از بین میره . اگه یه دونه یخچال نفتی ببینی . منظور منو میفهمی .

سلام دوست عزیز

اتفاقا چند هفته پیش داشتم یکی از همین یخچالارو کپی برداری می کردم

دیدم توسط یک انرژی حالا نفت یا گازوییل مایه داخل گرم میشه و تو اواپراتور می چرخه کاره همون کمپرسورو انجام میده .

تقریبا نقشه های ساختشم دارم.

این یخچال ماله دهه 40 بود واقعا جالب بود.

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز

اتفاقا چند هفته پیش داشتم یکی از همین یخچالارو کپی برداری می کردم

دیدم توسط یک انرژی حالا نفت یا گازوییل مایه داخل گرم میشه و تو اواپراتور می چرخه کاره همون کمپرسورو انجام میده .

تقریبا نقشه های ساختشم دارم.

این یخچال ماله دهه 40 بود واقعا جالب بود.

تولید سرما با استفاده از انرژی خورشیدی در مقایسه با این طرح مقرون به صرفه تر نیست؟

لینک به دیدگاه
تولید سرما با استفاده از انرژی خورشیدی در مقایسه با این طرح مقرون به صرفه تر نیست؟

چرا ولی کل مکانیزم تغییری پیدا نمی کنه ، تنها جایی که میشه روش مانور داد فقط اون قسمتی هست که میشه گرما تولید کرد از انرژی خورشیدی استفاده کرد.

نظر تو چیه؟

مکانیزم بهتری سراغ داری؟

لینک به دیدگاه
چرا ولی کل مکانیزم تغییری پیدا نمی کنه ، تنها جایی که میشه روش مانور داد فقط اون قسمتی هست که میشه گرما تولید کرد از انرژی خورشیدی استفاده کرد.

نظر تو چیه؟

مکانیزم بهتری سراغ داری؟

solar wind catcher هم بنظرمم جالبه،اما نمیدونم در ایران تا چه حدی رواج داره

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
دوستان به نظر شما هیچ راهی وجود داره که اون کاری رو که ترانس افزاینده با ولتاژ میکنه رو با میدان مغناطیسی کرد؟ آیا همچین کاری به کار میاد؟

سلام دوست عزیز کاری که ترانس افزاینده انجام میده تبدیل جریان به ولتاژ یا ولتاژ به جریانه (مبدل)اگه بخوای به جای ترانس از مغناطیس استفاده کنی باید یه نیروی مکانیکی بهش بدی که میشه همون ژنراتور برق اگه اشتباه نکرده باشم.

لینک به دیدگاه

سلام /حتما همتون به بانك رفتين .فرض كنين شما 100 هزار تومن پول داريد و ميخواييد به صندوقدار بانك تحويل بدين ولي اين پول شما شامل 5000 تومني 2000تومني و1000 تومني هست وبراي شمارش اين پول بايد اسكناس هارو از هم جدا كرد .ميخواستم به كمك دوستان ايده اي بديم كه نيازي به جداسازي اسكناس نداشته باشه اينجوري در وقت صرفه جويي بهينه ميشه مگه نه.لطفانظر بدين

لینک به دیدگاه
  • 5 هفته بعد...
سلام /حتما همتون به بانك رفتين .فرض كنين شما 100 هزار تومن پول داريد و ميخواييد به صندوقدار بانك تحويل بدين ولي اين پول شما شامل 5000 تومني 2000تومني و1000 تومني هست وبراي شمارش اين پول بايد اسكناس هارو از هم جدا كرد .ميخواستم به كمك دوستان ايده اي بديم كه نيازي به جداسازي اسكناس نداشته باشه اينجوري در وقت صرفه جويي بهينه ميشه مگه نه.لطفانظر بدين

من یه ایده ی جالب واسه بانکا دارم ولی نمیدونم چجوری و کجا باید اعلام کنم چون طرحی هم هست که باید بانک اینکارو انجام بده نمیدونم میتونم ثبتش کنم یا نه؟

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام دوست عزیز

این یخچال ها در سیکلشون از آمونیاک استفاده شده و همون سیکل چیلر هست جزییات بیشتر راجع به سیکل رو هم می تونی تو نت یا کتاب های ترمو پیدا کنی

چون آمونیاک ماده ای سمی هست دیگه ازش استفاده نمیشه و کلا از این سیکل به جز چیلر جایی دیگه به ندرت استفاده می شه

توی چیلر ها هم بله میشه آب گرم خروجی آب گرمکن خورشیدی رو به چیلر متصل کرد و از گرمای خورشید برای فرایند سیکل استفاده کرد

لینک به دیدگاه

بله میشه چرا که نه؟

این کار در اسکنر های کتاب استفاده میشه به این صورت که مثلا یه کتاب 1000 صفحه ای رو بسته میذاری زیرش و اون تمام صفحات اونو بدون ورق زدن اسکن می کنه شما می تونین از سیستم این دستگاه برای شمردن پول ها هم استفاده کنین

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...
بله میشه چرا که نه؟

این کار در اسکنر های کتاب استفاده میشه به این صورت که مثلا یه کتاب 1000 صفحه ای رو بسته میذاری زیرش و اون تمام صفحات اونو بدون ورق زدن اسکن می کنه شما می تونین از سیستم این دستگاه برای شمردن پول ها هم استفاده کنین

این خیلی چیزه جالبیه!!!!

اسم خاصی داره این اسکنر که میگید؟؟؟

می خوام بدونم چطور کار میکنه.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 11 ماه بعد...

يخچال نفتی بر خلاف یخچال برقی و کولر های گازی که بر اساس فرئون فشرده و کمپرسور کار می کنند دارا ی هیچ قسمت متحرکی نیست و نیروی محرکه خود را مستقیما از شعله آتش نفت می گیرد اساس کار یخچال نفتی بر پایه جذب و دفع آمونیاک در آب می باشد. سازوکار یخچال نفتی به صورت مرحله به مرحله به این شکل می باشد.

1- اگر به مخلوط آمونیاک و آب گرما بدهیم چون آمونیاک بسیار جوشنده تر از آب می باشد آمونیاک آغاز به جوشیدن نموده و از مخلوط آب و آمونیاک به صورت گاز بخار آمونیاک گرم متصاعد شده و مقذاری بخار اب نیز با خود همراه کرده تبخیر می کند. 2-در سر راه این بخار گرم یک جدا کننده قرار دارد که قطره های آب را از بخار آمونیاک جدا کرده و درون مخزن مخلوط آب و آمونیاک بر می گرداند.( این قسمت را داشته باشید تا بعد زیرا در راه بازگشت این آب جدا شده به مخزن یک اتفاق دیگر هم می افتد.

3- سپس بخار آمونیاک درون یک سری لوله های پره دار به نام چگالنده شده و گرمای خود را از دست می دهد و به صورت آمونیاک مایع در می آید.( توجه این قسمت همانند یخچال های برقی در پشت یخچال قرار دارد(

4-سپس این آمونیاک مایع سرد تر شده ( دارای دمایی بالاتر از دمای محیط) وارد محفظه و لوله های پره دار دیگری می شود که درون یخچال جای دارد و در معرض گاز هیدروژنی که درون این محفظه قرار دارد واقع می شود و به سرعت بخار شده و جهت تبخیر گرمای محیط درون یخچال را جذب می کند.( در نتیجه درون یخچال سرد می شود.

5-سپس مخلوط آمونیاک و هیدروژنی که به صورت مخلوط گازی سردی است وارد جذب کننده می گردد درون جذب کننده مخلوط آمونیاک و هیدروژن با آبی که در مرحله دوم از گاز داغ آمونیاک جدا شده بود تماس داده می شوند.در این جا آمونیاک که درون آب بسیار حل شونده تر از هیدروژن است درون اب حل می شود و هیدروژن جدا شده دوباره به درون محفظه بخارنده ( اواپراتور - که همان محفظه درون یخچال باشد ) باز می گردد.

6- مخلوط آب و آمونیاک دوباره به درون مخزن مخلوط آب و آمونیاک بازگشته و توسط گرمای شعله نفت دوباره بخار شده و مراحل 1 تا 6 به صورت چرخه دوباره تکرار می شود.

دلیل تبخیر آمونیاک در هیدروژن چیست؟

برای پاسخ به این پرسش باید به ترمودینامیک محلول ها نگاهی بیندازیم. می کوشم با یک مثال ساده پاسخ پرسشتان را بدهم.ببینید . آب خالص در 100 درجه می جوشد و در صفر درجه یخ می زند ولی اگر به آب مقداری نمک بیفزاییم دیگر در 100 درجه نمی جوشد بلکه در دمایی بالاتر از 100 درجه می جوشد.اگر به آب مایعی مانند الکل بیفزاییم در صفر درجه یخ نمی زند بلکه در دمایی پایینتر یخ می زند و در دمود . همین جریان در باره آمونیاک و گاز هیدروژن اتفاق می افتد.

آمونیاک خالص در دما و فشار اتاق به صورت گاز است ولی آمونیاکی که از کندانسور بیرون می آید دارای دمای بالاتر از اتاق و فشاری به مراتب بیشتر از اتاق می باشد.( این فشار از طریق بخارهای متصاعد شده از روی چراغ نفتی تامین می شود) پس دقیقا در درلحظه پیش از واردشدن امونیاک به اواپراتور آمونیاک خالص به صورت مایع می باشد.این آمونیاک وقتی درون اواپراتور با هیدروژن در هم حل بشوند نقطه جوش محلول آمونیاک هیدروژن بسیار بسیار پایین تر از نقطه جوش آمونیک خالص می باشد بنابراین آمونیاک با هر دمایی هم که وارد اواپراتور شده باشد محلول آمونیاک و هیدروژن فورا تبخیر می شو د حتی اگر دمای اواپراتور –دمای درون یخچال -خیلی پایین تر از صفر درجه باشد.

روشن است این محلول برای تبخیر شدن دمای محیط اطرافش را جذب می کند.

لینک به دیدگاه
سلام

آیا می دانستید چرخه یخچال نفتی را چه کسی اختراع کرده است؟.

" آلبرت انشتین " به همرا یک دانشمند دیگر بنام Leo Szilard

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

سلام منم یه ایده دارم که دارم روش کار میکنم تقریبا داره به مرحله ساخت نزدیک میشه یعنی امیدوارم که بشه.........:sigh::sigh:

اینکه بازده ماشین بخار رو افزایش بدم..:icon_redface::icon_redface:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...