رفتن به مطلب

روز جهانی معلول و دوسوال

ارسال های توصیه شده

مشکلات معلولیت یه طرف مشکلات شهری هم یه طرف

واقعا سخته تو این شرایط زندگی کردن. تا حالا خودتون رو جای

یه معلول گذاشتید ببینید چقدر زندگی براش سخته و چقدر امکانات شهری باعث دردسرش میشن؟ واقعا شرم آوره که در این زمینه هیچ کاری انجام نمیشه

من همیشه موقعی که فیلم و سریالای خارجی رو میبینم، به جداول و خیابونها و پیاده رو ها توجه میکنم. پیشنهاد میکنم شما هم همین کارو کنید-قابل توجه شهر سازای عزیز!- هیچ وقت جوی آب کنار خیابون نمیبینم. جدولا خیلی کوتاه هستن و در گوشه ها پخ هستن و در ضمن هر چند متر به حالت قوسی شکلی همسطح خیابون میشن...

این یه مطلب

مطلب بعدی هم اینه که واقعا جامعه خشنی داریم...

یه سوال از شما دارم. شما به چی میگید انسان؟ یعنی انصافا کسی یا موجودی باید چه شکل یا رنگ یا ضریب هوشی باشه تا شما اونو انسان فرض کنید؟ به عبارت دیگه دیدگاه شما در مورد کسی که مثلا یک دست نداره چیه؟ یا سندرم دان(منگولیسم) داره

تا چه مرحله ای انسان بودن رو فقط به خاطر انسانیت میپذیریم و نه شکل فیزیکی و ظاهری

و بعد هم اینکه چه باید کرد تا یه همچین کسی هم بتونه از زندگیش لذت ببره؟

لینک به دیدگاه

یه هنرمند سیاهپوست وجود داره از نظر ضریب هوشی در حد یک بچه یک سالست

ولی آثار حجمی و مجسمه هایی درست میکنه که به قیمت بالایی به فروش میرسونه

نمیدونم این تا چه مرتبط با موضوع اصلی هست

ولی آیا کسی با حداقل ضریب هوشی هم حق زندگی داره؟ آیا میشه گفت باید بتونه از زندگیش لذت ببره؟

لینک به دیدگاه

مرسی وحید جون...این مشکل فقط تویه فضاهای خارجی شهری ما نیست تویه بیشتره ساختمونا هم ما این مشکل و داریم...ما 8 سال جنگ تو ایران داشتیم که یه عالمه خروجیه معلول داره تو چند درصده ساختمونامون واسه اونا رمپ تعبیه کردیم؟!!!چن درصده خیابونامون برای سهولته رفت وامدشون به جدولا...پیاده رو ها....خیابونا توجه کردیم...البته این میدونی مشکل چیه؟خانه از پایبست ویران است عزیزم....متاسفانه ما عبور مرور ماشینامون و ادمای سالممون مشکل داره و هنوز نتونستیم برای اکثریته 80-90 درصدیه جامعمون یه استانداردایی رو رعایت کنیم که باعث اسایششون بشه حالا چه برسه به اقلیت!!!!

:icon_razz:

لینک به دیدگاه
مرسی وحید جون...این مشکل فقط تویه فضاهای خارجی شهری ما نیست تویه بیشتره ساختمونا هم ما این مشکل و داریم...ما 8 سال جنگ تو ایران داشتیم که یه عالمه خروجیه معلول داره تو چند درصده ساختمونامون واسه اونا رمپ تعبیه کردیم؟!!!چن درصده خیابونامون برای سهولته رفت وامدشون به جدولا...پیاده رو ها....خیابونا توجه کردیم...البته این میدونی مشکل چیه؟خانه از پایبست ویران است عزیزم....متاسفانه ما عبور مرور ماشینامون و ادمای سالممون مشکل داره و هنوز نتونستیم برای اکثریته 80-90 درصدیه جامعمون یه استانداردایی رو رعایت کنیم که باعث اسایششون بشه حالا چه برسه به اقلیت!!!!

:icon_razz:

همون دیگه من میگم وقتی اینقدر جامعه خشنه که برای همچین افرادی ارزش قائل نیستیم به سالماش هم توجه نمیکنیم

پیاده روها واقعا وحشتناکه تو شهر ما. هرکسی هر اندازه ای که دوست داشته بالا پایین برده جلو خونشو

یعنی بعضی وقتا آدم احساس میکنه به جای پیاده روی داره پله نوردی یا کوهنوردی میکنه

لینک به دیدگاه

همون دیگه من میگم وقتی برای همچین افرادی ارزش قائل نیستیم به سالماش هم توجه نمیکنیم

پیاده روها واقعا وحشتناکه تو شهر ما. هرکسی هر اندازه ای که دوست داشته بالا پایین برده جلو خونشو

یعنی بعضی وقتا آدم احساس میکنه به جای پیاده روی داره پله نوردی یا کوهنوردی میکنه

علتش اینه که اون عزیزان معلولین جسمی هستند ولی مدیران و مسئولین شهر سازی در کشور ما معلولان ذهنی تشریف دارند. فرقشون خیلیه.

لینک به دیدگاه
علتش اینه که اون عزیزان معلولین جسمی هستند ولی مدیران و مسئولین شهر سازی در کشور ما معلولان ذهنی تشریف دارند. فرقشون خیلیه.

مشکل اینجاست که توی این طور کارها هرچقدر تاخیر بیشتری صورت بگیره

خدای نکرده گر قرار بشه درست بشه هزینش به شدت بالا میره

مثلا فکر کنید زمانی که یه شهری فقط دو خیابون داشته اگر این طرح اجرا میشد چقدر هزینه داشت و الان که مثلا 200 خیابون اصلی داره هزینش چقدر میشه

لینک به دیدگاه

مشکل اینجاست که توی این طور کارها هرچقدر تاخیر بیشتری صورت بگیره

خدای نکرده گر قرار بشه درست بشه هزینش به شدت بالا میره

مثلا فکر کنید زمانی که یه شهری فقط دو خیابون داشته اگر این طرح اجرا میشد چقدر هزینه داشت و الان که مثلا 200 خیابون اصلی داره هزینش چقدر میشه

شاید هم به عمد این مسئله رو به تاخیر میاندازند که هر موقع جیبشون بی پول شد شروعش بکنند. به هر حال تو اینجور طرح ها درآمد زایی هم مهمه براشون. درآمدی که مستقیم به خودشون میرسه.

لینک به دیدگاه

مشکلات معلولیت یه طرف مشکلات شهری هم یه طرف

واقعا سخته تو این شرایط زندگی کردن. تا حالا خودتون رو جای

یه معلول گذاشتید ببینید چقدر زندگی براش سخته و چقدر امکانات شهری باعث دردسرش میشن؟ واقعا شرم آوره که در این زمینه هیچ کاری انجام نمیشه

من همیشه موقعی که فیلم و سریالای خارجی رو میبینم، به جداول و خیابونها و پیاده رو ها توجه میکنم. پیشنهاد میکنم شما هم همین کارو کنید-قابل توجه شهر سازای عزیز!- هیچ وقت جوی آب کنار خیابون نمیبینم. جدولا خیلی کوتاه هستن و در گوشه ها پخ هستن و در ضمن هر چند متر به حالت قوسی شکلی همسطح خیابون میشن...

این یه مطلب

مطلب بعدی هم اینه که واقعا جامعه خشنی داریم...

یه سوال از شما دارم. شما به چی میگید انسان؟ یعنی انصافا کسی یا موجودی باید چه شکل یا رنگ یا ضریب هوشی باشه تا شما اونو انسان فرض کنید؟ به عبارت دیگه دیدگاه شما در مورد کسی که مثلا یک دست نداره چیه؟ یا سندرم دان(منگولیسم) داره

تا چه مرحله ای انسان بودن رو فقط به خاطر انسانیت میپذیریم و نه شکل فیزیکی و ظاهری

و بعد هم اینکه چه باید کرد تا یه همچین کسی هم بتونه از زندگیش لذت ببره؟

کسی نیست به سوال دوم جواب بده؟

لینک به دیدگاه

همون دیگه من میگم وقتی اینقدر جامعه خشنه که برای همچین افرادی ارزش قائل نیستیم به سالماش هم توجه نمیکنیم

به من بگو چی استاندارد و تعریف شدست تو مملکته ما که حالا پیاده روهاش باشه.....:icon_razz:

وقتی یه جامعه ای ناهنجاره همه چیزش به طور هارمونیک نا هنجاره.....ازون بالا بگیر بیا تا کوچکترین نفرات و اجزا و عناصر!

لینک به دیدگاه
کسی نیست به سوال دوم جواب بده؟

چرا من هستم:ws3:

تویه جوامع دیگه برای حیواناتشونم ارزش قائلن و برای زندگی و آسایششون قوانین خاص وضع کردن چه برسه به انسانی که فقط معلوله....

کسی که معلوله احساسات انسانیش که معلول نشده.....تازه اون بیشتر از ادمای معمولی و سالم نیاز به حمایت و ایجاد آسایش داره

اگه معلول حرکتی باشه که هیچی فقط مشکله جسمی داره و اگرم معلول ذهنی باشه فقط ممکنه کمتر از سنش مسائل و درک کنه ...مگه ما برای یه بچه 5 ساله 10 ساله و... به عنوان یه انسان نباید ارزش قائل باشیم؟!!!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...