رفتن به مطلب

پل متحرک و متفاوت

ارسال های توصیه شده

پل متحرک........و متفاوت

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سایت گروه رنگارنگ

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

تشكر مي كنم از تاپيك خوبتون ..

اگه اجازه بديد من يه توضيح كوتاهي در مورد اين پل و انواع اون بدم

اين نوع پل ها امروزه به پل هاي سريع و الحداث معروف هستند .. و امروزه هم براي خودش تبديل به يه صنعت شده كه در كشور هاي بزرگ و پيشرفته مثل ژاپن و آمريكا نمونه هاي از اين نوع پل ها ساخته شده ...

حالا اين پل مال كجاست منم نمي دونم اما اينا رو ميدونم

تعريف پل سريع الاحداث:

خب پلي ه كه سريع ساخته ميشه و دنگ و فنگ هاي پل معمولي رو نداره يعني نوآوري درون ساختش هست علاوه بر اين ها به پلي گفته ميشه كه از يك طرف امكان ساخت داره

يعني شما فقط به يك طرف پل دسرسي داريد مثل همين عكس

كه فقط از يك طرف به زمين وصل ميشه

براي همين هم تا امروز كه من خبر دارم نتونستند با اين ويژگي ها پلي با دهانه بيش از 30 متر بسازند ...

دليلشم اينه كه تو تعريف گفتم چون فقط از يك طرف امكان ساخت هست

* نكته * ( اين پلي كه شما ميبينيد امكانش هست كه در هردو طرف ساخته بشه ولي ظاهرا اجرا كننده هاش خواستن بگن كه اون ها هم به اين دانش دست پيدا كردند ... )

مزايا اين نوع پل ها :

خب در مناطقي كه دسرسي به اون سمت امكان نداره كاربرد داره و

در زمان جنگ

تو ايران خودمون هم اين كارشروع شده و مطالعاتش انجام شده و الانم در بخش پدافند غيره عامل داره مورد مطالعه قرار ميگيره ...

جالب بدونيد يك گروهي هم اخيرا تشكيل داديم براي ساخت پل سريع الاحداث با دهانه 50 متر

كه اگه موفق باشيم نه تنها رودست دنيا بلد شديم بلكه يه بار ديگه ثابت ميكنيم چيزي از مهندسان و شركت هاي بزرگ دنيا عقب نيستيم بلكه جلو تريم

فعلا همين قد به ذهنم رسيد و خلاصه وار توضيح دادم اگه بازم سوالي هست در خدمتم

لینک به دیدگاه
تشكر مي كنم از تاپيك خوبتون ..

اگه اجازه بديد من يه توضيح كوتاهي در مورد اين پل و انواع اون بدم

اين نوع پل ها امروزه به پل هاي سريع و الحداث معروف هستند .. و امروزه هم براي خودش تبديل به يه صنعت شده كه در كشور هاي بزرگ و پيشرفته مثل ژاپن و آمريكا نمونه هاي از اين نوع پل ها ساخته شده ...

حالا اين پل مال كجاست منم نمي دونم اما اينا رو ميدونم

تعريف پل سريع الاحداث:

خب پلي ه كه سريع ساخته ميشه و دنگ و فنگ هاي پل معمولي رو نداره يعني نوآوري درون ساختش هست علاوه بر اين ها به پلي گفته ميشه كه از يك طرف امكان ساخت داره

يعني شما فقط به يك طرف پل دسرسي داريد مثل همين عكس

كه فقط از يك طرف به زمين وصل ميشه

براي همين هم تا امروز كه من خبر دارم نتونستند با اين ويژگي ها پلي با دهانه بيش از 30 متر بسازند ...

دليلشم اينه كه تو تعريف گفتم چون فقط از يك طرف امكان ساخت هست

* نكته * ( اين پلي كه شما ميبينيد امكانش هست كه در هردو طرف ساخته بشه ولي ظاهرا اجرا كننده هاش خواستن بگن كه اون ها هم به اين دانش دست پيدا كردند ... )

مزايا اين نوع پل ها :

خب در مناطقي كه دسرسي به اون سمت امكان نداره كاربرد داره و

در زمان جنگ

تو ايران خودمون هم اين كارشروع شده و مطالعاتش انجام شده و الانم در بخش پدافند غيره عامل داره مورد مطالعه قرار ميگيره ...

جالب بدونيد يك گروهي هم اخيرا تشكيل داديم براي ساخت پل سريع الاحداث با دهانه 50 متر

كه اگه موفق باشيم نه تنها رودست دنيا بلد شديم بلكه يه بار ديگه ثابت ميكنيم چيزي از مهندسان و شركت هاي بزرگ دنيا عقب نيستيم بلكه جلو تريم

فعلا همين قد به ذهنم رسيد و خلاصه وار توضيح دادم اگه بازم سوالي هست در خدمتم

امیر رضا جان مرسی از توضیح خوبت

ولی راجع به دستیابی به تکنولوژی و بلند شدن رو دست دنیا باید بگم که متاسفانه ما ایرانیها عادت کردیم تکنولوژی های ساده رو برا خودمون پیچیده جلوه بدیم

این پلی که اینجاست یه ایده خیلی جالب و نو بوده که شاید به ذهنم من و شما برسه شایدم نرسه ولی بعد از دیدن عکسها میتونیم بسادگی به سیستم کاریش پی ببریم و با یه سری محاسبه و شبیه سازی براحتی طراحیش کنیم و فرضا اگرم توی اجرا به اشکالاتی برخورد کنیم حلش کنیم... اینکه بگیم "اگه موفق بشیم بسازیمش" به نظر من در مورد این پل صدق نمیکنه...

ولی در کل این پل در عین سادگی خیلی زیباست...

لینک به دیدگاه
امیر رضا جان مرسی از توضیح خوبت

ولی راجع به دستیابی به تکنولوژی و بلند شدن رو دست دنیا باید بگم که متاسفانه ما ایرانیها عادت کردیم تکنولوژی های ساده رو برا خودمون پیچیده جلوه بدیم

این پلی که اینجاست یه ایده خیلی جالب و نو بوده که شاید به ذهنم من و شما برسه شایدم نرسه ولی بعد از دیدن عکسها میتونیم بسادگی به سیستم کاریش پی ببریم و با یه سری محاسبه و شبیه سازی براحتی طراحیش کنیم و فرضا اگرم توی اجرا به اشکالاتی برخورد کنیم حلش کنیم... اینکه بگیم "اگه موفق بشیم بسازیمش" به نظر من در مورد این پل صدق نمیکنه...

ولی در کل این پل در عین سادگی خیلی زیباست...

بله رضا جان من حرفت كاملا قبول دارم ...

و درسته كه اگه خودمون واقعا بخواهيم مي تونيم چنين چيز هايي بسازيم و اصلا هم دور از ذهن نيست ...

ولي خوب چيزي كه الان داريم روش كار مي كنيم با همكاري وزارت دفاع چند خصوصيت داره

1- اينكه واقعا بايد سريع الاحداث باشه

2- طول 50 متر و بيشتر ( كه همان طور كه قبلا هم گفتم فقط تا 30 مترش ساختن و خيلي هم اعتبار بارگذاري نداره يعني تحملش فقط بشكل نيرويه نقطه اي و 5 همواپيما بولينگ بدون صندلي و مسافر يعني قاب خاليش)

3- اما براي ما قرار حداقل براي عبور 2 تانك همزمان باشه ( كه اين قسمتش خيلي سخته )

------------

در ادامه حرفت بايد بگم درسته اين چيزي كه تو عكس مي بينيم خيلي چيزه ساده ايه و بنظر منم اصلا اجراش سخت نيست فقط نياز به يك مقدار مطالعه و تحقيق داره كه بش بهش رسيد ...

ولي اون چيزي كه من از پل سريع الاحداث تعريف كردم اوني نيست بشه تو عكس ديد و ظاهرا مجريان اين طرح فقط خواستن خودشون نشون بنظر من ميشد خيلي ساده تر و كم هزينه تر اين پروژه رو اجرا كرد اين كارشون بيشتر خود نمايي بود ...

البته من مخالف چنين كار هاي نيستم بر عكس موافقم چون همين كارها كه ميتونه ذهن انسان درگير كنه و تجربه خوبي بشه براي پروژه ها بزرگتر ديگه

-------------

اگه متخصصين و اساتيدمون اجازه بدن من اطلاعات گام به گام اين پلي كه داريم روش كار ميكنيم براي همه قرار ميدم ... باهاشون صحبت مي كنم ببينم نظرشون چيه :w16:

-----------------

بازم اگه سوالي هست من در خدمتم :flowerysmile:

لینک به دیدگاه
  • 3 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...