رفتن به مطلب

زخمی که نمی بینیم

ارسال های توصیه شده

می دانید؟ خشونت همیشه یک چشم کبود و دندان شکسته و دماغ خونی نیست. خشونت، تحقیر، آزار گاهی یک نگاه است. نگاه مردی به یقه ی پایین آمده ی لباس زنی وقتی که دولا شده و چایی تعارف می کند.

نگاه برادری است به خواهرش وقتی در مهمانی بلند خندیده. نگاهی که ما نمی بیینیم. که نمی دانیم ادامه اش وقتی چشم های ما در مجلس نیستند چیست. ترسی است که ارام آرام در طول زمان بر جان زن نشسته ...

خشونت بی کلام، بی تماس بدنی، مردی است که در را که باز می کند زن ناگهان مضطرب می شود، غمگین می شود. نمی داند چرا. در حضور مرد انگار کلافه باشد. انگار خودش نباشد. انگار بترسد که خوب نیست. که کم است. که باید لاغرتر باشد چاق تر باشد زیباتر باشد خوشحال تر باشد سنگین تر باشد جذاب تر باشد خانه دارتر باشد عاقل تر باشد.

خشونت آن چیزی است که زن نیست و فکر میکند باید باشد. خشونت آن نقابی است که زن می زند به صورتش تا خودش نباشد تا برای مرد کافی باشد.

مرد می تواند زن را له کند بدون اینکه حتی لمس اش کند. بدون اینکه حتی بخواهد لهش کند. این ارث مردان است که از پدران پدرانشان بهشان رسیده ...

خشونت، آزار، تحقیر امتداد همان مادر *** ها، *** ها، خواهر *** ها، مادرش را فلان ها، عمه اش را بیسارهایی است که به شوخی و جدی به هم و به دیگران می گوییم. خشونت، آزار، تحقیر همان
زن صفت
،
مثل زن گریه می کردی
هایی است که بچه هایمان از خیلی کودکی یاد می گیرند.

خشونت، آزار تحقیر پله های بعدی نردبانی هستند که پله ی اولش با فلانی و بیساری معاشرت نکن چون... فلان لباس را نپوش چون...است. چون هایی که اسمشان می شود "عشق". عشق هایی که می شوند ابزار کنترل. که منتهی می شوند به زنانی بی اعتماد به نفس، بی قدرت، غمگین، تحقیر شده، ترسان، وابسته، تهدید به ترک شده و شاید کتک خورده که فکر می کنند همه ی زخم هایشان از عشق است. که مرد عاشق زخم می زند و زخم بالاخره خوب می شود

خشونت زنی است که زیر نفس های آغشته به بوی الکل مردش تظاهر به لذت می کند و فکر می کند قاعده ی بازی همین است. خشونت توجیه آزار روحی، کلامی، جسمی، جنسی مردی است که مست است. مستی انگار عذر موجهی باشد برای ناموجه ترین رفتارها

می دانید؟ کتک بدترین نوع خشونت علیه زنان نیست. کبودی و زخم و شکستگی خوب می شوند. قدرت و شادابی و باور به خویشی که از زن در طول ماه ها و سال ها گرفته می شود گاهی هیچ وقت

هیچ وقت ترمیم نمی شود

لینک به دیدگاه

مرد
می تواند زن را له کند
بدون اینکه حتی لمس اش کند. بدون اینکه حتی بخواهد لهش کند.
این ارث مردان است که از پدران پدرانشان بهشان رسیده ...

خوب بتونه،اما دلیل نمیشه انجام بده !!!!!

من میتونم هزارتا مورچه را تو یک دقیقه زیر پایم له کنم

اما آزار ندارم که برم دم سوراخ مورچه ها بایستم و آنها را له کنم !!!!

خیلی افکار مغرضانه ای بود،مخصوصا جمله ارثش !!!!!!

لینک به دیدگاه

فکر نمیکنید نگاه کردن به قضیه اونم به این شکل یکم زیاده روی باشه ؟

من نمیدونم این مطلب رو شما نوشتید یا کس دیگری... اگر خودتون نوشتید من خیلی دوست دارم کمی در موردش بحث کنیم... و اگر هم مثل اکثر تاپیک های اینچنینی تفکرات دیگری بوده خوب هیچی...

ولی همیشه قبل از اینکه مطلبی رو از جایی بیارید فکر کنید واقعا داره چی میگه... آیا اصلا کوچکترین عقل و منطقی پشت گفته ها هست یا خیر ؟

من حتی یک کلمه حرف ارزشمند, سازنده یا قابل تامل رو در اینجا ندیدم... به نظرم چنین مطالبی تنها برای برانگیختن احساس یک عده افراد هست و هیچ ارزش دیگری نداره...

لینک به دیدگاه
خوب بتونه،اما دلیل نمیشه انجام بده !!!!!

من میتونم هزارتا مورچه را تو یک دقیقه زیر پایم له کنم

اما آزار ندارم که برم دم سوراخ مورچه ها بایستم و آنها را له کنم !!!!

خیلی افکار مغرضانه ای بود،مخصوصا جمله ارثش !!!!!!

این افکار اوالا مغرضانه نیست و متاسفانه واقعیت هایی است که در جامعه ما وجود داره .

فکر نمیکنید نگاه کردن به قضیه اونم به این شکل یکم زیاده روی باشه ؟

من نمیدونم این مطلب رو شما نوشتید یا کس دیگری... اگر خودتون نوشتید من خیلی دوست دارم کمی در موردش بحث کنیم... و اگر هم مثل اکثر تاپیک های اینچنینی تفکرات دیگری بوده خوب هیچی...

ولی همیشه قبل از اینکه مطلبی رو از جایی بیارید فکر کنید واقعا داره چی میگه... آیا اصلا کوچکترین عقل و منطقی پشت گفته ها هست یا خیر ؟

من حتی یک کلمه حرف ارزشمند, سازنده یا قابل تامل رو در اینجا ندیدم... به نظرم چنین مطالبی تنها برای برانگیختن احساس یک عده افراد هست و هیچ ارزش دیگری نداره...

دوست عزیز ما داریم در جایی به نام ایران زندگی میکنیم که مردانمان غیرت رو توی تعصبات بیهوده میدونن .

نه برادر من غیرت این نیست . شما هم بهتره بجای اینکه بیایید توجیه کنید کمی واقع بین باشید .

لینک به دیدگاه
این افکار اوالا مغرضانه نیست و متاسفانه واقعیت هایی است که در جامعه ما وجود داره .

دوست عزیز ما داریم در جایی به نام ایران زندگی میکنیم که مردانمان غیرت رو توی تعصبات بیهوده میدونن .

نه برادر من غیرت این نیست . شما هم بهتره بجای اینکه بیایید توجیه کنید کمی واقع بین باشید .

بنده خوشبختانه به درجه ای از درک رسیدم که تعصب رو کنار بزارم و به مسائل به شکل منطقی نگاه کنم...

من نگفتم این مسائل وجود نداره بلکه گفتم مطلبی که نوشته شده و نوع نوشتار جایی رو برای بحث نزاشته... شما اگر دارید چنین مطالبی رو عنوان میکنید نباید در ذهن فرد تنفر یا احساس ترحم به وجود بیاره... اگر داربد مطلبی برای دفاع از حقوق زنان یا جایگاه اجتماعی اونها مینویسید مطلب شما باید از دید اجتماعی باشه نه احساسی تا بشه در موردش بحث کرد... این تند روی ها هیچ تاثیری روی هیچ کس و هیچ چیز نمیزاره... برای اینکه سوالی نمیپرسه و مسئله ای رو مطرح نمیکنه در نتیجه جوابی نمیگیره...

شما دارید ایده ها و عقاید فمنیست های تند رو رو مطرح میکنید... نه تنها اینجا بلکه در اون تاپیک قبلی که زدید... در مطالب شما همه ی مردها بد هستند... هیچ اشاره ای به اجتماع , دلایل , مشکلات واقعی , راه حل ها و موانع نشده... همه زن ها رو موجوداتی ناتوان , بیچاره و معصوم و بی گناه نشون میدید که در بند ما مردهای نادان و خودخواه و بد اخلاق و خائن گرفتار شدند...

ببخشید... ولی این فقط نظر منه...

لینک به دیدگاه

شما دارید ایده ها و عقاید فمنیست های تند رو رو مطرح میکنید... نه تنها اینجا بلکه در اون تاپیک قبلی که زدید... در مطالب شما همه ی مردها بد هستند...

:icon_gol: :icon_gol: :icon_gol: :icon_gol:

هیچ اشاره ای به اجتماع , دلایل , مشکلات واقعی , راه حل ها و موانع نشده... همه زن ها رو موجوداتی ناتوان , بیچاره و معصوم و بی گناه نشون میدید که در بند ما مردهای نادان و خودخواه و بد اخلاق و خائن گرفتار شدند...

بدبختی اینجاست که خود این فمنیست های تندرو اکثرشون مرد هستند !!!!!!

اول با فریب آنها را به سمت خودشان میکشند،سپس هرگونه بهره برداری جسمی و روانی را که میخواهند از آنها میکشند.

بین تحجر اسلامی طالبانی و برده داری نوین در بعضی جاهای غرب نسبت به زنان ،هیچ فرقی نیست.

لینک به دیدگاه
:icon_gol: :icon_gol: :icon_gol: :icon_gol:

بدبختی اینجاست که خود این فمنیست های تندرو اکثرشون مرد هستند !!!!!!

اول با فریب آنها را به سمت خودشان میکشند،سپس هرگونه بهره برداری جسمی و روانی را که میخواهند از آنها میکشند.

بین تحجر اسلامی طالبانی و برده داری نوین در بعضی جاهای غرب نسبت به زنان ،هیچ فرقی نیست.

دقیقا... و اون افراد هم میدونند که بهترین راه برای نرم کردن افرادی با این عقاید هم رنگ شدن باهاشون هست و هیچکدوم از این دو طرف نمیدونند واقعا راه حل مشکل چیه و شاید هم اصلا نمیدونند مشکل کجاست...

تنها چیزی که هر فمنیست تند رویی میدونه این هست که بهش ظلم شده (شاید هم اصلا نشده) و باید به هر شکل و به هر صورتی که هست در مقابل کسانی که بهش ظلم کردند (مردها) بایسته... مردها دشمن هستند... همه موجوداتی خونخوار و بداخلاق و بوگندو که شما رو میگیرند و میبرند و باید تا آخر عمر تو آشپزخانه بوی قرمه سبزی بگیرید...

بد نیست دوستانی که تشکر زیر پست این دوستان میچسبونند بدونند که "حقوق زن" و "فمنیسم" دو مسئله ی کاملا جدا از هم هستند...

لینک به دیدگاه

بد نیست دوستانی که تشکر زیر پست این دوستان میچسبونند بدونند که "حقوق زن" و "فمنیسم" دو مسئله ی کاملا جدا از هم هستند...

این قسمتش،رنگ و بوی بصیرت هم میداد......... :icon_gol:

لینک به دیدگاه
ببخشید یعنی شما میگین اون قدرها هم به زنها ظلم نشده؟؟؟ سیاه بازیه؟؟؟ :banel_smiley_4:

خیلی هم به زنان ظلم شده... و اگر واقع بین باشید مقدار زیادی هم تقصیر خود زنان هست...

امروز کسانی هستند که دارند برای برابری تلاش میکنند و میبینیم که به نتیجه هم رسیدند...

من نمیگم به زنان ظلم نشده... بنده دارم میگم راه و روش شما برای نگاه کردن به قضیه کاملا بچه گانه هست... شما دارید مرد ها رو میکوبید و اونها رو موجوداتی شیطانی نشون میدید... در حالی که در این "داستان سرایی ها" زنان شخصیت های معصوم و بی گناه قصه هستند و در نهایت هم این داستان های شما پایانی دراماتیک داره که با مرگ شخصیت خوب داستان به پایان میرسه... با این روش به جایی نمیرسید...

شما مشکلات اصلی رو رها کردید و دارید به برانگیختن احساسات دیگران میپردازید... در صورتی که چنین مسائلی کاملا بعد جامعه شناسی دارند و باید منطقی بررسی بشند و پاسخ داده بشند... بد نیست بدونید بزرگترین جهش ها و پیشرفت ها در این زمینه در نهایت توسط همین آقایون به نتیجه رسیده...

لینک به دیدگاه
ببخشید یعنی شما میگین اون قدرها هم به زنها ظلم نشده؟؟؟ سیاه بازیه؟؟؟ :banel_smiley_4:

ظلمی که به مردها میشه،قابل مقایسه با زن ها نیست.

باید بروند جنگ و کشته بشوند،این مرد بوده که سیاهی لشکر بوده همیشه!!!!

مشکل مردها و زن های دنیای امروز،یکدیگر نیستند.

بلکه دیکتـــاتورهای مذهبی و سردمداران نظام سرمایه داری غربی (امپریالیسم) هستند،که از آب گل آلود ماهی میگیرند.

لینک به دیدگاه
خیلی هم به زنان ظلم شده... و اگر واقع بین باشید مقدار زیادی هم تقصیر خود زنان هست...

امروز کسانی هستند که دارند برای برابری تلاش میکنند و میبینیم که به نتیجه هم رسیدند...

من نمیگم به زنان ظلم نشده... بنده دارم میگم راه و روش شما برای نگاه کردن به قضیه کاملا بچه گانه هست... شما دارید مرد ها رو میکوبید و اونها رو موجوداتی شیطانی نشون میدید... در حالی که در این "داستان سرایی ها" زنان شخصیت های معصوم و بی گناه قصه هستند و در نهایت هم این داستان های شما پایانی دراماتیک داره که با مرگ شخصیت خوب داستان به پایان میرسه... با این روش به جایی نمیرسید...

شما مشکلات اصلی رو رها کردید و دارید به برانگیختن احساسات دیگران میپردازید... در صورتی که چنین مسائلی کاملا بعد جامعه شناسی دارند و باید منطقی بررسی بشند و پاسخ داده بشند... بد نیست بدونید بزرگترین جهش ها و پیشرفت ها در این زمینه در نهایت توسط همین آقایون به نتیجه رسیده...

:banel_smiley_52:

بله حق با شماست..البته 2 قرن پیش نه ولی الان تقصیر خودمونه.... تقصیر اونایی که جلوی حرکت بقیه رو میگیرن..حالا به هر دلیلی که بیشترش مذهبیه...

من معتقدم مردها خیلی به زن ها بد کردن و میکنن و در آینده هم خواهند کرد. قدیم با محدود کردن زن و جنس درجه 2 حساب کردن و حالا بعضی جاهای دنیا با به قول اسی خان برده داری نوین که عرض کردم الان دیگه تقصیر خودمونه که این اجازه رو میدیم ... به نظرم مردها ذاتاً بد نیست.. بد تربیت میشن..البته بلانسبت آقایون با فهم و کمالاتی مثل شما:ws3:

حتی یه سری از دخترهام همینطورن...تربیت مشکل داره..کسی بد و ظالم دنیا نمیاد...

همیشه مردها هم مورد ظلم بودن و هستن و خواهند بود.. مقصر اونیه که این پایه های عقیدتی و فکری رو گذاشته

لینک به دیدگاه
ظلمی که به مردها میشه،قابل مقایسه با زن ها نیست.

باید بروند جنگ و کشته بشوند،این مرد بوده که سیاهی لشکر بوده همیشه!!!!

مشکل مردها و زن های دنیای امروز،یکدیگر نیستند.

بلکه دیکتـــاتورهای مذهبی و سردمداران نظام سرمایه داری غربی (امپریالیسم) هستند،که از آب گل آلود ماهی میگیرند.

به نظر منم این طرز فکر اشتباهه که بگیم مشکل از ایناس:

دیکتـــاتورهای مذهبی و سردمداران نظام سرمایه داری غربی (امپریالیسم)

لینک به دیدگاه

در این جستار آنچنان که شما جبهه گرفتید هم مسئلۀ خشونت مطرح نشده.

اتفاقا اگر واقع گرایانه نگاه کنید میخواهد بگوید همیشه خشونت جسمانی که ممکن است کسی را آزار دهد، نیست.

بلکه افکار مغرضانه و نگاه های آلوده به راحتی میتواند روح و روان یک زن را آزار دهد.

متاسفانه بنده با اینکه در یک خانوادۀ روشنفکر و به اصطلاح در بهترین شرایط تحصیلات و مکان زندگی، زندگی میکنم ولی بارها بخاطر نگاه ها و تیکه ها و افکار و قوانین اجتماع از زن بودن خود متنفر شدم.

این مبحث مستقیم به مردان برنمیگرده... بلکه مشکل از فرهنگ و رسوم اشتباهی هست که از گذشته بوده و ریشه در افکار کلی اجتماع بوجود آورده.

در کنار تمامی اینها باز هم هستند مردانی که در کنار آنها احساس ارزشمندی میکنم.

مردانی که گوهر وجودی زن را با میل و هوای نفس له نمیکنن.

مردانی که ارزش وجودی انسان را خط کش نمیگذارند و رتبه و درجه نمیدن.

این دردیست که تا زن نباشید نمیتوانید درک کنید.

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_52:

بله حق با شماست..البته 2 قرن پیش نه ولی الان تقصیر خودمونه.... تقصیر اونایی که جلوی حرکت بقیه رو میگیرن..حالا به هر دلیلی که بیشترش مذهبیه...

من معتقدم مردها خیلی به زن ها بد کردن و میکنن و در آینده هم خواهند کرد. قدیم با محدود کردن زن و جنس درجه 2 حساب کردن و حالا بعضی جاهای دنیا با به قول اسی خان برده داری نوین که عرض کردم الان دیگه تقصیر خودمونه که این اجازه رو میدیم ... به نظرم مردها ذاتاً بد نیست.. بد تربیت میشن..البته بلانسبت آقایون با فهم و کمالاتی مثل شما:ws3:

حتی یه سری از دخترهام همینطورن...تربیت مشکل داره..کسی بد و ظالم دنیا نمیاد...

همیشه مردها هم مورد ظلم بودن و هستن و خواهند بود.. مقصر اونیه که این پایه های عقیدتی و فکری رو گذاشته

ناخونات رو نخور دختر... :ws3:

خوب حالا یکم اومدیم به میانه... خوب شد...

و من میگم مشکل از مرد یا زن نیست... مشکل از انسان هاست... اگر به حال خودشون رها بشند هر کاری میکنند... زنان هم در موقعیت مناسب به فکر منفعت خودشون هستند... و هر دو طرف هم فکر میکنه طرف مقابل خود شیطانه... پس راه حل تنها و تنها تعیین قوانین دقیق و کاملی هستند که همه ی مسائل ممکن رو در بر بگیرند و همه ی موقعیت ها رو توضیح بدند تا کسی نتونه از کسی سوء استفاده کنه...

به هر حال در مورد زنان امروز دیگه هیچ مردی به این راحتی نمیتونه به زنی زور بگه مگر اینکه اون زن خودش بخواد یا اینکه از حقوقش خبر دار نباشه...

عجیب اینجاست... ظلم به کودکان خیلی خیلی بیشتر از ظلم به زنان هست... ولی تا حالا دیدید هیچ کسی بیاد بگه از حقوق کودکان دفاع کنید ؟ همین خانوم های مهربان که در اوج عطوفت و مروت هستند ؟ همه فقط به فکر "حقوق" خودشونند...

لینک به دیدگاه

اگه آقایون محترم هم دقت کرده باشن ما نگفتیم همه ی مردها بد هستند یا همه ی خانم ها مورد ظلم قرار گرفتن .

ولی من نمیدونم تا یک همچین بحثی پیش میاد چرا فوری جنگ جهانی و گارد گرفتن ها شروع میشه .

لینک به دیدگاه

به نظر منم این طرز فکر اشتباهه که بگیم مشکل از ایناس:

دیکتـــاتورهای مذهبی و سردمداران نظام سرمایه داری غربی (امپریالیسم)

نظرتو بده محمود،ساندیس رایگان دریافت کن....... :w00:

لینک به دیدگاه
اگه آقایون محترم هم دقت کرده باشن ما نگفتیم همه ی مردها بد هستند یا همه ی خانم ها مورد ظلم قرار گرفتن .

ولی من نمیدونم تا یک همچین بحثی پیش میاد چرا فوری جنگ جهانی و گارد گرفتن ها شروع میشه .

خوب دیگه مردها ذاتا جنگ رو دوست دارن

یه چیز طبیعیه عزیزم خودتو ناراحت نکن:w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...