رفتن به مطلب

زخمی که نمی بینیم

ارسال های توصیه شده

ناخونات رو نخور دختر... :ws3:

خوب حالا یکم اومدیم به میانه... خوب شد...

و من میگم مشکل از مرد یا زن نیست... مشکل از انسان هاست... اگر به حال خودشون رها بشند هر کاری میکنند... زنان هم در موقعیت مناسب به فکر منفعت خودشون هستند... و هر دو طرف هم فکر میکنه طرف مقابل خود شیطانه... پس راه حل تنها و تنها تعیین قوانین دقیق و کاملی هستند که همه ی مسائل ممکن رو در بر بگیرند و همه ی موقعیت ها رو توضیح بدند تا کسی نتونه از کسی سوء استفاده کنه...

به هر حال در مورد زنان امروز دیگه هیچ مردی به این راحتی نمیتونه به زنی زور بگه مگر اینکه اون زن خودش بخواد یا اینکه از حقوقش خبر دار نباشه...

عجیب اینجاست... ظلم به کودکان خیلی خیلی بیشتر از ظلم به زنان هست... ولی تا حالا دیدید هیچ کسی بیاد بگه از حقوق کودکان دفاع کنید ؟ همین خانوم های مهربان که در اوج عطوفت و مروت هستند ؟ همه فقط به فکر "حقوق" خودشونند...

بله بله..قانونی باید باشه که نذاره مردم به هم ظلم کنن... زن و مرد هم نداره....ولی تو کشورهایی مثل کشور ما قدرت و قانونگذاری در دست کسانیه که به این چیزها اعتقاد ندارن و به علاوه توده مردم هم بی خبرن از اینکه حقشون داره پایمال میشه، پس باید یه جوری بیاریمشون تو جریان و چه راهی بهتر از به قول شما تحریک احساسات :ws3:

خداوکیلی کدوم یکی از چیزهایی که تو اون متن نوشته اتفاق نیافتاده و نمیافته.... اینکه بدی یکی رو بگی دلیل نمیشه بغل دستیشم بد باشه....

بعضی جاهای دنیا اون حقوقی که مد نظر زنان هست براشون تعریف نشده پس طبق همون قانون ناقص بهشون ظلم میشه...این تقصیر قانون گذاره...

خیلی چیزها تو همین مملکت خودمون مطابق میل ما نیست و انسانی هم نیست ولی قانونیه.... یکیش حقوق زنانه..... خیلی از زنانی که حقشون پایمال میشه(تو ایران) تقصیری ندارن...پشتوانه ای برای احقاق حق ندارن... بله یک دختر اروپایی که میره بازیگر فیلم پو*رن میشه(از مصادیق برده داری نوین) مقصر خودشه که البته بریم سابقه زندگیش رو نگاه کنیم میبینم باز عوامل محیطی و زندگی دخالت داشتن که شاید مجبور شده این تصمیم رو بگیره..در کل مشکل از قانونه

لینک به دیدگاه
در این جستار آنچنان که شما جبهه گرفتید هم مسئلۀ خشونت مطرح نشده.

اتفاقا اگر واقع گرایانه نگاه کنید میخواهد بگوید همیشه خشونت جسمانی که ممکن است کسی را آزار دهد، نیست.

بلکه افکار مغرضانه و نگاه های آلوده به راحتی میتواند روح و روان یک زن را آزار دهد.

متاسفانه بنده با اینکه در یک خانوادۀ روشنفکر و به اصطلاح در بهترین شرایط تحصیلات و مکان زندگی، زندگی میکنم ولی بارها بخاطر نگاه ها و تیکه ها و افکار و قوانین اجتماع از زن بودن خود متنفر شدم.

این مبحث مستقیم به مردان برنمیگرده... بلکه مشکل از فرهنگ و رسوم اشتباهی هست که از گذشته بوده و ریشه در افکار کلی اجتماع بوجود آورده.

در کنار تمامی اینها باز هم هستند مردانی که در کنار آنها احساس ارزشمندی میکنم.

مردانی که گوهر وجودی زن را با میل و هوای نفس له نمیکنن.

مردانی که ارزش وجودی انسان را خط کش نمیگذارند و رتبه و درجه نمیدن.

این دردیست که تا زن نباشید نمیتوانید درک کنید.

بنده کاملا متوجه گفته های ایشون شدم البته...

منم این رو قبول دارم... ولی دوست عزیز فکر نمیکنید که این مسئله برای مردان هم وجود داره ؟

فکر نمیکنید که برای مثال در یک رابطه هم مرد و هم زن میتونند صدمه ببینند ؟

اینها مسائل کاملا روانی هستند که نه فقط برای زن بلکه برای مرد هم وجود دارند...

اگر هدف از این نوشته این هست که میخواد به این مسئله که چنین رفتار و اتفاقاتی میتونه به زنان لطمه بزنه و به قول شما روح و روان یک زن رو آزار بده بنده این رو قبول دارم و میشه گفت این مطلب چیزی رو بیان کرده که همه ی ما میدونیم...

اگر این مطلب به دنبال حل چنین مشکلی میگرده باید عرض کنم که راه حلی برای چنین مسائلی وجود نداره... در زندگی مسائل و مشکلات خیلی بزرگی هستند که نگاه کردن به یقه ی باز یک زن و در نتیجه آزرده شدن روح روان پاک و معصوم ایشون در مقایسه با اونها اصلا به حساب نمیاد... کسی که این مطلب رو نوشته اگر تا این حد برای مسائلی اینچنینی نگران و ناراحت هست میتونه براش راه حلی پیدا کنه... تا اونجایی که این بنده ی حقیر میدونه تنها راه تربیت و بالا بردن سطح فرهنگ و ادب در بین افراد تشکیل دهنده ی هر جامعه ای هست... ولی دوست من شما میتونید تمام افراد جامعه رو طوری تربیت کنید که به یقه ی باز فلان فرد نگاه نکنند ؟ فکر نمیکنم موفق بشید...

همونطوری که ما مردان هیچوقت موفق نمیشیم از چنگ برخی مسائل در زندگی خلاص بشیم و در نتیجه با همه کنار میاییم و سعی میکنیم اگر نمیتونیم دنیا رو اونطوری که دوست داریم تربیت کنیم حداقل یقه ی لباسمون رو ببندیم...

لینک به دیدگاه
بله بله..قانونی باید باشه که نذاره مردم به هم ظلم کنن... زن و مرد هم نداره....ولی تو کشورهایی مثل کشور ما قدرت و قانونگذاری در دست کسانیه که به این چیزها اعتقاد ندارن و به علاوه توده مردم هم بی خبرن از اینکه حقشون داره پایمال میشه، پس باید یه جوری بیاریمشون تو جریان و چه راهی بهتر از به قول شما تحریک احساسات :ws3:

خداوکیلی کدوم یکی از چیزهایی که تو اون متن نوشته اتفاق نیافتاده و نمیافته.... اینکه بدی یکی رو بگی دلیل نمیشه بغل دستیشم بد باشه....

بعضی جاهای دنیا اون حقوقی که مد نظر زنان هست براشون تعریف نشده پس طبق همون قانون ناقص بهشون ظلم میشه...این تقصیر قانون گذاره...

خیلی چیزها تو همین مملکت خودمون مطابق میل ما نیست و انسانی هم نیست ولی قانونیه.... یکیش حقوق زنانه..... خیلی از زنانی که حقشون پایمال میشه(تو ایران) تقصیری ندارن...پشتوانه ای برای احقاق حق ندارن... بله یک دختر اروپایی که میره بازیگر فیلم پو*رن میشه(از مصادیق برده داری نوین) مقصر خودشه که البته بریم سابقه زندگیش رو نگاه کنیم میبینم باز عوامل محیطی و زندگی دخالت داشتن که شاید مجبور شده این تصمیم رو بگیره..در کل مشکل از قانونه

شما تا حدود زیادی خودت جواب خودت رو دادی...

شما مشکل رو مطرح کردید :

در برخی نقاط جهان مثل همین کشور ما قوانین برای حفظ حقوق مرد و مخصوصا زنان تعریف نشده یا ناقص تعریف شده...

و خودتون جواب دادید :

تو کشورهایی مثل کشور ما قدرت و قانونگذاری در دست کسانیه که به این چیزها اعتقاد ندارن و به علاوه توده مردم هم بی خبرن از اینکه حقشون داره پایمال میشه

پس در اینجا به چه نتیجه ای میرسیم ؟

ابتدا بفهمید چرا مردم از حقوقشون بی خبر هستند ؟

بعد از اینکه مردم از حقوق خودشون مطلع بشند دیگه هیچ قانون گذاری توان ناحق کردن حق کسی رو نداره... به فرانسه نگاه کنید... لازم نیست که هر کس دکترا داشته باشه تا از حقوقش به عنوان یک انسان با خبر باشه... پس مشکل ما از کجاست ؟

در مورد احساسات باید عرض کنم شاید شما درست میفرمایید و برانگیختن احساسات افراد تاثیر داشته باشه..... تنها برای مدتی کوتاه... بعد از اون همه چیز به حالت اول برمیگرده تا مدتی بعد که اون فرد باز مطالب شما دوستان رو بخونه و "احساساتش" برانگیخته بشه... اگر شما با استفاده از این افراد سعی در حل مشکلات دارید باید عرض کنم که به ناکجا آباد میرید... باور ندارید ؟ به سی سال پیش برگردید... اون زمان هم احساسات مردم بود که اونها رو به خیابان ها کشید...

مطالب شما احساسی و بدون منطق هستند و گرچه ممکن است روی برخی افراد تاثیر بزارند در بسیاری از موارد از جمله در مورد خود بنده باید خنده میشند... در مورد باقی افرادی که احساسشون برانگیخته شده تاثیر خیلی کوتاه مدت هست... دلیلش هم این هست که شما افراد رو با علم و دانش مورد نیاز تعلیم نمیدید و اونها رو مطلع نمیکنید... فرد میدونه مشکلی وجود داره... میدونه حق و حقوقش پایمال شده ولی نمیداند چطوری ؟ کجا ؟ چطور باید با این مسئله مقابله کنه ؟ در نتیجه تنها چیزی که از این نادانی و احساس باقی میمونه

تنفر هست...

در مورد باقی صحبت های شما باید عرض کنم چند وقت پیش یک کاربری تازه وارد اینجا شده بود و حقوق زنان اولین تاپیکی بود که اینجا زد و در موردش مفصل بحث شد و خوشبختانه هم نتیجه داد...

شما هم باید فکر کنید چرا حقوق انسانی در جامعه ی ما تا این حد بی ارزش هست ؟ مسلما دولت ها نیستند... دولت ها میان و میرند... دولت ها رو مردم مشخص میکنند و مورد سرکار نگه میدارند...

البته فکر میکنم همه جوابش رو میدونید... فقط کسی جرات نداره بگه...

لینک به دیدگاه

وافن این آخرین مطلبی که نوشتی،خیلی طولانی بود.......

عجب حس و حالی داری تو،تو عمرم متن به این گنده ای ندیده بودم !!!

لینک به دیدگاه
وافن این آخرین مطلبی که نوشتی،خیلی طولانی بود.......

عجب حس و حالی داری تو،تو عمرم متن به این گنده ای ندیده بودم !!!

خوب من مدت های طولانی هست که اصلا در هیچ بحثی شرکت نمیکنم... اینکه چیزی نیست... یه زمان جوابایی مینوشتم که خودم وقت نمیکردم بخونمشون... :ws3:

یه بار در یه بحثی با خیبر یه جواب براش نوشتم (فکر کنم در مورد اکتیویسم بود... اون میگفت بده من میگفتم لازمه...) کل صفحه ی تاپیک رو گرفت... :w58:

وافن جان همه اش برمیگرده به آزادی 30یا30 ، آزادی بیان و آزادی های مدنی.... :ws3:

تاپیک بسته :banel_smiley_4:

و برای داشتن اینها چی باید کنار گذاشته بشه ؟ :w16:

اگر گفتی ؟

(نه با اینا تاپیک بسته نمیشه... ولی اگر جواب این یکی رو بدی بسته میشه... :w02:)

لینک به دیدگاه

و برای داشتن اینها چی باید کنار گذاشته بشه ؟ :w16:

اگر گفتی ؟

(نه با اینا تاپیک بسته نمیشه... ولی اگر جواب این یکی رو بدی بسته میشه... :w02:)

ایده ئولوژی های خودبرتربین و انحصارطلب....اونهایی که میگن تنها راه نجات من هستم..بقیه رو باید بریزی تو دریا..حالا اسم این ایده ئولوژی هرچی میخواد باشه

درست گفتم؟؟:girl_blush2:

لینک به دیدگاه
ایده ئولوژی های خودبرتربین و انحصارطلب....اونهایی که میگن تنها راه نجات من هستم..بقیه رو باید بریزی تو دریا..حالا اسم این ایده ئولوژی هرچی میخواد باشه

درست گفتم؟؟:girl_blush2:

دقیقا... و بسی زیبا پیچوندی مطلب رو... :w16:

لینک به دیدگاه
[/right]

نظرتو بده محمود،ساندیس رایگان دریافت کن....... :w00:

منظورم رو متوجه نشدی

اینطوری خیلی ساده انگارانس

خوب توضیحات وافن خیلی کامله پس من چیزی نمیگم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...