رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

توی سرزمینی به نام تخت آباد همه ی موجوداتی که زندگی می کردن دو بعدی بودن.

3312285711155.bmp

در بین اونها یه مربع بود که هم خیلی مطالعه می کرد و هم آرزوی دستیابی به نادانسته ها، اون رو هر روز و هر روز به سمت ماوراء دنیای خودش می کشوند. تا اینکه یه روز وقتی تنها بود تو اتاق مطالعه اش یه صدایی شنید که می گفت:

سلام من کره هستم.

341107295531154.bmp

آقای مربع که گیج شده بود و نمی دونست این صدا از کجاست کلی ترسیده بود و یه گوشه ی اتاق کز کرده بود

315284211424647.bmp

باز هم صدا اومد و اینبار گفت:

مگه تو همیشه تو مقاله هات دنبال ماوراء دنیای خودت نبودی؟

مگه نمی گفتی من مطمئنم که دنیای دیگه ای هم غیر از این دنیا هست ولی... منم کره کسی که دنبالش بودی؟

وقتی کره دید مربع خیلی زیاد ترسیده اون رو رها کرد و دیگه مربع صدایی نشنید. کم کم که مربع به هوش اومد و فهمید دور و برش چه خبره از ترسش کم تر شد و سعی کرد اون چیزایی که شنیده بود رو به خاطر بیاره و براشون علت هایی بیاره، فرضیه هایی که داد اینا بودن:

1- حتمن یکی از دوستام بوده که پشت در یا از پشت دیوار این صدای عجیب و غریب رو از خودش در می آورده

2- حتمن روح اون کسایی بوده که من تو مقالاتم حرفاشون رو نقض کردم مثلن اقلیدو مثلث یا افلایره

بعد رفت برا اثبات فرضیه هاش عدله پیدا کنه ولی وقتی که از دوستاش پرسید و اونها بهش اطمینان دادن که نبودن و خودش به فرضیه ی دومش فکر کرد دوباره ترسید و گفت اونها که نمی تونن باشن چون روح که یه چیز فیزیکی نیست که.

پس چی شده بود؟؟؟؟

چند روز بعد دو.باره کره اومد و با همون صدای عجیب و غریب به مربع سلام کرد.

مربع این بار ترسش رو کم کرد و سریع پرسید:

- توتوتتتو کی هستی؟

- من کره ام، موجودی از بعد سوم که فیزیکی هستم.

- بعد سوم؟ اونجا دیگه کجاست؟ تا اونجا که من از یادمه تخت آباد محله ای به نام بعد سوم نداره؟

- بعد سوم بابا. مگه تو کتابای اقلیدوس رو نخوندی؟

- منظورت اقلیدو مثلثه؟ نکنه تو روحشی؟ باور کن مممن بی تقصیرم فقط ففکر کردم که خط های موازی باید تو تخت آباد یه جایی هم دیگر رو قطع کنن همییین. اگر شما می گی من دیگه نمی نویسم فقط به من کاری نداشته باش.

- بابا روح چیه؟ من گفتم که "کره" هستم "آقای کره"

و بعد کره ادامه داد که اقلیدوس گفته بود که جهان در جهات مختلف بالا-پایین، چپ - راست و جلو-عقب گسترده شده. که یهو آقای مربع حرفشو قطع کرد و گفت:

- اگر منظورت اقلیدو مثلثه که اون فقط گفته جهان در دو جهت جلو-عقب و راست-چپ گسترده شده. که من بارها هم بهش فکر کردم و فکر می کنم اگر فرا فیزیکی باشیم دیگه جهتی برامون تعریف نمی شه. این بالا-پایین دیگه چیه؟ اصلن این بعد که تو می گی نکنه منظورت جهت های حرکت آزادانه است که همه می دونن دو تا بیشتر نیست مگه روح باشی که آزادانه همه جا بری.

- آره دقیقن همینه ولی نگاه کن به من من می تونم بالا-پایین برم من همه جا می تونم برم.

-یعنی تو روحی ی ی؟

- اه تو چه قدر گیر می دی به روح. من که گفتم روح نیست. من سه بعدیم مگه من رو نمی بینی؟!

-نه!!! تو مگه کجایی که فقط صدات اونم با یه حالت عجیبی به من می رسه؟!

بعد کره راش تعریف کرد که اون رو می تونه ببینه و آقای مربع ازش خواست که آقای کره خودش رو به اون نشون بده.

به نظر شما کره با چه شکلی می تونست جلوی چشم آقای مربع ظاهر بشه؟

• Like 12
لینک به دیدگاه

خوب دیدیم که آقای مربع چه جوری جا خورد و تا کره برای نشون دادن خودش به او آماده نشد آروم نگرفت حالا ادامه داستان آقای مربع:

کره اومد تا خودش رو از صفحه برای دیده شدن توسط آقای مربع عبور بده. ناگهان مربع یک نقطه در مقابل خودش دید که داره به یه دایره تبدیل می شه.

ga5dic6bmpexslro2ce.bmp

بعد دو باره دید دایره ی ایجاد شده کوچیک و کوچیک تر شد تا به اندازه ی یه نقطه شد و یه هو ناپدید شد.

خوب این براش اینقدر تعجب آور بود که نتونست تحمل کنه و غش کرد.

کره با دیده این صحنه وقتی دید کاری از دستش بر نمیاد آقای مربع رو به حال خودش گذاشت و رفت.

وقتی مربع به هوش اومد گیج اتفاقاتی که براش پیش اومده بود دنبال کره می گشت تا سوالاتش رو جواب بده.

تو همین حال و اوضاع کره که از اون بالا حواسش به مربع بود اومد و گفت:

- مربع جان چرا از هوش رفتی؟

- تو یا جادو گری یا ...

- ای بابا تو چرا نمی فهمی چیزی که اتفاق افتاد به این معنی بود که من تو دو بعدی یه شکل ساده ندارم و در سه بعد زندگی می کنم. حالا راه های دیگه ای هم هست که تو رو با بعد سوم اشنا کنم.

- چه راه هایی؟

- تا حالا تو آینه نیگا کردی؟

- آره! برا چی؟

- به نظرت اون آقای مربعی که تو آینه هستش می تونه بیاد بیرون؟ بعد بشه آقای مربع آینه ای؟

- چی چی؟ فکر نکنم آخه قلب من همیشه تو همه حالت سمت چپمه ولی اگه اون بیاد بیرون که قلبش می ره سمت راستش؟

x1vbfoipq3eacmmk12qg.bmp

- آفرین دقیقن من هم منظورم همین بود.

کره بهش گفت که می تونه با یه دوران سه بعدی اون کار رو بکنه اما به نظر شما چه طوری؟

• Like 5
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...