رفتن به مطلب

ایا شخصیت ما در نت شخصیت واقعی ما هست؟؟

ارسال های توصیه شده

من نمیدونم دقیقا چطوری این را بیان کنم.

ولی مثلا خودم را فرض میگیرم

یعنی کمتر کسی میدونه که من لائیک هستم در جامعه.

یعنی نزدیک ترین رفیق من در جامعه واقعی نمیدونه که من چه عقیده ای دارم ولی در این محیط بیانش کردم.

2 روز پیش مشکلی برایم پیش اومده بود که تاپیکش را هم زدم

یعنی مشکلی و حرفهایی که باید برای خانواده خودم باید بیان میکردم.اومدم در این محیط مجازی بیان کردم.

من میگم برعکس اینکه ادم ها در محیط مجازی رنگ عوض میکنند.

من این فکر را میکنم که اتفاقا ادم ها بیشتر خودشون هستند تو محیط مجازی تا واقعی.

یعنی راحت تر میتونند عقاید خودشون را بیان کنند.

حداقل میدونم که من اینجوری هستم.

نظر شما چیه؟؟؟

لینک به دیدگاه

نه نیست ...امکان نداره چون اینجا بیان حرفا خیلی وقتها از روی نوشته های دیگران هست و هیچ وقت حرف درست زده نمی شه بلکه فقط یه جوابی برای حرفای دیگران پیدا می کنیم و می نویسیم

لینک به دیدگاه

یعنی نزدیک ترین رفیق من در جامعه واقعی نمیدونه که من چه عقیده ای دارم ولی در این محیط بیانش کردم.

یعنی مشکلی و حرفهایی که باید برای خانواده خودم باید بیان میکردم.اومدم در این محیط مجازی بیان کردم.

نظر شما چیه؟؟؟

سلام بحث مفصلی رو خواهد داشت دوست خوبم

اره یه جنبه اش این طور هست

ولی نمیشه ب ه صورت کلی بیان کنیم که افراد شخصیت واقعی خودشون رو توی نت دارن

خیلی اینطور نیستن

ولی خب

ممکنه هر شخص دلایل خودش رو داشته باشه برای بیان شخصیت نتی خودش

خیلی وقتا بیان کردن یه سری حرفا برای کسایی که نمی شناسنت

راحت تر هست

و کمک کننده به انسان

چون در قبالش عدم ترحم افراد رو در پی داره و این یه جور کمک هستش

اما

خیلی از ادما توی نت شخصیت واقعی خودشون رو دارن که خب این به نظر من به دید باز شون برمیگرده

و یه عده شخصیتی رو که دوست دارن داشته باشن و ممکنه بهش نرسیده باشن در زندگی واقعی و اون رو توی نت بیان میکنن

خیلی ها هم برای نشون دادن جنبه غیر واقعی خودش ون خب نیت هایی دارن که (....)

بگذریم

در کل ادمها اونطورکه راحتن توی نت خودشون رو نشون میدن....:ws37::icon_gol:

لینک به دیدگاه

هر آدمی با بقیه فرق میکنه ولی تو یه در مورد، درباره تقریبا 90 درصد اعضای نت مطمئنم اونم اینکه سعی میکنند جنبه مثبت افکار و رفتارشون رو نشون بدند و بدی هاشون یا چیزی که به طور عموم نمیپسندند رو نشون ندند

البته این در مورد آدمایی صدق میکنه که به طور متوسط تو نت هستند

حتی کسی که یک عقیده متضاد عرف تو جامعه رو میاد اینجا نشون میده در واقع داره شجاعتیو اینجا به نمایش میذاره که تو دنیای واقعی قادر به انجامش نیست ...........

لینک به دیدگاه

من فک میکنم یه قسمتهایی از شخصیته ما تویه نت واقعی تر از محیط خارج بروز میکنه و یه قسمتاییش نه....یعنی یه چیزایی رو که تو محیط واقعی بازگو نمیکنیم اینجا بازگو میگنیم و برعکسشم صادقه یه چیزایی رو که در واقعیت نشون میدیم تو محیط نت یا نشون نمیدیم یا موقعیتش نیست که بروز کنه....پس شخصیتا اتفاقا یه کم با محیط واقعی فرق دارن....نمیگم تو محیط نت بهتریم یا بدتریم....ولی یه کم با اونی که تو جامعه هستیم فرق داریم ....بعضی وقتا هم اون ماسکی که تو جامعه مجبوریم به صورتمون بزنیم تو محیط مجازی برش میداریم

لینک به دیدگاه

تجربه هبم ثابت کرده ادمها در نت به دنبال گم شده هاشون میگردن و یا بیشتر تخیلات دوران کودکی شون .... کمتر کسی رو دیدم که در نت همونی باشه که در دنیای واقعیه ...

کلا حضور در نت کمی احتیاط می طلبه اگر فرد بیش از حد احتیاط کنه یه کم آنورماله و اگر هم اصلا احتیاط نکنه هم همینطور...

فردی که با احتیاط وبرخورد کنه به نظرم آدمیه که خودشو خوب شناخته و دلیلی نداره که خواسته هاشو در نت نشون بده بلکه در دنیای واقعی و مجازی همونی که واقعا هست رو زندگی می کنه

لینک به دیدگاه

نظر شما چیه؟؟؟

خيلي چيزا تو اين مورد دخيل هستش :ws52::ws52:

لینک به دیدگاه

خوب این برمیگرده به شرایط محیطی و فاکتورهای گوناگون

اما من ...

دوستای اجمن که منو از نزدیک دیده اند بطور قریب به اتفاق بر این نظر هستند کهشخصیت واقعی من با شخصیت من در نت خیلی متفاوت هست ...

اما تاپیک خوبی راه افتاده که میشه این دلایل رو ریشه یابی کرد

لینک به دیدگاه

از یک نظر دیگه هم میشه نگاه کرد.

شاید ما در زندگی واقعی اون چیزی که هستیم نباشیم.

یعنی اون شخصیتی که در زندگی واقعی از خودمون نشون میدیم و بهش عمل میکنیم .شخصیت درونی ما نباشه.

یعنی در زندگی واقعی میتونیم شخصیتی داشته باشیم که درو جود وا نیست ولی ناچار داریم این شخصیت را از خودمون نشون میدیم.

شاید از یک اخلاق خوشمون نیاد.ولی شاید سالها با فردی که این اخلاق را داره رفیق صمیمی باشیم.

شاید در وجودمون یک ادمی باشیم که به کسی ازار ندیم.

وی شرایط جامعه باعث بشه که یک ادمی بشیم که به دیگران ازار میرسونه.

یک مثال میزنم

مثلا یکی از رفیقهای صمیمی من صاحب یک سفره خونه هست و برای خودش کارگر داره.

این شخص با کارگر هایش خیلی بد برخورد میکنه.یک چیزی از خودشون نشون میده که انگار از کارگرهایش متنفر هست.ولی اگر بری تو خلوتش خیلی برای این کارگرهایش دل میسوزونه.

ولی شرایط جامعه اینطوری هست که اگر از خودش این رفتار ها را نشون نده.به قول معروف اون کارگرهایش رو بیوفتند و به قول معروف سوارش بشند و ازش سواستفاده کنند.

یعنی وقتی به این طرف میگم که باهاشون چرا اینقدر بدبرخورد میکنی.میگه اگر اینکار را نکنم نمیتونم کارم را پیش ببرم .مثال میزنه که وقتی با اون کارگر قبلی طور دیگه برخورد میکردم .خیلی به ضررم شد.

کلا این یک مثال بود و همه ما میدونیم که شرایطی در جامعه پیش میاد که اکثر ما اون شخصیتی که داریم را بروز نمیدیم.

ولی این محدودیت ها در نت وجود نداره.

نمیدونم منظورم را رسوندم یا نه.

مثلا بچه ها میگند که وقتی در محیط واقعی با هم دیدار داشتند شخصیت متفاوت بود.

شاید اون شخصیت واقعی که از طرف مقابلتون در محیط واقعی دیدید.اون چیزی نبود که شخصیت واقعیش بود.

شاید اون شخص میخواست خودش را متفاوت نشون بده در محیط واقعی

لینک به دیدگاه

حتما فرق می کنه

حتی تو واقعیت هم حتی باکسی که تو یه اتاق زندگی میکنی می تونه اگه نخواد شخصیت واقعی خودشو نشون نده یا چیزی نشون بده که اصلا نیس

اما اینو مطمئنم ماها دچار تناقضات زیادی هستیم تو شخصیت - تو فکر- تو عقاید تو رفتار و و تو حرف زدن

لینک به دیدگاه
از یک نظر دیگه هم میشه نگاه کرد.

شاید ما در زندگی واقعی اون چیزی که هستیم نباشیم.

یعنی اون شخصیتی که در زندگی واقعی از خودمون نشون میدیم و بهش عمل میکنیم .شخصیت درونی ما نباشه.

یعنی در زندگی واقعی میتونیم شخصیتی داشته باشیم که درو جود وا نیست ولی ناچار داریم این شخصیت را از خودمون نشون میدیم.

شاید از یک اخلاق خوشمون نیاد.ولی شاید سالها با فردی که این اخلاق را داره رفیق صمیمی باشیم.

شاید در وجودمون یک ادمی باشیم که به کسی ازار ندیم.

وی شرایط جامعه باعث بشه که یک ادمی بشیم که به دیگران ازار میرسونه.

یک مثال میزنم

مثلا یکی از رفیقهای صمیمی من صاحب یک سفره خونه هست و برای خودش کارگر داره.

این شخص با کارگر هایش خیلی بد برخورد میکنه.یک چیزی از خودشون نشون میده که انگار از کارگرهایش متنفر هست.ولی اگر بری تو خلوتش خیلی برای این کارگرهایش دل میسوزونه.

ولی شرایط جامعه اینطوری هست که اگر از خودش این رفتار ها را نشون نده.به قول معروف اون کارگرهایش رو بیوفتند و به قول معروف سوارش بشند و ازش سواستفاده کنند.

یعنی وقتی به این طرف میگم که باهاشون چرا اینقدر بدبرخورد میکنی.میگه اگر اینکار را نکنم نمیتونم کارم را پیش ببرم .مثال میزنه که وقتی با اون کارگر قبلی طور دیگه برخورد میکردم .خیلی به ضررم شد.

کلا این یک مثال بود و همه ما میدونیم که شرایطی در جامعه پیش میاد که اکثر ما اون شخصیتی که داریم را بروز نمیدیم.

ولی این محدودیت ها در نت وجود نداره.

نمیدونم منظورم را رسوندم یا نه.

مثلا بچه ها میگند که وقتی در محیط واقعی با هم دیدار داشتند شخصیت متفاوت بود.

شاید اون شخصیت واقعی که از طرف مقابلتون در محیط واقعی دیدید.اون چیزی نبود که شخصیت واقعیش بود.

شاید اون شخص میخواست خودش را متفاوت نشون بده در محیط واقعی

اره میشه اینطور هم به قضیه نگاه کرد

کلا رفتار ها و اخلاقیات انسان یه جورایی وابسته به شرایط هست

البته ای ن رو هم نباید فراموش کرد ک ه کل انسان ها (به صورت قطعی) یه شخصیت ثابت رو دارن حالا در کنار این روحیه ثابت و تعریف شده ممکنه حالت هایی رو باتوجه به شرایط (که مممکنه مث مثال شما برای جلوگیری از سو استفاده و یا و... باشه)داشته باشن..

:ws37::icon_gol:

لینک به دیدگاه

به نظر من هم بر میگرده به نوع شخصیت افراد هرکسی یه جوریه ، همونطور که دوستان اشاره کردند بعضی هارو وقتی در محیط واقعی میبینیم متوجه تفاوت زیادشون با شخصیت نتیشون میشیم در مقابل کسانی هم هستند که هر دو شخصیتشون یکسانه ... فکر میکنم این وابستست به شخصیتی که افراد دوست دارن باشند.

من خودم احساس میکنم شخصیت نتیم با شخصیت واقعیم تفاوتی نداره ! من همینطوری که تو نت صحبت میکنم توی واقعیت هم همینطورم .دوستانی که منو از نزدیک دیدن هم همین نظر رو دارن...

لینک به دیدگاه

من نمیدونم خودمم یا نه

ولی اینو خوب میدونم اینجا هم مثِ دنیای واقعی نمیتونم بگم نه !!!و برخوردم با دیگران مثِ دنیای واقعیه فقط کمی اینجا مهربونم (فقط یه کوچولو :دی) و اینکه خیلی کم پیش میاد من اینجا به یکی پی ام بدم دقیقا مثِ دنیای واقعی و اینکه اینجا هم مثِ واقعیت نمیتونم دروغ بگم و اینجا هم حساسم

ولی بازم نمیدونم خودمم یا نه :ws52:

لینک به دیدگاه

بستگی به هر فرد داره و تربیتیش..یکی طوری تربیت شده که در شرایط مختلف و درمواجهه با ادمای مختلف رفتارهای متفاوتی رو نشون بده(این رو به عینه دیدم) این ادم در نت هم همینطور خواهد با این تفاوت که تظاهر به صورت مجازی خیلی راحتتر هستش به دلیل نبود ارتباط فیس تو فیس..

اما کسی که کلا یجوره..خودشه ... در هر موقعیتی یه طرز برخورد و روش معاشرتی بلده یا میپسنده احتمالا در فضای مجازی هم فرق خاصی نخواهد داشت...

اما در کل معمولا ادما اینحورین که تا جایی که امکان داشته باشه نکات منفی شخصیتشون رو پنهان نگه میدارن...

لینک به دیدگاه

من همینم.البته الان 2 روزه تصمیم گرفتم عوض شم.هرچند زیاد مطمئن نیستم.اما امیدوارم بتونم.

چون با این روش زندگی و نوع برخوردم و اخلاقم لطمه های زیادی به خودم زدم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...