رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

جزوه تحقیق در عملیات (به زبان ساده)

ویژۀ دانشجویانی که در درس تحقیق در عملیات دچار مشکل شده و مبحث سیمپلکس را متوجه نمی شوند.

درس تحقیق در عملیات به واسطه ی اهمیت آن در بررسی طرح ها و ارائه ی راهکارهای بهینه ، در رشته های مدیریت و مهندسی صنایع برای دانشجویان ارائه و تدریس می شود. بخاطر وجود مسائل ریاضی در این درس مهم ، بیشتر دانشجویان با گرفتن این درس دچار مشکل شده و از همان اول ترم دور این درس یک خط قرمز می کشند. حال آنکه درسی به این مهمی را چطور و چگونه باید فهمید و طرح ها و مسئله های این درس را حل کرد و به نتیجه (راهکار بهینه) دست یافت.

این مشکل در کلاس ما تقریباً حل شده است! این کار با کمک توضیحات روان و جزوه ی (به زبان ساده) این درس که به کوشش شاگرد اول رشته مدیریت صنعتی ارائه و تنظیم گشته است ، صورت پذیرفته!

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سلام عزیزان لینک های این مطلب خرابه

تورو خدا اگه کسی داره مجددا آپلود کنند.شدیدا محتاجم به یه جزوه ساده و روان

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 69
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ویژۀ دانشجویانی که در درس تحقیق در عملیات دچار مشکل شده و مبحث سیمپلکس را متوجه نمی شوند.

درس تحقیق در عملیات به واسطه ی اهمیت آن در بررسی طرح ها و ارائه ی راهکارهای بهینه ، در رشته های مدیریت و مهندسی صنایع برای دانشجویان ارائه و تدریس می شود. بخاطر وجود مسائل ریاضی در این درس مهم ، بیشتر دانشجویان با گرفتن این درس دچار مشکل شده و از همان اول ترم دور این درس یک خط قرمز می کشند. حال آنکه درسی به این مهمی را چطور و چگونه باید فهمید و طرح ها و مسئله های این درس را حل کرد و به نتیجه (راهکار بهینه) دست یافت.

این مشکل در کلاس ما تقریباً حل شده است! این کار با کمک توضیحات روان و جزوه ی (به زبان ساده) این درس که به کوشش شاگرد اول رشته مدیریت صنعتی ارائه و تنظیم گشته است ، صورت پذیرفته!

تحقیق در عملیات تنها شامل روش هایی تاریخ مصرف گذشته و کاملا مطروده ، این درس نه تنها هیچ جایگاهی در صنعت نداره بلکه دردانشگاه هم چیزی به دانشجو اضافه نخواهد کرد ، تنها توصیه ای که میشه برای این درس داشت اینه که به نحوی پاسش کنید بره ، و از وقت صرف کردن برای همچین مبحثی کاملا پرهیز کنید

لینک به دیدگاه
سلام عزیزان لینک های این مطلب خرابه

تورو خدا اگه کسی داره مجددا آپلود کنند.شدیدا محتاجم به یه جزوه ساده و روان

سلام. من این جزوه رو نداشتم، اما اینم جزوه خوبیه. خدمت شما:icon_gol:

----------

جزوه : تحقیق در عملیات

تهیه و تنظیم : امین نامجو

فرمت فایل : pdf

حجم : 5.2 مگابایت

شامل 6 فصل و 280 صفحه :

1- مفاهیم تحقیق در عملیات و مدل سازی

2- روش های حل مسائل برنامه ریزی خطی

3- جبر ماتریسی و سیمپلکس اصلاح شده

4- دوگان ( ثانویه ) مسایل برنامه ریزی خطی

5- تحلیل حساسیت و برنامه ریزی پارامتریک

6- مدل های حمل و نقل و تخصیص

این جزوه هم به درد کارشناسی ارشد می خوره و هم برای امتحانات پایان ترم ؛ کسانی که

در این درس مشکل دارن می توانند تا حدودی مشکلاتشون رو با این جزوه حل کنند .

لینک به دیدگاه
تحقیق در عملیات تنها شامل روش هایی تاریخ مصرف گذشته و کاملا مطروده ، این درس نه تنها هیچ جایگاهی در صنعت نداره بلکه دردانشگاه هم چیزی به دانشجو اضافه نخواهد کرد ، تنها توصیه ای که میشه برای این درس داشت اینه که به نحوی پاسش کنید بره ، و از وقت صرف کردن برای همچین مبحثی کاملا پرهیز کنید

یعنی چی هیچ جایگاهی نداره؟ گرایش or واسه ارشد خیلی متقاضی داره، دلیلش چیه پس؟

لینک به دیدگاه
یعنی چی هیچ جایگاهی نداره؟ گرایش or واسه ارشد خیلی متقاضی داره، دلیلش چیه پس؟

الگوریتم هایی که در or معرفی میشن اعم از سیمپلکس ،دوگان ، کوتاهترین مسیر و..... به هیچ وجه کاربرد عملی ندارند در حال حاضر هم در کشورهای پیشرفته روش های منسوخی هستند ، از این ها که بگذریم شرایطی که در کشور حکمفرماست اجازه استفاده از الگوریتم های به مراتب بهتر رو به نمیده چه برسه به این روش های منسوخ ، با توجه به پیچیدگی مسائل در حال حاضر حل مسائل و بهینه سازی از طریق هوش مصنوعی و الگوریتم های متاهیوریستیک صورت میگیره ، الگوریتم هایی مثل رقابت استعماری ، فاخته، انت کلونی و .... به مراتب کارایی بهتر و نتایج صحیح تری دارند کما اینکه استفاده از این روش ها هم نیازمند وجود ثبات نسبی در یک سیستم هست در حالی که در حال حاضر ما برای یک ساعت هم ثبات نداریم که بخوایم به فکر برنامه ریزی و یا بهینه سازی باشیم، اون چیزی هم که مد نظر شماست به درد محیط های آکادمیک و نظریه پردازی و تئوری سازی میخوره نه محیط های عملی و اجرایی.

لینک به دیدگاه
الگوریتم هایی که در or معرفی میشن اعم از سیمپلکس ،دوگان ، کوتاهترین مسیر و..... به هیچ وجه کاربرد عملی ندارند در حال حاضر هم در کشورهای پیشرفته روش های منسوخی هستند ، از این ها که بگذریم شرایطی که در کشور حکمفرماست اجازه استفاده از الگوریتم های به مراتب بهتر رو به نمیده چه برسه به این روش های منسوخ ، با توجه به پیچیدگی مسائل در حال حاضر حل مسائل و بهینه سازی از طریق هوش مصنوعی و الگوریتم های متاهیوریستیک صورت میگیره ، الگوریتم هایی مثل رقابت استعماری ، فاخته، انت کلونی و .... به مراتب کارایی بهتر و نتایج صحیح تری دارند کما اینکه استفاده از این روش ها هم نیازمند وجود ثبات نسبی در یک سیستم هست در حالی که در حال حاضر ما برای یک ساعت هم ثبات نداریم که بخوایم به فکر برنامه ریزی و یا بهینه سازی باشیم، اون چیزی هم که مد نظر شماست به درد محیط های آکادمیک و نظریه پردازی و تئوری سازی میخوره نه محیط های عملی و اجرایی.

شما رشتتون صنایع هست.

من خودم دانشگاه تهران هستم و هر سه تحقیق رو هم با 20 پاس کردم، استادای ما خیلی از OR خوب میگن، میگن تحقیق برای خانوما از تولید بهتره، یعنی نرم OR? :hanghead:

لینک به دیدگاه
شما رشتتون صنایع هست.

من خودم دانشگاه تهران هستم و هر سه تحقیق رو هم با 20 پاس کردم، استادای ما خیلی از OR خوب میگن، میگن تحقیق برای خانوما از تولید بهتره، یعنی نرم OR? :hanghead:

تصمیم در این مورد به خود ادم بستگی داره اگه میخوای کار عملی انجام بدی و تو صنعت فعالیت کنی نه نرو ، ولی ازونجایی که رشتت مدیریت هس و دختر هم هستی میتونی تو کار آکادمیک موفق باشی

لینک به دیدگاه
تصمیم در این مورد به خود ادم بستگی داره اگه میخوای کار عملی انجام بدی و تو صنعت فعالیت کنی نه نرو ، ولی ازونجایی که رشتت مدیریت هس و دختر هم هستی میتونی تو کار آکادمیک موفق باشی

آکادمیک نمیخوام، به ما اصلا همچین چیزیایی نگفتن، یعنی از زندگی ناامیدم کردین!!!:sigh:

شاید همون بازرگانی رفتم.

متشکرم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

ببخشید این لینک روو من نتونستم باز کنم فکر کنم خراب باشه میشه درستش کنم من نیاز شدید به چزوه پزوهش دارم مرسی:icon_pf (34)::banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...

خب اگه این درس رو خوب نخونیم باید فاتحه کنکور ارشدو بخونیم متاسفانه چه درس خوبی باشه چه بد اگه تو ارشد نزی بدبخت میشی

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...
لینک های دانلود پژوهش عملیلتی 1 خرابه.:w000: چرا سرکار میذارین یک ساعته که برا ثبت نام وقت گذاشتم ولی هیچ جزوه ای رو نتونستم دانلود کنم. :4564:

یه ساعت ثبت نام طول کشید؟ :w58:

تو تاپیک چندتا لینک پژوهش عملیاتی 1 هست که اکثرشون سالم بودن. کدوم رو منظورتونه؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام میشه بگید پسورد کتاب تحقیق در عملیات چیه؟همون ک شش تا فایل باهم داره منظورم جزوه ی خلاصه مباحث و نکات تحقیق در عملیات ۱ است لطفا رمزش رو بگید چون فایلاش باز نمیشه

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

دانلود جزوه تحقیق در عملیات تحقیق در عملیات یا پژوهش عملیاتی یکی از رشته های معاصر با تکیه بر روابط و نظریه های ریاضی است که قدرت تحلیل و تصمیم گیری در حل مسائل مختلف و بهینه سازی منابع و محدودیت ها از مهمترین ویژگی های ان هست.

تلفیق پژوهش عملیاتی با رشته های نظری همچون مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و ... باعث شده است تا قابلیت های تحقیق در عملیات به یکی از منابع پرمخاطب و پردامنه درمیان مدیران و تصمیم گیرندگان سازمانی تبدیل شود.

در این پست پنج جزوه مرتبط با درس پژوهش عملیاتی یا تحقیق در عملیات Operation Research را برای دانلود شما اماده ساخته ایم تا منابع لازم برای مطالعه درسی و ازمون های دانشگاهی اعم از ازمون های ترمی یا کنکور کارشناسی ارشد به صورت یکجا در دسترس باشد

جزوه اول تهیه شده توسط اقای امین نامجو و در دانشگاه ازاد قزوین شامل شش فصل مفاهیم تحقیق در عملیات و مدل سازی ، روش های حل مسائل برنامه ریزی خطی ، جبر ماتریسی و سیمپلکس اصلاح شده ، دوگان (ثانویه) مسائل برنامه ریزی خطی ، تحلیل حساسیت و برنامه ریزی پارامتریک و مدل های حمل و نقل و تخصیص می باشد.

جزوه دوم جزوه خلاصه نکات پژوهش عملیاتی اقای اشجری می باشد که برای موسسه پارسه تهیه شده است و شامل 30 صفحه مطالب و نکات مرتبط با کنکور می باشد.

جزوه سوم خلاصه درس اقای غلامحسین عبیری می باشد که طرح درس تحقیق در عملیات را در بیست صفحه شرح می دهد.

جزوه چهارم جزوه 83 صفحه ای تهیه شده در دانشگاه پیام نور بر اساس کتاب تحقیق در عملیات دکتر عادل اذر می باشد که به شرح و بسط همه مباحث مطرح شده در این درس می پردازد.

و جزوه پنجم جزوه درسی اقای نیسی در 64 صفحه است که طرح درس کلاسی درس پژوهش عملیاتی را شامل می شود.

برای دانلود جزوات درسی پژوهش عملیاتی یا تحقیق در عملیات به لینک زیر مراجعه فرمایید :

دانلود کنید

پسورد :

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

جزوه درس پژوهش عملیاتی پیشرفته مهرگان فصول 11-12-13بعلاوه حل تمرینش

اگه کسی جزوه ی ساده و روانی رو سراغ داره بزاره که ثواب داره.... در خصوص برنامه ریزی پویا و مساله کوله پشتی هم بزارین چون جزوه خوبی پیدا نکردم توی نت....

جزوات دکتر نیسی واقعا عالی و کامل هستن...

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
دانلود جزوه دست نویس تحقیق درعملیات یا پژوهش عملیاتی 1 به صورت دست نویس

جزوه خیلی خوب و کامل تحقیق در عملیات 1 (پژوهش عملیاتی)واقعا فوق العاده و کامل هست

download.gifدانلود فایل :

download.gifدانلود فایل :

پسورد فایل :cyber-university.net

امکانش هست مجدد ارسال کنید . فایلها باز نمی شن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...