رفتن به مطلب

** کلینیک رایگان گیاهپزشکی **

ارسال های توصیه شده

کف کردم عجب سرعت عملی دارید شما دوستان:ws3:ممنون به خاطر پاسخهای کامل

توضیحات خیلی خوب بود .و نتیجه اینکه یدونه خونه جدید براش بخرم .دلتون آب نشه 10تا دونه میوه هم داره:w16:البته تا حالا نخوردم ببینم خوشمزه هست یا نه.:ws52:

داخل گلدون بهتره فقط خاک باغچه بریزم یا اینکه خاک برگ هم باهاش مخلوط کنم؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 133
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

کف کردم عجب سرعت عملی دارید شما دوستان:ws3:ممنون به خاطر پاسخهای کامل

توضیحات خیلی خوب بود .و نتیجه اینکه یدونه خونه جدید براش بخرم .دلتون آب نشه 10تا دونه میوه هم داره:w16:البته تا حالا نخوردم ببینم خوشمزه هست یا نه.:ws52:

داخل گلدون بهتره فقط خاک باغچه بریزم یا اینکه خاک برگ هم باهاش مخلوط کنم؟؟؟؟؟؟

مخلوطی از خاک معمولی، کود پوسیده دامی و ماسه انتخاب شده (هر سه به میزان مساوی با هم مخلوط می گردد) تا نهال، فضای کافی برای رشد داشته باشند.

میوه هم خاصیت داره البته بستگی داره کامکوات شما رقمش چی باشه

کامکوات­های تازه، مخصوصاً نوع میوا را، می­توان به صورت خام کل میوه را مصرف کرد.

برای فرآوری بایستی تا مدتی دست به میوه نزد تا مقداری از آب خود را از دست داده تا طعم بیشتری بگیرد

ازش مارمالاد و شربت هم درست می کنن

[TABLE=class: LightShading-Accent11]

[TR]

[TD] کالری[/TD]

[TD=width: 226] 274[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 206] پروتئین[/TD]

[TD=width: 226] 8/3 گرم[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 206] چربی[/TD]

[TD=width: 226] 4/0 گرم[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 206] کربوهیدرات[/TD]

[TD=width: 226] 1/72 گرم[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 206] کلسیم[/TD]

[TD=width: 226] 266 گرم[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 206] فسفر[/TD]

[TD=width: 226] 97 میلی­گرم[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 206] آهن[/TD]

[TD=width: 226] 7/1 میلی­گرم[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 206] سدیم[/TD]

[TD=width: 226] 30 میلی­گرم[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 206] پتاسیم[/TD]

[TD=width: 226] 995 میلی­گرم[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 206] ویتامین آ[/TD]

[TD=width: 226] 2530 واحد بین­المللی[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 206] تیامین[/TD]

[TD=width: 226] 35/0 میلی­گرم[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 206] ریبوفلاوین[/TD]

[TD=width: 226] 40/0 میلی­گرم[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 206] آسکوربیک اسید (ویتامین ث)[/TD]

[TD=width: 226] 151 میلی­گرم[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

لینک به دیدگاه
کف کردم عجب سرعت عملی دارید شما دوستان:ws3:ممنون به خاطر پاسخهای کاملتوضیحات خیلی خوب بود .و نتیجه اینکه یدونه خونه جدید براش بخرم .دلتون آب نشه 10تا دونه میوه هم داره:w16:البته تا حالا نخوردم ببینم خوشمزه هست یا نه.:ws52:داخل گلدون بهتره فقط خاک باغچه بریزم یا اینکه خاک برگ هم باهاش مخلوط کنم؟؟؟؟؟؟
خواهش میکنم دوست عزیز ...بازم میخوام یه چیزایی بگم جهت اطلاعت:مطمئنا سوالت رو جای دیگه ای هم پرسیدی ... و چون اونایی که گیاهپزشکی خوندن با شپشک و سپردار روی مرکبات زیاد آشنایی دارن! شاید بگن که علتش مثلا شپشکه و ... پس سمپاشی کن!توی تصویرت نقاط سفید بود که ذهن رو طرف شپشک ببره اما هر توده سفید و کرک مانندی شپشک نیستمنعکسش رو اینجا برات میزارمشما هم برو و با عدسی خوب اینا رو (اون لکه های سفید) نگاه کن ببین شباهتی به تصاویر زیر داره یا نه!همه جا پراکنده هست یا نه؟ روی شاخه و ... هست یا نه؟(بعد نتیجه رو اینجا هم بگو که ما هم بیشتر یاد بگیریم)
planococcus-citri-03.jpg citrusmealy.jpg Pseudococcus viburni 1.jpg

یادت باشه شپشک ها بیشتر کنار رکبرگ ها مستقر میشن!اما از اونجایی که گفتی برگها ریزش سبز دارن و ... بنظر نشانه وجود شپشک نیستاینم بگم که بدونی بعضی از شپشک ها علاوه بر تغذیه ماده ای (بزاق دهانی) به گیاه ترشح میکنن که بیماری توکسیکوژنیک توی گیاه ایجاد میشه! اینم یک عکس العمل فیزیولوژیکه!که از علائمش کلروز (زردی) موضعی، نکروز، تغییر شکل اندام، ریزش برگ و میوه و در نهایت خشکیدگیه!تغذیه شپشک بیشتر موقع ها همراه با تولید عسلک رو بافت گیاه هم هست ...که شما فرمودین برگها سبز ریزش دارن و هیچ علائم دیگه ای نمیبینید.

لینک به دیدگاه

اقا یه سوال

ما یه گلدون خیلی قشنگ گل حسن یوسف داشتیم که رنگشون خیلی قشنگ و تیره بود ( تقریبا مث اون رنگ ) . بعدش کم کم کمرنگ شدند گفتند این مال مواد تقویت کننده بوده که بهشون دادیم ( یه محلولی بود )

ایا این درسته ؟

الان قلمه زدیم و توی اب هستند تا دوباره از نو توی یه گلدون با خاک جدید بزاریم امید هست دوباره پر رنگ بشن ؟؟

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم دوست عزیز ...بازم میخوام یه چیزایی بگم جهت اطلاعت:مطمئنا سوالت رو جای دیگه ای هم پرسیدی ... و چون اونایی که گیاهپزشکی خوندن با شپشک و سپردار روی مرکبات زیاد آشنایی دارن! شاید بگن که علتش مثلا شپشکه و ... پس سمپاشی کن!توی تصویرت نقاط سفید بود که ذهن رو طرف شپشک ببره اما هر توده سفید و کرک مانندی شپشک نیستمنعکسش رو اینجا برات میزارمشما هم برو و با عدسی خوب اینا رو (اون لکه های سفید) نگاه کن ببین شباهتی به تصاویر زیر داره یا نه!همه جا پراکنده هست یا نه؟ روی شاخه و ... هست یا نه؟(بعد نتیجه رو اینجا هم بگو که ما هم بیشتر یاد بگیریم)
planococcus-citri-03.jpg citrusmealy.jpg Pseudococcus%20viburni%201.jpg

یادت باشه شپشک ها بیشتر کنار رکبرگ ها مستقر میشن!اما از اونجایی که گفتی برگها ریزش سبز دارن و ... بنظر نشانه وجود شپشک نیستاینم بگم که بدونی بعضی از شپشک ها علاوه بر تغذیه ماده ای (بزاق دهانی) به گیاه ترشح میکنن که بیماری توکسیکوژنیک توی گیاه ایجاد میشه! اینم یک عکس العمل فیزیولوژیکه!که از علائمش کلروز (زردی) موضعی، نکروز، تغییر شکل اندام، ریزش برگ و میوه و در نهایت خشکیدگیه!تغذیه شپشک بیشتر موقع ها همراه با تولید عسلک رو بافت گیاه هم هست ...که شما فرمودین برگها سبز ریزش دارن و هیچ علائم دیگه ای نمیبینید.

حمید جان شما هم مثل من با این احتمال که علاوه بر کوچیک بودن گلدان می تونه آلودگی­ به mealybug هم مربوط باشه موافقی؟؟؟؟؟

آره؟:w16:

لینک به دیدگاه
اقا یه سوال

ما یه گلدون خیلی قشنگ گل حسن یوسف داشتیم که رنگشون خیلی قشنگ و تیره بود ( تقریبا مث اون رنگ ) . بعدش کم کم کمرنگ شدند گفتند این مال مواد تقویت کننده بوده که بهشون دادیم ( یه محلولی بود )

ایا این درسته ؟

الان قلمه زدیم و توی اب هستند تا دوباره از نو توی یه گلدون با خاک جدید بزاریم امید هست دوباره پر رنگ بشن ؟؟

ببین هیملر جان

گیاه حسن یوسف گیاهی هست که روزانه چهار ساعت و بیشتر به نور مستقیم خورشید نیاز داره و از لحاظ نور مصنوعی به میزان 800 شمع در مدت 12 ساعت در روز به نور نیاز داره .

لازم به ذكر اهست كه در صورت فراهم نبودن شرایط نوری این گیاه به حالت علفی یا سبز كامل در می آید كه در این صورت از جذابیت و زیبایی آن كاسته می شه .

ممنون از سوال

بهتر بود این سوال رو در قسمت سوالهای تخصصی از مهندسان مطرح می کردی

لینک به دیدگاه
ببین هیملر جان

گیاه حسن یوسف گیاهی هست که روزانه چهار ساعت و بیشتر به نور مستقیم خورشید نیاز داره و از لحاظ نور مصنوعی به میزان 800 شمع در مدت 12 ساعت در روز به نور نیاز داره .

لازم به ذكر اهست كه در صورت فراهم نبودن شرایط نوری این گیاه به حالت علفی یا سبز كامل در می آید كه در این صورت از جذابیت و زیبایی آن كاسته می شه .

ممنون از سوال

بهتر بود این سوال رو در قسمت سوالهای تخصصی از مهندسان مطرح می کردی

پشت پنجره بود نور مستقیم خورشید نداشتیم یا خیلی کم بوده . به هر حال مرسی

ببخشید دیدم جای سواله منم پرسیدم فکر کردم گیاه مریضه دیگه :ws3:

لینک به دیدگاه

امروز رفتم دقیق دیدم با ذره بین اصلا به شپشک شبیه نبود و اصلا موجود زنده ای نبود و عسلکی هم در کار نبود .این سفیدی ها هم بیشتر به گرد و خاک می خوره.

خیلی ممنون که هنوز برای حل مشکل من زحمت می کشید.امروز رفتم یدونه خونه خشکل و جدید براش خریدم .ماسه هم خریدم تا طبق دستوری که شیرین خانم دادن ترکیبش کنم.فقط یک بار من از ماسه تو گلدونم استفاده کردم دیگه آب پایین نمی رفت :ws52:حالا نمی دونم این دفعه هم همین طور میشه یا نه

لینک به دیدگاه
حمید جان شما هم مثل من با این احتمال که علاوه بر کوچیک بودن گلدان می تونه آلودگی­ به mealybug هم مربوط باشه موافقی؟؟؟؟؟

آره؟:w16:

بله شیرین جان

احتمالش هست ... خودتم میدونی خیلی دلایل میتونه باعث ریزش سبز برگ بشه! هر گونه استرسی میتونه با همچین پاسخی همراه باشه

تو یه گیاه سرما چنین پاسخی داره تو یه گیاه گرما چنین پاسخی داره تو یه گیاه آبیاری بیش از حد چنین پاسخی داره تو یه گیاه کمبود عناصر چنین پاسخی داره

برای همه اینا هم میتونم مثال بزنم ...

این توکسیکوژنیک هم میتونه باعث چنین پاسخی بشه!

بخاطر همین من همه جوانب رو میگم تا بهترین راه حل رو خود طرف انتخاب کنه ...

امروز رفتم دقیق دیدم با ذره بین اصلا به شپشک شبیه نبود و اصلا موجود زنده ای نبود و عسلکی هم در کار نبود .این سفیدی ها هم بیشتر به گرد و خاک می خوره.

خیلی ممنون که هنوز برای حل مشکل من زحمت می کشید.امروز رفتم یدونه خونه خشکل و جدید براش خریدم .ماسه هم خریدم تا طبق دستوری که شیرین خانم دادن ترکیبش کنم.فقط یک بار من از ماسه تو گلدونم استفاده کردم دیگه آب پایین نمی رفت :ws52:حالا نمی دونم این دفعه هم همین طور میشه یا نه

خب گلدونت رو عوض کردی اون گرد و خاک رو هم سعی کن پاک کنی!

این شپشکی که میگم 2 تا 4 میلیمتریه! بعد دور خودش الیاف پنبه ای تولید میکنه و یه جا ثابت میشه! اصلا فکر نمیکنی حشره است! یه توده پنبه ایه! ببین راحت با سوزن چیزی جدا میشه یا نه!

یه عکس با کیفیت هم از یدونه اش با زوم بندازی بهت میگم هست یا نه!

اما هم اونا رو پاک کن هم گلدونت رو عوض کن!

یادت باشه زهکش مناسبی داشته باشیا! ماسه خالی بریزی درسته ماسه است اما اگر زهکش نداشته باشی آب خارج نمیشه از ته گلدون! آب انبار میشه و میتونه عوارض داشته باشه! خودتم اینا رو میدونی!

بهد سعی کن گیاهت رو پاکوتاه نگه داری تا نیاز نباشه تند تد گلدون عوض کنی! فقط تغذیه مناسب بهش بدی ...

موفق باشی ...

لینک به دیدگاه

امروز گلدان کامکوات را عوض کردم .و دوتا مشکل را مشاهده کردم که به نظرم رسید این باید یک بیماری باشه.

1-درخت نارنگی پاکستانی که داشتم هم با اینکه رشد خوبی داره اما 3تا از برگهاش همین شکلی شده (فکر کنم داره آفت انتقال پیدا می کنه)و پشت برگها داره دونه های سفید خیلی ریز نمایان میشه البته من حتی با ذره بین هم موجودی ندیدم:ws38:

2-2تا عکس جدید از یک برگ بیمار دیگه کامکواتم گرفتم که خدمت شما دوستان قرار می دهم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

شرمنده دوست عزیز من اصلا نمیتونم عکسات رو ببینم!

اینجا خودش آپلودسنتر داره ها!

اولا خیلی ممنون از اینکه جدی پیگیر این قضیه ای و عکس میندازی و قرار میدی ... :icon_gol:

هم باعث میشه ما بیشتر یاد بگیریم هم خودت بهتر یاد بگیری ... ایولا داری

اما قضیه داره میپیچه!

من میتونستم همون اولش بگم یه سمپاشی بکن و یه مقدار کود شیمیایی بده که موقتا بهبود حاصل بشه و خلاص اما سعی میکنیم با کمک هم قضیه رو از بیخ و بن بشناسیم و مشکل رو برطرف کنیم

چندتا سوال دیگه لازم شد بپرسم:

اول اینکه منزل شما کدوم شهره؟ (آخه بعضی بیماری ها و حشرات در مناطق خاصی از کشور شیوع دارند مخصوصا بیماری های ویروسی و ناقل اونا!)

توی این نارنگی ای که گفتی این لکه های سفید وجود داره؟

این لکه ها اگر صرفا گردوخاک باشه باید بسادگی با آب برطرف بشه ها!

توی نارنگی هم ریزش غیرعادی برگ رو داری؟

روی میوه ها هیچ علائمی نداری؟

توی حیاط یا منزل چه گیاهای دیگه ای هم داری؟

سابقه چنین موردی قبلا وجود داشته؟

اگه یه عکس کلی از این کامکوات داشتان ما بزاری که از کف گلدون تا نوک تاجش مشخص باشه خیلی عالی میشه!

من سرعتم خیلی پایینه ایام امتحاناتمه شرمنده اگر دیر به دیر سر میزنم.

لینک به دیدگاه

شرمنده دوست عزیز من اصلا نمیتونم عکسات رو ببینم!

اینجا خودش آپلودسنتر داره ها!

اولا خیلی ممنون از اینکه جدی پیگیر این قضیه ای و عکس میندازی و قرار میدی ... :icon_gol:

هم باعث میشه ما بیشتر یاد بگیریم هم خودت بهتر یاد بگیری ... ایولا داری

اما قضیه داره میپیچه!

من میتونستم همون اولش بگم یه سمپاشی بکن و یه مقدار کود شیمیایی بده که موقتا بهبود حاصل بشه و خلاص اما سعی میکنیم با کمک هم قضیه رو از بیخ و بن بشناسیم و مشکل رو برطرف کنیم

چندتا سوال دیگه لازم شد بپرسم:

اول اینکه منزل شما کدوم شهره؟ (آخه بعضی بیماری ها و حشرات در مناطق خاصی از کشور شیوع دارند مخصوصا بیماری های ویروسی و ناقل اونا!)

توی این نارنگی ای که گفتی این لکه های سفید وجود داره؟

این لکه ها اگر صرفا گردوخاک باشه باید بسادگی با آب برطرف بشه ها!

توی نارنگی هم ریزش غیرعادی برگ رو داری؟

روی میوه ها هیچ علائمی نداری؟

توی حیاط یا منزل چه گیاهای دیگه ای هم داری؟

سابقه چنین موردی قبلا وجود داشته؟

اگه یه عکس کلی از این کامکوات داشتان ما بزاری که از کف گلدون تا نوک تاجش مشخص باشه خیلی عالی میشه!

من سرعتم خیلی پایینه ایام امتحاناتمه شرمنده اگر دیر به دیر سر میزنم.

ممنون از شما دوست عزیز که با حوصله به سوالات من جواب می دهید علارقم اینکه امتحان دارید.

عکسها را دوباره آپلود کردم ببینید درست شد؟؟؟؟؟؟؟

من ساکن اصفهان هستم

خوبه یک گزارش کامل از بیماری بدهم .پشت تعداد کمی از برگها لکه های سفید است و چندتاشون مثل همین که عکس گذاشتم لکه های سفیدشون حالت الیاف خیلی ریزه .یک چیزی شبیه تار عنکبوت.

بعضی برگها روشون راه راه میشه مثل عکسهای قبلی و برگ ها چماله میشه و می افته .که خوب قسمتی از برگ هم ,همین طور که در تصاویر قبلی بود قهوه ای میشه و به نظر میرسه بافتش می میره.

در نارنگی هنوز لکه سفید محسوسی ندیدم اما اون مارپیچ ها و مردن بافت برگ وجود داره (تعداد خیلی کمی).

این لکه های سفید داخل عکس بیشتر به نظر میرسه غبار باشه خیلی راحت هم پاک میشه .اما چندتا از برگها (مثل اون که عکس بالا گذاشتم)حالت تار عنکبوتی داره

اینم هم یدونه از برگ نارنگی:

تا حالا من این موردی ندیدم اما قبلا یک علائمی شبیه این راه راه های روی برگ بود بردم دم مغازه(نمونه برگ) گفت مینوزه سم داد و خوب شد.

این درختچه هم داخل حیاط نیست چون زمستان یخ میزنه .در واقع داخل یک اتاق سقف شیشه ای زیر پشت بامه.

این هم عکس کلی گیاه:

لینک به دیدگاه

وای! چی فکر میکردیم چی شد!

:banel_smiley_4:

دوست عزیز شرمنده انقدر اذیت شدی

این عکسا رو قبلا هم گذاشته بودی!؟

فدات شم شما مینوز داری! فقط این تصاویر واسه زمانیه که لارو خسارتش رو زده و خارج شده و رگه پوسیده و قهوه ای شده بخاطر همین تشخیصش کمی سخت شد ... البته اگه این عکس ها رو همون اولش میزاشتی مخصوصا عکس چهارمی خیلی کارمون راحت میشد

این مینوز هم بیشترین خسارتش رو به نهال ها میزنه ... مینوز یه پروانه 7 یا 8 میلیمتری ایه که لاروش زیر کوتیکول برگ حرکت میکنه و تغذیه میکنه! همین کار باعث میشه تونل ایجاد بشه زیر برگ و اختلال ایجاد میکنه ... و برگ تاب میخوره و ...

برای مبارزه اش هم 2 راه داری!

3 – 4 ماه پیش به گوجه های خودم مینوز زد! (البته ردی که روی برگ نازک گوجه ایجاد میشه با ردی که روی برگ ضخیم کامکوات خیلی فرق میکنه) من خودم چون تعداد کم بود مبارزه مکانیکی انجام دادم!

یه سوزن یا هر چیز نوک تیز دیگه برداشتم اول رد مینوز رو میگرفتم و تا آخرش میرفتم به محض اینکه لارو رو پیدا میکردم با سوزن میکشتمش یا بیرون میوردمش بعد میکشتمش!

خواستی این کار رو کنی برگهایی که روشون نقاط ریز تقریبا قهوه ای میبینی! (تخم خود پروانه) برگ ها رو بکن و بسوزون

برگ ریخته شده امکان داره شفیره داشته باشه مخصوصا قسمتهایی که خم شده (لوله شده) یا شفیره رو از بین ببر یا برگ رو!

اگر میبینی جمعیت بالاست و نمیشه دستی باهاش بجنگی یه سم نفوذی تهیه که و سم پاشی کن!

به درخت توی حیاط خونتون هم همینطور

من برات یه عکس از لاروش میزارم:

لینک به دیدگاه

من اینجا انقدر سرعتم پایینه که کفرم داره در میاد

یه عکس خواستم برات بزارما!

i2c8o0w15buplrcnk2qj.jpg

عزیز راستی یادم رفت بگم چون گیاهت توی محیط گرمیه این پروانه میتونه همیشه فعال باشه

اگر سوالی چیزی بود بپرس

در مورد اسم سم که من توصیه نمیکنم استفاده کنی اما صلاح با خودته

بری سم فروشی بهت میگن چی بخری فقط بهتره که سم نفوذی بخری

شاید بهت اکامت بدن شاید زولون بدن شاید دورسبان بدن! اینا همه فسفره اند و سمی!

اما دستی باهاشون بجنگی بهتره

شرمنده که اذیت شدی اینم بخاطر کم تجربگی من بود

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

وای! چی فکر میکردیم چی شد!

:banel_smiley_4:

دوست عزیز شرمنده انقدر اذیت شدی

این عکسا رو قبلا هم گذاشته بودی!؟

فدات شم شما مینوز داری! فقط این تصاویر واسه زمانیه که لارو خسارتش رو زده و خارج شده و رگه پوسیده و قهوه ای شده بخاطر همین تشخیصش کمی سخت شد ... البته اگه این عکس ها رو همون اولش میزاشتی مخصوصا عکس چهارمی خیلی کارمون راحت میشد

این مینوز هم بیشترین خسارتش رو به نهال ها میزنه ... مینوز یه پروانه 7 یا 8 میلیمتری ایه که لاروش زیر کوتیکول برگ حرکت میکنه و تغذیه میکنه! همین کار باعث میشه تونل ایجاد بشه زیر برگ و اختلال ایجاد میکنه ... و برگ تاب میخوره و ...

برای مبارزه اش هم 2 راه داری!

3 – 4 ماه پیش به گوجه های خودم مینوز زد! (البته ردی که روی برگ نازک گوجه ایجاد میشه با ردی که روی برگ ضخیم کامکوات خیلی فرق میکنه) من خودم چون تعداد کم بود مبارزه مکانیکی انجام دادم!

یه سوزن یا هر چیز نوک تیز دیگه برداشتم اول رد مینوز رو میگرفتم و تا آخرش میرفتم به محض اینکه لارو رو پیدا میکردم با سوزن میکشتمش یا بیرون میوردمش بعد میکشتمش!

خواستی این کار رو کنی برگهایی که روشون نقاط ریز تقریبا قهوه ای میبینی! (تخم خود پروانه) برگ ها رو بکن و بسوزون

برگ ریخته شده امکان داره شفیره داشته باشه مخصوصا قسمتهایی که خم شده (لوله شده) یا شفیره رو از بین ببر یا برگ رو!

اگر میبینی جمعیت بالاست و نمیشه دستی باهاش بجنگی یه سم نفوذی تهیه که و سم پاشی کن!

به درخت توی حیاط خونتون هم همینطور

من برات یه عکس از لاروش میزارم:

خیلی ممنون .با توجه به وقت کمتون و این سرعت اینترنتی نفتی مشکل من را حل کردید.

این بیماری من قبلم تو کدو که کاشته بودم دیدم اما خیلی با این دفعه فرق می کرد که فکر کنم به خاطر همین کلفت بودن برگه باشه که فرمودید .

در حال حاضر آفت زیاد گسترش پیدا کرده و تقریبا نصف برگها را گرفته پس علارقم میل خودم باید سم بزنم .تو خونه دلتامترین و سیرینول دارم که فکر کنم دلتامترین خوب باشه نظر شما هم همینه

لینک به دیدگاه

خب

سیرینول حشره کش خوبیه اما برای مینوز توصیه نمیشه ... چون نحوه اثر تماسی و سیستم تنفسی رو هدف قرار میده و باید مستقیم به بدن لارو برسه

چون مینوز زیر سطح کوتیکول برگه! اونم تو برگی مثل کامکوات منطقیه که نتونه تاثیر داشته باشه

مطمئن باش اگر بری سم فروشی طرف بهت میگه برای مینوز هم توصیه میشه! اما من بهت میگم خاصیت دورکنندگی پروانه مینوز رو داره ... در صورتی که لاروهای تو الان مستقر شدن! (سیرینول از عصاره سیر تهیه میشه)

دلتامترین هم سم خوبیه و تقریبا بهتر از سیرینول میتونه تاثیر رو مینوز داشته باشه اما بازم برای مینوز توصیه نشده

منطقی ترش رو بهت بگم روی برگ کامکوات فکر کنم تاثیر خوبی نداشته باشه اما میتونه جمعیتت رو بیاره پایین (میبینی مشکل همین ضخامت برگ شماست آ! )

دلتامتیرن خاصیت فلج کنندگی داره و فوق العاده قویه اگر تماس پیدا کنه با حشره پدرشو در میاره! اما ...

خاصیت دورکنندگی هم داره میتونی استفاده کنی تا آفت بیشتری مستقر نشه!

پس بین این دو من دلتامترین رو بهتر میدونم :icon_gol:

لینک به دیدگاه

راستی اگر سم مصرف کردی

یا دلتامترین یا سموم فسفره نفوذی ای که بالا خودم معرفی کردم یادت باشه دوره کارنس سم رو حتما رعایت کنی مخصوصا حالا که میوه هم داری

مثلا برای سموم فسفره نفوذی حداقل 2 هفته وقت نیازه که باقیمونده سم از بین بره ...

بازم ببخشید اگر زیادی معطل شدی.

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

ببخشید من یه سوال دارم

یه درخت گیلاس داریم تو باغمون که تا امسال هم گیلاس داد و خیلی خوب شده بود گیلاساش ولی یهو شروع کرده به خشک شدن همه برگاش خشک شده و ریخته به جز یکی از شاخه هاش که همچنان سبز مونده ولی فکر کنم تا چند وقت دیگه اونم خشک بشه بگذریم می خواستم ببینم دلیلش چی میتونه باشه؟

من یه پارچه برداشتم بستم به تنه درخت حالا نمیدونم چرا اصلا این کار و کردم یا اینکه اصلا فایده ای داره؟

ممنون میشم پاسخ بدین:icon_gol:

لینک به دیدگاه
ببخشید من یه سوال دارم

یه درخت گیلاس داریم تو باغمون که تا امسال هم گیلاس داد و خیلی خوب شده بود گیلاساش ولی یهو شروع کرده به خشک شدن همه برگاش خشک شده و ریخته به جز یکی از شاخه هاش که همچنان سبز مونده ولی فکر کنم تا چند وقت دیگه اونم خشک بشه بگذریم می خواستم ببینم دلیلش چی میتونه باشه؟

من یه پارچه برداشتم بستم به تنه درخت حالا نمیدونم چرا اصلا این کار و کردم یا اینکه اصلا فایده ای داره؟

ممنون میشم پاسخ بدین:icon_gol:

سلام

باغتون؟ باغ چی دارید؟ فقط یک درخت خشک شده اون هم درخت گیلاستون؟!!!!

اگر میگفتی درخت گیلاس توی حیاتمون یه چیزی ...

این پستت خیلی برام جالبه

من یه درخت هلو داشتم توی حیات ... 2 سال خوب میوه داد اما امسال شدیدا خشک شد ... البته فعلا زندگی در شاخه و تنه جریان داره اما برگها کاملا ریخت... امیدی به برگشتش ندارم

خانواده ازم پرسیدن چرا درخت خشک شد

من هم جواب دادم شدت آفتاب و گرمای بیش از حد از دلایلش میتونه باشه ...

برای شما رو هم من چنین احتمالی میدم

اما کمی در مورد باغتون بگو:

چه درختایی دارید؟ مشکلات مشابه این داشتید؟ علائمی چیزی دیده میشه؟

تدریجی درخت خشک شد؟

موجود جنبنده یا حشره خاصی ندیدید که نظر شما رو جلب کنه؟

پوست تنه درخت خصوصا نزدیک به طوقه سالمه؟ زخمی؟ خراشی؟

در مورد بستن پارچه تا علت رو ندونیم بنظر کار مناسبی نیست.

لینک به دیدگاه
سلام

باغتون؟ باغ چی دارید؟ فقط یک درخت خشک شده اون هم درخت گیلاستون؟!!!!

اگر میگفتی درخت گیلاس توی حیاتمون یه چیزی ...

این پستت خیلی برام جالبه

من یه درخت هلو داشتم توی حیات ... 2 سال خوب میوه داد اما امسال شدیدا خشک شد ... البته فعلا زندگی در شاخه و تنه جریان داره اما برگها کاملا ریخت... امیدی به برگشتش ندارم

خانواده ازم پرسیدن چرا درخت خشک شد

من هم جواب دادم شدت آفتاب و گرمای بیش از حد از دلایلش میتونه باشه ...

برای شما رو هم من چنین احتمالی میدم

اما کمی در مورد باغتون بگو:

چه درختایی دارید؟ مشکلات مشابه این داشتید؟ علائمی چیزی دیده میشه؟

تدریجی درخت خشک شد؟

موجود جنبنده یا حشره خاصی ندیدید که نظر شما رو جلب کنه؟

پوست تنه درخت خصوصا نزدیک به طوقه سالمه؟ زخمی؟ خراشی؟

در مورد بستن پارچه تا علت رو ندونیم بنظر کار مناسبی نیست.

باغمون خارج شهره توی منطقه کوهستانی و خوش آب و هوا

درختای زردآلو، گوجه سبز ، قیسی،گردو، سیب ،گنجونی داریم توش هیچ کدوم از درختای دیگه اینجوری نشدن تا حالا هم سابقه نداشته که اینجوری بشه

علائم مثلا چی منظورته؟

حمید درختت که خشک شد دیگه سبز نشد؟؟؟؟:sad0:

آره به تدریج درخت شروع کرد به خشک شدن ولی هنوز یکی از شاخه هاش سبزه کاملا

حشره که نه ندیدم همیشه همینطوری بوده باغ

میشه کرم هم زده باشه به نظرت؟

طوقه کوجاش میشه دقیقا؟نه تنه کاملا سالمه البته دقت نکردم ایندفعه برم حتما میبینم بهت میگم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...