رفتن به مطلب

** کلینیک رایگان گیاهپزشکی **

ارسال های توصیه شده

اگه موقع جابجایی بین ریشه هاش هوا ننداخته باشی یعنی با دست یه فشار به خاک اطراف ریشه داده باشی داروش اینه...بخار بهش بده...روزی دو سه بار...بخار با دستگاه بخور یا اتو بخار...اما با فاصله که نسوزه...نور مستقیم خورشید از بشت بنجره...شب ها هم هوای سرد بهش نخوره...کنار دیوار نذارش...دیوار سرده واسش خوب نیست....از نور و بخار بهش غافل نشو..:vahidrk:

اوکی.ممنونم.ایشالا زودی خوب بشه :hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 133
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

طرز مراقبت از شمعدانی:

این گیاه به نور زیاد، آبیاری فراوان، گرمای معمولی، رطوبت کم تا متوسط، خاک قلیلیی احتیاج دارد.

من شنیده بودم آب کم.هفته ای یک دفه:w58:

خاک قلیلی چطوریه؟:ws52:

لینک به دیدگاه
من شنیده بودم آب کم.هفته ای یک دفه:w58:

خاک قلیلی چطوریه؟:ws52:

خاک قلیایی گلم:whistle:

آبیاری گیاه بستگی به خشکی خاکش داره (دمای هوا) من اینارو از رو یه نرم افزار پرورش گیاهان آپارتمانی واست نوشتم، ضمنا شمعدونی های خودم با دادن کود کامل خوب شدن

لینک به دیدگاه
خاک قلیایی گلم:whistle:

آبیاری گیاه بستگی به خشکی خاکش داره (دمای هوا) من اینارو از رو یه نرم افزار پرورش گیاهان آپارتمانی واست نوشتم، ضمنا شمعدونی های خودم با دادن کود کامل خوب شدن

ممنونم.من الان خاک گلدون خیلی سفته.و سنگین.

کودشو از گل فروشی بخرم ؟:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • 1 سال بعد...

سلام

من یه درخت هلو دارم تو باغچه تقریبا از پارسال برگاش پیچیده و مچاله شده رشد میکنه ولی با چش حشره یا آفتی دیده نمیشه عکسشم میذارم

ممنون میشم راهنماییم کنید

p7wyv4wn1kndbnqi6uar.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

من یه درخت هلو دارم تو باغچه تقریبا از پارسال برگاش پیچیده و مچاله شده رشد میکنه ولی با چش حشره یا آفتی دیده نمیشه عکسشم میذارم

ممنون میشم راهنماییم کنید

p7wyv4wn1kndbnqi6uar.jpg

برای کنترل بيماری پيچيدگی برگ هلو دو نوبت سمپاشی با ترکيب بوردو 1% ،

اولی در پائيز پس از ريزش 50% برگ ها و دومی در اواخر زمستان قبل از تورم

اگر در بهار قارچ بيماری وارد برگ يا ميوه بشود کنترل بيماری ديگر امکان ندارد . :icon_gol:

لینک به دیدگاه
برای کنترل بيماری پيچيدگی برگ هلو دو نوبت سمپاشی با ترکيب بوردو 1% ،

اولی در پائيز پس از ريزش 50% برگ ها و دومی در اواخر زمستان قبل از تورم

اگر در بهار قارچ بيماری وارد برگ يا ميوه بشود کنترل بيماری ديگر امکان ندارد . :icon_gol:

:icon_pf (34):خب الان من چیکارش کنم یعنی باس تا پاییز صب کنم:w000:

لینک به دیدگاه

با سلام.

این تصویری که شما گذاشتین ... 2 مشکل رو نشون میده ... یکی شته سبز هلو و دیگری بیماری قارچی پیچیدگی برگ ...

به بیماری قارچی شباهت بیشتری داره خصوصا اینکه لکه های قرمز رنگی هم دیده میشه...

اما شته هم میتونه یه همچین شکلی به برگ بده ... یکی از برگها رو جدا کن و داخل و زیر و زبرش رو خوب ببین.

چیزی دیدی اطلاع بده ... احتمال خیلی زیاد بیماری قارچی هست...

الان تمام برگهای آلوده رو جدا کن و بریز تو آتیش ... اگر سموم مسی هم پیدا کردی مثل همین ترکیب بردو بعد از جدا کردن برگها طبق بروشور ترکیب سمپاشی هم انجام بده.

لینک به دیدگاه
با سلام.

این تصویری که شما گذاشتین ... 2 مشکل رو نشون میده ... یکی شته سبز هلو و دیگری بیماری قارچی پیچیدگی برگ ...

به بیماری قارچی شباهت بیشتری داره خصوصا اینکه لکه های قرمز رنگی هم دیده میشه...

اما شته هم میتونه یه همچین شکلی به برگ بده ... یکی از برگها رو جدا کن و داخل و زیر و زبرش رو خوب ببین.

چیزی دیدی اطلاع بده ... احتمال خیلی زیاد بیماری قارچی هست...

الان تمام برگهای آلوده رو جدا کن و بریز تو آتیش ... اگر سموم مسی هم پیدا کردی مثل همین ترکیب بردو بعد از جدا کردن برگها طبق بروشور ترکیب سمپاشی هم انجام بده.

ممنون از جوابت ولی حشره قابل مشاهده با چشم روی برگ نیست فک کنم با این حساب همون قارچ باشه بعد یه سوالی اگه الان همه برگ هاشو بکنم (چون نهاله میشه کند) مشکلی براش پیش نمیاد خشک نمیشه؟ :ws52:در ضمن زمستون امسال جابجاش کردم ولی تا الان خوب بوده حتی تو جای جدید شکوفه هم داده:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

ما چون خیلی این قبیل مشکلات رو میبینیم ... بهتره با احتمال صحبت کنیم ...

برگ ها رو جدا کن اما خب چون نهالت رو جابجا کردی بهتره همه برگها رو جدا نکنی ... برگهایی که بنظرت خیلی آلوده است رو حتما جدا کن

اگر تونستی قارچکش بردو یا کاپتان پیدا کنی توی یک لیتر آب 4 سی سی کاپتان (بردو حدود 4 تا 5 سی سی) بریز ، یا بپاش یا با دستمال برگها رو آغشته کن ... هم کاپتان و هم بردو wp هستن یعنی قبل اینکه از قارچکش استفاده کنی (4 سی سی برداری) اونو باید تو بطری اصلی خوب تکونش بدی ...

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...
با سلام. نحوه کشت قارچ ذغالی توی آزمایشگاه اطلاع دارید چگونه است؟

محیط کشت مخصوصی میخواد آیا؟

سلام

ببخشید دیر جواب میدم

مقداری از بافت قارچ یا اندام آلوده رو تو محیط کشت pda قرار بدید رشد میکنه ... بعد از رشد تک ریسه میگیرید و کلنی خالص ایجاد میکنید.

منظورم اینه که بعید میدونم برای این قارچ محیط کشت خاصی نیاز باشه.... از همین روش معمول استفاده کنید.

لینک به دیدگاه
سلام

ببخشید دیر جواب میدم

مقداری از بافت قارچ یا اندام آلوده رو تو محیط کشت pda قرار بدید رشد میکنه ... بعد از رشد تک ریسه میگیرید و کلنی خالص ایجاد میکنید.

منظورم اینه که بعید میدونم برای این قارچ محیط کشت خاصی نیاز باشه.... از همین روش معمول استفاده کنید.

ممنونم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...