رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام!:icon_pf (44):

در این پست میخواهیم، بچه شهرسازا و بچه معمارای خوره طراحی شهری کنار هم بشینیم، قهوه بخوریم و در مورد مسائلی مطرح در طراحی شهری از شیر مرغ گرفته تا جون آدمیزاد، از بحث های آموزشی گرفته تا بحث های کاری و حرفه ای گپ بزنیم...

:w210:

در واقع در این تاپیک میخوایم در مورد یک مورد علمی به طور غیر علمی بحث کنیم! مسائل رو اونقدر ساده کنیم تا کودکان دبستانی هم بفهمند!

اسپم، قهوه، سیگار، قلیون هم آزاده! :smiley (18)::Ghelyon:smiley-cool11.gif

اما لطفا طراحانه اسپم کنید!:w73:

در کافه دیزاین موضوع بحث رو به صورت هفته به هفته مشخص می کنیم...

کاملا دموکراسی برقراره...:ws50: در صورت نتیجه ندادن دموکراسی، به دیکتاتوری روی میاریم...:ws3:

توجه:

کلا داش و آبجی های گلمون حواسشون باشه که کپی پیست نداریم الا در حد یک پاراگراف با ذکر منبع صحیح!

از ورود افراد معتاد هم معذوریم...

فقط معتادان طراحی شهری میتونن بیان تو... smiley%20%2818%29.gif

اگر هم کاری داشتین ، چایی ، قهوه، قلیون و ... خواستین به چنگیز شاگردم بگین.

ایناهاش: :127fs1601347:

با تشکر :icon_gol:

کافه چی- جیمی نوترون

• Like 26
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 562
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ایول. دستت درد نکنه. :a030:

فقط اینجا دود راه نیفته، چشم چشمو نبینه ها. :ws3:

دود و دمی را بندازیم در حد تهرون!:ws2:

• Like 5
لینک به دیدگاه
سلام!:icon_pf (44):

در این پست میخواهیم، بچه شهرسازا و بچه معمارای خوره طراحی شهری کنار هم بشینیم، قهوه بخوریم و در مورد مسائلی مطرح در طراحی شهری از شیر مرغ گرفته تا جون آدمیزاد، از بحث های آموزشی گرفته تا بحث های کاری و حرفه ای گپ بزنیم...

:w210:

در واقع در این تاپیک میخوایم در مورد یک مورد علمی به طور غیر علمی بحث کنیم! مسائل رو اونقدر ساده کنیم تا کودکان دبستانی هم بفهمند!

"کرکسیون های درسی مفتی هم موجود است."

اسپم، قهوه، سیگار، قلیون هم آزاده! :smiley (18):

اما لطفا طراحانه اسپم کنید!:w73:

با تشکر :icon_gol:

کافه چی- جیمی نوترون

گفته باشمااااااااااا...من به دوود موود حساسیت و الرژی دارماااااااااااااااااا:w00::w00::ws3:

• Like 5
لینک به دیدگاه
گفته باشمااااااااااا...من به دوود موود حساسیت و الرژی دارماااااااااااااااااا:w00:: w00::ws3:

خیالت راحت عمو جون...

smoking area داریم...

• Like 3
لینک به دیدگاه

بچز اگه موافق باشن، یه موضوع به صورت هفته به هفته مشخص کنیم...

کاملا دموکراسی برقراره...:ws50:پیشنهادم اینه که نوبتی موضوع بحث رو انتخاب کنیم...

در صورت نتیجه ندادن دموکراسی، به دیکتاتوری روی میاریم...:ws3:

وسط کاری هم کسی کرکسیون داشت بیاد مطرح کنه!:ws43:

موضوع این هفته رو فعلا با دیکتاتوری تمام من انتخاب میکنم: "طراحی شهری از کجا اومد؟"

توجه:

کلا داش و آبجی های گلمون حواسشون باشه که کپی پیست نداریم الا در حد یک پاراگراف با ذکر منبع صحیح!

فقط معتادان طراحی شهری میتونن بیان تو... :smiley (18):

پسر 4 تا قهوه وردار بیار!

• Like 5
لینک به دیدگاه

دادا ما تو کار قلیون میوه ایم با طعم لیمو با یه چای نبات لیوانی به رنگ قیر!!!

راستی تاپیک کرکسیون رو جدا بزنی بهتره ها!!!!اینجوری وسط کار موضوع منحرف نمیشه!!!

• Like 5
لینک به دیدگاه

ایول اوس نوترون. :a030:

این طرحو پایه ام شدید :Ghelyon:

حالا واقعاً طراحی شهری از کجا اومده و شروع شده :w127:

من فکر کنم طراحی شهری یه جورایی قبل از برنامه ریزی شهری بوده :ws52:

چون تو اون تمدن های اولیه مثل ایران و مصر و هند، برنامه ریزی خاصی نبود و در اصل میشه گفت بیشتر همون طراحی شهری بوده و نقش طراحی شهری پر رنگ تر بود. :ws38:

• Like 2
لینک به دیدگاه

من که میگم چیزی به اسم طراحی شهری نداشتیم گذشته!اتفاقا بر خلاف نظر محمد من میگم گذشته ها برنامه ریزی داشتن!شهرسازی یونان رو نمیشه گفت بدون برنامه ریزی بوده!!!یا شهرسازی دوران رنسانس و... رو!!اما چیزی که اهمیت بیشتری داشته توجه به ویژگی های کالبدی و 3بعدی در شهر بوده!!دلیل این امر هم این بوده که عموم شهرسازان پیشین در واقع معمارانی بودند که طرح های موفق شهری رو میدادند!

• Like 3
لینک به دیدگاه
بچز اگه موافق باشن، یه موضوع به صورت هفته به هفته مشخص کنیم...

کاملا دموکراسی برقراره...:ws50:پیشنهادم اینه که نوبتی موضوع بحث رو انتخاب کنیم...

در صورت نتیجه ندادن دموکراسی، به دیکتاتوری روی میاریم...:ws3:

وسط کاری هم کسی کرکسیون داشت بیاد مطرح کنه!:ws43:

موضوع این هفته رو فعلا با دیکتاتوری تمام من انتخاب میکنم: "طراحی شهری از کجا اومد؟"

توجه:

فقط معتادان طراحی شهری میتونن بیان تو... :smiley (18):

پسر 4 تا قهوه وردار بیار!

موافقم....ولی اقلا یه چیزی میذاشتی که ما معمارا هم بتونیم مطلب بدیم...طراحی شهری واسه شهر سازاست دیگه؟؟؟

• Like 5
لینک به دیدگاه
موافقم....ولی اقلا یه چیزی میذاشتی که ما معمارا هم بتونیم مطلب بدیم...طراحی شهری واسه شهر سازاست دیگه؟؟؟

اتفاقا کلی هم به شما معمارا ربط داره...:ws3:

برو تو فاز بعد از جنگ جهانی دوم!

برو تو فاز لوکوربوزیه!

شاندیگار!

برزیلیا!

• Like 6
لینک به دیدگاه
راستی تاپیک کرکسیون رو جدا بزنی بهتره ها!!!!اینجوری وسط کار موضوع منحرف نمیشه!!!
هر چی تو بگی آق مدیر!:smiley (18):

پسر یه چایی با قلیون دو سیب بیار واسه آق مدیر...

• Like 4
لینک به دیدگاه

رفقا!

میام موضوع رو محدود تر می کنم!

طراحی شهری به معنای Urban design امروزی از کی ایجاد شد؟ یعنی دغدغه های طراحانه از کی ایجاد شد تا یه رشته ای به نام طراحی شهری بوجود بیاد؟

آره این که طراحی شهری از اول وجود داشته و نمیدونم قبلا طراحانه کار میشده و فلان ... قبول!

اما این رشته ای که با عنوان طراحی شهری بوجود اومده از چه دغدغه هایی شکل گرفته؟

بعدش میرسیم به ورود طراحی شهری به ایران...

پسر 4 تا کاپوچینو وردار بیار... :smiley (18):

• Like 7
لینک به دیدگاه

راستی من سعی میکنم یه راس نزنم توخال... در واقع میخوایم دسته جمعی بزنیم تو خال ... به خاططر همین آسته آسته میریم جلو...

پسر یه قلیون میوه ای بیار واسه آق مدیر ...:smiley (18):

• Like 4
لینک به دیدگاه

فکر کنم بعد از انقلاب صنعتی و مشکلات شهرهای صنعتی و به خصوص از شروع قرن بیستم، طراحی شهری بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

که فکر کنم به خاطر رشد بی قواره شهرها و از بین رفتن فضاهای شهری و آثار سویی که روی مردم و روحیاتشون گذاشته بود بیشتر به قضیه طراحی شهری توجه شد.

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...