رفتن به مطلب

[TRgroup]ساخت یک تایپوگرافی در مکس ورندر با V-ray(سطح مبتدی)

ارسال های توصیه شده

سلام ..

توی این آموزش با ساخت 1 تایپوگرافی ساده در مکس آشنا میشید

1.png

1.gif خب .. بعد از اینکه مکسو باز کردید .. ! در نمای روبرو از مسیر Create->shapes-> text متن خودتونو ایجاد کنید .. میتونه هرچی باشه ... (برای فارسی نویسی میتونید از شتاب نگار استفاده کنید )

2%20copy.png

2.gif بعد . از مسیر Create->vray->vray plan دو پلان ایجاد کنید یکی دقیقا زیر متن .. یکی کمی عقبتر و عمودی

3.gif از مسیر Create-> light -> vray light دو نور ایجاد کنید با مشخصات و مکان دهی مانند تصویر .

4%20copy.png

5%20copy.png

4.gif از مسیر Create -> camera-> target camera یک دوربین هدف دار ایجاد کنید و هدف اون رو در مرکز متن قرار بدید .

3%20copy.png

موادی که من در اینجا استفادهکردم بسیار ساده و از مواد پیش فرض هست .. میتونید از مواد دیگه ای استفاده کنید .

5.gif ویراستار ماده رو باز کنید (M)روی Standard کلیک کنید و Vray Mtl رو انتخاب کرده و با تنظیم رنگ Diffuse اونو به متن یا به پلانها نسبت بدید ..

6.gif حالا F10 رو بزنید و مراحل تنظیم رندر رو دنبال کنید

6%20copy.png

7%20copy.png

8%20copy.png

9%20copy.png

10%20copy.png

11.png

12.png

رندر بگیرید و تمام ...

1.png

نکته : برای تغئیر در حالات و شکل فونت استفاده شده .. بعد از نوشتن .. روی اون راست کلیک کنید و از Convert to گزینه Editable mesh رو انتخاب کنید .. حالا با فعال کردن Vertex یا Polygon ها و با ابزار جابجای .. میتونید در متن تغئیرات بدید .

موفق باشید

سئوال ؟

لینک به دیدگاه
با سلام من میخواستم 3دی مکس یاد بگیرم لطفا راهنمایی کنین به چه روشی سریعتر و اسان تر است با تشکر

مکس هم مثل هر برنامه دیگه یادگیریش پشتکار و تداوم میخواد ... میتونی از کتابای موجود توی بازار شروع کنی .. تا مقدمات مکس رو یاد بگیری .. بعد بری سروقت آموزشای موجود توی نت ... کم کم پیشرفت میکنی ... باید علاقه داشته باشی ..

البته 1 آموزش از ابتدا .. خودم شروع کردم .. که 1 نمه کند پیش میره .. ولی بد نیست .. میتونی استفاده کنی .. :ws31:

[RTgroup]:: مـکـس از ابـتـدا تـا انـتـهـا ::

لینک به دیدگاه

مسی از آموزش هات

من همیشه مزاحمت میشم...الان که این تایپیک رو دیدم یاد یه مشکلی افتادم که قدیما داشتم( زیاد دنبال حلش نرفتم...صورت مساله رو تغییر دادم!!!!))

اما گفتتم ازت بپرسم الان .....ببین فارسی نویسی میشناسی که رو ویستا جواب بده؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
مسی از آموزش هات

من همیشه مزاحمت میشم...الان که این تایپیک رو دیدم یاد یه مشکلی افتادم که قدیما داشتم( زیاد دنبال حلش نرفتم...صورت مساله رو تغییر دادم!!!!))

اما گفتتم ازت بپرسم الان .....ببین فارسی نویسی میشناسی که رو ویستا جواب بده؟؟؟؟؟

من هنوز با اون پیرمرد .... XP کار میکنم .... :ws3:

نمیدونم .. میگردم برات ولی ...:ws31:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...