رفتن به مطلب

دانلود نرم افزار ساغر

ارسال های توصیه شده

سلام:icon_gol:

با کسب اجازه از مدیرمحترم تالارادبیات

اگر مطلب نامربوط تشخیص داده شد لطفا تاپیک رو حذف کنین

نرم افزاری که به صورت بانک دردسترس وافلاین اشعار کارمیکنه ومنبع وسازندش هم درزیر معرفی شده

امیدوارم استفاده لازم رو ببرید

موفق باشیم:icon_gol:

نرم‌افزار «ساغر» مجموعه شعری است که از پایگاه داده «گنجور رومیزی» به عنوان منبع اشعارش استفاده می‌کند، نوشتن نرم‌افزار «ساغر» را از اواخر مهرماه آغاز کردم، در ابتدا هدفم انتقال (port) بدون تغییر نرم‌افزار «گنجور رومیزی» که بر پایه چهارچوب ‎.NET و زبان C#‎ نوشته شده است به چهارچوب Qt و زبان C++‎ بود، به این دلیل که با انجام این کار می‌توانیم این مجموعه شعر را در هر سیستم‌عاملی که بوسیله Qt حمایت می‌شود (از جمله Linux و Mac OSX و همچنین سیستم‌عامل‌های دستگاه‌های همراه مانند Symbian و Windows Mobile) داشته باشیم، در اواسط کار بود که به این نتیجه رسیدم در بعضی قسمت‌ها با ایده‌ای متفاوت می‌توانم علاوه بر کمترکردن مصرف حافظه به کارایی و سرعت بالاتری برسم، بر اساس همین فکر بعضی قسمت‌ها (از جمله ایده اصلی نمایش شعر و همچنین قسمت جستجو) را با ایده متفاوتی نسبت به آنچه در «گنجور رومیزی» دیده می‌شود نوشتم، و علاوه بر آن خاصیت برگه‌ (Tab) را به این نرم‌افزار اضافه کردم که معتقدم همراه با شکل متفاوت نمایش جستجوها باعث می‌شود که «ساغر» نرم‌افزار ایده‌الی برای محققین باشد.

در آخر لازم می‌دانم از کار ارزنده آقای حمید رضا محمدی در عرضه پروژه آزاد «گنجور» تشکر کنم و همچنین بخاطر طراحی لوگوی «ساغر» از برادر عزیزم آقای سید ناصر علوی‌زاده متشکرم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

شاعراش که زیاده

از قاانی وحافظ وجامی بگیر تا فروغ واقبال لاهوری ونیماوشهریار

ارزش دانلود کردن ونصب کردنشو داره:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
  • 9 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...