رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 140
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

منم میام

مهناز دی

نه نه اشتباه شد دی خالی

دی

تنکس

اوه مای 2 3 تا تاپیک قاطی شد

دی تنکس مهناز

اااااااا

اینا تو دلت بود :ws28:

ای ول به اون دلت :icon_gol: :ws2:

لینک به دیدگاه
منم میام

مهناز دی

نه نه اشتباه شد دی خالی

دی

تنکس

اوه مای 2 3 تا تاپیک قاطی شد

دی تنکس مهناز

سلام به همه برو بچ مکانیکی.........

شما زیاد به این پست توجه نکنید..........

این دوباره قرصاشو نخورده بیچاره قاطی کرده..........:ws28:

لینک به دیدگاه
سلام به همه برو بچ مکانیکی.........

شما زیاد به این پست توجه نکنید..........

این دوباره قرصاشو نخورده بیچاره قاطی کرده..........:ws28:

خب اشتبا خوردم دیگه :ws52:

میخواستم LD بخورم اشتباهی HD خوردم

لینک به دیدگاه
خوب تا حالا همه آقایون دل نوشته هاشونو نوشتن، منم مینویسم یه نگاشته:

برمیگرده به زمانی که رفتم سر کار، روزای اول کار خیلی سخت بود، استرس کار که یه دفعه جایی اشتباه نکنی و چقدر سخته که هرکی اشتباه انجام بده بر میگرده به تازه وارد ولی بنازم به مدیر من که خودشم که فکر میکنه به روزای اول کار من میگه من هیچوقت خودم رو به خاطر اون روزها نمی بخشم شاید اگه بعضی کارهاشو یه روزی بیام اینجا بنویسم خودم هم بهش حق بدم که نباید از خودش بگذره ولی من سعی کردم فراموش کنم ....

وای که سر و کله زدن با مردها تو این رشته چقدر سخته

یادمه یه بار یکی از مشتری های شرکت زنگ زد شرکت و اطلاعات به اصطلاح فنی میخواست، البته بیشتر دلگرمی فنی میخواست تا اطلاعات فنی. کارش رو طراحی کرده بود و ساخته بود ولی اشتباه . من هم پشت تلفن تا یه مقدار کانالش رو که با داکتیلاتور سایز زدم دیدم اشتباهه بهش گفتم، قاطی کرد ، گفت تو اشتباه میکنی گفتم من محاسبم مطمئنم ، گفت اشتباه من این بود که از اول خواستم از یه خانوم، مشاوره فنی بگیرم و.......

هنوز بعد از این همه کار، هستند مردهایی که اینجوری فکر میکنند و من الان فقط میخندم به سطح فکرشون......

البته من قصدم توهین به مردها نبود ولی همه ما میدونیم که تو این رشته خیلی بیشتر مردها فعالیت دارند تا خانوما

اعتماد به نفس خوبی دارید ، باریک الله

لینک به دیدگاه

امروز رفتم برا مصاحبه ، کلی برا رئیس کارخونه کلاس گذاشتم که آآآآی من کتیا رو خورده م

من این کار رو کردم من اون کار رو کردم ، من بالابر مدل کردم ، من نقشه کشیدم .... من به کتیا مسلطم و ....

یارو گفت خوب برو پیش مهندس فلانی ، تا ایشون یه تست کتیا ازت بگیره :banel_smiley_52: ، از اتفاق کار شرکتشون به

طور کامل با مهندسی معکوس و ابرنقاط و feature recognition توی part design بود . از شانس

بد ، من تا به حال درگیری اساسی با این دستور پیدا نکرده بودم :ws44:

یارو مهندسه یه فایل خفن step آورد تو کتیا گفت خوب شروع کن پارامتریش کن (شاخه طراحی) .

یک فایل بود که از ابر نقاط geomagic به دست اومده بود. ما رو می گی اولش داغ شدیم ،

بعد یخ زدیم ، بعدش نمی دونم چی شد :icon_pf (34):هی به خودم می گفتم خاک توسرت کنن

کل محیط part design رو بلدی این یکی رو هم خوب خیر سرت می رفتی مسلط می شدی !!!

خلاصه تموم فحش هایی که بلد بودم به خودم دادم (البته فحش های مجاز) !!! بعدش گفت خوب این یکی رو بی خیال

برو تو drafting یه دونه برش سه بعدی بزن !!! ما رو می گی دوباره مثل 4 تا خط ذکر شده در بالا

رفتار کردیم !!! یه دو سه ماهی بود که به کتیا ور نرفته بودم دستورات برش drafting هم خداییش خیلی فراره !!! خلاصه این یه قسمت رو هم گند زدیم رفت !!!

سوالی که من از خودم تو اون لحظه می پرسیدم این بود که من از کتیا چی بلدم !!!! :ws3:

اما خداییش یارو نامردی کرد !! من تا به حال با این مبحث کار نکرده بودم :ws44:

ولی در آخر یه چشمه از سطح سازی تو generative shape design براش اومدم یارو اساسی کفش بُرید !!! خلاصه قراره بررسی کنن ببینن

چی میشه ... فعلا منتظریم

لینک به دیدگاه

انشالله که کارت درست بشه، کار پیدا کردن اولش سخته بعدا که راه بیافتی دیگه تمومه بعدش هر جا دیگه بخوای بری واسه استخدام چون دیگه به حقوق کم راضی نمیشی بازم هیچ جا قبولت نمیکنند

thumbs-up.gif

لینک به دیدگاه

انشالله که کارت درست بشه، کار پیدا کردن اولش سخته بعدا که راه بیافتی دیگه تمومه بعدش هر جا دیگه بخوای بری واسه استخدام چون دیگه به حقوق کم راضی نمیشی بازم هیچ جا قبولت نمیکنند

thumbs-up.gif

به قول یه آدم با تجربه باید جوری کار کرد که کار بیاد سراغ آدم نه اینکه آدم خودش بره دنبال کار. ما که تازه کاریم ولی ایشا الله قصد دارم تو کار بترکونم !!

لینک به دیدگاه
سوالی که من از خودم تو اون لحظه می پرسیدم این بود که من از کتیا چی بلدم !!!! :ws3:

منم یه زمانی فک میکردم کتیا بلدم تا اینکه یه تعداد کار زیاد برامون اومد یه بخششو بردم یه شرکت دیگه برام بزنن

یکی پای cnc فرز 5 محوره نشسته بود همون وسط کارگاه لپتاپشم جلوش بود یه جوری با این کتیا ور میرفت که همون سوال شما با غلظت بشتری برام پیش اومد

انقد سرعت عملش بالا بود که انگار اصلا فکر نمیکرد....

لینک به دیدگاه
امروز رفتم برا مصاحبه ، کلی برا رئیس کارخونه کلاس گذاشتم که آآآآی من کتیا رو خورده م

من این کار رو کردم من اون کار رو کردم ، من بالابر مدل کردم ، من نقشه کشیدم .... من به کتیا مسلطم و ....

یارو گفت خوب برو پیش مهندس فلانی ، تا ایشون یه تست کتیا ازت بگیره :banel_smiley_52: ، از اتفاق کار شرکتشون به

طور کامل با مهندسی معکوس و ابرنقاط و feature recognition توی part design بود . از شانس

بد ، من تا به حال درگیری اساسی با این دستور پیدا نکرده بودم :ws44:

یارو مهندسه یه فایل خفن step آورد تو کتیا گفت خوب شروع کن پارامتریش کن (شاخه طراحی) .

یک فایل بود که از ابر نقاط geomagic به دست اومده بود. ما رو می گی اولش داغ شدیم ،

بعد یخ زدیم ، بعدش نمی دونم چی شد :icon_pf (34):هی به خودم می گفتم خاک توسرت کنن

کل محیط part design رو بلدی این یکی رو هم خوب خیر سرت می رفتی مسلط می شدی !!!

خلاصه تموم فحش هایی که بلد بودم به خودم دادم (البته فحش های مجاز) !!! بعدش گفت خوب این یکی رو بی خیال

برو تو drafting یه دونه برش سه بعدی بزن !!! ما رو می گی دوباره مثل 4 تا خط ذکر شده در بالا

رفتار کردیم !!! یه دو سه ماهی بود که به کتیا ور نرفته بودم دستورات برش drafting هم خداییش خیلی فراره !!! خلاصه این یه قسمت رو هم گند زدیم رفت !!!

اما خداییش یارو نامردی کرد !! من تا به حال با این مبحث کار نکرده بودم :ws44:

ولی در آخر یه چشمه از سطح سازی تو generative shape design براش اومدم یارو اساسی کفش بُرید !!! خلاصه قراره بررسی کنن ببینن

چی میشه ... فعلا منتظریم

سجاد یه حرف جالبی میزنه : توی کار وقتی وارد بشی میبینی که نرم افزار به هیچ دردت نمیخوره

راس میگه

من 6 ماه سرپرست فنی 2 تا کارخونه ریسندگی و بافندگی بودم .

دستگاهاشون همه مال 2007 به بعد بودن .

ولی هیچ وقت کارم به نرم افزار گیر نکرد .

مهندس قبلا هم بهت گفتم وارد کار بشی میبینی نرم افزار فایده نداره

راستی بهت توصیه میکنم دنبال یه کار دیگه باشی

رد شدی

لینک به دیدگاه
به قول یه آدم با تجربه باید جوری کار کرد که کار بیاد سراغ آدم نه اینکه آدم خودش بره دنبال کار. ما که تازه کاریم ولی ایشا الله قصد دارم تو کار بترکونم !!

همینطوره

ببین من توی ابانماه توی یه هفته 5 تا کار بهم پیشنهاد شد .

اصلا سراغ کار نرفتم بلکه بهم پیشنهاد کردن .

3 تا غیر تخصصی بود ولی پول خیلی خوبی توش بود و 2 تا تخصصی بود و بلند مدت ولی باطر درسم ردشون کردم .

هیچکدومشون به نرم افزار و این سوسول بازیا ربط نداشت بلکه به تسلط کاری مربوط میشد .

باید بدونی چیکار میخوای بکنی .

من از هفته دیگه دوره ی " ایزو تی اس " و همچنین " اچ اس ای " رو تحت لیسانس یه شرکت نروژی میگذرونم .

دوستایی که در کار خودرو هستند اهمیت " ایزو تی اس " رو میدونن و دوستانی که در صنایع پالایشگاهی و بازرسی ایمنی فنی هستند اهمیت " اچ اس ای " رو خبر دارن .

بیخود وقتو و پولمو سر نرم افزار هدر نمیدم .

اینجوری خودشون میان دنبالت .

دیروز هم یه کار توی یه شرکت تولید قطعات فرفورژه توی یه تولیدی بزرگ بهم پیشنهاد شد ولی فعلا درس مهمتره

لینک به دیدگاه
همینطوره

ببین من توی ابانماه توی یه هفته 5 تا کار بهم پیشنهاد شد .

اصلا سراغ کار نرفتم بلکه بهم پیشنهاد کردن .

3 تا غیر تخصصی بود ولی پول خیلی خوبی توش بود و 2 تا تخصصی بود و بلند مدت ولی باطر درسم ردشون کردم .

هیچکدومشون به نرم افزار و این سوسول بازیا ربط نداشت بلکه به تسلط کاری مربوط میشد .

باید بدونی چیکار میخوای بکنی .

من از هفته دیگه دوره ی " ایزو تی اس " و همچنین " اچ اس ای " رو تحت لیسانس یه شرکت نروژی میگذرونم .

دوستایی که در کار خودرو هستند اهمیت " ایزو تی اس " رو میدونن و دوستانی که در صنایع پالایشگاهی و بازرسی ایمنی فنی هستند اهمیت " اچ اس ای " رو خبر دارن .

بیخود وقتو و پولمو سر نرم افزار هدر نمیدم .

اینجوری خودشون میان دنبالت .

دیروز هم یه کار توی یه شرکت تولید قطعات فرفورژه توی یه تولیدی بزرگ بهم پیشنهاد شد ولی فعلا درس مهمتره

میگم مهندس نعمت خدا رو الکی هدر نده...

یه چند تا ازین پیشنهادارو پاس بده اینور:ws2:

لینک به دیدگاه
میگم مهندس نعمت خدا رو الکی هدر نده...

یه چند تا ازین پیشنهادارو پاس بده اینور:ws2:

دست بردار رئیس

داری تیکه میندازی ؟

بابا شما که سرور مایی

نه جدی میگم ادم باید هدف گذاری کنه برای رسیدن به بهترینها

من اردیبهش امسال وقتی اولین اورهال خودمو پالایشگاه اصفهان رفتم موقع قرار داد دیدم که اونچه مهمه دانش اکادمیک نیست ...

کار نقشه کشی با کتیا یا هرچیز دیگه کار " کد من " هست نه مهندس مکانیک .

موقع بستن قرارداد مسئول ثبت قرار داد گفت اقای مهندس ... شما مدرک اچ اس ای دارین ؟

تا اون روز اسمشو نشنیده بودم ... گفتم نه

گفت خوب امضا کن . مبلغ قرار داد ؟ روزی 12 ساعت کار به ازای هر ساعت 2700 تومن برای 45 روز

خوب اورهال بود دیگه . کارمم بازبین اورهال بودم .

بعد که امضا کردم پرسیدم اگر اچ اس ای داشتم چی میشد ؟ گفت ساعت 12000 تومن باهات میبستیم ...

یعنی چی ؟

2700 * 12 * 45 برابر با : 1458000 تومن

12000 * 12 * 45 برابر با :6480000 تومن

تازه فهمیدم چه تفاوتی دارن

کار من خوب بود ولی مسئول ایمنی هم کارش فنی تر بود هم حقوقش بالاتر بود و هم رزومش قویتر بود .

تا امروز 4 تا اورهال رفتم هیچکدومش کتیا و انسیس و ... نیازم نبوده

کافیه هدفگذاری خوبی داشته باشی

لینک به دیدگاه

خوب من تا اونجا كه ميدونم كار، دستي يا پايي نداره كه بياد سراغ آدم

:ws3:

ولي اين درسته كه نرم افزار شايد بتونه كمك شما باشه ولي شما تا طراحي بلد نباشي دونستن يه نرم افزار به چه دردت ميخوره

خلاصه اينكه مثلا من سر همين كار كه الان هستم، با بعضي مشتري ها كه صحبت ميكنم خيلي هاشون شده همونجا بهت پيشنهاد كار ميدن، ولي از اونجا كه مدير عامل ما زرنگ هست كليه تلفن ها رو چك ميكنه :w00: و....

ولي در كل وقتي تو كارت راه بيافتي راحتتر كار پيدا ميكني البته تو همون زمينه اي كه تخصص پيدا كردي

لینک به دیدگاه

خوب من تا اونجا كه ميدونم كار، دستي يا پايي نداره كه بياد سراغ آدم

:ws3:

ولي اين درسته كه نرم افزار شايد بتونه كمك شما باشه ولي شما تا طراحي بلد نباشي دونستن يه نرم افزار به چه دردت ميخوره

خلاصه اينكه مثلا من سر همين كار كه الان هستم، با بعضي مشتري ها كه صحبت ميكنم خيلي هاشون شده همونجا بهت پيشنهاد كار ميدن، ولي از اونجا كه مدير عامل ما زرنگ هست كليه تلفن ها رو چك ميكنه :w00: و....

ولي در كل وقتي تو كارت راه بيافتي راحتتر كار پيدا ميكني البته تو همون زمينه اي كه تخصص پيدا كردي

واقعا همینطوره که شما میگین

ببینید کار یه مهندس چیه ؟ طراحی و نظارت

طراحی بمعنی نقشه کشی نیست ...

ببینید تفاوت دکترا چیه ؟

دکتری موفقه که بتونه درد و علتشو خوب بفهمه وگرنه درمان کردن دردی که علتش معموله کار هر دکتریه ...

یه مهندس موفق و خوب هم باید بتونه عیب رو بفهمه ...

من یادمه وقتی کارخانجات ریسندگی بودم قبل از من 4 تا مهندس اورده بودن همشون برا خودشون از بهترین دانشگاهها درس خونده بودن و معدلشون فلان و بودو چنتا مقاله و .. داشتن ولی همشون بعد از 2-3 ماه نتونسته بودن کاری کنن .

دقیقا خاطرم هست روز دهم کارم منو خواستن و یه فنر بهم دادن و گفتن تا دو هفته براشون طراحی کنم .

فنرش فوق العاده خاص بود . در وصفش همینو بگم که فنر اصلی ایتالیاییش 5 سال مفید کار کرده بود و بعدش که خراب شده بود هرچی ازش ساخته بودن بعد 1 ماه خراب میشد .

اگر میخواستن از ایتالیا سفارش بدن 3 ماه باید منتظر میموندن و خطو میخوابوندن و کلی هم هزینه داشت .

انقدر هم ساختش ویژه بود که چینیا نتونسته بودن کپیشو بسازن .

خدا شاهده توی 5 روز ازمایش و تست و طراحی و ساخت و اجراییش کردم .

رئیس کارخونه گفت باید ببینیم توی کار چجوریه . توی 5 ماه که اونجا بودم بهترین کارکرد رو داشت بطوریکه وقتی ماه چهارم نماینده ی شرکت ایالیایی اومده بود برای بازرسی دوره ای واقعا بهت زده شده بود .

توی هیچ کدوم از مراحل کار از نرم افزار استفاده نکردم فقط یکم کار کردم .

لینک به دیدگاه

آقا یه لحظه اجازه بدید شلوغش نکنید ... :w00:

در درجه اول باید بگم نرم افزار یه ابزاره. اگه بخوای فنر طراحی کنی ، یا اگه بخوای یک

کار ساده رو انجام بدی البته که نرم افزار به درد نمی خوره ، ولی اگه بخوای قطعات پیچیده بسازی

بدون استفاده از نرم افزار این کار امکان پذیر نیست . مهم اینه که از این ابزار برای پیشبرد کار

به بهترین نحو استفاده کنی .

چند نمونه :

1- این که می بینید شرکت های خودروسازی هر سال دارن نمونه های کاملا جدید (از لحاظ ظاهر و بسیاری جهات دیگر و نه احتمالا شاسی و موتور و بعضی موارد) می سازن و روانه بازار می کنن به مدد استفاده از نرم افزار هستش. وقتی تعداد قطعات توی یک مجموعه مونتاژی زیاد میشه بررسی تداخل قطعات بدون استفاده از نرم افزار بسیار مشکل میشه.

2- شرکت رولزرویس که توربین گاز برای جت های تجاری درست می کنه با استفاده از نرم افزار I-sight که از محصولات DS هست توانسته زمان توسعه یک توربین کاملا جدید رو از 10 سال به 2 سال کاهش بده . طراحی یک موتور جت یکی از چالش برانگیزترین مسائل مهندسی به حساب میاد و بسیاری از مسائل از قبیل انتقال حرارت ، تنش ، تحلیل جریان سیال ، سوخت و احتراق ، ارتعاشات ، کنترل و ... رو شامل میشه . حالا شما بیا بگو نرم افزار به درد نمی خوره . البته ما نمی خوایم همین پس فردا بریم موتور جت بسازیم ولی باید همه چیز رو در نظر گرفت. این اهمیت نرم افزار رو نشون میده .

3- انجام بعضی کارها بدون استفاده از نرم افزار غیر ممکنه یا خیلی سخته ، در ضمن تست های واقعی بسیار هزینه بره . این چیزیه که باعث شده تا شرکت های بزرگ به نرم افزارها روی بیارن . خودروسازها در فرایند شکل دهی بدنه خودرو با استفاده از نرم افزار AutoForm می تونن پدیده spring back رو بررسی کنن. حالا شما بگو نرم افزار به درد نمی خوره . (باز هم کاری به این ندارم که تو مملکت ما چقدر استفاده میشه)

در کل امروزه نرم افزار جای مداد و خط کش رو گرفته . به زودی تو ایران خودمون هم فراگیر میشه.

لینک به دیدگاه
آقا یه لحظه اجازه بدید شلوغش نکنید ... :w00:

در درجه اول باید بگم نرم افزار یه ابزاره. اگه بخوای فنر طراحی کنی ، یا اگه بخوای یک

کار ساده رو انجام بدی البته که نرم افزار به درد نمی خوره ، ولی اگه بخوای قطعات پیچیده بسازی

بدون استفاده از نرم افزار این کار امکان پذیر نیست . مهم اینه که از این ابزار برای پیشبرد کار

به بهترین نحو استفاده کنی .

چند نمونه :

1- این که می بینید شرکت های خودروسازی هر سال دارن نمونه های کاملا جدید (از لحاظ ظاهر و بسیاری جهات دیگر و نه احتمالا شاسی و موتور و بعضی موارد) می سازن و روانه بازار می کنن به مدد استفاده از نرم افزار هستش. وقتی تعداد قطعات توی یک مجموعه مونتاژی زیاد میشه بررسی تداخل قطعات بدون استفاده از نرم افزار بسیار مشکل میشه.

2- شرکت رولزرویس که توربین گاز برای جت های تجاری درست می کنه با استفاده از نرم افزار i-sight که از محصولات ds هست توانسته زمان توسعه یک توربین کاملا جدید رو از 10 سال به 2 سال کاهش بده . طراحی یک موتور جت یکی از چالش برانگیزترین مسائل مهندسی به حساب میاد و بسیاری از مسائل از قبیل انتقال حرارت ، تنش ، تحلیل جریان سیال ، سوخت و احتراق ، ارتعاشات ، کنترل و ... رو شامل میشه . حالا شما بیا بگو نرم افزار به درد نمی خوره . البته ما نمی خوایم همین پس فردا بریم موتور جت بسازیم ولی باید همه چیز رو در نظر گرفت. این اهمیت نرم افزار رو نشون میده .

3- انجام بعضی کارها بدون استفاده از نرم افزار غیر ممکنه یا خیلی سخته ، در ضمن تست های واقعی بسیار هزینه بره . این چیزیه که باعث شده تا شرکت های بزرگ به نرم افزارها روی بیارن . خودروسازها در فرایند شکل دهی بدنه خودرو با استفاده از نرم افزار autoform می تونن پدیده spring back رو بررسی کنن. حالا شما بگو نرم افزار به درد نمی خوره . (باز هم کاری به این ندارم که تو مملکت ما چقدر استفاده میشه)

در کل امروزه نرم افزار جای مداد و خط کش رو گرفته . به زودی تو ایران خودمون هم فراگیر میشه.

اینا که گفتی رو ما هم قبول داریم ولی نه توی کشور ایران

ایرانخودرو 5 سال بود دستگاه سی ام ام خریده بودن وای نمیتونستن باش کار کنن

اخه ما کی موتور جت تولید کردیم ؟ یا طراحی خودرو کجا داشتیم ؟

یادمه رئیس دانشگاه امیر کبیر اومده بود تی تلویزیون میگفت تنها دانشگاه مرجع طراحی خودرو توی ایران دانشگاه مهئه ولی هرچی فکر میکنیم یادمون نمیاد در مورد طراحی پژو صندوقدار از ما مشواوره گرفته باشن

نتیجش شد این ...

لینک به دیدگاه
اینا که گفتی رو ما هم قبول داریم ولی نه توی کشور ایران

ایرانخودرو 5 سال بود دستگاه سی ام ام خریده بودن وای نمیتونستن باش کار کنن

اخه ما کی موتور جت تولید کردیم ؟ یا طراحی خودرو کجا داشتیم ؟

یادمه رئیس دانشگاه امیر کبیر اومده بود تی تلویزیون میگفت تنها دانشگاه مرجع طراحی خودرو توی ایران دانشگاه مهئه ولی هرچی فکر میکنیم یادمون نمیاد در مورد طراحی پژو صندوقدار از ما مشواوره گرفته باشن

نتیجش شد این ...

مگه می خوای برا همیشه اینجا بمونی ؟؟؟ :ws3: راستی هنوزشیرینی تولدتو ندادی ها :167: مگه دستم بهت نرسه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...