رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

امید دارم که خدا کج می کند راه راست را به سمتت

:icon_gol::icon_gol:

آقا ما را در غم خود شریک بدار :banel_smiley_52: چی شده ؟ بگو خودتو خالی کن ، ما همه پشتتیم

دیگه کار از کار گذشته

باید صبر کرد...

اگه نرفتم ته چاه میگم ...

وگرنه بذار ندونین چه گندی زدم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 140
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

برای نصب خط تولید لوله بتنی های الیافی رفتیم ترکیه من هم می خااستم یه چیزایی یاااد بگیرم آقا جااتون خالی سه هفته بودیم اونجاا خوش گذشت یه خانم بود که رشته اش مهندسی مدیریت بود؟؟؟؟ تا حالا نشنیده بووودم این رشته رو؟ایشون مدیر داخلی اون کارخونه بودن که ما داشتیم واسشون یه خط دیگه یه قسمتشو کار می کردیم ازش پرسیدم کاره شماا چیه ؟ گفت هیچی مدیریت می کنم ولی با اصول مهندسی کارش درست بود و عااالی ...گفتم حقوقتون چنده ک ایشون فرمودند یک میلیون تومن پول ایرااان !!!من با کشور خودمون مقایسه کررردم دیدم اینجا اگر یه کارخونه ای به این بزرگی باشه مدیر داخلی کارخونه بالای 4 5 میلیون درآمد داره اونم با مزایای ویژه +سفرهای بین المللی کاری البته همراه خانواده وامتیاز های پست های مدیریتی وزارتی و .....

می گم ناراضی نیستین حقوقتون با کارگر صفره اینجا 2دویست هزار تومن فرق داره میگه چرا؟ مگه اونااا چه فرقی داارن؟ اونم کار می کنه من هم کار می کنم......

گفتم ای دل غافل.....همون ترکیه 20 سال پیش هستش هااااا

یاشاسین تورکلری

لینک به دیدگاه
:icon_gol::icon_gol:

دیگه کار از کار گذشته

باید صبر کرد...

اگه نرفتم ته چاه میگم ...

وگرنه بذار ندونین چه گندی زدم

غلط نكنم ، يه موتور جت ساختي يا يه توربين گاز ، حتما مي ترسي محورش رو درست طراحي نكرده باشي . نترس بابا خوب كار مي كنه ، غميت نباشه :a030:

لینک به دیدگاه
غلط نكنم ، يه موتور جت ساختي يا يه توربين گاز ، حتما مي ترسي محورش رو درست طراحي نكرده باشي . نترس بابا خوب كار مي كنه ، غميت نباشه :a030:

ای کاش همه چی رو محور علم بود تا حداقل یه توجیح منطقی براش وجود داشت

لینک به دیدگاه

غصه نخور دادا ، اونم به زودی مجبور میشه درس بشه ! ، با این وضعی که کشورهای دیگه مثل همسایه ی شمال غربی و کشورهای عربی (که تا چند صباحی پیش تو صحرا زندگی می کردند !!!) به سوی توسعه و پیشرفت اقتصادی دارن طی می کنن ما هم چاره ای جز پیشرفت نخواهیم داشت. تو خواب و خیال با خودم می بینم انقدر اقتصادمون قوی شده که به محض اینکه در کشورهای عربی با ایرانی ها بد رفتاری می کنن و تو فرودگاه هاشون با بدترین وضع ایرانی ها رو تحقیر می کنن بلافاصله یک تنبیه سخت اقتصادی در موردشون اجرا می کنیم تا حساب کار دستشون بیاد ، ولی افسوس که همه ش خواب و خیاله. :ws44: خوب دیگه بسه ، بحث داره به جاهای باریک کشیده میشه . :ws3:

لینک به دیدگاه

چند وقتيه كه يه سوال ذهن منو به خودش مشغول كرده . بسياري از افراد مي گن از نرم افزار براي پياده سازي طراحي انجام شده بايد استفاده كرد. سوال اينجاس كه اين طراحي انجام شده كجا انجام شده ؟!!! :ws52: رو كاغذ ؟ تو ذهن طراح ؟ كجا ؟؟

من الان دارم روي طراحي يه مكانيزم كار مي كنم كه بايد از صفر انجامش بدم . چيزي كه بهش رسيده ام اينه كه مدلسازي هم جزو لاينفك طراحي محسوب ميشه. و گرنه هيچ جاي ديگري نميشه كار طراحي رو انجام داد. به ويژه اگه طرح داراي پيچيدگي هاي سه بعدي هم باشه. چيزي كه در اثر تجربه بهش رسيدم اينه كه بيام كارهاي زير رو انجام بدم :

1- اول اجزاي مكانيزم رو مدلسازي مي كنم و يه طرح اوليه در ميارم.

2- به دليل اين كه در بسياري موارد تحليل دستي خيلي سخته ، به وسيله نرم افزارهاي تحليلي نيروهاي وارد شده به اجزا رو در حين حركت بررسي مي كنم

3- با توجه به نتايج تحليل در صورتي كه قسمتي از كار نياز به تغيير داشت اين تغييرات رو اعمال مي كنم

4- دوباره طراحي انجام شده رو بررسي مي كنم و به صورت كامل از عملكرد مطلوب طرح ، اطمينان حاصل مي كنم

5- نقشه هاي اجرايي رو تهيه مي كنم و تحويل مي دم

حالا دوستان با تجربه ، بفرماييد از مراحل بالا ، كدوم مرحله رو ميشه بدون استفاده از نرم افزار انجام داد ؟

نظر خود من اينه : تو هيچ كدوم !! :w16:

لینک به دیدگاه

تا به حال شده پشت تلفن بخواین به یه فرد 60 یا 70 ساله کامپیوتر یاد بدین ؟؟؟ :w00:

تازه اگه بخواد به اینترنت وصل بشه و لازم باشه تنظیمات internet explorer رو تغییر بده که دیگه نور علی نور میشه ، :w74:

دعا می کنم خدا هیچوقت نصیبتون نکنه :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
تا به حال شده پشت تلفن بخواین به یه فرد 60 یا 70 ساله کامپیوتر یاد بدین ؟؟؟ :w00:

تازه اگه بخواد به اینترنت وصل بشه و لازم باشه تنظیمات internet explorer رو تغییر بده که دیگه نور علی نور میشه ، :w74:

دعا می کنم خدا هیچوقت نصیبتون نکنه :icon_pf (34):

اره بدتر سر من اومده

تا حالا شده از پشت تلفن برای کسی که از اول ترم سر کلاس نیومده شب امتحان پایانترم معادله اثبات کنین و نموداری رو که نداره توصیف کنین ؟

لینک به دیدگاه

شب تحویل پروژه المان محدود بود. 9 نفر تلفنی با کمک من پروژه انجام دادند. :jawdrop: یه برنامه exe نوشته شده تو فرترن بود که استاد به همه داده بود. فکرشو بکن 9 بار تلفنی یک مکالمه خسته کننده رو تکرار کنی :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
:w00:

بابا این چه وضعشه ؟؟

حوصله نوشتن ندارین ؟؟ تو دلتون چیزی نوشته نشده ؟؟ یا شاید می ترسین بنویسین ؟؟ :167:

دنیای این روزای من همرنگ تنهایی شده

لینک به دیدگاه

وای مامانم اینا ... عجب دل نوشته ای بود !!! :ws28:

اولین روز کاری من ، شنبه ، 89/11/9 ، شرکت تجهیزات برق پارس

روز بدی نبود ، ناهارش جوجه کباب بود :a030: باید در عرض یک ماه تمام فوت و فن های سه دستگاه ماشین تزریق الاستومر سیلیکون رو یاد بگیرم :jawdrop: باید تو این یک ماه PLC هم یاد بگیرم :ws37: :167:

اگه یه خودی نشون ندم ، یک ماه می پره ، هوتوتو !!!  

لینک به دیدگاه

امروز داشتیم با علیرضا رو یه پروژه کار می کردیم. مقاله ها رو آورد و توی کار حسابی دقیق و عمیق شدیم !!! هرچه بیشتر می گذره می بینم بسیاری از افراد ، دارن مقاله میدن و حتی توی ISI چاپ میشه و حال آنکه این مقاله ها از لحاظ تکنیکی پر از ایراد و اشکاله. دارم کم کم به این نتیجه می رسم که حتی داوران ISI هم یه جورایی ماس مالی می کنن میره !! :icon_pf (34):

به یه چیزی ایمان قلبی دارم . اونم اینه که هیچوقت دوست ندارم کارها رو ناقص انجام بدم و از این عقیده خودم بسیار راضی هستم. بهترین کارهای تئوری تا به عمل نرسن و نتیجه عملی اونها تایید نشه ، هیچ ارزشی ندارن.

ایدئولوژی من اینه : شما اصلا برو از MIT یا از دانشگاه های کره مریخ دکترا بگیر و فول پروفسور شو !!!! تا وقتی که نتونی گره از مشکل کارها باز کنی ، این علم هیچ ارزشی نداره . عالم بی عمل به چه ماند ؟؟ به زنبور بی عسل

من امروز به کُدهای تجاری ABAQUS هم شک کردم :w00: :icon_pf (34):

با خودم گفتم نکنه حالا که مقاله ISI اینطوری ماس مالی کرده ، شرکت سازنده ABAQUS هم ماس مالی کرده باشه !!!

لینک به دیدگاه

پنجشنبه هفته پیش رفتیم کار تحلیل رو شروع کردیم ، قسمت اول کار انجام شد (پرس اول ) اما به دلایل نا معلوم در مراحل بعدی دچار مشکل شدیم (پرس تخت دوم و پرس سوم و چهارم)، ظاهرا شرایط مرزی ایراد داشت . ولی علیرضا رفته با استاد نرم افزارشون بقیه شو حل کرده ، قرار بود قایلشو برام بفرسته. می گفت نتایج جالبی ازش گرفته. باید یه کم دیگه روش کار کنیم.

لینک به دیدگاه

يك اعتراف

من تا ساعت 7 و 45 دقيقه صبح امروز فكر مي كردم همه ي افرادي كه شاغل هستند كارهاشون رو روي حساب كتاب انجام ميدن. و با توجه به اين تفكر مي خواستم پيشرفت كنم. اعتراف مي كنم به اينكه فكر مي كردم يك تراشكار ، نقشه خوندن رو بلده. اعتراف مي كنم به اينكه فكر مي كردم افرادي كه كارهاي خدماتي (خم و برش و ...) انجام ميدن اقلا سواد خوندن و نوشتن و جمع و تفريق رو دارن. اعتراف مي كنم به اين كه فكر مي كردم يك جوشكار بلده از روي نقشه يك جعبه خيلي ساده با پروفيل هاي استاندارد برامون درست كنه. اعتراف مي كنم به اين كه فكر مي كردم همه اين افرادي كه گفتم يا نگفتم فرق 5 ميلي متر رو با 5 سانتي متر بدونن. ولي افسوس . اعتراف مي كنم كه اشتباه مي كردم. اگر كسي بخواد در بين اين همه آدم كه هيچ كدوم كارهاشون رو درست انجام نمي دن ، كارهاي اصولي و روي حساب و كتاب انجام بده ، مطمئنا بايد خلاف آب شنا كنه . كار راحتي نيست . تازه دارم مي فهمم چرا خيلي ها بعد از چند سال كار كردن ميرن فوق ليسانس مي گيرن و بعدش براي دكترا گرفتن ميرن اونور آب !!! وقتي مي بينن كارها رو نميشه اصولي انجام داد از اين وضعيت خسته ميشن. حالا ما كه تازه نفسيم و به اين زودي جا نميزنيم. هرچي باشه بهتر از خوندن براي ارشده !!!

فقط يك سوال برام پيش اومده و اونم اينه كه اين صنعت ما چطوري تا اينجا رو تونسته بياد ؟؟ :ws52:

واقعا خيلي عجيبه . چطوري بعضي از محصولات توليد شده در ايران ISO 9001 مي گيرن ؟؟ :ws52:

بي سوادي در صنعت موج ميزنه . كاش مي شد يه نهضت سوادآموزي هم توي بخش صنعت راه مي انداختيم !!!

دو سه روزه دارم به اين فكر مي كنم كه توليد محصولات پيشرفته توي اين كشور اصلا نياز نيست !!!! همين كه بتونيم يه سوراخ ساده رو با قطر ذكر شده در نقشه !!!! در بياريم كلي هنر كرديم و بايد كلاهمون رو بندازيم هوا . ما حتي استانداردهايي رو كه قبل از جنگ جهاني اول پايه گذاري شده اند رعايت نمي كنيم . چطوري مي خوايم محصولات پيشرفته توليد كنيم ؟ شكل هاي اوليه قانون كپي رايت به سال هاي ابتدايي قرن بيستم بر مي گرده . بعد از صد و اندي سال ، هنوز هيچ نشانه اي براي رغبت به اجراي اين قانون در كشور ما ديده نميشه. ما هنوز استاندارد ملي قطعات نداريم . (آيا داريم ؟؟ اگه كسي مي دونه داريم يه نمونه اش رو ذكر كنه تا من حرفم رو پس بگيرم، منظورم قطعات مكانيكي نظير چرخدنده ، اتصالات و غيره است) ما فقط يه دونه استاندارد ملي ايران داريم كه روي بخاري هاي 60 سال پيش و قوطي حلبي هاي روغن جامد ديده ميشه :ws28:

اين صنعت نيمه جان به كارهاي زير بنايي نياز داره. كارهاي زير بنايي از دست افراد عادي مثل من و امثال من بر نمياد. حركت هاي عظيمي بايد انجام بشه و اين حركت هاي عظيم از عهده ي ما خارجه. كساني كه وظيفه شون اينه و بايد دلشون بسوزه ، اين رو هنوز نفهميده اند. شايد هم فهميده اند ولي .... .

خدا آخر و عاقبت كار و بار رو به خير كنه.  :ws21:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

یک عکس حیرت انگیز از اون کشتی معروف ، و مقایسه با ایرباس A380 ، بزرگترین هواپیمای مسافربری

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سال 1911 ساخته شده :jawdrop: یعنی چند سال بعد از به توپ بستن مجلس توسط محمدعلی شاه :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

این مطلب رو از اول تا آخرش بخونید : (بارها خونده بودم ولی این بار یه جور دیگه بود)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

:ws44: :ws44: :ws44: :ws44: :ws44: :ws44: :ws44: :ws44: :ws44:

خداااااااااااااااااااااا ، آخه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...