رفتن به مطلب

برای مهندسی عمرآن کدام مفیدترند آقایان !!!!یا خانم ها !!!

خب نظر مهندسین نواندیش چیست ؟  

42 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. خب نظر مهندسین نواندیش چیست ؟

ارسال های توصیه شده

در استخدام عمرانیها کدام ارجح هست خانم یا آقا

.

این نظر سنجی هست که سایت ایرانسازه چند روز پیش برگذار کرد که طبق شنیده ها با سرو صدا هم همراه بود ...

خلاصه این نظر سنجی با محدویت خاص برگذار شد و نتیجش هم اعلام شد که من اینجا برای دوستان قرار میدم

khanom-omran.jpg

منبع عکس بالا civil307 می باشد . ( البته از نوع سقف و نما مشخص که مربوط به پروژه مجتمع تفریحی بانک ملت در امیر آباد نور باشه و مجریش هم که مشخص : شرکت معتبر ccl )

نظرات برخی کاربران سایت ایرانسازه

gandolf : -خانم ها ارجح هستن - وقتی شرکتی آقایی رو استخدام می کنه بعد از مدتی که در شرکت پر و بال باز می کنه و شروعم مکنه به زدن حرف هایی چون حقوق من پایمال میشه , حق من بیشتر از اینا است و... و مدیران مشاغل در هر شغلی این رو دوست ندارن

admin ( سایت ایران سازه):اکثر کارهایی که از مهندسان عمران مورد انتظار است دارای نوعی سختی کار به علت حضور در محیطهای کارگاهی است. به همین جهت در اکثر موارد ترجیح داده میشود که مهندس عمران آقا برای کارهای اجرایی و نظارتی انتخاب گردد. البته در کارهای مشاور و کارهایی که به نوعی نیاز چندانی به حضور در کارگاهها و سر و کار مستقیم با عوامل اجرایی دارد شاید به همان دلیلی که gandolf گفتند خانمها در ارجحیت باشند. البته به همان دلایلی هم که ذکر شد رشته عمران کلا یک رشته تقریبا مردانه است و تعداد کمی از خانمها تمایل به ورود به این رشته را دارند. علاوه بر آن دانشگاه آزاد به عنوان بزرگترین تولید کننده فارغ التحصیلان رشته عمران تنها دانشجوی مرد را پذیرش میکند

negin-1300 :اکثرا میگن که چون بیشتر کارهای عمران سخته ومحیطش نامناسب واسه خانومها ولی خوب چون در خیلی مسایل آقایون به خانومها ارجحیت دارن اینم رو ش.

Vakef :البته نمیشه به صورت کلی نظر داد و یقینا موارد متفاوت از عرف هم هست. ولی به عنوان یک پیمانکار می گم که کار در محیط کارگاه حتی برای آقایان هم سخته و 70 - 80 درصد تمرکزشون برروی کنترل مسائل حاشیه ای می گذره. طبیعتا در چنین محیط سخت و خشنی آقایان بیشتر برش دارند . اما الان در شرکتهای مشاور کم کم استخدام خانمها بیشتر شده و این موضوع را نمیشه نادیده گرفت . البته این مسئله بر کیفیت محاسبات هم اثر می گذاره . اینو از این نظر نمی گم که خانمها محاسبین بدی هستند و بد تعبیر نشه ! اتفاقا به طور معمول دقت خانمها بیشتر از مردها هم هست ! اما اعتقاد شخصی من اینه که یک محاسب خوب باید سابقه کار اجرایی مناسبی داشته باشه تا محاسبه خوبی انجام بده . حتی خود من هم در هر کار نسبت به کار قبلی کلی مطلب به دانسته هایم اضافه میشه ! چون در هر کاراجرایی الارقم دیده شدن بسیاری از مسائل و پیش بینی و تجربه لازم - بازهم مورد جدیدی دیده میشه ! و چون معمولا از خانمها در این بخش ( بخش اجرایی ) کمتر استفاده میشه به نظر یک خلاء تجربی هم در بعضی کارهایشان دیده میشه . بهر حال این عرف جامعه کنونی هست و کاریش نمیشه کرد .

wafa :آیا یک خانوم میتونه در بتن ریزی یک سازه تا 2 شب در دمان -2 درجه بتن ریزی کنه نمیدونم شاید فقط دوستان فکر میکنن یک مهندس عمران ساختمان میسازه * آیا تا حالا برایتان پیش آمده برای شروع یک پروژه بروید که فقط یک زمین خالی است و در شعاع 60 کیلومتری شما حتی یک روستا هم نیست حتی سرویس بهداشتی و تلفن ، آب ، برق و . . . نیست و شما هم میخواهید یک پروژه را شروع کنید .* هیچ کس منکر این نیست که خانمها در رشته عمران خوب نیستند اما شرایط کار ما بسیار سخت تر از آن است که شما حتی تصورش را میکنید .* آیا برای کنترل اسکلت فلزی تا حال بر روی اسکلت تا ارتفاع 33 متری رفته اید

marziyeh :ما خانمها مگر چه گناهی کردیم که این رشته رو انتخاب کردیم.با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه و تقریبا 60%از قبولیهای دانشگاهها را تشکیل میدیم .پس بهتر هست که شما آقایون هم به ما یک فرصتی بدهید تا ما هم وارد بازار کار بشیم.من می دونم که خیلی از کارهای عمرانی رو خانمها نمی تونند که انجام بدهند اما اما این بستگی به شما داره که اجازه بدید که حداقل خانمها در دفتر فنیها حضور داشته باشند و یا در جاهایی که مناسب هست.و چه بهتر که فرهنگ سازی بشه. من میدونم که درصد بیکاری در ایران یک عدد دو رقمی هست.اما برای تمامی رشته ها همین طور هست.درست هست که نون آور خونه مرد هست آما این همه سرمایه ای که دولت صرف تحصیل یک خانم کرده باید هدر بره؟

armin321 :شما وقتی میری سر کار بعنوان یک خانم ، یک پسر باید خونه بشینه.

من منظورم حسادت نیست .

ولی خانم شما، ببین نون آور خونه مرد باید باشه .

آیا شما حاضری با یک مهندس عمران مرد ولی بیکار زندگی کنی؟؟

باور کنید من حقوق برابر زن و مرد رو قبول دارم .

ولی الان من میبینم تعدادی از دوستام بیکارن!!!! و محل کار خودم خانمهایی رو میبینم که مشغول به کار هستند ولی بعلت توقع بالا تمایلی به ازدواج ندارند.

navrodi : محیط تقریبا خشن کارگاه _ ساعت کاری زیاد یک پروژه عمرانی در روز _ شرایط سخت که احتیاج به روحیه و خلق و خوی و حتی شرایط جسمی مردانه داره باعث میشه مردها تو اولویت باشند . ولی خوب خانمها میتونن در شرکت های مشاور که بیشتر کارش دفتریه تو اولویت باشن که دیگه بر میگرده به اینکه تو کشور ما برابری زن و مرد وجود نداره

mmcivil : یه کلام . عمران جای زن جاعت نیست . خانمها به جای اینکه وقت واز همه مهمتر پول خودشون رو هدر بدن و برای اقایان نیز ایجاد مزاحمت کنند بهتره به رشته هایی مانند نقاشی - گرافیک -تاریخ - ادبیات و..... امثالهم بپردازند که با روحییه انا بیشتر سازگاری دارد.

الحمد الله دانشگاه ازاد در این رشته محدودیت برای ورود خانمها گذاشته که بهتر است این امر در مقاطع ارشد ودکتری نیز رعایت نماید ولی متاسفانه وزارت علوم در اینگونه رشته ها که حضور خانمهای محترم کمتر نیاز است این تفکیک را قائل نشده .امید است مسئولین امر فکری به حال ان بکنند.

marang : دلایل زیر استخدام اقا رو به خانوم ترجيح ميدن:

- اگه کارشو درست انجام نده، یا دیر بیاد سرکار و... میشه راحت سرش داد زد.

- مرخصی 6 ماهه زایمان نداره

- مرخصی ساعتی شیردهی نداره(یک ساعت در روز)

- میتونه تا زانو بره توی گل

- میتونه روی یه دیوار به عرض 30 سانت و به ارتفاع 4 متری با حفظ تعادل راه بره

- میتونه تواما به عنوان مهندس ناظر،راننده،کارگذار و... انجام وظیفه کنه

- اگه در سال 526 تا مراسم توی فامیل برگذار بشه (عروسی،جشن تولد و...) فقط برای 2 تاشون مرخصی میگیره

- از همه مهمتر میتونه با همکارای خانم کنار بیاد

ولی عیبهای زیر رو هم داره:

- هر 2 ماه یکبار افزایش حقوق میخاد

- خیلی راحت جیم میشه

- زیرآب 10 تااز همکاراشو در کمتر از 2 دقیقه میزنه

- میتونه زیراب مافوق شو پیشه مافوق ترش بزنه

- میتونه صندلی مافوقشو بگیره

صد البته همش شوخی بود(با کمی واقعیت)

big_stan : من یکی اصولا با اشتغال زنی که قراره خانه داری و بچه داری کنه موافق نیستم.

skaram : اما جداي از شوخي و اين جور حرفا به نظر من ما خانما بايد بپذيريم كه مهندسي عمران واقعا يك رشته مردونه ست! اصلا بحث پوشش اسلامي و مسايل مربوطه كه توي بعضي از پست ها مطرح شد( هرچند خودم بشخصه به اين موضوع معتقدم و اين ميتونه يكي از دلايل باشه) رو در نظر نگيريم ، مهندسي عمران با ظرافت هاي خانومانه خيلي جور در نمياد واين كاملا امري طبيعيه و ربطي به ايراني بودن يا اروپايي بودن نداره! پس بايد بپذيريم كه كاملا نميتونيم تو بعضي از شاخه هاي اين رشته پيشرفت كنيم يا كاملا طبيعيه كه همه جا گرايش خانم ها به اين رشته كم باشه . و باز هم ميگم اين قضيه دليل نميشه بعضي از آقايون محترم به قول يكي از دوستان ضدحال بزنن و خانوم ها رو براي اين رشته ندونن (بعضي ديگه كه با لطف بيكرانشون كلا با كار خانم در بيرون مخالفت ميكنن!! ) ولي بايد اين فرهنگ تو جامعه مون باشه كه يك مهندس عمران خانم در محدوده اي كه جاي پيشرفت برابر با آقايون تو اين رشته رو داره ، بتونه پيشرفت كنه كه متاسفانه تو كشور ما همچين چيزي نيست ! فقط يه نكته ديكه بگم بعضي از دوستان استدلالشون اينه كه با سركار رفتن هر خانم يه آقا كه نون آور خونه ست بيكار ميشه! اما بهتره دوستان به اينم توجه كنن كه زندگيا الان اينقد سخت شده كه اگه خانوما هم كار نكنن آقايون محترم مجبور ميشن سه شيفت كار كنن كه به خرج زندگي برسن!!!

amirgozali : این ها همش ناشی از ضعف فرهنگی جامعه هست!

ببخشید که ولی مجبورم این قسمت رو رک بگم:

یا بهتر بگم توی جامعه ای که اکثر افراد ضعف جنسی دارند

وقتی توی دانشگاه در یک محیط علمی و فرهنگی یه خانم موقع راه رفتن هزار نفر بهش زل می زنه از کارگر بی سواد توی محیط کارگاه چه انتظاری دارید؟

دیگه ما بقی قضیه رو خودتون حدس بزنید.........

این میشه که یه خانم نمی تونه توی کارگاه کار کنه.

در ضمن لازم نیست که حتما از دیوار راست بالا بره و یا عملیات آکروباتیک اون بالا انجام بده اون هم مثل ما یک انسان هست و می تونه تمام کار هایی که ما می کنیم رو انجام بده.

یک مساله ای هم هست اینکه فرمایشات دوستان مبنی بر اینکه خانم باید تو خونه بمونه و بچه داری کنه هم باز برمی گرده به فرهنگ افراد توی جامعه. ( قضاوت خوب یا بد بودن این فرهنگ با شما)

babakfeizy : خانم ها هم مثل ما یک انسان هستند و می توانند تمام کار هایی که ما می کنیم رو انجام بدهند شاید هم بهتر.

پس بیایید فرهنگمان رو عوض کنیم. بالاخره باید از یک جایی شروع کنیم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 44
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب رای اینکه این یه تاپیک ساده نباشه من برای این تاپیک نظر سنجی رو هم فعال کردم تا دوستان نظرشون در این مورد اعلام کنند ...:w16:

----

خواهشا دوستان بحث و به حاشیه نکشند و از موضوع منحرف نشند ...:w16:

-----

منتظر نظرات شما هستیم ...:w73:

لینک به دیدگاه

با احترام به خانوما باید بگم که آقایون مفیدتر هستن تو رشته های فنی ..... حالا فقط عمران نه همه رشته های فنی

:w16:

خوب رشته های فنی یه سری مشکلات داره که خانما از پسشون برنمیاد

من تاحالا ندیدم مثلا تمام کارای یه روژه رو دوش یه خانوم باشه

.

.

حالا شایدم مفید باشنو ما نمیدونیم :ws52:

لینک به دیدگاه

فرقی نداره...

کسی قدرت تحلیل سازه داشته باشه....

تسلط کافی از درک رفتار سازه داشته باشه...

کلا قدرت تحلیل بالایی داشته باشه و تویه پروژه های اجرایی بتونه مدیریت کنه...

که این مدیریت تو پروژه ها خیلی مهمه... smilie_girl_086.gif

...

..

در ضمن از ارتفاع هم نترسه... icon_razz.gif

لینک به دیدگاه

با تشكر از دوستاني كه نظر خودشون گفتنند ::

اميدوارم بتونيم در آخر كار جمع بندي خوبي داشته باشيم ... كه بعد هم بشه ارائه داد ...

بزودي هم خودم مسئوليت تبليغ ش به عهده ميگيرم تا شاهد نظرات بيشتري باشيم /////

نظر من ؟:ws3:

خب منم تقريبا با نظر امين عزيز موافقم ...

شايد در بحث هاي تئوري فني مهندسي بشه گفت كه فرقي بين خانم ها و اقايون نيست ها اما در بحث اجرا و محيط كار شرايط كاملا فرق ميكنه و اين آقايون هستند كه بهتر ميتونند فعاليت داشته باشند ...

البته اينو هم بگم فرقي هم نميكنه در چه كشوري باشيد اين قضيه حتي براي كشور هاي ديگه و پروژه هاي بزرگ دنيا هم صادق ه ... در هيچ يك از پروژه هاي بزرگ دنيا اسم خانم ها به عنوان مهندس ناظر يا مجري نيست اما بعنوان مشاور هست ...

خودم هم سابقه كار كردن با هندسين آقا و خانم رو در پروژه داشتم يادمه مهندس ناظر پرژه اي ويلايي در محمود آباد يه خانم تهراني بود كه حاضر شد در اضايه دادن سهميه امضا، يك قرارداد همكاري با يه مهندس مرد كه سابقه همكاري هم داشتند ببنده ...

اون بنده خدا ميگفت از همه سهميه هاش بهمين شكل استفاده ميكنه و اصلا هم حاضرنيست يك روز سر پروژه ساختماني حاضر باشه ...

لینک به دیدگاه

سلامممم:icon_gol:

من فقط چند تا از نظرات پست يك رو خوندم و به اين برخورد كردم ....

mmcivil : یه کلام . عمران جای زن جاعت نیست . خانمها به جای اینکه وقت واز همه مهمتر پول خودشون رو هدر بدن و برای اقایان نیز ایجاد مزاحمت کنند بهتره به رشته هایی مانند نقاشی - گرافیک -تاریخ - ادبیات و..... امثالهم بپردازند که با روحییه انا بیشتر سازگاری دارد.

الحمد الله دانشگاه ازاد در این رشته محدودیت برای ورود خانمها گذاشته که بهتر است این امر در مقاطع ارشد ودکتری نیز رعایت نماید ولی متاسفانه وزارت علوم در اینگونه رشته ها که حضور خانمهای محترم کمتر نیاز است این تفکیک را قائل نشده .امید است مسئولین امر فکری به حال ان بکنند.

خيلي محترمانه ميگم اگه اين شخص الان روبه روم بود مطمئنا خودم خفه اش ميكردم با اين طرز تفكرش :ws3::icon_gol:

من الان فقط در مورد عمران نظر خودمو ميگم چون اطلاع زيادي از رشته هاي ديگه ي فني ندارم ...... :icon_redface:

من نظرم اينه كه خانم هااااااا در همه ي موارد چه تئوري و چه عملي ميتون فعاليت كنن و موفق باشن ولي متاسفانه اشخاصي مثله همين mmcivil جلوي پيشرفت ما رو ميگيرن و هي ميگن كه ما به درد اين رشته نميخوريم و حرفايي از اين قبيل .... :ws44: هي استعداد هاي ما رو سركوب مي كنن :w00:

وگرنه من خودم عاشق كارهاي اجراي ام .... ولي خوب هنوز كوشولوام :ws3: كم كم به اونجا هم ميرسم :ws3:

و در مورد دانشگاه هم بايد عرض كنم همون بهتر كه دانشگاه ازاد دختر نميگيره :w16: افت كلاس داره واسه ماااا اگه دانشجوي اونجااااا باشيم :ws28::icon_gol:و در مورد دانشگاه هاي ديگه بايد بگم كه تعداد دخمل هااااا اينقدر كمه كه اصا به چشم نمياد :ws44: مثلاااااا ما با بشه هاااا 5 - 6 نفر بيشتر نميشيم :w410: :w00: اين يه ظلمه به مااااااااااا :w00:چشم ديدن همين چند نفر رو هم ندارين :w00::ubhuekdv133q83a7yy7 من الان خيلي عصباني ام :ubhuekdv133q83a7yy7 :ubhuekdv133q83a7yy7 :ubhuekdv133q83a7yy7 :ubhuekdv133q83a7yy7 تحصيل كردن تو رشته ي مورد علاقمون حق مسلم ماست :ubhuekdv133q83a7yy7 :ubhuekdv133q83a7yy7 :ubhuekdv133q83a7yy7 :ubhuekdv133q83a7yy7 :ubhuekdv133q83a7yy7

چقد دلم به حال خودمون(دخمل هاااا) سوخت يهوووو :ws44:

بيشتر از اين ديگه حرفم نمياد :ws44: :icon_gol:

لینک به دیدگاه

خيلي محترمانه ميگم اگه اين شخص الان روبه روم بود مطمئنا خودم خفه اش ميكردم با اين طرز تفكرش :ws3::icon_gol:

من الان فقط در مورد عمران نظر خودمو ميگم چون اطلاع زيادي از رشته هاي ديگه ي فني ندارم ...... :icon_redface:

من نظرم اينه كه خانم هااااااا در همه ي موارد چه تئوري و چه عملي ميتون فعاليت كنن و موفق باشن ولي متاسفانه اشخاصي مثله همين mmcivil جلوي پيشرفت ما رو ميگيرن و هي ميگن كه ما به درد اين رشته نميخوريم و حرفايي از اين قبيل .... :ws44: هي استعداد هاي ما رو سركوب مي كنن :w00:

وگرنه من خودم عاشق كارهاي اجراي ام .... ولي خوب هنوز كوشولوام :ws3: كم كم به اونجا هم ميرسم :ws3:

و در مورد دانشگاه هم بايد عرض كنم همون بهتر كه دانشگاه ازاد دختر نميگيره :w16: افت كلاس داره واسه ماااا اگه دانشجوي اونجااااا باشيم :ws28::icon_gol:و در مورد دانشگاه هاي ديگه بايد بگم كه تعداد دخمل هااااا اينقدر كمه كه اصا به چشم نمياد :ws44: مثلاااااا ما با بشه هاااا 5 - 6 نفر بيشتر نميشيم :w410: :w00: اين يه ظلمه به مااااااااااا :w00:چشم ديدن همين چند نفر رو هم ندارين :w00::ubhuekdv133q83a7yy7 من الان خيلي عصباني ام :ubhuekdv133q83a7yy7 :ubhuekdv133q83a7yy7 :ubhuekdv133q83a7yy7 :ubhuekdv133q83a7yy7 تحصيل كردن تو رشته ي مورد علاقمون حق مسلم ماست :ubhuekdv133q83a7yy7 :ubhuekdv133q83a7yy7 :ubhuekdv133q83a7yy7 :ubhuekdv133q83a7yy7 :ubhuekdv133q83a7yy7

چقد دلم به حال خودمون(دخمل هاااا) سوخت يهوووو :ws44:

بيشتر از اين ديگه حرفم نمياد :ws44: :icon_gol:

خب اين كه ديديد زهره چشم اولين دختر تالار عمران نوانديشان بود ...

كه به شدت از حق خودشون دفاع كردن

منتظر بقياش باشيد...:w16:

لینک به دیدگاه

به نظرم . مهم انجام کاره .

هر کی بهتر کار کنه .

اون که شایط کار سخته یا متاسفانه اختلاف حقوق وجود داره (در مورد رشته خودمون می دونم هست بر بقیه رشته ها نمی دونم ) دیگه انتخابی که افراد می تونن با توجه به صلاحیتشون حتی اونها رو حذف کنن .

لینک به دیدگاه

من چون تخصصی ندارم نمیدونم ولی چون دعوت شدم و از دور یه کم از این رشته اطلاع دارم میگم

عمران یه رشته خیلی بحث برانگیزیه که نه میشه گفت باید فقط آقایون باشند و نه فقط خانوما

به نظرم حضور هر دو در کنار هم میتونه مفید باشه

الان دیگه نمیشه یک تبعیض جنسیتی برای رشته ها قائل شد چون برای مثال رشته ای مثل معماری که اصولا حضور خانوما توش پر رنگ تر هستش و بیشتر این رشته رو با خانوما میشناسند، ولی در همین رشته آقایونی هستند که خیلی خیلی بهتر دارند کار میکنند .........

شاید بعضی رشته ها به دلیل سختیش و یا تبحر ذاتی و آموخته های از قبل در ایران بیشتر ظاهری مردونه داشته باشند ولی مهم ترین شرط برای موفقیت در رشته و کار فقط و فقط تبحر هستش و نه جنسیت فرد ..........

لینک به دیدگاه

سلام به همه:

خوب راستش من موافق همچین تاپیک ها و بحث هایی نیستم چرا که جز بحث و دعوا نتیجه ای نداره.ضمن اینکه با این مضمون سوال (به دلیل ایجاد فاصله و حواشی درتوانایی نسبت به انجام کار و اجرایی کردن علم ) موافق هم نیستم.

اما با توجه به بحثی که چند روز پیش توی محیط کارم داشتم :

1. از نظر شخص خود من هیچ رشته ای منحصر به جنس خاصی نیست و نمیشه گفت که توانایی انجام اون به نحو احسنت از عهده جنس خاصی خارج هستش. چون همون طور که میبینیم خیلی از مواقع در محیط هایی حتی مثل صنایع فولاد که محیط خشنی محسوب میشه، یه خانوم توانا همپایی مرد های اونجا کار می کنه. حالا ممکنه کار عملی رو انجام نده و یا اینکه براش تعریف نشه،اما از لحاظ علمی میتونه محیط رو ساپورت کنه .

قبول دارم بعضی رشته ها مثل مکانیک و عمران محیط مناسبی برای خانم ها ندارند اما اگر فردی عاشقانه بخواد کار کنه هرگز محیط کار باعث عدم اثبات توانایی هاش نخواهد شد.

نتیجه اینکه خانوم ها و آقایون سهمی یکسان در ایجاد کار مفید و مثمر ثمر در این رشته ها دارند.

2.جدای از بحث 1 به نظر میرسه که کارفرما ها به دو دسته تقسیم میشن و شاید 3 دسته.

• دسته اول: کسایی هستند که فقط خروجی کار مهمه براشون. خوب این دسته باعث میشن که مرد و زن یکسان دیده شن و باید به این قشر از کارفرماها احسنت گفت. کار ظریف . دقیق خانم ها در کنار توانایی آقایون براشون تعریف پیدا کرده.
  • دسته دوم: افرادی هستند که دقیاً مثل بیس این سوال فقط به لایه رویی یعنی جنسیت فکر میکنن .که مایلم ازین دسته چیزی نگم.
  • دسته سوم هم که قربونشون برم تکلیفشون با خودشون معلوم نیست.فقط دوست دارن نیرویی باشه...

حالا چرا اینارو مطرح کردم. واسه اینکه اگر کارفرما توی دسته اول باشه خوب میبینیم که کاملاً محیط رو باز میذاره و باعث میشه که سوالاتی مثل سوال تاپیک مطرح نشه اما اگر دسته دوم باشه ...!

3. حالا یه چیز جالب اینه که اگر فردی خانومی رو اتسخدام نمیکنه واسه اینه که نمتونه هزینه ای واسه استخدام دوباره توی مواقعی مثل ازدواج خانوم، بارداری و ... انجام بده. این هم میتونه یه دلیل واسه این باشه که نیروی مرد مشکلاتی از این دست رو نداره.

متشکرم

لینک به دیدگاه

خيلي محترمانه ميگم اگه اين شخص الان روبه روم بود مطمئنا خودم خفه اش ميكردم با اين طرز تفكرش :icon_gol:

من الان فقط در مورد عمران نظر خودمو ميگم چون اطلاع زيادي از رشته هاي ديگه ي فني ندارم ......

من نظرم اينه كه خانم هااااااا در همه ي موارد چه تئوري و چه عملي ميتون فعاليت كنن و موفق باشن ولي متاسفانه اشخاصي مثله همين mmcivil جلوي پيشرفت ما رو ميگيرن و هي ميگن كه ما به درد اين رشته نميخوريم و حرفايي از اين قبيل .... هي استعداد هاي ما رو سركوب مي كنن

:icon_gol:

با نظرش موافقم!!:w16:

خب اين كه ديديد زهره چشم اولين دختر تالار عمران نوانديشان بود ...

كه به شدت از حق خودشون دفاع كردن

منتظر بقياش باشيد...:w16:

من با اینکه عمران نیستم ولی هییییییی....:a030:

به نظرم . مهم انجام کاره .

هر کی بهتر کار کنه .

کاملا موافقم:icon_gol:

من خودم تو نظر سنجی فرقی نمیکنه رو انتخاب کردم چون واقعا هم همینطوری...

مهم اینه که کی کارش درستره و تو این زمونه وجدان کاری داره!!:w16:

لینک به دیدگاه

سلام

خوب به نظر من هیچ فرقی نیست:ws46: و نبایدم باشه:ws37: ولی متاسفانه در دانشگاه آزاد این تمایز ها قرار میده :banel_smiley_4: من به شدت مخالفم چون معتقدم هر کسی که به رشتش علاقه داشته باشه موفق میشه :a030:و هیچ تفاوتی نیست و نبایدم باشه

ولی متاسفانه تو جامه ای که توش قرار گرفتین اینگونه تفکر پایین و ارائه میدن دیگه

من برای همه کسایی که به رشتشون اهمیت میدن و علاقه دارن آرزوی موفقیت میکنم چه خانوما چه آقایون:a030:

لینک به دیدگاه

واه چه فرقی میکنه (این مملکت همه چیش دختر پسری شده:icon_pf (34):)

از نظر من یه پروژه بزرگ باید تیم ورکر خوب داشته باشه

عمرانم خیلی بخواد خودشو نشون بده واسه پروژه های بزرگ که اونم تیم میخواد

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از دعوتتون00000036.gif

به نظر من هم جنسیت ملاک نیست و فرقی نمیکنه مهندس عمران خانوم باشه یا آقا

البته خوب اینطور که من یه اطلاعات کمی دارم عمران گرایش های زیادی داره که بعضیاش خیلی سخته و شرایط سختی رو بدنبال داره برای فرد مسئول ، اما به هرحال اگر کسی بتونه کاری رو به نحو احسن انجام بده فرقی نمیکنه آقا باشه یا خانوم:icon_gol:

-----------------------------

از من میشنوید چه خانوما چه آقایون عمرانی تغییر رشته بدید بیاد صنایع! 303.gif

لینک به دیدگاه
سلام به همه:

خوب راستش من موافق همچین تاپیک ها و بحث هایی نیستم چرا که جز بحث و دعوا نتیجه ای نداره.ضمن اینکه با این مضمون سوال (به دلیل ایجاد فاصله و حواشی درتوانایی نسبت به انجام کار و اجرایی کردن علم ) موافق هم نیستم.

اما با توجه به بحثی که چند روز پیش توی محیط کارم داشتم :

1. از نظر شخص خود من هیچ رشته ای منحصر به جنس خاصی نیست و نمیشه گفت که توانایی انجام اون به نحو احسنت از عهده جنس خاصی خارج هستش. چون همون طور که میبینیم خیلی از مواقع در محیط هایی حتی مثل صنایع فولاد که محیط خشنی محسوب میشه، یه خانوم توانا همپایی مرد های اونجا کار می کنه. حالا ممکنه کار عملی رو انجام نده و یا اینکه براش تعریف نشه،اما از لحاظ علمی میتونه محیط رو ساپورت کنه .

قبول دارم بعضی رشته ها مثل مکانیک و عمران محیط مناسبی برای خانم ها ندارند اما اگر فردی عاشقانه بخواد کار کنه هرگز محیط کار باعث عدم اثبات توانایی هاش نخواهد شد.

نتیجه اینکه خانوم ها و آقایون سهمی یکسان در ایجاد کار مفید و مثمر ثمر در این رشته ها دارند.

2.جدای از بحث 1 به نظر میرسه که کارفرما ها به دو دسته تقسیم میشن و شاید 3 دسته.

• دسته اول: کسایی هستند که فقط خروجی کار مهمه براشون. خوب این دسته باعث میشن که مرد و زن یکسان دیده شن و باید به این قشر از کارفرماها احسنت گفت. کار ظریف . دقیق خانم ها در کنار توانایی آقایون براشون تعریف پیدا کرده.
  • دسته دوم: افرادی هستند که دقیاً مثل بیس این سوال فقط به لایه رویی یعنی جنسیت فکر میکنن .که مایلم ازین دسته چیزی نگم.
  • دسته سوم هم که قربونشون برم تکلیفشون با خودشون معلوم نیست.فقط دوست دارن نیرویی باشه...

حالا چرا اینارو مطرح کردم. واسه اینکه اگر کارفرما توی دسته اول باشه خوب میبینیم که کاملاً محیط رو باز میذاره و باعث میشه که سوالاتی مثل سوال تاپیک مطرح نشه اما اگر دسته دوم باشه ...!

3. حالا یه چیز جالب اینه که اگر فردی خانومی رو اتسخدام نمیکنه واسه اینه که نمتونه هزینه ای واسه استخدام دوباره توی مواقعی مثل ازدواج خانوم، بارداری و ... انجام بده. این هم میتونه یه دلیل واسه این باشه که نیروی مرد مشکلاتی از این دست رو نداره.

متشکرم

نظره جالبی بود ... کاملا موافقم :w16:... اما باید در واقعیت و قبول کنیم که الان حضور خانم ها در بخش رشته های فنی مهندسی از جمله عمرآن کاملا کم رنگه و همینطورم که قبلا هم گفتم این فقط مربوط به کشور ما نیست بلکه در همه جای دنیا بهمین شکل ....ه

البته اینم بگم که همیشه استثنا هم هست ... و دلیلش هم همون بحث فنییشه ...

و اینم اضافه کنم که حضور خوب خانم ها در دیگر بخش های عمران مثل مهندس مشاور و یا گاهی اوقات ناظر خیلی بیشتر از دیگر بخش ها به چشم میاد ...

لینک به دیدگاه

من با نظر برخی دوستان در پست اول موافق بودم که در زیر آوردم:

کار در محیط کارگاه حتی برای آقایان هم سخته و 70 - 80 درصد تمرکزشون برروی کنترل مسائل حاشیه ای می گذره. طبیعتا در چنین محیط سخت و خشنی آقایان بیشتر برش دارند . اما الان در شرکتهای مشاور کم کم استخدام خانمها بیشتر شده و این موضوع را نمیشه نادیده گرفت .

محیط تقریبا خشن کارگاه _ ساعت کاری زیاد یک پروژه عمرانی در روز _ شرایط سخت که احتیاج به روحیه و خلق و خوی و حتی شرایط جسمی مردانه داره باعث میشه مردها تو اولویت باشند . ولی خوب خانمها میتونن در شرکت های مشاور که بیشتر کارش دفتریه تو اولویت باشن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...