رفتن به مطلب

رفع اشکال دروس سیالات1و2 و دینامیک گازها

ارسال های توصیه شده

بیشتر توضیح بفرمایید:icon_gol:
منظور اینه که سیالات کامل تقسیم بندی کنه...

مکانیک سیالات: استاتیک(هیدرو آئرو) دینامیک(هیدرو آئرو)

سیالات:نیوتنی....غیر نیوتنی

جریان سیالات:

جریان آرام-درهم-حقیقی-ایده آل-غیرایده آل-بازگشت پذیر -بازگشت ناپذیر-پایدار-غیرپایدار-یکنواخت-غیر یکنواخت-چرخشی-غیرچرخشی-لزج (ویسکوزیته)-غیر لزج (غیرویسکوزیته)-داخلی-خارجی-خزشی-تراکم پذیر-تراکم ناپذیر و....

قوانین حاکم بر سیالات:

اصل بقای جرم(معادله پیوستگی)-قانون اول ترمودینامیک(معادله انرزی)-معادله ممنتوم خطی_معادله ممنتوم زوایه ای-معادله برنولی-معادله ناویه استوکس-قانون لزجت نیوتن-قانون نیوتن(معادله اولر) و.....

خواص سیالات:

خواص ترمودینامیکی-سینماتیکی و....

و.....

منظور من اینکه یکی بتونه اینا رو کامل بنویسه و هرچیزی که توی سیالات میگذره رو طبقه بندی کنه یعنی هم مکانیک سیالات و هم ترمودینامیک باشه .....:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 138
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دوستان من یک سوال دارم

در کنکور 90 سوال 63

بازده کل در صورت سوال داده شده یا بازده هیدرولیکی؟

اون gr/cc رو هم باید بر 1000تقسیم کنیم درسته؟

سوال رو هم در صفحه قبل ضمیمه کردم اگر ندارید

لینک به دیدگاه
دوستان من یک سوال دارم

در کنکور 90 سوال 63

بازده کل در صورت سوال داده شده یا بازده هیدرولیکی؟

اون gr/cc رو هم باید بر 1000تقسیم کنیم درسته؟

سوال رو هم در صفحه قبل ضمیمه کردم اگر ندارید

gr/cc رو هم باید بر 1000تقسیم کنیم درسته؟

با خودم گفتم:چگالی آب رو که میدونم 1000 هست

با توجه به گزینه ها هم میشد متوجه شد که از فرمول k8slp1l6920xmweyuoo8.jpgباید استفاده کرد و گزینه دوم را بدست آوردم:ws52:

لینک به دیدگاه
gr/cc رو هم باید بر 1000تقسیم کنیم درسته؟

با خودم گفتم:چگالی آب رو که میدونم 1000 هست

با توجه به گزینه ها هم میشد متوجه شد که از فرمول k8slp1l6920xmweyuoo8.jpgباید استفاده کرد و گزینه دوم را بدست آوردم:ws52:

درسته

اما در صورت سوال حتما باید ذکر میکرد"بازده کل"تا از لحاظ علمی درست باشه

والا یک نفر میتونست بازده هیدرولیکی بگیره و درست عکس فرمول میشد.که در گزینه ها نبود

درست نمیگم؟

---

همون تقسیم بر هزار باید کنیم

لینک به دیدگاه
درسته

اما در صورت سوال حتما باید ذکر میکرد"بازده کل"تا از لحاظ علمی درست باشه

والا یک نفر میتونست بازده هیدرولیکی بگیره و درست عکس فرمول میشد.که در گزینه ها نبود

درست نمیگم؟

---

همون تقسیم بر هزار باید کنیم

یک مسله دیگه هم هست وقتی ذکر نمیکنه یعنی کل ولی اگر منظورش چیز دیگه ای بود باید حتما ذکر میکرد.

یعنی چی تقسیم بر هزار؟اگر منظورتون جوابه،گفته بر حسب کیلو ،بنابراین باید تقسیم کنیم

لینک به دیدگاه
یک مسله دیگه هم هست وقتی ذکر نمیکنه یعنی کل ولی اگر منظورش چیز دیگه ای بود باید حتما ذکر میکرد.

یعنی چی تقسیم بر هزار؟اگر منظورتون جوابه،گفته بر حسب کیلو ،بنابراین باید تقسیم کنیم

خب من اون رو الان فهمیدم :ws52:

منظورم اون gr/ccبود

0.001باید بگیریم یا 1یا1000؟

لینک به دیدگاه

منظورش بازده کل بوده.

اگه بازده هیدرولیکی منظورش بود بایستی ذکر کنه.

(گمون نمی کنم همچین گافی داده باشه)

گرم بر سی سی هم باید تبدیل واحد بزنید

لینک به دیدگاه
salam tafavote feshar estatic va feshare sokun dar chiye?mishe tarifi az har kodum begid!tuye fasle 6 fox dar halle masael bayad tafavotesho bedunim

سلام.لطفا فارسی تایپ نمایید.

فشار استاتیک همان فشار معمولی است و یا بعبارتی دیگر فشار ترمودینامیکی.اما اگر شرایط را بصورت تک آنتروپی به شرایط سکون برسانیم فشاری بیشتر از فشار استاتیکی بدست میاید که همان فشار سکون است.

همچنین میشه فشار سکون رو حاصل جمع فشار استاتیکی و دینامیکی دانست.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یک سوال سیالاتی ساده دارم

بادکنکی داخل یک ظرف است اگر این ظرف به سمت راست شتاب گیرد بادکنک به کدام سمت می رود ؟ چرا ؟

داخل ظرف هواست

لینک به دیدگاه
سلام دوستان من یک سوال سیالاتی ساده دارم

بادکنکی داخل یک ظرف است اگر این ظرف به سمت راست شتاب گیرد بادکنک به کدام سمت می رود ؟ چرا ؟

داخل ظرف هواست

به سمت چپ

عمل و عکس العمل!

لینک به دیدگاه
salam tafavote feshar estatic va feshare sokun dar chiye?mishe tarifi az har kodum begid!tuye fasle 6 fox dar halle masael bayad tafavotesho bedunim

براي درك بهتر از فشار سكون مي تواني به كتاب ديناميك گاز ها مراجعه و فصلهاي جريان(مافوق و مادون صوت) در نازل ها را مطالعه بفرماييد.

لینک به دیدگاه

اقا من یک سوال سیالاتی دیگه دارم که باید هرچه زود تر جوابش رو پیدا کنم اینه

مخزن بسیار بزرگی با نصب سوراخی در جداره این مخزن می توان اب را تخلیه کرد محل ایجاد این سوراخ را به گونه ای تعیین کنید که سیال هنگام خروج بیشترین برد را داشته باشد ؟

لینک به دیدگاه

مخزن بسیار بزرگی با نصب سوراخی در جداره این مخزن می توان اب را تخلیه کرد محل ایجاد این سوراخ را به گونه ای تعیین کنید که سیال هنگام خروج بیشترین برد را داشته باشد ؟

وقتی مخزن رو از ارتفاع سوراخ می کنیم

در پایین ترین تقطه دارای بیشترین برد است بدلیل فشار بیشر از ارتفاع آب .:icon_gol:

لینک به دیدگاه
وقتی مخزن رو از ارتفاع سوراخ می کنیم

در پایین ترین تقطه دارای بیشترین برد است بدلیل فشار بیشر از ارتفاع آب .:icon_gol:

نه دوست عزیز اگه سوال به این سادگی بود که مزاحم شما نمی شدیم

لینک به دیدگاه

مخزنت چه شکلیه؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
اگه میشه

تنش:

و انواع تنش رو ها توضیح بدین ممنون میشم:icon_redface:

انواع تنش ها:فشاری-کششی-برشی-خمشی-پیچشی

تنش فشاری:بر اثر اعمال نیروی فشاری بر سطح جسم بوجود میاد.

تنش کششی :بر اثر اعمال نیروی کششی بر سطح جسم ایجاد میشه

ما بقی هم بیشتر در جامدات مورد بررسی قرار میگیرند.و تنش برشی را در سیالات میتوان اینگونه تعریف نمود تنشی که بر اثر لغزش لایه های سیال بر روی یکدیگر در آن ایجاد می شود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...