رفتن به مطلب

رفع اشکال دروس سیالات1و2 و دینامیک گازها

ارسال های توصیه شده

• 2 هفته بعد...
  • پاسخ 138
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با درود

لطفا پیرامون سوال 58 من رو راهنمایی کنید

من ابتدا میدان سرعت رو بدست میارم که میشه رابطه زیر

V(x,y)=6x*y+3x^2*y-3y^2

آیا درست بدست آوردم؟

بعد اگر درست هست از اینجا به بعد باید چکار کنم تاسرعت متوسط رو بدست بیارم؟:ws52:

ممنون

لینک به دیدگاه
با درود

لطفا پیرامون سوال 58 من رو راهنمایی کنید

من ابتدا میدان سرعت رو بدست میارم که میشه رابطه زیر

V(x,y)=6x*y+3x^2*y-3y^2

آیا درست بدست آوردم؟

بعد اگر درست هست از اینجا به بعد باید چکار کنم تاسرعت متوسط رو بدست بیارم؟:ws52:

ممنون

درود بر شما:icon_gol:

lk1bfmxs26m74arckq92.jpg

لینک به دیدگاه
درود بر شما:icon_gol:

lk1bfmxs26m74arckq92.jpg

تشکرفراوان:icon_gol:

فکر کنم یه مقدار در پرسیدنش از جانب خودم اشتباه کردم،این قسمت سوالش که شما نوشتی مال فصل بعد بود که هنوز بهش نرسیدم:ws3:

اون عبارت 6xyرو من زیادی بدست آوردم؟:ws52:

البته تاثیری در حلش نداره،چون بالاخره یکی از بعد ها عبارتش رو صفر میکنه ولی میخوام ببینم اشتباه هست یا نه؟

لینک به دیدگاه
تشکرفراوان:icon_gol:

فکر کنم یه مقدار در پرسیدنش از جانب خودم اشتباه کردم،این قسمت سوالش که شما نوشتی مال فصل بعد بود که هنوز بهش نرسیدم:ws3:

اون عبارت 6xyرو من زیادی بدست آوردم؟:ws52:

البته تاثیری در حلش نداره،چون بالاخره یکی از بعد ها عبارتش رو صفر میکنه ولی میخوام ببینم اشتباه هست یا نه؟

راه حل بر اساس تابع جریان است و مقادیر نیز در همین تابع جایگزین شده اند.و نیازی به محاسبه سرعت نیست.

لینک به دیدگاه
راه حل بر اساس تابع جریان است و مقادیر نیز در همین تابع جایگزین شده اند.و نیازی به محاسبه سرعت نیست.

آهاااااااااااااان

الان متوجه شدم،من در واقع داشتم یه مرحله اضافه میرفتم...ودرنهایت به جواب میرسیدم فقط یکم طولانی تر میشدش:w16:

مرسی،همونطور که گفتم راه حل شما مال جلوتر بود،ولی خوب شد که دونستم از الان:a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان گرانقدر. توی معادله اولر چه موقع ترم زیر توی معادله قرار می گیره؟ ضمنا مشخصا منظور از این ترم توی این معادله چیه؟(به طور مثال تغییرات فشار با گرادیان فشار در جهت بردار مفروض توی این معادله نمایش داده میشه)...قبلا از همکاری شما سپاسگزاریم!!!:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام به دوستان گرانقدر. توی معادله اولر چه موقع ترم زیر توی معادله قرار می گیره؟ ضمنا مشخصا منظور از این ترم توی این معادله چیه؟(به طور مثال تغییرات فشار با گرادیان فشار در جهت بردار مفروض توی این معادله نمایش داده میشه)...قبلا از همکاری شما سپاسگزاریم!!!:icon_gol::icon_gol:

میشه لطف کنی و معادله کامل رو بنویسی؟؟

الان نمیدونم این کجای معادله است!!!

آخه کتاب و جزوه الان ندارم و دقیق معادله توی ذهنم نیست...

لینک به دیدگاه
شما در حقیقت یه جورایی این معادله رو نوشتید.درسته؟میشه بفرمایید دقیقا سوالتون چیه؟

smi4gkhecvszvskszdvh.jpg

معادلاتی که نوشتین معادلات نویر استوکس هستن البته برای سیالات غیر لزج(تنش برشی=0).البته به نظر وجوه تشابه زیادی با معادله اولر داره ولی اینکه یکی هستن رو بعید می دونم

لینک به دیدگاه
معادلاتی که نوشتین معادلات نویر استوکس هستن البته برای سیالات غیر لزج(تنش برشی=0).البته به نظر وجوه تشابه زیادی با معادله اولر داره ولی اینکه یکی هستن رو بعید می دونم

معادله اویلر از معادلا نویر استوکس بدست میاد.جفت معادلات یکی هست فقط بجای شتاب تغییرات سرعت بر زمان و بجای گاما در ارتفاع مستقیما فشار رو نوشته.

لینک به دیدگاه
معادله اویلر از معادلا نویر استوکس بدست میاد.جفت معادلات یکی هست فقط بجای شتاب تغییرات سرعت بر زمان و بجای گاما در ارتفاع مستقیما فشار رو نوشته.

تایید میشه:a030:

لینک به دیدگاه
در هر صورت من دنبال مفهوم ترم زیر توی معادله ام.آیا این ترم تغییرات وزن سیال نسبت به جهت شتاب سیال رو توی این معادله نشون میده؟

تغییرات فشار نسبت به جهت شتاب بگیم درست تر نیست؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
بهترین مرجع برای مطالعه سیالات 1و2 چه مرجعی است

متشکرم

سلام دوست عزیز

مکانیک سیالات مراجع زیادی داری و ممکنه هرجایی یکی از اون مورد مطالعه قرار بگیره.

اما مهمترین های اوونها

مکانیک سیالات-وایت

مکانیک سیالات-فاکس

مکانیک سیالات-استریتر

مکانیک سیالات-شیمز

هست،دیگر مراجعم هم به فارسی و هم به انگلیسی موجود هست مثلا

مکانیک سیالات-مانسون

مکانیک سیالات-سری شومز

مکانیک سیالات-دکتر سمیع پور

مکانیک سیالات-دکتر کیوان صادقی و ...

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز

مکانیک سیالات مراجع زیادی داری و ممکنه هرجایی یکی از اون مورد مطالعه قرار بگیره.

اما مهمترین های اوونها

مکانیک سیالات-وایت

مکانیک سیالات-فاکس

مکانیک سیالات-استریتر

مکانیک سیالات-شیمز

هست،دیگر مراجعم هم به فارسی و هم به انگلیسی موجود هست مثلا

مکانیک سیالات-مانسون

مکانیک سیالات-سری شومز

مکانیک سیالات-دکتر سمیع پور

مکانیک سیالات-دکتر کیوان صادقی و ...

کتاب مکانیک سیالات (2 جلدی) دکتر محمد صادق معیری ، انتشارات دانشگاه شیراز واقعا" کتاب خوبیه...

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

استاد سیالاتمون امروز ازمون سوالی پرسید که گفت برا هفته آینده بیارید

دلیل اینکه در مانور متر ها ما از جیوه استفاده میکنیم و هیچ گاه از آب یا روغن استفاده نمیشود چیست؟

خلاصه مفید

هل من الکاربران ینصرنی؟:texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...