رفتن به مطلب

محک (موسسه حمایت از کودکان سرطانی)

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 92
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

افسانه خانوم از همياران خوب محك روي ديوار محك اين جمله رو نوشته:

من کارت های عروسیمو از محک تهیه کردم ، اینم یه پیشنهاد برای عزیزاني که عروسی شون نزدیکه این ایده به وسیله کارت به بقیه هم منتقل میشه

لینک به دیدگاه

داستان موفقيت يك ايده ي انسان دوستانه، براي حمايت از كودكان محك

داستاني كه در ادامه مي خوانيد داستان يك فعاليت خيرخواهانه است كه به ما مي آموزد چگونه مي توان بگونه اي خلاقانه و موثر در امور خير و بشر دوستانه فعاليت كرد، فعاليتي كه سبب شكل گيري يك تحول خوب و چشمگير در مسير حمايت از كودكان مبتلا به سرطان محك خواهد شد

لینک به دیدگاه

موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان"محک" به عنوان يک سازمان غيردولتي، غيرانتفاعي وغيرسياسي در سال 1370 با شماره 6567 به ثبت رسيد و از همان زمان فعاليت رسمي خود را جهت تسکين آلام کودکان مبتلا به سرطان و خانواده هاي آنان آغاز نمود.

از همان ابتداي تاسيس، به پشتوانه حضور خالصانه موسسين متخصص و پاک نيت، موسسه "محک" توانست ظرف کمتر از يک دهه با بهره گيري از اعتماد و حمايت هاي آحاد مردم و سخت کوشي اعضاء داوطلب و اعمال روشهاي علمي و تخصصي در مراقبت هاي ويژه از بيماران و خانواده هاي آنان در کنار پيشرفتهاي علم پزشکي آمار مرگ و مير را از 75 درصد در دهه 60، به 25درصد در دهه80 برساند.

موضوع فعاليت مؤسسه محک ، انجام امور خيريه در زمينه هاي پزشکي، پژوهشي، پيشگيري، درماني، خدماتي، بهداشتي، بيمارستاني، رفاهي و صرفا در جهت حمايت از کودکان مبتلا به سرطان مي باشد.

محک تبلوري از ايفاي نقش مشارکت مردمي در جامعه است که در بخش اول اساسي ترين شعار محک يعني ” ما را ياري دهيد و از ما ياري بخواهيد ” بر آن تصريح شده است.

موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان " محک" توانسته است در طول 19 سال فعاليت خود بالغ بر ده ها هزار کودک مبتلا به سرطان را تحت حمايت قرار داده وامکان ساخت بيمارستان فوق تخصصي سرطان کودکان "محک" را فراهم آورد.

لینک به دیدگاه

محک حامي استوار پدران و مادراني است که کودک آنها به بيماري سرطان مبتلا شده است. در سايه اين حمايت، خانواده ها مي توانند بدون نگراني، تنها به درمان کودک خود فکر کنند و کودکان مي توانند شادمانه تر فرآيند درمان را طي نموده و آرزو هاي آنها از بودن يا نبودن، به چگونه زيستن در آينده تغيير کند. در سايه حمايت محک هيچ کودکي از فقر و ناتواني در پرداخت هزينه درمان، فوت نخواهد کرد. محک با ارائه بالاترين سطح از پاسخگويي و شفافيت، معتمد ترين نهاد خيريه براي نيکوکاران و سازمان هاي بشر دوستانه و عملکرد آن معياري براي ايجاد و ارزيابي سازمان هاي مشابه در سطح ملي و بين المللي خواهد بود.

اين سازمان از نظر چند عملکردي بودن، در دنيا منحصر به فرد بوده و در هريک از زمينه هاي فعاليت، در زمره يکي از ده سازمان برتر در جهان خواهد بود.

لینک به دیدگاه

محک سازماني است که از انگيزه والاي کمک به همنوع سرچشمه گرفته و توجه خود را معطوف بيماري سرطان کودکان در سطح ملي و بين المللي و در حوزه هاي امور خيريه،درمان و تحقيقات نموده است. حمايت همه جانبه از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آنان در بخش خيريه، درمان کودکان مبتلا به سرطان در چهارچوب منشور حقوق بيمار و بر اساس جديد ترين و کارآمد ترين روش ها و آخرين دست آورد هاي علم پزشکي در بخش درمان و انجام تحقيقات علمي در زمينه بيماري سرطان براي کشف علل بروز بيماري، روش هاي تشخيص، پيشگيري و روش هاي نوين درمان ماموريت اين سازمان است.

اين سازمان خيريه، غير انتفاعي، غير سياسي و غير دولتي است و با اتکاء به جلب مشارکت هاي مردمي و انواع کمک هاي بشر دوستانه اعم از نقدي، کالا، خدمات و دانش فني اداره مي شود. کارکنان و داوطلبان صميمانه در کنار يکديگر براي تحقق اهداف بشر دوستانه محک تلاش مي کنند. محک نه تنها به سرطان کودکان مي پردازد بلکه انديشه والاي کمک به همنوع را ترويج مي نمايد. شفافيت، اعتماد سازي و پاسخگويي ممتاز ترين ويژگي هاي محک هستند.

bmamooriat.jpg

لینک به دیدگاه

يکي ديگر از منسجم ترين و شناخته شده ترين روشهاي کمک به موسسه محک قلک هاي موسسه است. قلک هاي موسسه در انواع مختلف سفالي، کائوچويي، پلاستيکي و فلزي توليد شده و بر حسب تقاضاي خيرين و نيکوکاران در محل کار يا منزل به آنها تحويل داده شده و پس از پر شدن نيز با هماهنگي قبلي از افراد تحويل گرفته مي شود. جهت کسب اطلاع بيستر از نحوه تحويل گرفتن قلک هاي محک و همچنين اعلام درخواست قلک با شماره هاي موسسه، بخش قلک تماس حاصل نماييد.

-

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

-

لینک به دیدگاه

هزينه دارو و اقامت هر کودک بر اساس متوسط دفعات مراجعه به مجتمع ، پانزده ميليون ريال در سال مي باشد . آيا علاقمند به تقبل هزينه دارو و درمان يك كودك تحت پوشش محك در سال هستيد؟

اقامت کودکان در مجتمع بيمارستاني - رفاهي محک به معني بهره مندي از محيطي آرام، تغذيه مناسب، پيگيري درمان، فراهم آوردن امکانات بازي و شادي و فعاليت هاي دسته جمعي و . . . مي باشد . آيا شما مي توانيد ما را در ارائه اين امکانات به يک يا چند نفر از کودکان معصوم مبتلا به سرطان ياري دهيد؟ اين امر تنها با پرداخت يکصد و بيست و پنج هزار تومان در ماه و تکميل فرم مندرج در ذيل است . يقين داريم مانند هميشه با تقبل تأمين هزينه يک کودک حتي براي مدت يک ماه ، توان ما را در ادامه اين راهي که در پيش رو داريم دو چندان خواهيد نمود .

لینک به دیدگاه

هزينه يک روز اداره بيمارستان محک با توجه به محاسبات انجام شده و برآوردهاي صورت گرفته 30،000،000 ريال در روز مي باشد شما ياور گرامي مي توانيد با پرداخت تمام يا قسمتي از هزينه هاي يک روز اداره بيمارستان محک فرصت ارائه خدمات درماني را به کودکان معصوم مبتلا به سرطان فراهم آوريد. روزهاي بيشتري را به کودکان مبتلا به سرطان ببخشيد و به آنها شادي و بازي روزگار کودکي را هديه دهيد.

لینک به دیدگاه

محک از نخستين سال هاي بنيانگذاري اش در پي احداث يک بيمارستان فوق تخصصي با کامل ترين تجهيزات تشخيص و درمان سرطان بوده که سرانجام با خريد قطعه زمين در سال 1376 عمليات احداث اين بيمارستان در سال 1378 آغاز شده و در فروردين ماه 1386 بيمارستان محک افتتاح شده است. يکي از مراحل بسيار مهم و اساسي در راه اندازي بيمارستان تجهيز آن است که از سالها پيش به کمک ياوران و نيکوکاران موسسه آغاز شده و در حال حاضر نيز در جريان است در صورتيکه تمايل به مشارکت در فرآيند تجهيز بيمارستان داريد مي توانيد از طريق تماس با دفاتر موسسه يا مراجعه به آنها از ليست اقلام مورد نياز موسسه آگاه شويد.

لینک به دیدگاه

موسه محک جهت تامين کالاهاي مورد نياز خود براي استفاده در بيمارستان و همچنين ارائه کمک هاي غير نقدي به خانواده بيماران نيازمند، پذيراي کمک هاي غير نقدي شما ياوران گرامي است. از شما ياور گرامي خواهشمند است در صورتيکه قصد اهداء کمک هاي غير نقدي به موسسه را داريد هماهنگي لازم را با موسسه در زمينه کالاهاي مورد نياز با دفاتر موسسه از طريق مراجعه حضوري يا تماس انجام داده و سپس جهت اهداء کالاهاي مورد نظر خود اقدام فرماييد.

لینک به دیدگاه

آقای محسن مستدیم روی دیوار محک نوشته اند: پسر یکی از اقوام ما حدود 8و9 سال داشت که بیماری عجیبی گرفت که بعضی دکترها گفتند سرطان و بعضی تکذیب کردند دست پدر خانواده خیلی تنگ بود، محک تمام مخارج همه عمل های پی در پی و حتا پول تاکسی، خرید لباس و خیلی چیزهای دیگه رو تمام و کمال پرداخت کرد و اون پسر بطور کلی بهبود پیدا کرد. ...اگر محک نبود اون پسر الان تو جمع خانواده نبود. ممنون از خیرین و محک

لینک به دیدگاه

خستین همایش بین المللی مسولیت اجتماعی شرکتها با محوریت سرطان کودک 26 بهمن ماه در محک برگزار خواهد شد

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 23501164 تماس بگیرید

لینک به دیدگاه

در محک قلب همه شادان بود

در محک یاری برای جان بود

در محک دستم بود در کار خیر

در محک عشقم بود همزاد مهر

در محک یاور چو هستی خوشدلی

بر محک باور چو داری همدلی

در محک عشق عمیقی بر دلم

تازه میگردد از ان اب و گلم

عشرت ار خواهی که باشی بر عیار

عشق خود را تو محک زن رو به کار

در محک همواره دلشادی بود

دوستان در این سرا شادی بود

لینک به دیدگاه

دعا می کنم که هیچگاه چشمهای زیبای تو رادر انحصار قطره های اشک نبینم!

دعا می کنم که لبانت را فقط در غنچه های لبخند ببینم!

دعا می کنم دستانت که وسعت آسمان و پاکی دریا و بوی بهار را داردهمیشه از حرارت عشق گرم باشد!

من برایت دعا می کنم که گل های و...جود نازنینت هیچگاه پژمرده نشوند !

برای شاپرک های باغچه ی خانه ات دعا می کنم که بال هایشان هرگز مح...تاج مرهم نباشند!

من برای خورشید آسمان زندگیت دعا می کنم که هیچگاه غروب نکند!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...