رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 256
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

وقتی استاد عصبانی می شود...:banel_smiley_52:

گفتم هر کاری کردم نشد باور کنید:ws44:

اینم شکلش...:ws52:

6pfewqdf3y6zakzvdh8.png

au3r2pu3qzzq4vpri6r.png

خوب اینکه درسته!! برات نوشته 90 درجه دیگه مشکلت کجاست؟؟؟؟

ببین جلوی ortho نوشته و نکته هم گفتم الان داری خلاف عقربه های ساعت میچرخی!! الان یک خط با زاویه صفر رسم کن ببین چی جوری میشه (قطبی مختصات بده)

اون خطهایی که میبینی راهنماست

تمرین هات خیلی عالیه:a030:

اجازه اقا استاد . :ws52:؟ ما داریم روی پروژه نهاییمون کار میکنیم ! کلاسها رو یکی در میون میایم .

قول میدیم عقب نیفتیم :w72:

شما هر جور دوست داری بیا سر کلاس من حضور غساب نمره نداره! حل تمرین ها مهمه!:ws3:

آقای استاد هم خودتی :w00:

من حامدم

لینک به دیدگاه

خوب اینکه درسته!! برات نوشته 90 درجه دیگه مشکلت کجاست؟؟؟؟

ببین جلوی ortho نوشته و نکته هم گفتم الان داری خلاف عقربه های ساعت میچرخی!! الان یک خط با زاویه صفر رسم کن ببین چی جوری میشه (قطبی مختصات بده)

اون خطهایی که میبینی راهنماست

تمرین هات خیلی عالیه:a030:

درسته حامد جان:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

این خط های راهنما منو به اشتباه انداخت مخصوصا اون زاویه 180 درجه که همش از جهت مثبت محور x ها شروع میشد:ws50:

لینک به دیدگاه
غیبت مجازه

فقط من اگه کسی سر کلاس نباشه کلاسو با یکی دو نفر تشکیل نمیدم!:w00:

از من داری میپرسی یا از حمید!!!

حمید کیه؟؟

تبلیغه تبرک ه

بازم سلام آخه خوندم یکی بهتون گفته بود استاد دعواش کرده بودین از ترس نفهمیدم چی نوشتم ببخشید

می خوام در مورد پرورش قارچ بنویسم خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w74:

بخشيد حامد جان دخالت مي كنم ...

از بقيه دوستانم هم معذرت مي خوام ...

دوستان لطفا پست هاي بزنيد كه مربوط به كلاس و حل تمرين اتوكد ميشه ...

از پست هاي خارج از بحث خودداري كنيد ...

و اگه سوال يا در خواستي هست به خود فرد مورد نظر پيام دهيد...

ممنونم بابت همكاري شما

لینک به دیدگاه

سلامممم اقااااااا

اجازه هست سوال بپرسيم ؟؟؟؟!!!! :ws3:

البته يكم خجالت ميكشم ،چون سطح بچه هااااا بالاست منم سوالام خيلي ساده است ،شرمنده ديگه :icon_redface:

1- دستور زاويه چي بود ؟ هر چي فك ميكنم يادم نمياد ؟

2- چطور اين اندازه گيري ها رو،رو شكل ميزارين؟! ياد ندالم :icon_redface:

بهدشم از دوستان خواهش ميكنم بحث هاي بي ربط با موضوع نكنن :ws3:من همش داشتم دنبال پست هاي مفيد ميگشتم :banel_smiley_4::icon_gol:

لینک به دیدگاه

بخشيد حامد جان دخالت مي كنم ...

از بقيه دوستانم هم معذرت مي خوام ...

دوستان لطفا پست هاي بزنيد كه مربوط به كلاس و حل تمرين اتوكد ميشه ...

از پست هاي خارج از بحث خودداري كنيد ...

و اگه سوال يا در خواستي هست به خود فرد مورد نظر پيام دهيد...

ممنونم بابت همكاري شما

باوشه:w16:

مرسی

غیبت مجازه

فقط من اگه کسی سر کلاس نباشه کلاسو با یکی دو نفر تشکیل نمیدم!:w00:

از من داری میپرسی یا از حمید!!!

حمید کیه؟؟

تبلیغه تبرک ه

بازم سلام آخه خوندم یکی بهتون گفته بود استاد دعواش کرده بودین از ترس نفهمیدم چی نوشتم ببخشید

می خوام در مورد پرورش قارچ بنویسم خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w74:

بهت خبر میدم!!

دیگه خارج نمیزنیم!آقای رییس

:icon_redface:

سلامممم اقااااااا

اجازه هست سوال بپرسيم ؟؟؟؟!!!! :ws3:

البته يكم خجالت ميكشم ،چون سطح بچه هااااا بالاست منم سوالام خيلي ساده است ،شرمنده ديگه :icon_redface:

1- دستور زاويه چي بود ؟ هر چي فك ميكنم يادم نمياد ؟

2- چطور اين اندازه گيري ها رو،رو شكل ميزارين؟! ياد ندالم :icon_redface:

بهدشم از دوستان خواهش ميكنم بحث هاي بي ربط با موضوع نكنن :ws3:من همش داشتم دنبال پست هاي مفيد ميگشتم :banel_smiley_4::icon_gol:

نمیشه صبر کنید تا به درسش برسیم !؟ باید سریع جواب بدم؟؟:ws52:

dimangular

یا راحتره که از منوی dimension استفاده کنید و تمام تنظیمات اندازه گذاری در همین بخشه!

لینک به دیدگاه
نمیشه صبر کنید تا به درسش برسیم !؟ باید سریع جواب بدم؟؟:ws52:

dimangular

یا راحتره که از منوی dimension استفاده کنید و تمام تنظیمات اندازه گذاری در همین بخشه!

هر جور صلاحه

ولي من به خاطر اين پرسيدم چون تو تمريناتون بود

اگه بخوام اون كارا رو رسم كنم بايد بدونم خو :ws52:

لینک به دیدگاه

هر جور صلاحه

ولي من به خاطر اين پرسيدم چون تو تمريناتون بود

اگه بخوام اون كارا رو رسم كنم بايد بدونم خو :ws52:

نه باید به بحث درسی ش برسیم

اگر تمرین هایی که میدم اندازه نداشته باشه که نمیشه کشید

ولی جواب رو میشه بدون اندازه تقریبا کنترل کرد.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام سلام

من بحثارو نخوندم ببینم کجاست فقط الان یه سوال فوری دارم که تو معماری که نشد که بشه:icon_pf (34)::ws44:

میگم من موخوام فایل اتوکدو قفلش کنم. یه فایل مهم هستش که میخوام ازش پلات تهیه کنم ولی میخوام کسی نتونه ازش استفاده کنه و یا تغییرات اعمال کنه باید چیکار کنم. منظورم این بود که فایل باز بشه و ÷لات بشه ازش تهیه کرد ولی امکان تغیرر یا هرکار دیگه نشه روش انجام داد:w16::w16::w16:

فقط یکی سریع بهم جواب بده لفطا:ws44::ws44::ws44::ws44::ws44::ws44::ws44::ws44::ws44:

لینک به دیدگاه

معمولا هر قفلی که شما بر روی فایلتان قرار بدید باز یک راه برای دور زدن شما وجود داره.حتی اگر فایلتان راتبدیل به pdf کنید...اما حالت های ممکن که شما میتونید انجام بدید

حالت اول که میدونم منظور شما نیست اینه که شما میتونید روی فایلتون پسورد بزارید بطوری که موقع باز شدن فایل اتوکد از شما پسورد بخواهد از طریق مسیر زیر

tools....options.....open and save...secuirty options....password

حالت دوم شما ابتدا با نوشتن b سپس اینتر فایلتان را به یک بلوک تبدیل کنید فقط در پنچره باز شده مربوط به ساخت بلوک تیک گزینه allow explodرا بردارید

در این حالت فایل شما تبدیل به یک بلوک شده ولی با دوبار کلیک روی فایل به پنجره وایریش بلوک منتقل می شید که باز امکان ویرایش فایلتان وجود داره برای جلوگیری از این کار در خط فرمان تایپ کنیدBLOCKEDITLOCK سپس اینتر حالا عدد 1 را وارد کنید واینتر ...با اینکار دیگه امکان ویرایش بلوک ساخته شده از بین میره

حالت سوم باز مثل حالت دوم فایلتان را ابتدا تبدیل به بلوک کنید سپس در خط فرمان دستور minsert را تایپ کنید سپس نام بلوک ساخته شده را وارد کنید و اینتر ار بزنید

که برای شما حالت سوم پیشنهاد می شود

لینک به دیدگاه
معمولا هر قفلی که شما بر روی فایلتان قرار بدید باز یک راه برای دور زدن شما وجود داره.حتی اگر فایلتان راتبدیل به pdf کنید...اما حالت های ممکن که شما میتونید انجام بدید

حالت اول که میدونم منظور شما نیست اینه که شما میتونید روی فایلتون پسورد بزارید بطوری که موقع باز شدن فایل اتوکد از شما پسورد بخواهد از طریق مسیر زیر

tools....options.....open and save...secuirty options....password

حالت دوم شما ابتدا با نوشتن b سپس اینتر فایلتان را به یک بلوک تبدیل کنید فقط در پنچره باز شده مربوط به ساخت بلوک تیک گزینه allow explodرا بردارید

در این حالت فایل شما تبدیل به یک بلوک شده ولی با دوبار کلیک روی فایل به پنجره وایریش بلوک منتقل می شید که باز امکان ویرایش فایلتان وجود داره برای جلوگیری از این کار در خط فرمان تایپ کنیدBLOCKEDITLOCK سپس اینتر حالا عدد 1 را وارد کنید واینتر ...با اینکار دیگه امکان ویرایش بلوک ساخته شده از بین میره

حالت سوم باز مثل حالت دوم فایلتان را ابتدا تبدیل به بلوک کنید سپس در خط فرمان دستور minsert را تایپ کنید سپس نام بلوک ساخته شده را وارد کنید و اینتر ار بزنید

که برای شما حالت سوم پیشنهاد می شود

واییییییییی ممنونم آقا سینا:a030::a030::a030::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

حالت اولو تقریبا میدونستم اون برا حالتی هست که کلا کسی نتونه فایل رو ببینه. یعنی برا ورود رمز میخواد.

دو حالت بعد خوبه چون رو نقشه نمیشه تغییرات داد.:w16::w16: بازم ممنونم حالا میشه بگی چرا میگی روش سوم بهتره شکستن سخت تره؟:ws52:

لینک به دیدگاه

برای هر قفلی کلیدی هست...

همین طوره فقط اگه با دوبار کلیلک روی فایل بلوک شده وارده پنجره block edit شدید از همان روش دوم استفاده کنید

یه روش توپ تر هم هست روش زیر که برای من روی تعداد کمی از فایل ها جواب داد و رویخیلی از فایل هایم پیغام خطا داد که نمیدونم دلیلش چه بود.

جهت Readonly کردن فایلهای اتوکد از آن یک فایل DWF ایجاد می کنیم

برای این کار از منوی File گزینه Publish را انتخاب کنید سپس، در قسمت Publish to گزینه DWF file را انتخاب و سپس دکمه Publish را انتخاب کنید.

یا بطور خلاصه

یا استفاده از دستور 3ddwf فایل dwg به dwf تبدیل کنید

- فایلهای dwf با استفاده از نرم افزار Autodesk DWF Viewr که در اتوکد 2007 و 2008 به صورت پیش فرض نصب می شود قابل مشاهده و چاپ می باشند.

- فایل ها dwf را می توان از طریق منوی Insert و انتخاب گزینه DWF Underlay مانند مراجع خارجی در فایل اتوکد درج کرد با این حال به هیچ و قابل ویرایش نمی باشد.

یه نرم افزازی هم هست برای اینکار که اینم خیلی خوب کار می کنه

که اگه از این نرم افزار استفاده کنی خیلی بهتره

لینک دانلود نرم افزار بدون کرک

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

آقا سینا اون روش دوم و سوم رو تو پست 33امتحان کردم رو سیستم خودم جواب داد یعنی بلوک شد که دیگه غیرقابل تغییر بود ولی وقتی رو یه سیستم دیگه بازش کردم بلوکش قابل تغییر بود:jawdrop: چرا؟:ws44: روش سومو هنو امتحان نکردم:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
  • 3 سال بعد...

با سلام.

میخوام تمرین هایی رو اینجا قرار بدم و رسم کنیم و هر اشکالی بود در اینجا بر طرف کنیم.

فقط یه مشکلی هست من نقشه ای که به صورت pdf باشه پیدا نکردم فعلا از تمرین های کتابم عکس میندازم اینجا قرار میدم تا ... . :hanghead:

از نقشه های مبتدی شروع میکنم چون خودم فوق مبتدی هستم . :ws3:

لینک به دیدگاه
با سلام.

میخوام تمرین هایی رو اینجا قرار بدم و رسم کنیم و هر اشکالی بود در اینجا بر طرف کنیم.

فقط یه مشکلی هست من نقشه ای که به صورت pdf باشه پیدا نکردم فعلا از تمرین های کتابم عکس میندازم اینجا قرار میدم تا ... . :hanghead:

از نقشه های مبتدی شروع میکنم چون خودم فوق مبتدی هستم . :ws3:

ممنون دوست خوبم افرین موضوع خوبی انتخاب کردین

یه توصیه میتونی نقشه های تو pdf سیو از کنین واینجا بزارین:w16:

لینک به دیدگاه

در ضمن این نرافزار هم دانولود کنین راحت میتونی به عکس تبدیلشون کنین

م افزار Acme CAD Converter مخصوص تبدیل فایل ها و نقشه های اتوکد به عکس است. توسط این نرم افزار میتوانید طرح های اتوکد را به یک عکس JPG یا BMP تبدیل کرده و روی CD یا فلش مموری بریزید و در هر جایی آن را نمایش دهید.

Acme.CAD.Converter_b.jpg

این نرم افزار قابلیت های مختلفی دارد که عبارتند از:- تبدیل فرمت های DWF, DWG, DXF اتوکد به عکس- امکان تبدیل به فرمت های تصویری JPG, BMP, GIF, TIF, PNG- قابلیت تبدیل نقشه اتوکد به فایل PDF با صفحات مختلف- تبدیل دقیق تمام جزئیات نقشه به همراه رنگ و فونت آنها- محیط کاربری آسان و بدون نیاز به تنظیمات- پشتیبانی از نسخه های مختلف اتوکد- امکان تبدیل هر زاویه از نقشه طراحی شده به عکس- امکان تبدیل تمام یا قسمت خاصی از طرح- ساخت عکس نهایی با رزولوشن بالا با حفظ جزئیات- امکان پرینت فایل- امکان نمایش عکس نهایی در سیستم عامل های مختلف و حتی موبایل استقبال چشمگیر اتوکدکار ها از این نرم افزار باعث شده تا در طی مدت کوتاهی 8 نسخه اصلی از آن تولید شود. از سایر قابلیت های این نرم افزار این است که میتواند فایل های اتوکد را به راحتی باز کرده و نمایش دهد. یعنی شما میتوانید این نرم افزار کوچک را در هر جایی نصب کرده و طرح های اتوکد خود را با آن باز کنید و نمایش دهید. ورژن جدید نرم افزار تبدیل نقشه های اتوکد به عکس، Acme CAD Converter 8.6 را دانلود کنید: icon_disk.gif

icon-information-blue.gif(شامل اطلاعات لازم برای فعال سازی نرم افزار + راهنمای نصب به زبان فارسی)

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام.

برای شروع این 6 تا تمرین رو اینجا میزارم میتونیم این تمرین ها رو رسم کنیم و اینجا رفع اشکال کنیم. (تمریناش مبتدی هست ببخشید )

برای مشاهده عکس هابه اندازه واقعی روی تصویر کلیک کنید.

t721adeihizkde4ynqe_thumb.jpg

تمرین 1

x1z4tgj9j83aotbznygj_thumb.jpg

تمرین 2

9k4tp1jxgl7g3cosvp8n_thumb.jpg

تمرین 3

lqggg31g8q993wni0m21_thumb.jpg

تمرین 3

lqggg31g8q993wni0m21_thumb.jpg

تمرین 4

smgp9l37qqwkxwgmb5kx_thumb.jpg

تمرین 5

eqt71hzzuq7coovh7ox_thumb.jpg

تمرین 6

این تمرین ها عکس های کتاب مثلث نارنجی هست اگه کیفیتش کمه عذر میخوام.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام. من تمرین یک رو انجام دادم.

ولی این مشکلات رو داشتم.

1. در کادر پراپرتیس وقتی میخوام angle رو تغییر بدم نمیشه .

2. برای کشیدن کمان با اینکه از snap مماس رو انتخاب میکنم . ولی باز کمانم به دایرم مماس نمیشه.

3. تو اتوکد میشه با تغییر اندازه گذاری بقیه شکل ها هم که در همون نقطه هست رو تغییر بدیم. من تو شکلم اندازه گذاری رو مشخص کردم که باید 57 بشه و میخوام دایره هام هم با تغییر اندازه خط بقیه هم حرکت کنن. من همه رو انتخاب کردم با درگ کردم حرکت دادم شد ولی اندازه دقیق نمیشه جابه جا کرد .

امیدوارم منظورمو رسونده باشم. :ws3:

اینم فایل :

لینک به دیدگاه
سلام. من تمرین یک رو انجام دادم.

ولی این مشکلات رو داشتم.

1. در کادر پراپرتیس وقتی میخوام angle رو تغییر بدم نمیشه .

2. برای کشیدن کمان با اینکه از snap مماس رو انتخاب میکنم . ولی باز کمانم به دایرم مماس نمیشه.

3. تو اتوکد میشه با تغییر اندازه گذاری بقیه شکل ها هم که در همون نقطه هست رو تغییر بدیم. من تو شکلم اندازه گذاری رو مشخص کردم که باید 57 بشه و میخوام دایره هام هم با تغییر اندازه خط بقیه هم حرکت کنن. من همه رو انتخاب کردم با درگ کردم حرکت دادم شد ولی اندازه دقیق نمیشه جابه جا کرد .

امیدوارم منظورمو رسونده باشم. :ws3:

اینم فایل :

تا اونجایی که من میدونم زاویه توی این پنجره قابل ادیت نیست باید از rotate استفاده کنی.

برای کشیدن کمان از کدوم حالتش استفاده میکنی؟ معمولا حالت continue میتونه مماس رسم کنه.

سوال سومتون رو متوجه نشدم

لینک به دیدگاه
تا اونجایی که من میدونم زاویه توی این پنجره قابل ادیت نیست باید از rotate استفاده کنی.

برای کشیدن کمان از کدوم حالتش استفاده میکنی؟ معمولا حالت continue میتونه مماس رسم کنه.

سوال سومتون رو متوجه نشدم

ممنونم .

من از 3 point استفاده کردم. شکلی که کشیدم . یه خط اندازش اشتباه شده ولی روی نقطه انتهایی خط دوتا دایره ست که اگه اندازه خط رو تغییر بدم دایره ها سر جاش میمونه نمیشه کاری کرد کل اینا باتغییر اندازه خط هم جابه جا کرد ؟ (توی سالید میشه این کار رو کرد)

دایره هارو با خط رو انتخاب کردم و از مرکز گرفتم با درگ کردن جابه جا کردم ولی اندازه گذاری دقیق نشد. :hanghead:

واضح گفتم ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...