رفتن به مطلب

تالار گرافیک را چگونه میبینید

بنظر شما تالار گرافیک چگونه تالاریست ؟  

33 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بنظر شما تالار گرافیک چگونه تالاریست ؟

• 1
    • 5
    • 18
    • 9

ارسال های توصیه شده

این تمرینی بودن و نرم افزاری بودن تو تمام رشته ها و نرم افزارهای مربوط به اونها وجود داره

یعنی تمام رشته ها میتونن این مباحث رو داشته باشن حالا چه کمتر چه بیشتر

مثلا اموزش نرم افزارهارو ما تو معماری هم داریم .. همین مکس و فتوشاپ و ... ولی من اونجا هم مباحث اموزشی و خوبی ندیدم .. هست نه که بگم کلا نیست چرا اتفاقا بعضی از بچه ها روش اموزش خوبی رو پیش گرفتن ولی چون شخصیه و مسیر مشخصی برای هدایت تالار وجود نداره و معطوف به یک تاپیکه نه کل تالار واسه همین مشکلات و کمبودهای تالار باعث گم شدن اونها بین کل مطلب کپی پیست و اموزش ناقص و ... میشه و درنهایتی ک تالار ضعیف رو نمایش میده.

حتی تو تالارهای دیگه .. یا مباحث تخصصی غیرنرم افزاری معماری

اینکه تو هر تالاری - چه تخصصی چه غیر تخصصی - بنا به موضوعش مباحثی مطرح بشه که کلیدی باشه و یکی که علم بالاتر و تقریبا مسلطی داره بیاد و روند و روش کاری رو پیش بگیره که برای تمام اعضای اون تالار مفید باشه و بحثهارو هدایت کنه .. اونه که قابل سنجیدنه

یعنی اگه از مدیر بپرسن روند تالارت چجوریه .. چه مسیری رو قراره طی کنه و بکجا قراره برسه بدونه! نه اینکه صرفا برای پر کردن تالار یا مرجع شدن اعضا مطالب رو از کل نت جمع کنن و بریزن تو تالار. مطالبی که تر هر وبلاگ نوپایی میشه پیدا کرد!

و در کل به نظر من حسن این تالار به سه دلیله:

1. تخصص مدیر و همکاراشه .. یکی مثل فرناز که پایه گذار اینجا بود .. اقا حمید(اگه اشتباه نکنم) که ایشونم همکاری که انتخاب کردن شایسته و تو کار خودش مسلطه.
  2. مدیریت هدفمند و فکر شده، و طرح مباحث جدید و هدایتشون تا اینکه به ثمر برسه. و اینطور نیست که اموزشها نصفه رها بشه و تاپیکهای مختلف نصفه نیمه تو تالار پر باشه که هیچ کدوم محتوای لازم و مفید رو نداشته باشن و کاربر رو خسته کنن.
  3. مهم بودن بحث کیفیت مطالب .. نه کمیتشون

البته اینم بگم مدیریت تالارهای دیگه رو هم نمیشه خیلی مورد سرزنش قرار داد. چون اکثرا دانشجوئن و بعضا در ترمهای پایین و همینکه بحثها هدایت بشه و به تالار نظم بدن تقریبا توقع بجاییه ازشون و بیشتر از اون نابجاس. ولی اگه اونها هم بیشتر بحث کیفیت رو مد نظر قرار بدن و هدفمند بودن بحثها و هدایت مباحث تا انتها خودش خیلی کمک کنندس

خب در رابطه با نرم افزار در رشته های دیگه یه مساله ی مهم وجوود داره : محاسبات مهندسی حین کار با نرم افزار + جذاب نبودن نرم افزار برای عموم . . . که همین میتونه دلیل قانع کننده ای برای خلوت بودن تالار های تخصصی باشه . . . مثلا همین فتوشاپ یا تری دی مکس . . . خصوصیتی که این دوتا نرم افزار دارن اینه که با داشتن Plug-in های مختلف برای کارهای گرافیکی مختلف ، هر نوع کاربری رو مجذوب خودش میکنه . . . چه فنی و چه غیر فنی . . . ولی تو نرم افزاری مثل Sketch-up که مخصوص طراحی های ساختمونه فکر کنم! Plug-in خاصی وجوود نداره و بیشتر به درد یه مهندس معمار میخوره و تا حدی عمران . . .

کلا با حرفات موافقم خصوصا نکته ی اول و دوم . . .

در رابطه با نکته ی سوم یکم هنوز جای کار داره این تالار . . . . البته این نظر منه و 100 درصد نمیتونه درست باشه . . .

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 42
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب در رابطه با نرم افزار در رشته های دیگه یه مساله ی مهم وجوود داره : محاسبات مهندسی حین کار با نرم افزار + جذاب نبودن نرم افزار برای عموم . . . که همین میتونه دلیل قانع کننده ای برای خلوت بودن تالار های تخصصی باشه . . . مثلا همین فتوشاپ یا تری دی مکس . . . خصوصیتی که این دوتا نرم افزار دارن اینه که با داشتن plug-in های مختلف برای کارهای گرافیکی مختلف ، هر نوع کاربری رو مجذوب خودش میکنه . . . چه فنی و چه غیر فنی . . . ولی تو نرم افزاری مثل sketch-up که مخصوص طراحی های ساختمونه فکر کنم! Plug-in خاصی وجوود نداره و بیشتر به درد یه مهندس معمار میخوره و تا حدی عمران . . .

کلا با حرفات موافقم خصوصا نکته ی اول و دوم . . .

در رابطه با نکته ی سوم یکم هنوز جای کار داره این تالار . . . . البته این نظر منه و 100 درصد نمیتونه درست باشه . . .

ببین قرار نیست هرتالار برای همه جذاب باشه .. هرتالاری باید واسه مراجع های خودش مفید باشه.. من اگه معماری رو مثال زدم چون رشتم این بود..

نه تو معماری خیلی نرم افزارهای دیگه هم هست که میتونه اموزش داده بشه مثل رویت و ارشیکد و اتوکد و ... (اسکچ آپ یه نرم افزار ساده س و باهاش کار حرفه ای خاصی نمیشه کرد)

ولی همون اموزشها تا انتها نمیره.. هرکی میاد دو صفحه مینویسه و بعد بیخیال میشه و خسته میشه درحالی که اونجا ها هم میشه یک پروژه ساده رو اموزش داد و تا اخر رفت و به اونشکل اموزش داد و یا روشهای دیگه ...

یا اصلا خیلی مباحث نظری هست که میشه مطرح بشه و بحث بشه و اموزش داده بشه (قبلا تو باشگاه از این تاپیکها زیاد داشتیم که متاسفانه ... ) مثلا تو معماری میشه هربار یک بنارو نقد کرد از سبک کارش و ... یا حتی بحثهای حرفه ای تر که بحث نظریه پردازی مطرح بشه و ...

واسه نرم افزارهای تخصصی بقیه رشته ها هم بلاخره اموزشش لازمه چه خشک باشه چه نباشه ولی مخاطب داره (و باز هم میگم قرار نیست من نوعی بیام نرم افزار هایسس رو یاد بگیرم) و بعد از اموزشش میشه برای تسلط روش یک پروژه ای بصورت دسته جمعی شروع کرد و با نرم افزار حساب کرد و به نتیجه رسید.

مثلا تو تالار عمران باشگاه قبلا سپهر مدیرتالار عمران یک همچین کاری رو شروع کرده بود و یک پلان و اطلاعاتشو میذاشت و با هم شروع به محاسباتش میکردن و سازه ی مناسبشو در میاوردن.

این دو تا مثال ساده بود و مطمئنا خیلی کارهای دیگه هم میشه کرد

من بحثم سر تعداد مخاطبا نیست. سر روش کار و روند تالاره

لینک به دیدگاه
ببین قرار نیست هرتالار برای همه جذاب باشه .. هرتالاری باید واسه مراجع های خودش مفید باشه.. من اگه معماری رو مثال زدم چون رشتم این بود..

نه تو معماری خیلی نرم افزارهای دیگه هم هست که میتونه اموزش داده بشه مثل رویت و ارشیکد و اتوکد و ... (اسکچ آپ یه نرم افزار ساده س و باهاش کار حرفه ای خاصی نمیشه کرد)

ولی همون اموزشها تا انتها نمیره.. هرکی میاد دو صفحه مینویسه و بعد بیخیال میشه و خسته میشه درحالی که اونجا ها هم میشه یک پروژه ساده رو اموزش داد و تا اخر رفت و به اونشکل اموزش داد و یا روشهای دیگه ...

یا اصلا خیلی مباحث نظری هست که میشه مطرح بشه و بحث بشه و اموزش داده بشه (قبلا تو باشگاه از این تاپیکها زیاد داشتیم که متاسفانه ... ) مثلا تو معماری میشه هربار یک بنارو نقد کرد از سبک کارش و ... یا حتی بحثهای حرفه ای تر که بحث نظریه پردازی مطرح بشه و ...

واسه نرم افزارهای تخصصی بقیه رشته ها هم بلاخره اموزشش لازمه چه خشک باشه چه نباشه ولی مخاطب داره (و باز هم میگم قرار نیست من نوعی بیام نرم افزار هایسس رو یاد بگیرم) و بعد از اموزشش میشه برای تسلط روش یک پروژه ای بصورت دسته جمعی شروع کرد و با نرم افزار حساب کرد و به نتیجه رسید.

مثلا تو تالار عمران باشگاه قبلا سپهر مدیرتالار عمران یک همچین کاری رو شروع کرده بود و یک پلان و اطلاعاتشو میذاشت و با هم شروع به محاسباتش میکردن و سازه ی مناسبشو در میاوردن.

این دو تا مثال ساده بود و مطمئنا خیلی کارهای دیگه هم میشه کرد

من بحثم سر تعداد مخاطبا نیست. سر روش کار و روند تالاره

خب منم همینو میگم دیگه!

این نرم افزار ها و نقد کردن بنا و . . . موضوعات تخصصی هست و عامه پسند نیست ولی گرافیک، با هر رشته ی دیگه ای فرق داره . . . گرافیک یه رشته ی دینامیک هست و هر کاربری رو بخاطر انعطاف نرم افزار های موجود تو اون رشته زیبایی اثر نهایی ، جذب میکنه . . . چه تخصصی و چه غیر تخصصی . . . در واقع منظورم اینه که هر کسی با هر رشته و هر سابقه ای میتونه وارد تالار بشه و آموزش هایی رو بذاره . .. محدودیتی هم نداره . . .

آهان . . . در رابطه با زدن تاپیک های آموزشی تو تالار های مختلف هم یه مساله ای که وجوود داره اینه که بخاطر خشک بودن نرم افزار ، استقبال زیادی از آموزش نمیشه و بیشترش کپی-پیست هست و بخاطر آزاد نبودن وقت مدیرا ، کار نکردن بعضی از مدیرا با اون نرم افزار ها و همینطور ترم پایینی بودن کاربرا . . . آموزش هایی که داده میشه ، بصورت ایستا باقی میمونه و پیش نمیره . . . ولی تالار گرافیک بحثش جداست . . . آموزش هایی که داده میشه نیاز به تخصص خاصی نداره و بیشتر بر اساس تجربه و هنر هست . . .

لینک به دیدگاه

به نظر من تالار خوبیه...مخصوصا" که آموزش هاش تکه و از جایی کپی نمی شه :w16:

یه سری مشترکات هم با تالار معماری داره که خلاء های بخش نرم افزار مخصوصا" 3DMAX رو پر کرده.

در کل عالیه...دستتون درد نکنه thanks.gif

لینک به دیدگاه

با سلام:

خوب منم اومدمممممممم خونه

راستش من نمتونم از ریز تالار نظری بدم چون آشنایی زیادی با تالار گرافیک ندارم اما از اونجایی که توی شرکتی کار میکنم که بخشی از فعالیت های اونها توی حوزه گرافیک هست می تونم اینا رو بگم:

1. از نظر دسته بندی متناسب با نیاز بچه ها دیده میشه.

2. از لحاظ پاسخ گویی به کاربرا رتبه ی خوبی داره.

3. پیوستگی مطالب به نظر خوب میاد.

4. آپ بودن و به روز بودن اون یکی از نکات مثبتش خواهد بود.

5. در دسترس بودن مدیران تالار هم یکی دیگه از مزایای تالار محسوب میشه

6. فکر میکنم رشته گرافیک از اون دسته رشته هایی باشه که وقتی بچه ها فارغ التحصیل میشن بی نهایت مدعی بلد بودن تام هستن.( چیزی که من توی شرکت میبینم) بنابراین این طبیعیه که در تالار های این چنینی رضایت همه جلب نشه. اما ایجاد سیستم نظرسنجی مثل همین تاپیک و نظام پیشنهادات میتونه در برآوردن رضایت اکثریت کاربرا مثمر ثمر باشه.

( پیشنهاد)

7. عمومی کردن مطالب شاید مورد خوبی باشه اما از یه حیث میتونه موجبات نارضایتی رو فراهم کنه... نظر من این هست که مسابقات در دو سطح اجرا بشند.با توجه به این سطوح سیستم امتیاز دهی مشخصی رو داشته باشین.( پیشنهاد)

در نهایت اینکه از نظر من تالار اکتیو و فعالیه.

موفق باشین

لینک به دیدگاه

خب هرتالاری یه ظرفیت هایی برای خودش تعریف شده میبینه

چی داریم ومیخوایم به کجا برسیم؟

ظرفیت ها وامکانات کارماچیست وچگونه میتونیم به اون اهدافی که تعیین کردیم برسیم

با چی خودمونو مقایسه میکنیم وایده ال چیه!

قیاس کارکرد یک تالار با بقیه رشته ها به هیچ عنوان درست نیست شاید از دید منی که به همه تالارها باید رسیدگی کنم هرکدام دارای معایب ومزایای خاص خودشون باشند

اینکه مثلا دررشته ای اجبارا کپی پیست مطلب صورت میگیره نه به دلیل وجود نداشتن مطلب برای تولید که صرف روال کار اینگونه هست

خب شاید ارچی چون قرابتی بین معماری وگرافیک احساس میکنه از دینامیک بودن این تالار خوشحال باشه ولی برای شخص من شاید تالار مهندسی پزشکی یا تالار برق پویاتر به نظر برسه

اما درمورد این تالار من خوشحالم دوستان ایده های نو وفعالیت مفیدی درزمینه کاری خودشون انجام میدن هرچند هیچوقت من چیزی رو عالی تلقی نمیکنم به عنوان دستاورد ولی زحمت دوستان کما فی السابق دراین تالار رو به گسترش بوده وظرفیت بالقوه تالار رو درحال بالفعل کردن هستند

امیدوارم تلاش وهدفمندی دوستان درکنار رفاقت ها موجبات تعالی هرچه بیشتر این تالار باشه

درکل ارزیابی من خوب هست:icon_gol:

لینک به دیدگاه
:w16: :دی

درسته مکانیک تالار خیلی خوبیه و تقریبا نزدیک به مرجع مطالب کل نت ولی خب منم گفتم مرجع. یعنی اکثرا کپی پیسته..

البته اینم ارزش خودشو داره و بد نیست و لازمه

ولی اگه گفتم حرفی برای گفتن داره منظورم از این نظر بود که خیلی حرفه ای و فکرشده اموزش هارو قرار داده و اموزشها از پایه کار خود بچه ها و مدیراس نه کپی پیست صرف

وگرنه اینجا هم مطالب کپی از سایتهای دیگه داره و رو اونها بحثی نمیکنم :icon_gol:

به جای سهیل یه دفاعی از تالار مکانیک بکنم :ws3:

اینکه هر تالار خاصیت خودش رو داره. تالار گرافیک ذاتش بیشتر آموزشیه. ولی تو مکانیک کمتر این قضیه هست. ولی علاوه بر اون مرجع بودن، تاپیک های پرسش و پاسخ و رفع اشکالا تو تالار مکانیک فکر کنم خیلی عالی هستش.

یا تو تالارای دیگه مباحث نظری رو داریم که خود بچه ها با هم بحث میکنن. چیزی که تو تالار شهرسازی نمونش هستش یا تو مهندسی پزشکی. نمیگم این تالارا بهتر هستنا. منظورم اینه که هر تالار ویژگی و خاصیت خودش رو داره و نوع مباحثش فرق میکنه.

ولی گرافیک مزیتی که داره جذاب بودن و عمومی تر بودنشه و اینکه هرکسی رو با هر تخصصی تو این تالار می بینم و این قضیه یه پتانسیل خیلی خوب واسه این تالار هستش و به نظرم می تونه پیشرفت خیلی خوبی رو داشته باشه با توجه به روندی هم که تا الان طی کرده. :a030:

لینک به دیدگاه

به نظرم گرافیک حوزه ش یخش های هنری و تخصصی جامعی رو در برمیگیره..مثلا کسی که معماری میخونه نمیتونه از تالار برق استفاده خاصی بکنه حتی اگه علاقه جانبی هم داشته باشه اما گرافیک طوریه که غیر از کسایی که هنر و معماری و ... میخونن کسایی دیگه ای هم که رشته های بسیار متفاوت دارن اما به هنرعلاقه دارن میتونن استفاده کنن

بنابراین هیچ انتهایی برای جامعیت و مفید بودنش وجود نداره و همینه که باعث شده پویا باشه و بمونه

به نطر من خوبه و روز به روز هم میتونه بهتر بشه:a030:

لینک به دیدگاه

فکر میکنم لازم شد من یه بار دیگه پست اولمو تکرار کنم

:w16: :دی

درسته مکانیک تالار خیلی خوبیه و تقریبا نزدیک به مرجع مطالب کل نت ولی خب منم گفتم مرجع. یعنی اکثرا کپی پیسته..

البته اینم ارزش خودشو داره و بد نیست و لازمه

ولی اگه گفتم حرفی برای گفتن داره منظورم از این نظر بود که خیلی حرفه ای و فکرشده اموزش هارو قرار داده و اموزشها از پایه کار خود بچه ها و مدیراس نه کپی پیست صرف

وگرنه اینجا هم مطالب کپی از سایتهای دیگه داره و رو اونها بحثی نمیکنم :icon_gol:

من هیچ جا نگفتم کپی پیست بده!!

مرجع بودن یک تالار رو هم بد و کم ارزش نمیدونم!

اگرم توضیحی دراینباره دادم برای توضیح حرفم بود که سهیل پرسید و عینا هم ذکر کردم اگه گفتم حرفی برا گفتن داره منظورم به این بود که ....

خب منم همینو میگم دیگه!

این نرم افزار ها و نقد کردن بنا و . . . موضوعات تخصصی هست و عامه پسند نیست ولی گرافیک، با هر رشته ی دیگه ای فرق داره . . . گرافیک یه رشته ی دینامیک هست و هر کاربری رو بخاطر انعطاف نرم افزار های موجود تو اون رشته زیبایی اثر نهایی ، جذب میکنه . . . چه تخصصی و چه غیر تخصصی . . . در واقع منظورم اینه که هر کسی با هر رشته و هر سابقه ای میتونه وارد تالار بشه و آموزش هایی رو بذاره . .. محدودیتی هم نداره . . .

آهان . . . در رابطه با زدن تاپیک های آموزشی تو تالار های مختلف هم یه مساله ای که وجوود داره اینه که بخاطر خشک بودن نرم افزار ، استقبال زیادی از آموزش نمیشه و بیشترش کپی-پیست هست و بخاطر آزاد نبودن وقت مدیرا ، کار نکردن بعضی از مدیرا با اون نرم افزار ها و همینطور ترم پایینی بودن کاربرا . . . آموزش هایی که داده میشه ، بصورت ایستا باقی میمونه و پیش نمیره . . . ولی تالار گرافیک بحثش جداست . . . آموزش هایی که داده میشه نیاز به تخصص خاصی نداره و بیشتر بر اساس تجربه و هنر هست . . .

من بازم تاکید میکنم بحث من روی عمومی بودن و جذب مخاطب کردن یه تالار نیست پس بحث عامه پسند بودن یا نبودن و جذب وعدم جذب همینجا رد میشه

ولی درباره اینکه هرکسی میتون اموزش بذاره ... اتفاقا منم بحثم سر همین بود که اینجا خداروشکر اینطوری نیست که هرکی از هرجا یه تیکه اموزش بذاره .. و اتفاقا همینجا و تو همین قسمت بود که بحث هدفمندی و روند مشخص تالار رو مطرح کردم و این موضوع "هرکسی یه تیکه اموزش بذاره" رو از معایب دونستم چون هیچ کدوم تا انتها نمیره و نظارتی روش نیست و هدفمند نیست. همه هم تا یه حدی میره و رها میشه

درباره خشک بودن و استقبال نشدن و اینکه دلیل برای کپی پیست اینه من اینو قبول ندارم.

اینکه اموزشی جذاب مطرح بشه و پیش گرفته بشه بسته به خلاقیت شخص مدرس داره.

واسه اونم یه نمونه مثال زدم که گفتم نمونه ش تالار عمران باشگاه بود با مطرح کردن بحث "با هم محاسبه کنیم" که یه پلان رو میذاشتن و محاسبات تخصصیشو انجام میدادن و اینکارو مرحله به مرحله و گروهی پیش میبردن و ... و اتفاقا عمران و محاسبات سازه ای برخلاف گرافیک و نرم افزارهای معماری هیچ محیط جذاب و گیرایی نداره و این روند خود مدیر بود و ایده خوبش که اون تاپیک و اون حرکت رو جذاب کرد و اموزش خوبی هم بود.

بحث من فقط رو موضوع هنر نیست.

تو تمام تالارها و مباحث میشه خلاقیت داشت و رشد داد و اموزش داد و یاد گرفت. این نه به محیط خشک و جذاب نرم افزار ربط داره نه به رشته ی خاصی نه هیچی فقط و فقط به خلاقیت مدیرا و ایده ها مربوطه که چطور یک موضوع خشکو که هیچ کس طرفش نمیره جذاب جلوه بده که همه با هم اموزش ببینن یاد بدن و یاد بگیرن

خب هرتالاری یه ظرفیت هایی برای خودش تعریف شده میبینه

چی داریم ومیخوایم به کجا برسیم؟

ظرفیت ها وامکانات کارماچیست وچگونه میتونیم به اون اهدافی که تعیین کردیم برسیم

با چی خودمونو مقایسه میکنیم وایده ال چیه!

قیاس کارکرد یک تالار با بقیه رشته ها به هیچ عنوان درست نیست شاید از دید منی که به همه تالارها باید رسیدگی کنم هرکدام دارای معایب ومزایای خاص خودشون باشند

اینکه مثلا دررشته ای اجبارا کپی پیست مطلب صورت میگیره نه به دلیل وجود نداشتن مطلب برای تولید که صرف روال کار اینگونه هست

خب شاید ارچی چون قرابتی بین معماری وگرافیک احساس میکنه از دینامیک بودن این تالار خوشحال باشه ولی برای شخص من شاید تالار مهندسی پزشکی یا تالار برق پویاتر به نظر برسه

اما درمورد این تالار من خوشحالم دوستان ایده های نو وفعالیت مفیدی درزمینه کاری خودشون انجام میدن هرچند هیچوقت من چیزی رو عالی تلقی نمیکنم به عنوان دستاورد ولی زحمت دوستان کما فی السابق دراین تالار رو به گسترش بوده وظرفیت بالقوه تالار رو درحال بالفعل کردن هستند

امیدوارم تلاش وهدفمندی دوستان درکنار رفاقت ها موجبات تعالی هرچه بیشتر این تالار باشه

درکل ارزیابی من خوب هست:icon_gol:

جواب شما رو اول پستم و تو جواب حسین دادم:banel_smiley_4:

اینهایی که من گفتم هیچ ربطی به قرابت بین معماری و گرافیک و میزان مخاطب نداشت! اینها فقط دوتا مثال بود تو زمینه ای که من دیدم و لمس کردم و مقایسه بین دو تا تالار که زمینه های مشترک زیادی داره و میتونستن در یک سطح باشن ولی ....

ضمن اینکه بازم تاکید میکنم:

کپی پیست و مرجع کردن تالار از ارزش تالار کم نمیکنه و برعکس لازمه

هیچ تالار و هیچ موضوعی هم نیست که نشه توش اموزش و مباحثی رو ایجاد کرد که ذهنیت و فکر و قدرت تحلیل رو بکار بگیره و فقط مصرف کننده یا مطلب دهنده نبود!

به جای سهیل یه دفاعی از تالار مکانیک بکنم :ws3:

اینکه هر تالار خاصیت خودش رو داره. تالار گرافیک ذاتش بیشتر آموزشیه. ولی تو مکانیک کمتر این قضیه هست. ولی علاوه بر اون مرجع بودن، تاپیک های پرسش و پاسخ و رفع اشکالا تو تالار مکانیک فکر کنم خیلی عالی هستش.

یا تو تالارای دیگه مباحث نظری رو داریم که خود بچه ها با هم بحث میکنن. چیزی که تو تالار شهرسازی نمونش هستش یا تو مهندسی پزشکی. نمیگم این تالارا بهتر هستنا. منظورم اینه که هر تالار ویژگی و خاصیت خودش رو داره و نوع مباحثش فرق میکنه.

ولی گرافیک مزیتی که داره جذاب بودن و عمومی تر بودنشه و اینکه هرکسی رو با هر تخصصی تو این تالار می بینم و این قضیه یه پتانسیل خیلی خوب واسه این تالار هستش و به نظرم می تونه پیشرفت خیلی خوبی رو داشته باشه با توجه به روندی هم که تا الان طی کرده. :a030:

ببینید من منکر تاپیکهای مفید هیچ تالاری نیستم

بحث من خیلی کلیه و کل تالار رو دارم میبینم

تاپیک سوالات تالار مکانیک یک تاپیکه و مطمئنا ارزش خودشو داره و بدم نیست و لازمه واقعا که باشه ولی در کل وقتی تالار رو ببینید بیشتر مطالب اماده قرار داده شده .. و درواقع روند تالار همون مرجع کردن تالاره بیشتر تا خلق کردن.

درباره ی شهرسازی صحبتی ندارم چون شرکت نداشتم و نمیدونم درباره مکانیکم اگه گفتم چون معمولا درروز کلی تاپیک و پست میخوره و اپ میشه و تو ارسالهای جدید میاد و همین اون رو تو چشم میاره و برای همین من دربارش صحبت کردم (البته چند باری هم به خاطر درس تاسیساتم گذری به اونجا داشتم و تا حدی دیدم که میگم)

و البته بازم تاکید میکنم:

بحث من بحث عمومی بودن و میزان مخاطب نیست

بحث روند کلی تالار و هدفمندی و مسیر و اینده و ایده ایه که مدیر براش درنظر گرفته و طبق اون مدیریت میکنه

مثلا از خود شما اگه بپرسن برای تالار شهرسازی چه روندی مد نظرتونه و قراره به چی برسید چی مگید؟ اگه بپرسن تو فرومهای چه کمبودی بود و روندش چجوری بود و ایرادش چی بود که لازم دیدید یه تالار جدید به دنیای تالارهای شهرسازی نت اضافه کنید چه جوابی میدید؟

اگه بپرسن مثلا فلان مطلب که تو تالار گذاشتید صدجای دیگه هم هست و چیزی بهش اضافه نشده که گذاشتین پس چه دلیلی برای قرار دادنش بود چی میگید؟

لینک به دیدگاه

ماشالا چقدر حرف زده:دی

جدی نگیرید بابا حرفای ایشونو

آدم مکهولین بالاخره:-"

من ادامه ندادم که جو تاپیک خراب نشه

تالار مکانیک همه رقم توش هست

از کپی پیست بگیر تا آموزش های نرم افزار های غولش

رفع اشکال هم که جای خود داره

بهترین متخصصان این رشته از اقصی نقاط دنیا اشکالات شما رو ظرف نهایت 24 ساعت برطرف میکنن

ما خودمان خیلی شاخیم:دی

من باب تالار گرافیک هم فک کنم مشکل عمدش کمبود کاربره

که این مشکل با تبلیغات گسترده و وجود مطالب زیاد حل میشه

مدیراش هم واقعا دوس داشتنی و متخصص هستن

امیدوارم شاهد توفیق روز افزون این تالار باشیم

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

اصن مگه میشه دایی من مدیر یه تالاری باشه و اون تالار بد باشه!!!:banel_smiley_4:

دایی من یه دونه ست:ws37:

تالارشم یه دونه ست:ws37:

پ.ن: من از این نظرات کارشناسی بلد نیستم دیگه به بزرگواریه خودتون ببخشین:icon_gol:

لینک به دیدگاه
فکر میکنم لازم شد من یه بار دیگه پست اولمو تکرار کنم

من هیچ جا نگفتم کپی پیست بده!!

مرجع بودن یک تالار رو هم بد و کم ارزش نمیدونم!

اگرم توضیحی دراینباره دادم برای توضیح حرفم بود که سهیل پرسید و عینا هم ذکر کردم اگه گفتم حرفی برا گفتن داره منظورم به این بود که ....

من بازم تاکید میکنم بحث من روی عمومی بودن و جذب مخاطب کردن یه تالار نیست پس بحث عامه پسند بودن یا نبودن و جذب وعدم جذب همینجا رد میشه

ولی درباره اینکه هرکسی میتون اموزش بذاره ... اتفاقا منم بحثم سر همین بود که اینجا خداروشکر اینطوری نیست که هرکی از هرجا یه تیکه اموزش بذاره .. و اتفاقا همینجا و تو همین قسمت بود که بحث هدفمندی و روند مشخص تالار رو مطرح کردم و این موضوع "هرکسی یه تیکه اموزش بذاره" رو از معایب دونستم چون هیچ کدوم تا انتها نمیره و نظارتی روش نیست و هدفمند نیست. همه هم تا یه حدی میره و رها میشه

درباره خشک بودن و استقبال نشدن و اینکه دلیل برای کپی پیست اینه من اینو قبول ندارم.

واسه اونم یه نمونه مثال زدم که گفتم نمونه ش تالار عمران باشگاه بود با مطرح کردن بحث "با هم محاسبه کنیم" که یه پلان رو میذاشتن و محاسبات تخصصیشو انجام میدادن و اینکارو مرحله به مرحله و گروهی پیش میبردن و ... و اتفاقا عمران و محاسبات سازه ای برخلاف گرافیک و نرم افزارهای معماری هیچ محیط جذاب و گیرایی نداره و این روند خود مدیر بود و ایده خوبش که اون تاپیک و اون حرکت رو جذاب کرد و اموزش خوبی هم بود.

تو تمام تالارها و مباحث میشه خلاقیت داشت و رشد داد و اموزش داد و یاد گرفت. این نه به محیط خشک و جذاب نرم افزار ربط داره نه به رشته ی خاصی نه هیچی فقط و فقط به خلاقیت مدیرا و ایده ها مربوطه که چطور یک موضوع خشکو که هیچ کس طرفش نمیره جذاب جلوه بده که همه با هم اموزش ببینن یاد بدن و یاد بگیرن

جواب شما رو اول پستم و تو جواب حسین دادم:banel_smiley_4:

اینهایی که من گفتم هیچ ربطی به قرابت بین معماری و گرافیک و میزان مخاطب نداشت! اینها فقط دوتا مثال بود تو زمینه ای که من دیدم و لمس کردم و مقایسه بین دو تا تالار که زمینه های مشترک زیادی داره و میتونستن در یک سطح باشن ولی ....

ضمن اینکه بازم تاکید میکنم:

کپی پیست و مرجع کردن تالار از ارزش تالار کم نمیکنه و برعکس لازمه

هیچ تالار و هیچ موضوعی هم نیست که نشه توش اموزش و مباحثی رو ایجاد کرد که ذهنیت و فکر و قدرت تحلیل رو بکار بگیره و فقط مصرف کننده یا مطلب دهنده نبود!

ببینید من منکر تاپیکهای مفید هیچ تالاری نیستم

بحث من خیلی کلیه و کل تالار رو دارم میبینم

تاپیک سوالات تالار مکانیک یک تاپیکه و مطمئنا ارزش خودشو داره و بدم نیست و لازمه واقعا که باشه ولی در کل وقتی تالار رو ببینید بیشتر مطالب اماده قرار داده شده .. و درواقع روند تالار همون مرجع کردن تالاره بیشتر تا خلق کردن.

درباره ی شهرسازی صحبتی ندارم چون شرکت نداشتم و نمیدونم درباره مکانیکم اگه گفتم چون معمولا درروز کلی تاپیک و پست میخوره و اپ میشه و تو ارسالهای جدید میاد و همین اون رو تو چشم میاره و برای همین من دربارش صحبت کردم (البته چند باری هم به خاطر درس تاسیساتم گذری به اونجا داشتم و تا حدی دیدم که میگم)

و البته بازم تاکید میکنم:

بحث من بحث عمومی بودن و میزان مخاطب نیست

بحث روند کلی تالار و هدفمندی و مسیر و اینده و ایده ایه که مدیر براش درنظر گرفته و طبق اون مدیریت میکنه

مثلا از خود شما اگه بپرسن برای تالار شهرسازی چه روندی مد نظرتونه و قراره به چی برسید چی مگید؟ اگه بپرسن تو فرومهای چه کمبودی بود و روندش چجوری بود و ایرادش چی بود که لازم دیدید یه تالار جدید به دنیای تالارهای شهرسازی نت اضافه کنید چه جوابی میدید؟

اگه بپرسن مثلا فلان مطلب که تو تالار گذاشتید صدجای دیگه هم هست و چیزی بهش اضافه نشده که گذاشتین پس چه دلیلی برای قرار دادنش بود چی میگید؟

من که مدیر شهرسازی نیستم. :ws3:

ولی یه سری نظرات و ایده ها هست تو ذهنم و از اول هم داشتم و به دنبالش هستم. اینجا بگم بحث بیراهه میشه. لازم بود بگو خصوصی واست بفرستم :a030:

ولی همیشه دلم می سوخت چرا به شهرسازی توجهی نمیشه و تالاری واسش در نظر نمی گیرن. همیشه مظلوم واقع میشیم :ws3:

لینک به دیدگاه

بحث عامه پسند بودن و جذب مخاطب رو نمیشه از روند صعودی یه تالار کنار گذاشت چون با هم ارتباط مستقیم دارن . . . تالاری که مخاطب زیادی داشته باشه و عامه پسند باشه مطمئنا استقبال بیشتری از مطالبش صورت میگیره و سایر اعضا رو هم تشویق به شروع یه بحث جدید میکنه پس رد کردن این موضوع کار درستی نیست . . .

در رابطه با قرار دادن آموزش ها باید بگم : حتی این آموزش هایی که تو تالار گرافیک قرار داده شده بصورت آموزش های تیکه ای هست . . . یعنی اینکه کسی نیومده به عنوان مثال مطالب فوتوشاپ رو سطح بندی کنه و به این صورت قرار بده : ( زیر تالار سطح دو فوتوشاپ . . .درس دوم!) . . . البته این فقط یه مثال بود . . . مورد بعدی اینکه تیکه ای بودن درس رو اگه از یه دیدگاه دیگه بررسی کنیم ، عیب خاصی به نظر نمیرسه داشته باشه . . . هر حرکت و آموزشی در فوتوشاپ میشه بخشی از آموزش کلی فوتوشاپ که باز هم میشه یه تیکه از درس فوتوشاپ . . . منظور من از تیکه ای بودن درس ها این هست و هر تیکه درس تا آخر پیش میره تا برسه به درس بعدی . . . مثلا درس "درست کردن متن آتشین" یه تیکه از درس فوتوشاپ هست . . .

من هیچ وقت نگفتم دلیل کپی پیست کردن یه آموزش ، خشک بودن و استقبال نشدن از اونه . . . خیلی از کاربرانی که کپی پیست میکنن یه آموزش رو ، بیشتر برای بدست اوردن امتیاز هست و اینکه بخاطر درسی و تخصصی بودن نرم افزار ، هنوز به مرحله ای نرسیده که شروع به آموزش دادن اون نرم افزار بکنه . . . چیزی که تو نرم افزار های گرافیک دیده نمیشه و گستره ی وسیعی از کاربر ها رو به خودش جذب میکنه . . .

در مورد تاپیک با هم محاسبه کنیم هم همین جریان وجوود داره . . . تو این تالار بخصوص بخش عمران چند تا کاربر فارق التحصیل و فعال یا مسلط به نرم افزار های تحلیل سازه وجوود داره؟ فوقش دو یا سه نفر . . . وقتی این کاربر ها ببینن بازدید زیادی از تاپیک ها صورت نمیگیره مسلما نسبت به ادامه دادن اون نوع تاپیک ها دلسرد میشن . . . ولی توو تالار گرافیک چنین چیزی وجوود نداره . . .آموزش ها وسیع و جذاب و نسبتا کوتاه هست که همین کوتاهی آموزشها هم دلیل خوبی در مورد بهتر بودن تالار گرافیک میتونه باشه . . . هرکسی میتونه در آموزش ها شرکت کنه و نیاز به دانش زیادی نداره و در آخر مدیری داره که در مورد نرم افزار های گرافیک و طراحی ، سررشته ی زیادی داره و همین به پیشرفت آموزش های این تالار کمک میکنه . . .

لینک به دیدگاه
من که مدیر شهرسازی نیستم. :ws3:

ولی یه سری نظرات و ایده ها هست تو ذهنم و از اول هم داشتم و به دنبالش هستم. اینجا بگم بحث بیراهه میشه. لازم بود بگو خصوصی واست بفرستم :a030:

ولی همیشه دلم می سوخت چرا به شهرسازی توجهی نمیشه و تالاری واسش در نظر نمی گیرن. همیشه مظلوم واقع میشیم :ws3:

نه من نمیگم برای من بگید من که کاره ای نیستم

اگرم اینهارو میگم صرفا نظر شخصیمه حالا تصمیم با خود مدیراس

منظورم اینه روند تالار باید طوری باشه که هرحرکتش مطابق با اون روند مد نظر مدیر باشه و درکل وقتی بهش نگاه میشه همون روند جدید و ایده رو جلو چشم بیاره و همون بارزترین وجه تمایزش با بقیه جاها باشه

بازم میگم اینها نظر شخص منه

نه کسی قراره برای من نوعی توضیح بده نه چیزی

اینجا یه تاپیکی بود که از منم نظرخواسته شد منم نظرمو دادم و توضیحاتمو ضمیمه کردم (تقصیر این سهیل ..... که الکی بحث میندازه!:3384s:)

حالا دیگه خوندن و نتیجه گیری و تصمیم گیری باشماست

لینک به دیدگاه
دوستان اگه راهکاری برای پیشرفت دارن حتما بگن ... :icon_gol:

سلام

خسته نباشید.

به نظر من این تالار یکی از بهترین تالار های انجمن هست. حیف که من اطلاعی در این زمینه ندارم. باور کنید اگر کوچکترین تخصصی داشتم همش اینجا فعال میشدم. ولی حبف که حیف.

با اینحال من یکی دو روز هست که با این تالار اشنا شدم و خیلی لذت بردم. تصمیم دارم از این به بعد یکی از بینندگان پر و پا قرص این تالار باشم. با تشکر از مدیران و همه کاربران این تالار زیبا و روحبخش و با ارزش. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

من یه پیشنهاد کوچولو دارم که اگه خواستین بخونین.

طبق عادت مدیران تالار ها بجای امضاشون لینک و یا آدرس و یا مواردی رو مینویسند که در عین حال که جالب هست ولی جلب توجه نمیکنه. پیشنهاد من اینه که مدیران این تالار و یا سایر تالار ها بجای این نوشته ها و راهنما ها فقط بنویسند که : از تالار ما هم دیدن فرمائید. به همین سادگی . این پیام هم جلب توجه میکنه و هم تاثیر داره. یعنی یه دعوتنامه صمیمی برای کاربران سایر تالار ها میتونه باشه. البته برای پذیرایی هم لازمه کاری بکنید. جون تالار تخصصی هست باید آیتم هایی هم برای این نوع کاربران تعریف کنید که وقتی اومدن بیکار نمونن . به این ترتیب کم کم عادت میکنند و میان و علاقمند هم بیشتر میشه. با تشکر:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام.

تالار خیلی خوبیه.من از آموزشهاش خیلی استفاده کردم.واقعا خسته نباشید.:icon_gol:

اگه مباحث نظری رو بیشتر کنید بهتره و همون طور که دوستان گفتن تعداد کاربراش کمه که اگه زیاد بشه واقعا یه تالار قوی می شه.درسته که الآن خیلی خوبه ولی همیشه جا برای بهتر شدن هست.موفق باشید.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...