رفتن به مطلب

سوال درمورد باتری قلب

Glint

ارسال های توصیه شده

سلام

با تشکر از دوستان مهندسی پزشکی

درمورد باتری قلب چگونگی کارکردش عمرمفید انواع اون یکسری توضیحات لازم دارم

میبخشید اگه جای درستی برای طرح سوالم انتخاب نکردم

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

با تشکر از دوستان مهندسی پزشکی

درمورد باتری قلب چگونگی کارکردش عمرمفید انواع اون یکسری توضیحات لازم دارم

میبخشید اگه جای درستی برای طرح سوالم انتخاب نکردم

:icon_gol:

دوست عزيز سلام.:icon_gol:

ببخشيد به خاطر تاخير.

من اين مدت نبودم و چند روز آينده رو هم نيستم. فقط اومدم يه توضيح مختصر بدم كه اگه نيازتون فوري بود معطل نشين.

در واقع اين باتري هاي قلب همون pacemaker ها يا ضربان ساز هايي هستن كه وقتي ريتم ضربان قلب به هر دليلي از حالت عادي خارج مي شه، بهش كمك كنن و ريتم رو منظم كنن. اين كار با استفاده از پالس هاي الكتريكي كه اين دستگاه توي مكان سينوس هاي بطني/دهليزي ايجاد مي كنن، صورت مي گيره.

به طور معمول عمر پيس ميكر بين 5 تا 10 ساله (فك مي كنم. بهتره چك كنين) كه البته به نوع باتري مورد استفاده، شرايط بيمار و ميزان ناكارآمدي خود قلب بستگي داره. اين باتري هيچ وقت يه دفعه از كار نمي ايسته و هميشه هم طول عمرش چك ميشه كه در صورت لزوم تعويض بشه.

من الآن در اين حد اطلاعات و زمان بهم اجازه ميده. اگه مطالب بيشتري خواستين، چون خيلي توي اين زمينه كار شده مي تونين خيلي راحت پيدا كنين. البته Pacemaker رو سرچ كنين.

من لينك يه پاورپوينتو براتون ميذارم كه مال يكي از معروف ترين شركتاي سازنده ي تجهيزات قلبي و عروقي هست و خيلي خوب اين دستگاه رو توضيح داده. :w16:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اگه مطالب فارسي بخواين هم كه خيلي راحت ميتونين پيدا كنين.

من اگه فرصت كنم يه مقاله در اين مورد اينجا مي ذارم. منتها اين كار يه مقدار زمان ميبره. :hanghead:

موفق و پيروز باشيد.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

سلام

يه سوال از شما دوستان عزيز دارم

اگر از باطري قلب استفاده كنيم و بعد گرفتگي عروق پيدا كنيم ، با توجه به داشتن باطري آيا امكان عمل قلب باز وجود دارد ؟

و اينكه انجام شارژ 6 ماهه در مورد همه باطريها صدق ميكند يا خير ؟

ممنون ميشم توضيح بديد...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...