رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام.

مشخصات سیستم من اینه:

Acer 5536

cpu=amd athlon x2 ql-65

chipset mainboard=780g

southbridge=sb700

چون این سیستم amd هستش. دیگه تو سایت intel درایوری براش نیست.

لطفا درایور ahci را برای این سیستم بگذارید.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام! شرمنده مزاحم شدم! :icon_redface:

لپ تاپ من سونی وایو سری اف هستش که چند هفته ایه مخمو داغون کرده چون میخوام ویندوز xp واسش بندازم ولی نمیشه! :banel_smiley_4:

رفتم به ستاپ بایوسش ولی اون چیزی که گفتی رو نداشت!!! :4564:

میدونی باید چی کار کنم؟؟؟:ws38:

لینک به دیدگاه

سلام! شرمنده مزاحم شدم!

لپ تاپ من سونی وایو سری اف هستش که چند هفته ایه مخمو داغون کرده چون میخوام ویندوز xp واسش بندازم ولی نمیشه!

رفتم به ستاپ بایوسش ولی اون چیزی که گفتی رو نداشت!!!

میدونی باید چی کار کنم؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام! شرمنده مزاحم شدم!

لپ تاپ من سونی وایو سری اف هستش که چند هفته ایه مخمو داغون کرده چون میخوام ویندوز xp واسش بندازم ولی نمیشه!

رفتم به ستاپ بایوسش ولی اون چیزی که گفتی رو نداشت!!!

میدونی باید چی کار کنم؟؟؟

برای #37

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام و ممنون از روش کاری که برای نصب ویندوز xp گذاشتی

من یه لپ تاپ دارم که Compaq هستش و cpu اینتل داره به نام

Intel Pentum CPU B960

2.20GH

ولی هرچی تو سایت اینتل گشتم چیزی پیدا نکردم به عنوان درایور چیپ ست

با گشت و گذاری که کردم چیپ ست این نوت بوک Notebook Chipset : Mobile Intel HM65 Express Chipset هستش

اگر اشتباه نکرده باشم ، برای این چیپ ست درایوری پیدا نکردم ، بنابراین بعد از کلی جست و جو این لینک رو پیدا کردم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

از چهارتا لینک اول سه تای اول رو امتحان کردم ولی نشد.

مدل لپ تاپ هم Presario CQ43 هستش.

فکر میکنی چیکار کنم با این اوضاع... هر کاری میکنم نمیشه حالم گرفته شد

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام، دوست عزیز من یه ویندوز اکس پی دارم که رو لپ تاپم نصب میشه ولی ویندوز جالبی نیست کلی باگ داره، این کارایی که گفتینو انجام دادم ولی ویندوزی که میخواستم نصب کنم ارور دادو نصب نشد، راهی هست که درایورمو از اون ویندوزی که رو لپ تاپم نصب میشه بردارم و به ویندوزی که میخوام نصب کنم اضافه کنم؟

لینک به دیدگاه
سلام، دوست عزیز من یه ویندوز اکس پی دارم که رو لپ تاپم نصب میشه ولی ویندوز جالبی نیست کلی باگ داره، این کارایی که گفتینو انجام دادم ولی ویندوزی که میخواستم نصب کنم ارور دادو نصب نشد، راهی هست که درایورمو از اون ویندوزی که رو لپ تاپم نصب میشه بردارم و به ویندوزی که میخوام نصب کنم اضافه کنم؟

درود

نرم افزار

را تست کنید

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام دادا.خیلی ممنون از اموزشت.من تونستم سی دی ویندوز ایکس پیو درست کنم و از طریق بوت لبتابو تا مرحله انتخاب پارتیشن نصب جلو ببرم.ولی تو این مرحله کل هاردو نشون میده و میگه واسه نصب باید کل هاردو دیلیت کنی و از نو یه پارتیشن بسازی و اینطوری همه اطلاعات هارد از بین میزه.من با نرم افزار minitools هاردو پارتیشن بندی کردم و سی گیگ پارتیشن واسه ایکس پی ساختم و مشکلی نبود فقط تو همین مرحله انتخاب پارتیشن نصب مشکل دارم که فقط کل هاردو نشون میده و از پارتیشنی که ساختم خبری نیست.ممنون میشم راهنمایی کنید.لبتابم ایسوسه مدلشم k55v هست:ws38::ws38:

لینک به دیدگاه
سلام دادا.خیلی ممنون از اموزشت.من تونستم سی دی ویندوز ایکس پیو درست کنم و از طریق بوت لبتابو تا مرحله انتخاب پارتیشن نصب جلو ببرم.ولی تو این مرحله کل هاردو نشون میده و میگه واسه نصب باید کل هاردو دیلیت کنی و از نو یه پارتیشن بسازی و اینطوری همه اطلاعات هارد از بین میزه.من با نرم افزار minitools هاردو پارتیشن بندی کردم و سی گیگ پارتیشن واسه ایکس پی ساختم و مشکلی نبود فقط تو همین مرحله انتخاب پارتیشن نصب مشکل دارم که فقط کل هاردو نشون میده و از پارتیشنی که ساختم خبری نیست.ممنون میشم راهنمایی کنید.لبتابم ایسوسه مدلشم k55v هست:ws38::ws38:

درود

توجه داشته باشید که پارتیشن های که ساخته میشه با فرمت NTFS یا FAT باشه / ویندوز فرمت های دیگه رو نمیشناسه :icon_gol:

لینک به دیدگاه

من فرمتش کردم.حتی از طریق خود ویندوز هشتم پارتیشن ساختم از راه shrink هم امتحان کردم.اما وقتی xp بوت میشه و فقط کل هاردو نشون میده و میگه دلیتش کن.لطفا اگه راهی بنظرتون میرسه که ویندوز ایکس پی پارتیشنو شناسایی کنه منو راهنمایی کنید.بازم ممنون

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام.تشکر از اموزشی که گزاشتین .اما من یه لپ تاپ hp dv6 6047 دارم هرچه قدر دنبال درایوراش گشتم پیدا نکردم تو خوده cd درایور ام چیزی پیدا نکردم .می خواستم ازشما خواهش کنم درایورو برام پیدا کنین خدایی درس 3 هفتس کل سایت Intel رو زیر و رو کردم نبود . ازتون خواهش میکنم پیداش کنین یا حداقل کمکم کنین خیلی لازمش دارم لطفااااا :(((((

Intel® 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 Port SATA AHCI Controller - 1C03

این مدل چیپه

hm65 اینم ماله اون برنامه cpu id یه .خواهش میکنممممم plzzzzz :5c6ipag2mnshmsf5ju3:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام.تشکر از اموزشی که گزاشتین .اما من یه لپ تاپ hp dv6 6047 دارم هرچه قدر دنبال درایوراش گشتم پیدا نکردم تو خوده cd درایور ام چیزی پیدا نکردم .می خواستم ازشما خواهش کنم درایورو برام پیدا کنین خدایی درس 3 هفتس کل سایت Intel رو زیر و رو کردم نبود . ازتون خواهش میکنم پیداش کنین یا حداقل کمکم کنین خیلی لازمش دارم لطفااااا :(((((

این مدل چیپه

hm65 اینم ماله اون برنامه cpu id یه .خواهش میکنممممم plzzzzz :5c6ipag2mnshmsf5ju3:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

درود.

درایورهای خود سایت HP رو امتحان کردین؟

لینک به دیدگاه

این مدل چیپه

برای اینتل سری 6 ... :ws38:

میتونی از روشی که توضیح دادم استفاده کنی . ( فایلش رو برات Attach ) میکنم ولی بهتره از روش زیر استفاده کنی .

کاری که میکنی اینه که وقتی ویندوز 7 رو نصب کردی ، وارد بایوس میشی و AHCI Interface رو به ATA تغییر میدی.

بعدش ویندوز XP رو در یه درایو خالی از هارد نصب میکنی و ویندوز XP رو لود میکنی.

بعد از نصب درایور های مربوط به گرافیک و صدا و ... وارد Device manager میشی و روی علامت (+) در کنار IDE ATA/ATAPI کلیک میکنی تا زیر شاخه هاش باز شه.

روی تب Intel ® 6 Series/C200 ATA Controller راست کلیک میکنی و در قسمت Update driver ، گزینه ی Have Disk رو انتخاب میکنی و آدرس فایل INF رو که برات Attach میکنم ، بدی تا درایور AHCI رو بر روی XP نصب کنه.

در نهایت Restart میکنی ، وارد بایوس میشی ، دوباره تنظیمات رو به AHCI بر میگردونی و وارد XP میشی و عملیات Dual booting که توضیح داده شد رو انجام میدی تا هر دو ویندوز رو بطوری استفاده کنی.

نکته 1 : با استفاده از روشی که توضیح دادم ، مسیر سخت افزاری مربوط به AHCI Controller رو از محیط ویندوز 7 برام بنویس اینجا ببینم با فایلی که بهت دادم مچ هست یا خیر.

اینجا که نوشته شده IC03 ولی برای اطمینان بیشتر بد نیست بدونم.

نکته 2 : اگه هرکدوم از چیزایی که گفتم رو متوجه نشدی ، بهتره این کار رو انجام ندی و لپتاپت رو بدی دست یه نفر دیگه.

لینک به دیدگاه

سلام تشکر از این که پستمو خوندید .من با بایوس مشکل دارم .یعنی من تو start up میرو تو تنظیمات بایوس ولی همچین گزینه ای رو ندیدم .میشه بگین از یه راه دگه باید برم تو تنظیمات بایوس؟ :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
برای اینتل سری 6 ... :ws38:

میتونی از روشی که توضیح دادم استفاده کنی . ( فایلش رو برات Attach ) میکنم ولی بهتره از روش زیر استفاده کنی .

کاری که میکنی اینه که وقتی ویندوز 7 رو نصب کردی ، وارد بایوس میشی و AHCI Interface رو به ATA تغییر میدی.

بعدش ویندوز XP رو در یه درایو خالی از هارد نصب میکنی و ویندوز XP رو لود میکنی.

بعد از نصب درایور های مربوط به گرافیک و صدا و ... وارد Device manager میشی و روی علامت (+) در کنار IDE ATA/ATAPI کلیک میکنی تا زیر شاخه هاش باز شه.

روی تب Intel ® 6 Series/C200 ATA Controller راست کلیک میکنی و در قسمت Update driver ، گزینه ی Have Disk رو انتخاب میکنی و آدرس فایل INF رو که برات Attach میکنم ، بدی تا درایور AHCI رو بر روی XP نصب کنه.

در نهایت Restart میکنی ، وارد بایوس میشی ، دوباره تنظیمات رو به AHCI بر میگردونی و وارد XP میشی و عملیات Dual booting که توضیح داده شد رو انجام میدی تا هر دو ویندوز رو بطوری استفاده کنی.

نکته 1 : با استفاده از روشی که توضیح دادم ، مسیر سخت افزاری مربوط به AHCI Controller رو از محیط ویندوز 7 برام بنویس اینجا ببینم با فایلی که بهت دادم مچ هست یا خیر.

اینجا که نوشته شده IC03 ولی برای اطمینان بیشتر بد نیست بدونم.

نکته 2 : اگه هرکدوم از چیزایی که گفتم رو متوجه نشدی ، بهتره این کار رو انجام ندی و لپتاپت رو بدی دست یه نفر دیگه.

سلام اقا سیستمای جدید تو تنظیمات بایوس این تغییرات رو محدود کردن .و دست رسی به این فایل ها وجود نداره لپ تاپ من cori7

لینک به دیدگاه
  • 10 ماه بعد...

سلام داداش دمت گرم تونستم از این پیغام خطا بگذرم اما داداش وقتی که میگه Enter رو بزن که مراحل نصب شروع بشه قبل از اینکه بخوام Enter رو بزنم لپ تاپم خاموش میکنه نمیدونی باید چیکار کنم دادا؟ راستی لپ تاپم CPU Core i7 هست ممکنه بخاطر این باشه؟ تورو خدا داداش کمکم کن یه برنامه ای دارم که فقط با ویندوز ایکس پی همخونی داره دمت گرم داداش منتظر جوابت هستم

خیلی آقایی:a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با سلام و قت بخیر و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز همچنین تبریک سال نو.........

خب بسیار مفید بود و خیلی ممنون ز دوست عزیزمون....

ازجمله راه‌های دیگه هم میشه به استفاده از ویندوزهایی که حاوی درایورهای SATA و AHCI و RIAD و... باشن اشاره کرد. به عنوان مثال اگه یه ویندوز دستکاری و بهینه سازی شده نیاز دارین که این درایورها رو داشته باشه میتونید از موارد زیر استفاده کنید:

Windows XP Pro SP3 Corporate Black Edition March 2014

این ویندوز توسط یه بنده خدایی که خدا خیرش بده از سایت:

ساخته میشه که هر ماه هم آپدیت میشه و امانات فوق‌العاده خوبی داره و واقعاً بهینه سازی شده است.

این ویندوز شامل ویژگی‌های زیر هستش:

• بدون نیاز به سریال در هنگام نصب از طریق بوت
  • اضافه شدن آپدیت های مایکروسافت تا 11 مارس 2014 ( 20 اسفند 92 )
  • دارای Windows Media Player 11 و Internet Explorer 8.0 و Adobe Flash Player 12.0.0.77
  • دارای Microsoft .NET Framework از نسخه‌ی 2 تا 4
  • دارای Microsoft Visual Basic از نسخه‌ی 1 تا 7
  • حاوی نسخه‌ DirectX v9.29.1974 یعنی نسخه‌ی ماه آپریل
  • حاوی 6 تم ویندوز.
  • حذف درایورهای غیر ضروری.
  • جنیون بودن ویندوز و سریال آن با قابلیت آپدیت از سایت مایکروسافت
  • شامل کلیه درایورهای SATA یا AHCI و RAID برای چیپستهای Nvidia و Intel می باشد.
  • کامپوننت های مورد نیاز و درایور SATA برای نصب روی لپ تاپ
  • قابلیت انتخاب برنامه های اضافه شده جهت نصب .
  • این نسخه 32 بیتی هست

برای دانلود و توضیحات بیشتر میتونید از این

استفاده کنید. (با تشکر از آقای سالار مدیر محترم Soft98.ir)

و در ادامه نسخه‌ای که بالا معرفی شد x86 یا همون نسخه 32 بیتی هستش و اگه کسی نیاز به نسخه 64 بیتی داره میتونه از این ویندوز استفاده کنه

Windows XP Professional x64 Edition SP2 February 2014

به نظر شخصی بنده بهترین و خفن ترین ویندوزی که از دست مایکروسافت در رفت و خیلی خوب شد همین ویندوز XP x64 هستش. فوق العاده است و شامل ویژگی‌های زیر هستش:

• آپدیت شده تا 22 فوریه 2014 ( 3 اسفند 1392 )
  • سرویس پک 3 برای نسخه 64 بیتی هنوز ارائه نشده
  • پشتیبانی از درایورهای

و این هم

دسترسی به توضیحات بیشتر و دانلود ویندوز...

منبع دانلودها:

موفق و دلخوش باشید.... :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام. فایل مربوط به سزی 6 رو مجددا صمیمه میکنید؟ مثل اینکه لینک مشکل داره . من تو سایت خود اینتل گیر نیاوردم. لپ تاپم dell xps 502 هست و مدل چیپست هم همین 1C03 سری c200 HM67 است. یعنی شما میگید اگه ایکس پی رو نصب کنیم با نصب درایور از تحت ویندوز مشکل برطرف میشه و نیازی به اضافه کردن درایور به سی نصب و ... نیست؟

لینک به دیدگاه
سلام. فایل مربوط به سزی 6 رو مجددا صمیمه میکنید؟ مثل اینکه لینک مشکل داره . من تو سایت خود اینتل گیر نیاوردم. لپ تاپم dell xps 502 هست و مدل چیپست هم همین 1C03 سری c200 HM67 است. یعنی شما میگید اگه ایکس پی رو نصب کنیم با نصب درایور از تحت ویندوز مشکل برطرف میشه و نیازی به اضافه کردن درایور به سی نصب و ... نیست؟

سلام دوست عزیز

منظورتون فایل کدوم پست هست؟

لینک پست رو بذارین، شاید بتونیم براتون پیدا کنیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...