رفتن به مطلب

یه سری اطلاعات در مورد رشته روانشناسی بالینی می خواستم!

ارسال های توصیه شده

سلام خسته نباشید

من یه سری اطلاعات در مورد رشته روانشناسی بالینی میخوام از دوستان و متخصصان و دانشمندان این رشته ممنون میشم راهنمایی کنید..البته شاید جای این سوالات یه تاپیک دیگه باشه ولی دیدم اینجا همه جمع هستند گفتن اینجا بپرسم

بازار کارش و آیندش تو تو ایران چه طوره؟در نظر بگیرید برای یک فردی که دکترای روانشناسی داره چه زمینه های کاری وجود داره در ایران؟

وضعیت ادامه تحصیل و کار در خارج از کشور چه طوره؟

درآمدش چه طوره؟لطفا نگید به پول فکر نکن و این حرف ها اخه درآمد هم مهمه دیگه

راستی قطب روانشناسی ایران کجاست؟شهید بهشتی؟شیراز؟کجا؟

من خودم ساکن شیرازم!!رواشناسی دانشگاه شیراز چه طوره؟؟از نظر سطح علمی و اساتید خوبه؟

ببخشید خیلی حرف زدم s_4.gif

ممنون میشم پاسخ بدید

پ ن:من فارغ التحصیل رشته ریاضیم که فصد شرکت تو کنکور تجربی رو دارم(از رشته مکانیک مرخصی گرفتم از دانشگاه)

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...
سلام خسته نباشید

من یه سری اطلاعات در مورد رشته روانشناسی بالینی میخوام از دوستان و متخصصان و دانشمندان این رشته ممنون میشم راهنمایی کنید..البته شاید جای این سوالات یه تاپیک دیگه باشه ولی دیدم اینجا همه جمع هستند گفتن اینجا بپرسم

ببخشید خیلی حرف زدم s_4.gif

ممنون میشم پاسخ بدید

پ ن:من فارغ التحصیل رشته ریاضیم که فصد شرکت تو کنکور تجربی رو دارم(از رشته مکانیک مرخصی گرفتم از دانشگاه)

کسی نبود جواب بده؟؟؟

اینجا که روانشناسی زیاده :ws52:

ممنون میشم پاسخ بدید :banel_smiley_4:

بازار کارش و آیندش تو تو ایران چه طوره؟در نظر بگیرید برای یک فردی که دکترای روانشناسی داره چه زمینه های کاری وجود داره در ایران؟

خب در حال حاضر جایگاه روشن و رو به رشدی داره با مدرک فوق میشه دفتر شخصی باز کرد

یا در کلینیک ها کار کرد

یا در مراکز مشاوره بستگی به رشته داره که مشاوره باشه یا روانسجی البته تو ایران همه همه کار می کنن

البته تدریس در مراکز آموزشی عالی رو اضافه کنیم!

وضعیت ادامه تحصیل و کار در خارج از کشور چه طوره؟

خب بهتره از ایران و اونا کلا خیلی بیشتر از ایران به این رشته اهمیت می دن

مخصوصا که اونجا روی کار بالینی تمرکز بیشتری می شه

درآمدش چه طوره؟لطفا نگید به پول فکر نکن و این حرف ها اخه درآمد هم مهمه دیگه

کمترین حقوق مال استادی با مدرک فوق لیسانس است و از کسانی که من میشناسم تا ماهی 2-3 تومن میانگین و البته اگه اسم و رسم دار رو هم بپرسید بالاتر از 15 میلیون!

راستی قطب روانشناسی ایران کجاست؟شهید بهشتی؟شیراز؟کجا؟

تهران می دونم بهشتی البته وزارت بهداشت نه وزارت علوم

من خودم ساکن شیرازم!!رواشناسی دانشگاه شیراز چه طوره؟؟از نظر سطح علمی و اساتید خوبه؟

شیراز رو نمی دونم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ممنون از شما و توضیحات خوب و کاملتون

یه سوال دیگه:

وضعیت پذیرش دانشجو در مقطع ارشد دانشگاه های دولتی به چه شکله؟منظورم ظرفیت پذیرش هست!

سخته آسونه؟

لینک به دیدگاه
ممنون از شما و توضیحات خوب و کاملتون

یه سوال دیگه:

وضعیت پذیرش دانشجو در مقطع ارشد دانشگاه های دولتی به چه شکله؟منظورم ظرفیت پذیرش هست!

سخته آسونه؟

راستش من خودم امسال کنکور ارشد دادم کنکور ما خیلی سخت بود:sigh:

اما قبول شدن فکر کنم به سختی کنکور لیسانس نباشه یعنی آسون تره

یه چیزی رو هم اضافه کنم اونم اینه از رشته های دیگه خیلی برای ارشد می ان این رشته مخصوصا از معماری!! نمی دونم چرا اما نصف بچه های کلاسای کنکور بچه های مهندسی بودن:w58:

اما درباره ظرفیت ها برای رشته بالینی در شهر تهران سراسری تا رتبه 100 قبولی داره

اما اگه شهرستان ها رو هم اضاقه کنیم فکر کنم تا 400 امکان قبولی داشته باشه

ضمن اینکه اگه به سوالهای درسای عمومی و روان سنجی هم پاسخ بدین می تونین روی قبولی و ظرفیت اونها هم حساب کنین بعنی شانس قبولی دوبرابر می شه دیگه

لینک به دیدگاه

ممنون از شما و توضیحات کاملی که ارائه دادید :rose:

یه چی یادم رفت بپرسم :دی

فارغ التحصیل های مقطی ارشد یا همون فوق لیسانس به محض دریافت مدرک می تونند برای کلینیک زدن اقدام کنند؟؟؟؟

آخه من شنیدم مثل دکترها باید امتیاز جمع کنند تا بتونند مطب(کلینیک) بزنند!

ممنون و موفق باشید

لینک به دیدگاه
ممنون از شما و توضیحات کاملی که ارائه دادید :rose:

یه چی یادم رفت بپرسم :دی

فارغ التحصیل های مقطی ارشد یا همون فوق لیسانس به محض دریافت مدرک می تونند برای کلینیک زدن اقدام کنند؟؟؟؟

آخه من شنیدم مثل دکترها باید امتیاز جمع کنند تا بتونند مطب(کلینیک) بزنند!

ممنون و موفق باشید

همون در دم که نه:ws3: باید 800 ساعت توی یه مکان دولتی مثل کلینیک های روانپزشکی(مثلا روزبه)سابقه کار داشته باشین! تا بهتون مجوز و شماره نظام بدن برای مطب شخصی البته این اطلاعات من و الانه ممکنه تا چند ساله دیگه قانونش عوض بشه

زودتر اقدام کنید:a030:

لینک به دیدگاه
همون در دم که نه:ws3: باید 800 ساعت توی یه مکان دولتی مثل کلینیک های روانپزشکی(مثلا روزبه)سابقه کار داشته باشین! تا بهتون مجوز و شماره نظام بدن برای مطب شخصی البته این اطلاعات من و الانه ممکنه تا چند ساله دیگه قانونش عوض بشه

زودتر اقدام کنید:a030:

ممنون

در مورد تدریس در دانشگاه چه طور؟؟؟

اونو به محض دریافت مدرک کارشناسی ارشد میشه جهت مصاحبه توی یه دانشگاه اقدام کرد؟؟

مثلا میشه دانشجو دکترا بود و مدرس دانشگاه؟؟؟(از لفظ استاد استفاده نکردم!!)

پ ن:ببخشید زیاد سوال میپرسم به این رشته علاقه زیادی دارم ولی میخوام بدونم ایندش چه طوره :ws3:

لینک به دیدگاه
ممنون

در مورد تدریس در دانشگاه چه طور؟؟؟

اونو به محض دریافت مدرک کارشناسی ارشد میشه جهت مصاحبه توی یه دانشگاه اقدام کرد؟؟

مثلا میشه دانشجو دکترا بود و مدرس دانشگاه؟؟؟(از لفظ استاد استفاده نکردم!!)

پ ن:ببخشید زیاد سوال میپرسم به این رشته علاقه زیادی دارم ولی میخوام بدونم ایندش چه طوره :ws3:

خواهش می کنم خوشحال می شم کمکی بکنم

نه اصلا یکی از الزامات تحصیل در دوره دکترا تدریس یک یا چند درس از ترم های پایین دوره لیسانسه یعنی این جزء کار های اجباری و واحد های عملی دانشجویان دکترا است

البته خوب حقوق دانشجوی دکترا از لیسانس بالاتره

و برای دکترا پارتی لازم نیست که درس بدی

اما با فوق شاید یکم سخت باشه مگه تو دانشگاهی که درس خوندی مشغول بشی که اکثرا هم همینکارو می کنن:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ممنون از شما

هر رشته ای که ببینیم بالاخره یه سری معایب هم داره درسته؟

میشه بپرسم رشته روانشناسی چه معایبی میتونه داشته باشه؟؟

ممنون میشم توضیح بدید :icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون از شما

هر رشته ای که ببینیم بالاخره یه سری معایب هم داره درسته؟

میشه بپرسم رشته روانشناسی چه معایبی میتونه داشته باشه؟؟

ممنون میشم توضیح بدید :icon_gol:

راستش عیب خاصی به نظرم نمی رسه که بخوام بگم

مخصوصا که آقایون راحت تر جذب کار می شم

من اکثرا دیدم که دانشچویان پسر هم دانشگاهی مون چون تعدادشون هم خیلی کمه خیلی راحت تر شروع به کار کردن تا دخترا!

شاید تنها عیبش طولانی بودنس باشه دیگه

یعنی برای مطب شخصی یکم طول می کشه دیگه دقیقا مثل پزشکی می مونه

و اینکه این رشته خیلی به صورت بالینی که بشه هنگام عمل ازش استفاده کرد تو ایران تدریس نمی شه

اگه بخواین کار درمان یاد بگیرین باید خودتون جدا گانه توی این دوره های کارگاه های آموزشی ثبت نام کنید و مدرکش رو بگیرید که کار درمان خودتون خوب بشه:ws37:

لینک به دیدگاه

ممنون از توضیحات خوبتون و وقتی که میذارید :icon_gol:

مثلا این گرفتن مجوز کلینیک شخصی خیلی طول میکشه؟؟یعنی بیشتر از دو سال؟

پیر میشیم که :ws3:

راستی بیشتر درآمد یه روانشناس از مطب شخصیش در میاد یا تدریسش توی دانشگاه؟؟

لینک به دیدگاه
ممنون از توضیحات خوبتون و وقتی که میذارید :icon_gol:

مثلا این گرفتن مجوز کلینیک شخصی خیلی طول میکشه؟؟یعنی بیشتر از دو سال؟

پیر میشیم که :ws3:

راستی بیشتر درآمد یه روانشناس از مطب شخصیش در میاد یا تدریسش توی دانشگاه؟؟

خواهش می کنم

نه دیگه گفتم باید تا فوق لیسانس و 800 ساعت کار تو مراکز دولتی صبر کنید

نه خیلی من خودم هم دنبالشم دیگه

قطعا مطب شخصی البته اگه اون دوره هایی که گفتم رفته باشید و کار درمانتون خوب باشه در غیر این صورت که خیلی ها هستن با مطب شخصی اما بی مریض

دقیقا مثل پزشکی می مونه تو این زمینه شما خودتون هم میرین پیش یه پزشک خوب نه؟:ws3:

لینک به دیدگاه

راستی یه چیزی :

حدودا نسبت دخترها و پسرها توی رشته روانشناسی چه جوریاست؟؟

همین چند مدت پیش لیست ورودی های دانشگاه شیراز روانشناسی بالینی که موقع کنکور عضو کانون قلم چی بودند رو میدیدم یه دونه پسر هم بینشون نبود :jawdrop:(البته اون مال عضوهای کانون قلم چی بود ولی خوب باز هم یه جوورییه :ws3:)

یه سوال دیگه البته مروبط به پسرا میشه ولی گفتم شاید شما بدونید

خبر ندارید دانشجوهایی که مدرک ارشد میگیرند میتونند با تدریس در دانشگاه خدمت سربازیشون رو این جوری بگذرونند؟؟یعنی با تردیس در دانشگاه!!

پیشاپیش ممنونم از وقتی که میذارید :icon_gol:

لینک به دیدگاه
راستی یه چیزی :

حدودا نسبت دخترها و پسرها توی رشته روانشناسی چه جوریاست؟؟

همین چند مدت پیش لیست ورودی های دانشگاه شیراز روانشناسی بالینی که موقع کنکور عضو کانون قلم چی بودند رو میدیدم یه دونه پسر هم بینشون نبود :jawdrop:(البته اون مال عضوهای کانون قلم چی بود ولی خوب باز هم یه جوورییه :ws3:)

یه سوال دیگه البته مروبط به پسرا میشه ولی گفتم شاید شما بدونید

خبر ندارید دانشجوهایی که مدرک ارشد میگیرند میتونند با تدریس در دانشگاه خدمت سربازیشون رو این جوری بگذرونند؟؟یعنی با تردیس در دانشگاه!!

پیشاپیش ممنونم از وقتی که میذارید :icon_gol:

تو کلاس های لیسانس خیلی کمن اما تو کلاس های ارشد دانشگاه ما که یا برابرن یا پسرا بیشترن

اون آخری رو نگذروندم نمی دونم:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...